|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
11.3.2009 10:22:51   
Lenka
prvi put se nisam ni snasla porod je bio gotov i nisam se derinjala

a drugi put je bio tezi porod , i tada me poradjao dr.Deković, tacnije babica, a on me masirao i ja sam u jednom momentu bola rekla jebuser posted image mu milu majku naravno misleci pri tom na muza , na sta su se oni svi odvalili smijati... eto to mi je ostalo u sjecanju
ali opet kazem dragom Bogu hvala milion puta sto su mi djeca ziva, zdrava i prava

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
11.3.2009 12:50:51   
Pretty mamma
Ma joj, pa vecina mama je bila tiha...pa zar je to moguce?
Ja bi isto bila kao bubica, ali vec sada ne vjerujem da ce se to desiti...
Zato planiram ostati doma dok trudovi ne budu na 3 min pa onda pravac bolnica... :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
11.4.2009 15:33:41   
visibaba
eto ja se porodi  s trecim i mogu vam reci
trece pa najlakse.
s prvim u transu, s drugim u bolu svjesnom
a sada setala,hodala sve dok trudovi nisu krenuli
i na krevet i u roku 5 min. cura se rodila.

nit pukla nit sjecena hvala Bogu, e samo ona 3-4 napnjeva sam se ono na glas napela.

svima zelim takav porod user posted image

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
11.4.2009 20:01:38   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Amrino RR


Najgori dio boravka u bolnici mi je bio noc poslije poroda...Dosta se zena poradjalo a sa svakim njihovim krikom- ja sam svoj porod ponovo prozivljavala...jedva sam cekala da pobjegnem kuci! user posted image



I meni je noć poslije poroda bila najgora. Nisam više mogla da slušam tuđu patnju.
Bila sam u sobi sa pet žena ( Patologija u Općoj bolnici) jer je bila tolika gužva da su one bolje sobe bile zauzete. Dvije su se porodile prije mene, a tri poslije mene. Njihovu sam patnju preživljavala. Ne znam kakva sam bila, ali mi je žena, koja je ležala do mene i koja se porodila par sati prije mene, rekla da sam bila najhrabrija od njih i da se nisam ni čula. Ja baš nisam stekla takav utisak, pogotovo kad su mi uključili infuziju. Stenjala sam, puhala, hvatala se za krevet, ne znam ni ja šta sam sve radila, ne sjećam se više. Taj zadnji sat mi je prošao u bunilu. U sali sam se napinjala i stenjala, ali se nisam derala. Znam samo da me je užasno boljelo kad su me šili i da sam im se malo opirala. Tad je babica rekla da mirujem, jer mi šav kao fol neće lijepo ispasti user posted image user posted image user posted image . Ništa smješnije nisam čula. Eto, prošlo je i to!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
12.4.2009 11:11:57   
Modesty
Derala sam se k'o pivara i nije me stid. Znam samo da sam u momentu prestanka truda zvala doktora da me vodi na carski. Laze ko kaze da ne boli. Boli grozno, a pogotovo ljude koji kao ja imaju skroz nizak prag bola. Ali eto, za divno cudo, mene sivanje nije bolilo, nisam se opirala i sav su mi grozno napravili. Sad ocekujem drugo dijete, zrelija i puno starija (prvo sa 26 a ovo drugo sa 34) i mogu vam reci da me je jos vise strah jer znam sta me ceka, ali mozda se necu bas toliko brukati. Mozda mao.............user posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
12.4.2009 11:59:23   
Anoniman
Ja saam vristala i deralase k'o da me kolju..ali samo zadnje trudove kada vise stvarno nisam mogla...do tada sam iskljucivo trosila snagu na disanje ....al' zadnji dio...pred sam porod...ma...nemam rijeci za to

(odgovor članu Modesty)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
12.4.2009 14:39:50   
Babyy
i ako sam imala lak porod ipak sam se DRALA mozda od straha neznam heheheh  ja mislim i da sam promukla jer svi mi kazu u zadnje vreme da mi se promenio glas heheheh

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
8.5.2009 14:53:57   
nadirovamama
Uuuuuu, to vam je posebna prica kada sam ja u pitanju.user posted image
Inace sam pomalo hiperaktivna i glasna osoba pa sada mozete zamisliti kakva sam bila pri takvim bolovima prouzrokovanim DRIPOM!
Vristala sam ja, pomagala, toliko da sam na kraju skoro izgubila snagu za tiskati user posted image
U neka doba se doktorica dreknu: NISMO SE TAKO DOGOVORILE!!!
Ja joj samo odbrusim: JA SE SA VAMA NISAM NISTA DOGOVARALA I PUSTITE ME DA VRISTIM!!!user posted image
Kasnije sam skontala da mi je to zapravo bila idealna prilika da se dobro izderem i izvristim, ono svojski.user posted image


_____________________________

Divno je biti nekome nesto...

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
9.5.2009 0:24:37   
veeseelaa
moj porod je trajao 1,5 sat a u početku sam onako lagano stenjala a kad je beba krenula da izlazi sjećam se da sam vrištala, sad me stid togauser posted image
vrištala sam zbog neizdržive boli, imala sam osjećaj da će mi se raspuknuti
Znam da mi je babica rekla da ne vrištim i da naslonim bradu na grudi, malo sam se tad smirila... ujutru me jedna porodilja pitala: šta su bona ono tebi radili? ja sam svo vrijeme molila boga da ti pomogneuser posted image  divna neka žena

(odgovor članu nadirovamama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
9.5.2009 0:26:19   
Ilhana RR
ja sam vristala u masku dok mi babica nije dosla da kaze da prepadam onu u sobi pored mene jer je odzvonjavalo njoj tamo hahahhhahahah

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
9.5.2009 0:32:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lenka

ja sam u jednom momentu bola rekla jebuser posted image mu milu majku naravno misleci pri tom na muza , na sta su se oni svi odvalili smijati... eto to mi je ostalo u sjecanju


user posted image user posted image user posted image  e da i ja sam nekoliko puta rekla babici na jeuser posted image  ga na prijedlog da se okrenem na bok pa na ledja, svi su se smijali

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.6.2009 14:58:17   
prvabeba
Sta glasala? Urlikala, ali samo tokom trudova i to onih zadnjih, pred sam porod (a jos kazu da sam bila jedna od tisih tog dana). Prvo sam slusala druge dok su mi bili oni blazi trudovi, a jedno 2-3 sata prije poroda, tad sam citavu abecedu "izjaukala". Sam porod je trajao 5 min i on je bez veze, mislim ne boli, samo tiskas i kad beba izadje osjetis olaksanje u donjem dijelu tijela, sivanje je malo boljelo, ali sam pricala sa dr. i malo mi je to odganjalo misli od bolova.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.6.2009 19:23:22   
HannaS
Ja sam se derala kao hitna pomocuser posted image user posted image user posted image user posted image Al to kad su bolovi bili na 1 min.Mislim da se nikad u zivotu nisam onako derala.Znam da sam u jednom momentu viknula "vadite ga"user posted image user posted image user posted image user posted image   Nista me nije bilo sramota kasnije,jer je stvarno bolilo!

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu prvabeba)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.6.2009 14:26:39   
noaa
user posted image user posted image Meni prica zena da se i sada prepricava moj porod medju sestrama na odjelu,vriskanje i jaukanje na stranu al gluposti koje sam pricala to je za ne povjerovati umirali doktor i babica od smjeha evo nekih izvala||| sta mi je ovo trebalo mogla sam usvojiti dijete isto bi ga volila,sestro daj mi nesto kako me mozes gledat da se patim,doktore moj odo ti ja na onaj svijetuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.6.2009 14:53:09   
tea lana
mislim da se neko vise derao od mene porod mi trajao 56sati.Trudovi na tri min konstantno ista bol.a moja Lana zaglavljena u karlici,krupna beba a ja bila sportista.Kazu nema gore konbinacije.Vise i ne znam kojih mi cuda nisu prikljucili,posteljinu mi od krvi mjenjali.Al sta ja tu mogu.Onih zadnji par napona na stolu nisam glasa pustila samo sam molila Boga da je izvade iz mene vise,sivali su me puno,dok mi je dalainekciju protiv bolova jer mi je matericu morala siti ali mene to nije boljelo,valjda od adrenalina.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.6.2009 14:57:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noaa

user posted image user posted image Meni prica zena da se i sada prepricava moj porod medju sestrama na odjelu,vriskanje i jaukanje na stranu al gluposti koje sam pricala to je za ne povjerovati umirali doktor i babica od smjeha evo nekih izvala||| sta mi je ovo trebalo mogla sam usvojiti dijete isto bi ga volila,sestro daj mi nesto kako me mozes gledat da se patim,doktore moj odo ti ja na onaj svijetuser posted image user posted image user posted image


ja noa kraljica siuser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
14.6.2009 13:09:13   
HannaS
IZVORNA PORUKA: noaa

user posted image user posted image Meni prica zena da se i sada prepricava moj porod medju sestrama na odjelu,vriskanje i jaukanje na stranu al gluposti koje sam pricala to je za ne povjerovati umirali doktor i babica od smjeha evo nekih izvala||| sta mi je ovo trebalo mogla sam usvojiti dijete isto bi ga volila,sestro daj mi nesto kako me mozes gledat da se patim,doktore moj odo ti ja na onaj svijetuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Znaci bilo je i gorih od mene!Ja se ne sjecam svega sto sam govorila,al znam da je doktorica rekla da ce rec MM kada dodje sta sam sve vikala user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
14.6.2009 13:29:14   
milenium
Ma ko se noje dera,a kako i nebi

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
3.7.2009 13:52:07   
Pretty mamma
Evo kad sam postavila temu da se i ja prijavim. U sobi u kojoj sam prvela 13 sati i nisam vikala, samo sam pred kraj malo stenjala, bilo me sramota.
Kad su me prebacili u kadu, tamo je bio i mm i tamo sam malo jače jaukala ali baš nisam strašno vrištala. Kad je bio izgon znam da sam rekla "ne mogu više", ali naravno da sam morala. Sve u svemu, nisam baš šutila, ali nisam bila najglasnija. I nisam pričala gluposti, mada sam bila uvjerena da hoću, pa čak ni suprugu nisam ništa psovalauser posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 14:40:05   
emy24
nisam se derala bila sam pribrana i skoncentrisana na sam porod,ali cini mi se da sam sipke od kreveta izlizala koliko sam stiskala  od bolova

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 14:50:31   
Anoniman
ja sam se derala da su me culi vani a dokt.i babice sta vec sve su mi govorile daj stisaj se malo usi nam zaglusi,i prije nego sto su me poceli poradjat do mene su zenu usijevali a ja do nje lezim u bolovima i naponima,tad sam se derala ajde ja nemogu vise ukaki se user posted image user posted image user posted image takav osjecaj a ona ba naponi a dokt.ce ajde disi prodisi bol ja pocnem disat pa se sva spetljam pa cu joj ojjjjjjj ja zaboravila spetljala se kako cu disat ajte ja nemogu viseuser posted image koma ziva,kad je beba izletila bol prosla a mene bilo stid poslije 

(odgovor članu emy24)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 15:50:38   
Dida79
Ma drage cure i ja sam digla bolnicu na noge sad kad se sjetim pravo me sramotauser posted image .Tu svoju vrisku pokusavam opravdati mladoscu pa imala sam samo 20god i sada kada se sjetim sva se najezim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 15:56:25   
mamine oci
mene nebi trebalo da bude na ovoj temi jer svaki moj porod trajao 5minuta nisam stigla da kazem ni auser posted image tako da nemam ni sad sta zanimljivo napisatiuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 17:34:39   
poetesa
user posted image  

user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
19.7.2009 17:40:22   
ivanak
Iskreno, od mene se nije čulo ni a, iako mi je prvi porod bio i strah me bilo kako ide i kako će završiti.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *