|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
20.3.2013 10:59:27   
Arminaa
U Sarajevu se moze uraditi na DIP-u, odjel Mikrobiologije

(odgovor članu žirafa)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.3.2013 10:17:35   
cipi
Meni poslije spontanog nikakve pretrage nisu radiliuser posted image
Dosla sam u bolnicu sa jakim krvarenjem, plod je isto bio izasao, bila sam u 2. mjesecu, dr koji je bio dezurni nije bio tu, bio je star i pred penziju i umro je brzo nakon toga, cekala sam ga dva sata da dodje i kada je napokon stigao rekao mi je jeste, to je spontani i poslao me da idem kuci i da se javim sutra svom doktoru. Ne znam kako mi je ta noc prosla, sreca samo pa nisam imala nikakvih bolova, ali na najmanji moj pokret osjecala sam kako komadi neceg izlaze iz mene, uzas jedan. Sutra se moj dr za glavu uhvatio kad me vidio, nakon UZV pregleda ocistio me i uzorke poslao na analizu, a ja sam morala 5 dana odlezati u bolnici. Mislila sam da cu prema nalazu koji bude stigao znati uzrok zasto je to tako moralo biti, ali nista nisam saznala, samo da su neke resice ok i ne znam ni ja sta jos. Samo mi je jedna babica rekla da je bilo uredu ostalo bi, a i druga trudnoca nije kao prva, treba se cuvati jer nije vise sve tako cvrsto dolje. U tom trenutku su mi te rijeci strasno smetale i bilo mi je bas tesko iako je trudnoca bila tako mala, za mene je to bila moja beba, pa makar bila mala kao mrvica :(

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
19.4.2013 10:02:23   
Loretta
Pitanjce, acl i lac pretrage gdje se to radi i na šta ukazuju? Jel ima i to veze sa trombofilijom ili..? Mogu li se igdje privatno odraditi?

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 0:31:22   
Chilli
Pozz cure, ja sam nova, nadam se da će mi neko pomoći?!
Radila sam kiretažu prije 45 dana, a poslije i sve pretrage, TORCH, briseve i ostalo. Rezultati su stigli, na TORCH-u mi je bi pozitivan HSV 1/2 IgG i imam trihomonas u vaginalnom brisu. Danas sam bila kod doktora, rekao je da je sve to ok, dobila sam terapiju, moram još da uradim neke laboratorijske nalaze i ultrazvuk, ali kad mi prođe menstruacija (dobila sam prvi put poslije kiretaže). Razlog spontanog ne znaju :(
Ja stvarno želim bebu...interesuje me koliko vam je trebalo da zatrudnite poslije kiretaže?

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 11:16:45   
Mrvica_83
Chilli mila .. Prije svega dobrodosla ! Naravno bilo bi bolje da si nam se pridruzila na.drugim temama ali bice i to.aBd .. Ja sam imala missed ab.u 12 sedmici u Oktobru prosle godine .. Pretrage sve bile ok , pauzirala sam 3 mjeseca i nakon dva mjeseca pokusavanja ugledala svoj plusic ! Sad sam T skoro.12 sedmica hvala Bogu .. Sto se Torcha tice nesto mi.nije jasno .. iGG znaci da je bolest nekad vec prebolovana i da imas antitijela i to.je ok .. Ja imam pozitivan Igg na Herpes,Citomegalovirus i Toxoplasmu ..Jedino mi je Rubeola negativna i Igg i Igm dakle moram se paziti da se ne zarazim jer nisam vakcinisana ..Ti nisi napisala ostale vrijednosti ?? Terapija ce rijesiti Trihomonas i to ce biti ok .. A u kojoj sedmici T se desio gubitak ?? Mila uzrok ni ja nisam saznala alali bitno je da uradis pretrage , saniras ako ima nekih upalica.i sve ce biti ok .. Nadam se da sam malo pomogla , saljem ti puno podrske i da se aBd uskoro sretnemo na Trudnickim temama !!


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 11:18:56   
Mrvica_83
Oprosti zbog greskica , pisem sa mob.;-( A na ovu temu ne mogu da se ne javim ..


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 12:11:41   
Chilli
Hvala ti na odgovoru user posted image
Kod mene je bio u 11. sedmici. Dobila sam E.colli i dali su mi antibiotike da pijem. I kad sam otišla na kontrolu, srce više nije kucalo user posted image
A što se TORCH-a tiče sve ostalo je bilo negativno i IgM i IgG, reče mi doktor juče da je to ok, da je organizam razvio antitjela.
Sretno sa T, i da sve aBd prođe kako treba, drago mi je zbog tebe user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 12:26:50   
Mrvica_83
Chilli Mila jos jednom : zao mi je jer znam kako ti je bilo user posted image user posted image Kod tebe je jos uvijek sve svjeze i znam da boli jako .. Kiretaza je nesto najgore sto sam dozivjela i nikome na svijetu ne bih pozeljela da ikad dozivi to iskustvo .. Upravo zbog zelje da upoznam nekoga ko zna kako mi je sam se i pridruzila forumu .. Ovdje sam upoznala osobe koje su me zadivile svojom snagom , hrabroscu .. Naucila sam od njih mnogo i toliko su mi pomogle da se to rijecima ne moze iskazati !! Sto se rezultata TORCHA tice ne znam sta bih ti rekla .. Ako malo pretrazis temu TORCH na forumu vidjet ces da vrijednost Igg/a znaci da si nekad prebolovala odredjenu bolest a Igm da je trenutno aktivna sto moze biti opasnost po plod .. Nije mi jasno kako ti je doktor mogao reci da su obje negativne vrijednosti ok ? Jer bi to moglo znaciti da nisi prebolovala nista od navedenog i da se , shodno tome , moras cuvati malkice vise u narednoj T .. Npr. prenosnici toxoplasme mogu biti mace tj.njihov izmet pa bi trebalo da se neko drugi brine o tome i sl.Hvala ti mila na zeljama user posted image Slavit cemo mi ovdje i tvoj plusic uskoro aBd user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
11.5.2013 12:31:23   
Chilli
http://www.ringeraja.ba/forum/m_119588/mpage_16/key_/tm.htm#1743802
evo tu sam napisala opsirnije...moj je zadnji post.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
28.5.2013 15:10:58   
Ellasara
Cijenjene dame trebam savjet naime ne zivim trenutno u BiH i malo je drugačiji sistem ovdje bas kako piše i jedna članica iz danske i ovdje je isto normalno da zena ima spaontani tri puta pa da ti nesto analiziraju,a iskreno ja nisam u stanju psihički a ni fizički da to proživljavam jos dva puta.Ja imam PCOS i rezistentan inzulin vec dugi niz godina al je tek taj inzulin otkriven 2009godine nakon 11 godina lutanjauser posted image uglavnom imala sam miss.ab prije dvadesetak dana (tvrdili da je trudnoća nemoguća ) i da ne duzim zanima me ima li neko sa Pocs i rezistentnim inzulinom a da je imao spontani zanima me koje pretrage se rade nakon pobaaja, ako imas zdravstveno osiguranje ko te upucuje i gdje se sve to radi?

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
28.5.2013 15:14:07   
Ellasara
I jos nesto jel iko uspio iznijeti trudnoću sa ovakvim dijagnozama?Inače sam iz Sarajeva pa sam zbog toga pitala za uputnice:Hvala

(odgovor članu Ellasara)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
30.5.2013 8:01:45   
Mrvica_83
Ellasara mila , kako si ? Prije svega zao mi je zbog tvog gubitka user posted image Ja sam imala missed kojem nije pronadjen uzrok ( nalazi ok ) i nemam iskustvo sa PCOS i rezistentnim inzulinom ali sam sigurna da ima zenica koje su imale navedene dijagnoze i koje ce ti pomoci savjetom user posted image Dakle javljam se da ti pruzim podrsu i da podignem temu kako bi dobila trazeni odgovor user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Ellasara)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
2.6.2013 8:12:30   
dajana4
.dal iko zna gdje bih mogla da radim gensku analizu faktora XIII , mislim privatno,,jer mi je hematologinja rekla u beogradu il zagrebu ,zvala sam beograd i ne rade.. radila sam sv moguce pretrage, gdje mi je naden PAI 4G/4G, lupus antikoagulant, antifosfolipidna antitjela.. ostalo mi je jos da uradim faktor VIII,IX,XI to cu da uradim u tuzli.. pa ako ko zna da mi javi. hvalaa

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
7.6.2013 10:18:28   
Maja1309
Jedna moja poznanica imala je 2 spontana.
Detaljno mi je objasnila šta je sve radiala od nalaza.
U Mostaru uputnice daju jako teško.
Preporuča se raditi: papu, CB (cervikalne briseve) na klamidiju, mikropalzmu, ureaplazmu, HPV, TORCH analizu, hormoni, OGGT. Da nebih detaljno pisala o svakom nalazu samo zaguglajte naziv i vidite detaljno što je što.

Menie zanima dali tko zna mogu li se ovi nalazi raditi negdje privatno u Mostaru?

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
7.6.2013 15:55:59   
Loretta
Maja1309, sto se tice CV (ureaplazma, mikroplazma, aerobno/anaerobno) u Mostaru ih nema nigdje privatno uraditi. Imas tek u Sa ili St. Sto se tice ostalih pretraga pogledaj Velelab laboratorij, oni rade dostra pretraga, imaju i web stranicu s cijenama pa malo istraži. Nadam se da sam bila od neke pomoci user posted image

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.7.2013 15:06:25   
Vanne
prije 5 dana sam imala missed ab. radjena kiretaza sutradan sam izasla iz bolnice...u bolnici sam dobila jednu injekciju antibiotika...receno mi je da se trebam javiti svom ginekologu kada mi otpusnica bude gotova ( a bit ce gotova tek za nekih 4-5 dana,tako su mi rekli) te da mi na otpusnici pise terapija koju trebam uzimati...sad me zanima imaju li neki lijekovi koje bi trebala uzimati odmah poslije kiretaze? je li kasno poceti uzimati terapije 10 dana poslije kiretaze i kakva je to terapija uopste? inace nemam jako krvarenje,bolovi podnosljivi,samo povremene nesvjestice za koje vjerujem da su izazvane manjkom zeljeza...moj muz panicari zbog nesvjestica jer cita svasta na netu i tjera me da odmah idem svom ginekologu bez otpusnice...
hvala vam unaprijed na odgovorima user posted image

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.7.2013 21:03:34   
lavsaturn
Vanne

U nasoj bolnici poslije svake kiretaze ( imala ih do sada 5-6 ), naredno jutro prilikom otpustanja iz bolnice, dobijem otpusnicu i na njoj stoji propisana terapija.Uglavnom je to baktrim i ergometrin, a na kontrolu obicno idem 7-15 dana, zavisno od krvarenja.Imala sam spontani 24.06. ove godine, i to su mi opet propisali.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.7.2013 21:32:59   
Vanne
joj stvarno su neodgovorni,sta se sve moze desiti za ovih nekoliko dana...a jesi li dobila ikakve antibiotike intravenozno? ne bi me valjda pustili bez lijekova ukolliko su mi neophodni...citam po forumima svi piju taj ergometrin,za sta je on?
hvala na odgovoru...

(odgovor članu lavsaturn)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.7.2013 23:34:51   
disaaa
ergometrin,mislim da je povezan sa krvarenjem,mislim da nebi doslo do nekog obilnog krvarenja

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
16.7.2013 23:46:55   
Lejla Ka
Ergometrin izaziva stiskanje mišića meterice te tako ubrzava prestanak krvarenja (a steže i ostale mišiće u tijelu pa nije baš najugodniji za piti) Ako nemaš jako krvarenje, ako je krv bez ugrušaka, ako ne osjećaš bolove, kontrakcije ... nema razloga da se brineš. Opusti se, odmori, preradi psihički ono što se dešava. Tvoje tijelo će se s tim izboriti, i bolje ti je bez antibiotika.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.7.2013 18:20:54   
Vanne
bila sam danas kod svog ginekologa na kontroli...ostalo mi je jos dosta ugrusaka,kiretaza nije uradjena temeljito..on kaze da to tijelo samo treba izbaciti a ja uopste ne krvarim...bojim se da me opet ne posalje na ciscenje user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
17.7.2013 18:47:39   
Isha

IZVORNA PORUKA: Vanne

joj stvarno su neodgovorni,sta se sve moze desiti za ovih nekoliko dana...a jesi li dobila ikakve antibiotike intravenozno? ne bi me valjda pustili bez lijekova ukolliko su mi neophodni...citam po forumima svi piju taj ergometrin,za sta je on?
hvala na odgovoru...


I meni su dali Kefzol intravenozno, a pila sam Pancef, tako mi je dr rekao, a ergometrinsam pila tek nakon prve kontrole nakon pet dana.

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.7.2013 17:48:09   
Mrvica_83
Vanne Prije svega zao mi je zbog tvog gubitka user posted image Sto se terapije tice nakon kiretaze u bolnici su mi dali Kefzol 1gram a na otpusnoj listi koju sam sutra ujutro dobila ( prije odlaska kuci ) je naveden ostatak terapije : Ampicilin 500 mg 4x1 5 dana i Ergometrin 3x1 3 dana .. Uz to sam uzela i Prolife kapsule ..Terapiju sam pocela piti odmah po izlasku iz bolnice .. Ergometrin jeste za stezanje maternice i meni je uzrokovao bas jake bolove zbog kojih sam uporedo uzimala i Nalgesin Forte cini mi se da to prezivim user posted image Krvarenja skoro nikako nije bilo / tek nesto malo kad sam prestala sa uzimanjem Ergometrina .. Nakon 5 dana sam bila na kontroli i sve je bilo ok .. Nadam se da ce se situacija kod tebe uskoro popraviti i da nece biti potrebe za revizijom user posted image

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 18.7.2013 17:49:09 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.7.2013 21:22:28   
Vanne
hvala mrvice...danas sam nesto malo pocela krvariti,kontrola mi je za 6 dana,valjda cu se rijesiti tih ugrusaka do tad.
ne znam kako bih opet podnijela kiretazu...dao mi je doktor i antibiotike,da se ne zakomplikuje zbog tih ostataka..
hvala na odgovorima, prave ste user posted image da sam se bar prije prijavila na RR dok sam prolazila kroz sve ovo,lakse je kad se teret s nekim podijeli pa makar i na ovaj nacin user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: neophodne pretrage i nalazi nakon spontan...
18.7.2013 21:29:44   
Andy_Bec23
Draga Vanne meni se desilo da sam zavrsila ponovo u bolnici i dali su mi infuziju koja je izazvala stiskanje maternice da biugrusci izasli vani izasli su nakon pol sata od infuzije pa i tebi zelim da ti to izadje i da nemoras na kiretazu, a sto se tice da mislis da nisi temeljito ociscena nemora da znaci ti ugrusci se stvore jer se grlic zatvori i krv ne tece van i stvaraju se ugrusci, jako je bolno i mozes imat dosta problema radi toga, Ukoliko imas bolove odma idi u bolnicu nek ti daju infuziju da ti se maternica skupi da to izadje van.

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *