|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
3.2.2013 21:53:54   
veeseelaa
veliki koagulogram obuhvata protrombinsko vrijeme, trombocite, agregaciju trombocita, aptv pretrage, fibrinogen, plazminogen, trombinsko vrijeme, D-dimer.
ja ne vidim da se iz velkog koagulograma mogu vidjeti genetske mutacije kao sto su problemi sa metabolizmom folata, i dr.

mozda grijesim, ali ako se dobro sjecam to su meni ljekari rekli. rjesenje je niskomolekularni heparin. znam i za slucaj gdje je djevojka imala habitualne spontane sve dok ovo nije rijesila. draga nadya nadam se da te nisam jos vise zbunila :)


lele ništa ne kontamuser posted image

možel na našem šta da se kaže user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2013 16:32:50   
Loretta
trebala bih pomoć žena iz Sarajeva, znate li gdje se privatno može uraditi bris ureaplazma i mikroplazma i koliko košta? user posted image

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.2.2013 23:12:10   
Mrvica_83

Loretta mila Kako si mi ?? Ja sam vec pisala ali evo da ti pomognem : Institut za biomedicinsku dijagnostiku ( Soping Grbavica ) Mikoplazma + Ureaplazma 45,00 KM .. Tu nije uracunato uzimanje brisa pa ako hoces nazvat cu ja ujutro doktoricu koja radi blizu Sopinga ( Amira Frljak ) da pitam koliko bi bilo da razmaze uzorak na podlogu ali mislim da nije skuplje od 20 KM ? Nadam se da sam malo pomogla user posted image Grlimmm user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.2.2013 10:08:03   
Loretta
Hvala ti draga, puno si mi pomogla! Sinoc sam ja poslala par upita pa evo čekam isto odgovore pa ću vidjeti koja mi je najlaksa opcija. Inače je sve ok kod mene, kako si mi ti? Jesi li ti završila sa svim nalazima? Meni je još ostalo da ponovim te briseve i to je to user posted image

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.2.2013 11:13:51   
Mrvica_83
Dusice moja nema na cemu user posted image Dobro sam hvala sto pitas - ev upravo dosla 4 menstruacija od kiretaže .. Ovaj mjesec smo imali odnose nezasticene ali jos nema user posted image Bice aBd .. Ja cu nakon zavrsetka ovog ciklusa kod svoje doktorice na kontrolu da malo sa njom prodiskutujem sve nalaze itd. mada su svi bili ok .. Javni se svakako , Ljubimmm user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.2.2013 15:35:19   
tea79
cao drage..

zanima me ima li zena koje su imale zaredom 3+ spontana, nakon vec jedne normalne trudnoce.

Koje analize ste radili?
Jeste li pronasli razlog sto ne mozete izgurati trudnocu?

Ja sam neki dan imala treci spontani (u 14 nedelji) i sada imam pravo da trazim da mi se uradi analiza da bi se pronasao eventualni razlog. Zivim u Danskoj i ovde je takvo pravilo. Prije toga me nisu htjeli ni pogledati jer je normalno da zena abortira 3 puta. user posted image
Ptedpostvaljam da ce da potraje taj proces..ali se nadam da cemo saznati nesto vise.

Moj muz polako dize ruke i gubi nadu, jer kako kaze nije vrijedno mog zdravlja, sekiracije, fizickog i psihockog bola. Smatra da mu i sat otkucava..ima 40 godina. Meni je 33 i nisam odustala.

Budite mi pozdravljenje i nadam se da ce neko da podijeli svoje znanje/iskustvo.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
5.3.2013 22:16:18   
dajana4
dal iko zna gdje se rade pretrage za trombofiliju.. naime danas sam bila u tuzli kod dr.balić gdje mi je pregledala nalaze koje sam dosada radila, i svi su bili u granicama, osim nalaza gdje mi je prisutna antifosfolipidna antitjela .. i rekla mi je da radim pretrge za trombofiliju al samo u beogradu ili banja luci.. dal je koja od vas to radila.. i da mi objasni..hvala

(odgovor članu tea79)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
5.3.2013 23:00:03   
Mrvica_83
Draga Dajana .. Radila je pretrage na trombofiliju nasa drugarica Carobno jutro pa joj mozes poslati pp .. Radila je u Sarajevu , kod Mehmedbasica i platila 250 KM ako se ne varam .. Ne znam sad gdje ti je najblize za uraditi pretrage ??

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
12.3.2013 9:02:24   
Carobno jutro


evo mene Mrvice..user posted image

dajana4, ja sam radila kod prof Mehmedbasica u Sarajevu nalaz na trombofiliju. Cijena nalaza je 250 KM i sam nalaz se ceka 7 dana. Nista nije strasno, samo se izvadi krv i to je to. Stvarno ne znam gdje bi se moglo uraditi u Banja Luci ili Beogradu ali znam da je jako tesko dobiti uputnicu da se taj nalaz uradi u bolnici. Ja ga nisam mogla dobiti iako sam u to vrijeme imala vec izgubljene dvije trudnoce, pa sam zato radila privatno. Tebi ako su pozitivna antifosolipidna tijela onda bi trebala vjerovatno poslije nalaza na trombofiliju uzimati heparinske inekcije u trudnoci, naravno sve uz upute hematologa i ginekologa zajedno. Ovaj nalaza za koji ti pitas je ustvari neka vrsta dnk analize gdje ti utvrdjuju da li imas nasljednu trombofiliju a antifosfolipidna tijela (na koja si ti vec pozitivna) doktori vode kao stecenu trombofiliju.

AKo te jos nesto interesuje slobodno pitaj. Ja sad treba upravo da idem hematologu jer mi je jedan gen mutiran, sto znaci da imam nasljednu trombofiliju i zbog toga je dolazilo do gubitaka trudnoce

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 16:18:28   
witch
Mozete li mi reci gdje ste radile TORCH? I koliko je kostao? Jeste li na uputnicu ili ne? Hvala

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 16:23:26   
calahoe
ako ti ista znaci,posto smo vjerovatno iz drugog kantona,ja ga svojevremeno nakon gubitka bebe radila uz uputnicu ginekologa u kbc bijeli brijeg i nisam s uputnicom placala nista

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 17:10:03   
witch
Hvala. Trebalo je da uradim ins. na Gradini u Tz, ali mi javise da nemaju reagense i da nemaju pojma kada ce stici. Treba mi TORCH, koji bez knjizice kosta 432 KM!!! user posted image Strasno!

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 18:22:19   
Mrvica_83
Witch mila Kako si ?? Hmm .. Ja sam , kao sto mozda i znas , iz Sarajeva tako da sam uputnicu uzela kod ginekologa u DZ i onda na Transfuziologiji uradila nalaz .. Bilo je potpuno besplatno .. Koliko se razumijem ako ti tvoj Kanton ne moze ponuditi uslugu moraju ti dati uputnicu za Kanton koji to moze / a blizu ti je user posted image To je bas strasan iznos za samo jednu pretragu user posted image Koliko se sjecam kad sam trazila privatno cijena je bila manja od ove ..

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 18:36:05   
dajana4
danas sam dobila nalaz pretraga na trombofiliju. dal se neko razumje.. i ako moze da mi objasni..

: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza za PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je
izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1. Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 4G/4G genotip koji utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno povećava nivoe plazminogen aktivator inhibitora-1. Ovaj genotip dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilij

Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II) i metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR). Analiza je izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1. Nalaz: U analiziranom uzorku NISU nađene mutacije u genima za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) i metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR, C677T).

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 22:02:43   
witch

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Witch mila Kako si ?? Hmm .. Ja sam , kao sto mozda i znas , iz Sarajeva tako da sam uputnicu uzela kod ginekologa u DZ i onda na Transfuziologiji uradila nalaz .. Bilo je potpuno besplatno .. Koliko se razumijem ako ti tvoj Kanton ne moze ponuditi uslugu moraju ti dati uputnicu za Kanton koji to moze / a blizu ti je user posted image To je bas strasan iznos za samo jednu pretragu user posted image Koliko se sjecam kad sam trazila privatno cijena je bila manja od ove ..


Da, znam da si iz Sa. Ja sam iz Bn, pa sam se raspitivala za Tz, posto gore moram insulinemiu da uradim, pa rekoh da vidim bar sve. Kad ono 400 KM! Stvarno previse! Cekam da mi jave za Bn, ako ne, ne znam sta cu, mnogo mi je to para, vidjecu, posavjetovacu se sa doktoricom, ako kaze da radim, uradicu, sta da se radi. E, da, nadam se da ti sljedeca user posted image ne stize! user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 22:26:48   
dajana4

IZVORNA PORUKA: witch


IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Witch mila Kako si ?? Hmm .. Ja sam , kao sto mozda i znas , iz Sarajeva tako da sam uputnicu uzela kod ginekologa u DZ i onda na Transfuziologiji uradila nalaz .. Bilo je potpuno besplatno .. Koliko se razumijem ako ti tvoj Kanton ne moze ponuditi uslugu moraju ti dati uputnicu za Kanton koji to moze / a blizu ti je user posted image To je bas strasan iznos za samo jednu pretragu user posted image Koliko se sjecam kad sam trazila privatno cijena je bila manja od ove ..


Da, znam da si iz Sa. Ja sam iz Bn, pa sam se raspitivala za Tz, posto gore moram insulinemiu da uradim, pa rekoh da vidim bar sve. Kad ono 400 KM! Stvarno previse! Cekam da mi jave za Bn, ako ne, ne znam sta cu, mnogo mi je to para, vidjecu, posavjetovacu se sa doktoricom, ako kaze da radim, uradicu, sta da se radi. E, da, nadam se da ti sljedeca user posted image ne stize! user posted image



draga wich.. ja sam radila pretrage na torch.. ja sam inace iz zenice.. znaci oddes kod svog ginekologa i trazis da ti da uputnicu za bolnicu gdje radis.. ako ih nema neko vrijeme, kao mj.2 il vise, onda od njih trazis da ti napisu kako nemaju od tog i tog dana, i predas na komisju da radis negdje van kantona.. a za raditi privatno nemoj.. znam kako ti je.. i ja sam u slicnoj siuaciji.. valjda sam ti pomogla.. pozz










(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
13.3.2013 22:59:16   
witch
Hvala ti puno. Vidjecu ovih dana nesto da skontam, tako nam je kako nam je. Kao da nam nije dovoljna nasa muka! Je li ti bio ok nalaz? Ja sam do sad uradila pregled, papa test, cervikalni i vaginalni bris, bris na hlamidiju, i sada trebam insulinemiu sa OGTT, TORCH, i sereologiju na listeriju. Nadam se da cu moci nekako izganjati nesto, da ne placam mnogo. Samo ne znam koliko ce trebati vremena dok u Tz ne nabave reagense, posto jedino tu mogu uraditi insulinemiju. user posted image

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
14.3.2013 9:13:22   
Carobno jutro

dajana, eto i ti su ti nalazi pokazali da imas trombofiliju nasljednu..iako se to vodi kao sklonost ka trombofiliji. Vjerovatno ces dobiti terapiju aspirinom 100 i u trudnoci niskomolekularni heparin, inekcije. Sad znas gdje je problem uglavnom.
U mene je mutacija na genu MTFR..sada cekam da idem kod hematologa da mi prepise potrebnu terapiju.

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
14.3.2013 10:34:20   
Mrvica_83
Carobnice Ja sam bas tragala po netu za informacijama kad sam vidjela Dajanino pitanje i nasla sam bas odgovor kakav si i ti napisala .. Jednostavnim rijecnikom - krv je "pregusta" i terapijom se omoguci normalna cirkulacija krvi kao i snabdijevanje posteljice je li tako ? Bez terapije se stvaraju ugrusci koji mogu dovesti do infarkta posteljice i sl.? Koliko sam vidjela T se sasvim normalno mogu realizirati ali uz kontrolu hematologa i adekvatnu terapiju .. Bitno je da je pronadjen problem ..

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
14.3.2013 15:26:51   
melisaaa
Cao jel mi neko moze reci sta znace ovi rezultati

CMV IgG antitijela :POZITIVAN (1:5748)
CMV IgM antitijela : NEGATIVAN

Toxoplasma IgG antitijela :POZITIVAN (168,7 IU/ ml)
Toxoplasma IgM antitijela :NEGATIVAN

Rubella IgG antitijela :POZITIVAN (27,3 IU/ml)
Rubella IgM antitijela: NEGATIVAN unaprijed zahvalna ..

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
14.3.2013 19:58:30   
dajana4
u mene je nadena ta sklonost ka trombofiliji, dal bih trebala da uzimam sada aspirin 100, pre trudnoce,i il samo kad se pokazu te 2 crtice--- dal imam potrebe da idem hematologu.. pozz

(odgovor članu melisaaa)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
14.3.2013 19:58:45   
Mrvica_83
Melisa Kako si user posted image Dobro dosla na forum user posted image .. Sto se vrijednosti tice :
"IgM i IgG su antitijela na testirane bolesti . Ako ti je IgM pozitivno, tj. van granica koje su odredjene infekcija je skorijeg datuma i takva može biti opasna u trudnoći. Ako je IgG van limita ukazuje da si se nekada srela sa tim virusem, vjerovatno imala infekciju, pobijedila je i sad imaš antitijela na taj virus. U trudnoći ćeš, dakle ,biti vise zasticena od tog virusa jer je malo vjerovatno da ćeš ga ponovo dobiti kad već imaš antitijela. Najgori slučaj je da se neka od bolesti dobije u trudnoći, ako virus uspije da prođe do ploda može da izazove prilične probleme. "E sad da li ti na nalazu, slucajno ,pisu referentne vrijednosti za IgG ??

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu melisaaa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
15.3.2013 10:15:36   
Carobno jutro

dajana, trebala bi ici sa tim nalazima obavezno hematologu. Terapija aspirinom 100 za nas koji imamo ovu nasljednu trombofiliju bi trebala da bude redovna, znaci mimo trudnoce. E sad na osnovu jos nekih nalaza hematolog odredi kada ces poceti koristiti heparin inekcije. U dosta slucajeva moras odmah po otkrivanju trudnoce da krenes koristiti heparinske inekcije. I pod obavezno je da budes pred planiranu trudnocu i u toku cijele trudnoce pod kontrolom i hematologa i ginekologa uporedo.
ZAto molim te, otidji obavezno hematologu da ti on objasni i eventualno prepise te inekcije..

Mrvice, U svakoj normalnoj dodje do proguscavanja krvi. Znaci kad ostanes trudna, normalno stanje je da ti se krv malo zgusne e sad, s obzirom da mi koje imamo nasljednu trombofiliju, imamo gustu krv prirodno onda se nama u toku trudnoce jos vise zgusne krv i onda, kako si i sama rekla, krv ne moze prolaziti kroz posteljicu do bebe ili se stvaraju mali trombici koji izazovu infarkt posteljice..U mene se desila ova prva situacija da, jednostavno receno, beba nije mogla dobijati dovljnu kolicinu krvi kroz posteljicu jer je moja krv gusta bila..user posted image

cak trombofilija moze biti razlog i sto ne dolazi do trudnoce..u tom slucaju hematolog vec ranije propise inekcije heparina i obicno poslije toga uspjesno dodje do trudnoce.user posted image

< Poruku je uredio Carobno jutro -- 15.3.2013 10:17:55 >

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.3.2013 9:45:20   
maja_86
Može li mi neko reći, gdje se radi ovaj titar test na herpes-po mogućnosti privatno?!

(odgovor članu dajanab)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
20.3.2013 9:12:23   
žirafa
Da li neko zna da li se igdje u BiH (u državnoj ili privatnoj klinici) može uraditi AVIDITET na CMV (Citomegalovirus). Da li je iko radio ovaj nalaz kod nas ili u inostranstvu?

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *