|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:41:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: muaaa

Sa prvim sam se glasala u smislu urlikanja i upiranja glave o zid,umalo ga nisam probila.

Sa drugim nisam se glasala nikako,nisam ni osjetila da radjam samo malcice...eto mama Alma nije sve tako crno user posted image

A moja prva rodica(zna je Zaha, tj. njena sestrauser posted image ) s prvim se taaaako namucila, da je sve lupala. sto ti kazes, glavom od zid, a s drugim se gotov porodila u autu na Skenderiji na putu za Kosevouser posted image -za Almu, jos jedan svijetao primjeruser posted image

(odgovor članu muaaa)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:42:28   
animagical

IZVORNA PORUKA: enči80


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

hahaha chantal...podsjeti me ja sam pored urlanja na drugom porodu. svaki cas doktora pitala..kada smo gotovi...cuj kada smo gotoviuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

bas me nasmijauser posted image kad sam stigla konacno do sale, nisam bila glasna, ali u trudovima je bilo oho-houser posted image i da, pitala sam stalno dr kad ce vise, jel jos malo, jer ja vise ne moguuser posted image i da on je predvidio da cu do 22h biti s bebom...ooo kako me grdno slagaouser posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:44:35   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Moja porodjana prica treba da bude svakome na pameti kad ode da rodi. Bruh ko pola kajsije, malokrvnost, trebala transfuziju, CR...a porodila se za cas, fakat lahko, prirodno, bez transfuzije...Treci dan poslije poroda dosla patronazna, i nakon sto me je pregledala, kaze da izgledam kao da se nisam ni porodila Bozje davanje, ali ni ja se nisam predala


Eto, i onda mene tjeraju sa teme, a ovo me baš utješilo user posted image user posted image


Ovaj pahuljicin post treba kopirati na svaku novu stranicu ove teme..nek se zene malo utjeseuser posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:49:04   
Medić*
Moram vam se pohvaliti da sam jako glasna bila prije poroda, dva dana se otvarala,dvije idukcije primala,pako ne bi user posted image Taman sestra izadje iz sale, ja se oglasavam sestrooooooooooo, u pocetku bi brzo dolazila na moj poziv,kasnije jadnoj zeni dojadilo pa me ignorisala user posted image

Dr govorila da me brzo mora poroditi na carski jer se drugacije necu poroditi user posted image Laknulo mi kada rekose,vodite je spremna za poroddjaj, po sali sam morala dva kruga obaviti i set__ati, neznam zastouser posted image

Nakon toga za tili cas gotovo da mi rekose svaka cas_t user posted image

Kada doje dr nakon porodjaja u posjetu, veli sestri ova mi zena puno bljeda,kaze sestra S, ma ne dr ona je pokrivena pa zato bijela user posted image U svoj toj frci oko porodjaja neznam gdje mi marama osta.

< Poruku je uredio medic slatki -- 21.2.2012 22:52:07 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:51:33   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

hahaha chantal...podsjeti me ja sam pored urlanja na drugom porodu. svaki cas doktora pitala..kada smo gotovi...cuj kada smo gotoviuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image Legendo

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:53:49   
Honey3
Pahuljice,a zamisli tek kakav ce joj treci porod bit...da me cuje Duser posted image
Ja se nisam derala na porodima,sa prvim malo na stolu zvala "upomoc",sa drugim i trecim prilikom tiskanja,malo stenjala,posto su bili povisoko,pa jaci napon trebao,a avaz mi se cuo nijeuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:56:32   
Dida79
Kad sams e poradjala prvi put u sali bio tv i tamam pocinjala serija Gaviota a ja je redovno gledala.Mene nista nije bolilo vec mi vodenjak pukao i gotova sva voda otisla tako da su me stavili na sto i ukljucili drip.
Vrti se sestra oko mene a ja sve iza nje izvirujem da mi ne bi koju scenu propustila..Skuzi me ona kaze aa vidi nje njoj je do serije neka kaze pitat cu te za 10 ak minuta user posted image

Tako je i bilo kad su poceli bolovi ja vrstim seeeestrooooo a one vjestice sjede i piju kafu kad ona meni govori neka te bona sta cu ti gledaj seriju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:57:06   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: muaaa

Sa prvim sam se glasala u smislu urlikanja i upiranja glave o zid,umalo ga nisam probila.

Sa drugim nisam se glasala nikako,nisam ni osjetila da radjam samo malcice...eto mama Alma nije sve tako crno user posted image

A moja prva rodica(zna je Zaha, tj. njena sestrauser posted image ) s prvim se taaaako namucila, da je sve lupala. sto ti kazes, glavom od zid, a s drugim se gotov porodila u autu na Skenderiji na putu za Kosevouser posted image -za Almu, jos jedan svijetao primjeruser posted image


Pa zato sam i napisala svoje iskustvo da je malo ohrabrim.I jos s prvim se udebljala samo 10 kg.a s drugim djetetom 30 kg.a bilo ga puno lakse roditi cak me nisu ni cap carap hihihih


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 22:57:52   
lepetetka
Prvi put i nisam puno galamila, imala bolove dva dana pa sam bila spremna i na one porođajne user posted image i nije me ni bolilo ko drugi put,..i meni je babica govorila da držim bradu uz prsa i napinjem se dole user posted image
Drugi porod nakon 8 sati bolova ...kada su došli oni porođajni ,,uhhhh...nisam se kako treba ni otvorila i vala mi je bio bolniji porod nego prvi put...
Šta da vam kažem-urlikala i govorila da ne mogu više user posted image user posted image Nekoliko dana sam bila promukla user posted image user posted image mislila sam da mi se avaz neće ni vratiti...a evo jeste hB user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:03:43   
Honey3
jao,ali stvarno sta sve zene govore na porodu,to je sou,mozete misliti sta se babice naslusajuuser posted image
Pripovjeda moja komsinica:nekad na selu zena se poradjala,i iznad sporeta susile se od muza joj gace,u onoj muci zena govorila"nosite ih,ne mogu da ih gledam,nikad vise pod moj jorgan nece"....kad se zena porodila,kaze "gdje su one gace od mm,stavite ih iznad sporeta"user posted image

< Poruku je uredio zaha -- 21.2.2012 23:04:23 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:03:47   
vjestica
nemam pojma user posted image
fakat ne znam user posted image
znam da me bolilo, ali uopšte ne znam jesam li vrištala
znam samo da mi je sestra svaki put govorila hodaj i diši,a ja sam govorila da ne mogu više da izdržim
i znam samo da su mi poslije od silnog predisavanja usne skroz popucale, da čim sam se čula sa mm , rekla sam da mi obavezno pošalje labelo, jer sam jedva pričala koliko su mi usne ispucale user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:04:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zaha

Pahuljice,a zamisli tek kakav ce joj treci porod bit...da me cuje Duser posted image
Ja se nisam derala na porodima,sa prvim malo na stolu zvala "upomoc",sa drugim i trecim prilikom tiskanja,malo stenjala,posto su bili povisoko,pa jaci napon trebao,a avaz mi se cuo nijeuser posted image

Rekla bi, dosta. Ne vraca joj se u period NEspavanja i presvlacenja. Dodje kod mene, podmiri potrebe za malom bebom, izljubi, izmirisi i pravac kuciuser posted image sa veeelikom djecomuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 21.2.2012 23:05:57 >

(odgovor članu Honey3)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:08:14   
Honey3

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: zaha

Pahuljice,a zamisli tek kakav ce joj treci porod bit...da me cuje Duser posted image
Ja se nisam derala na porodima,sa prvim malo na stolu zvala "upomoc",sa drugim i trecim prilikom tiskanja,malo stenjala,posto su bili povisoko,pa jaci napon trebao,a avaz mi se cuo nijeuser posted image

rekla bi, dosta. Ne vraca joj se u period ne spavanja i presvlacenja. Dodje kod mene, podmiri potrebe za malom bebom, izljubi, izmirisi i pravac kuciuser posted image sa veeelikom djecomuser posted image user posted image user posted image

Ma super joj kad ima gdje ocejfituser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:08:21   
Amam
Prvi puta sam stenjala ,nisam urlala niti vristala,nisam imala kad,jer sam brzo rodila,ako cemo o samom cinu radjanja.Prije samog cina radjanja sam puhkala,i molila dr da mi da vode,sto je i ucinila i hvala joj do neba.
Drugi puta sam na zadnjem naponu zamalo pocela krkljati jer je bio prisutan mm i kako se nageo da vidi kako glavica izlazi,zagusio me onaj ogrtac koji je on samo prebacio preko rammena,tako da je to bilo KKKKKK,poslije toga moj E je dobrih 2 mj se glasao sa kkk jer je to bilo prvo sto je cuo user posted image user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:08:28   
Hanady RR
ja puhkala...
i samo razmišljala da ne zovem mamu naglas...rekli mi ne valja...sav bol trpila a u glavi samo govorila ne mamu zvat ne mamu zvatuser posted image
kad je H izlazila...drečala sam strašno...
ja se toga ne sjećam al moj suprug kaže...ja užas jedna kako si se dernjala, mene bilo stid doktora...al to je već bio porod...beba izlazilauser posted image
a onda mi doktor rekao...i sad si se izdernjala sad šuti kad me krenuo šiti...tog bola se sjećam...al sam šutila ko zalivena...i tek tada sma se preznojilauser posted image
to prvi...drugi CR...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:11:50   
animagical
jao kad smo kod potrebe za vodom,ja sam paket jane popila tu noc...i to naravno velike flase...user posted image onakvu zedj ne mogu sada da zamislim...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:15:39   
Esmica
Sa prvim djetetom sam bila uvjerena da glasa nisam pustila.
A muz kaze da me skroz dole cuo user posted image
Da sam se strasno derala.
Ja se uopste ne sjecam,jer sam bila skroz omamljena.

Sa drugim nista,samo glasno disala.
Sa trecim isto,samo lagano stenjanje i disanje...


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:16:16   
ena23
prvih 20 sati svog prvog poroda sam se u sebi mislila kako sam hrabra jer ne vristim. pa mi ukljucise drip pa sam odrzala jedan solidan solisticki koncert sljedecih 5 satiuser posted image

na drugom porodu sam cekala i cekala kad cu pocet vristati, pa sam govorila i muzu da se ne prepadne kad pocnem vristati, pa sam rekla i sestrama i doktorici da sam ja punio vristala prvi put da mi ne zamjere sto cu i sada, jako lose trpim bol... i u svoj toj prici bez ijednog pustenog glasica rodih drugo djete, ma nisam ni skontala sta me snadjeuser posted image




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:16:54   
madam x

IZVORNA PORUKA: zaha

jao,ali stvarno sta sve zene govore na porodu,to je sou,mozete misliti sta se babice naslusajuuser posted image


Ja sam govorila da bih voljela kadu punu hladne vode da u nju legnem, a babica me blijedo gleda, sva umotana u vestu, šćućurila se kraj grijaliceuser posted image pa ona pitala imali li pobogu IŠTA da mi daju protiv ovih bolova, na što je babica rekla: Sine, mi ovdje pojačavamo bolove a ne umanjujemo ihuser posted image pa sam onda pitala kad će doći oni da guraju ( trbuh)user posted image user posted image user posted image to je čega se sjećam , mora da je bilo još, jer znam da je babica rekla, čekaj, čekaj, da vidim( pa pogleda u papire) uh, prosvjeta, znala samuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:17:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja puhkala...
i samo razmišljala da ne zovem mamu naglas...rekli mi ne valja...sav bol trpila a u glavi samo govorila ne mamu zvat ne mamu zvatuser posted image
kad je H izlazila...drečala sam strašno...
ja se toga ne sjećam al moj suprug kaže...ja užas jedna kako si se dernjala, mene bilo stid doktora...al to je već bio porod...beba izlazilauser posted image
a onda mi doktor rekao...i sad si se izdernjala sad šuti kad me krenuo šiti...tog bola se sjećam...al sam šutila ko zalivena...i tek tada sma se preznojilauser posted image
to prvi...drugi CR...

drugi put si doslovno bila ko zalivenauser posted image Bar na CR ne slusaju nebuloze(mada sam ja trabunjala svasta kad sam dobijala anestezijuuser posted image )

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:17:40   
vjestica
e onda sam i ja vjerovatno drečala o da me kolju user posted image
mislim ja se ne sjećam da jesam, ali koliko me bolilo, sigurno jesam
a od puhkanja su mi usne bile katastrofa
a što se vode tiče, mislim da su mi rekli da smao kvasim usne,a ne da pijem user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:19:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja puhkala...
i samo razmišljala da ne zovem mamu naglas...rekli mi ne valja...sav bol trpila a u glavi samo govorila ne mamu zvat ne mamu zvatuser posted image
kad je H izlazila...drečala sam strašno...
ja se toga ne sjećam al moj suprug kaže...ja užas jedna kako si se dernjala, mene bilo stid doktora...al to je već bio porod...beba izlazilauser posted image
a onda mi doktor rekao...i sad si se izdernjala sad šuti kad me krenuo šiti...tog bola se sjećam...al sam šutila ko zalivena...i tek tada sma se preznojilauser posted image
to prvi...drugi CR...

drugi put si doslovno bila ko zalivenauser posted image Bar na CR ne slusaju nebuloze(mada sam ja trabunjala svasta kad sam dobijala anestezijuuser posted image )

a ja kad sam se budilauser posted image user posted image
još kažem anestetičarki...a kome vi to pričate a u sobi samo ka i onauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:20:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

e onda sam i ja vjerovatno drečala o da me kolju user posted image
mislim ja se ne sjećam da jesam, ali koliko me bolilo, sigurno jesam
a od puhkanja su mi usne bile katastrofa
a što se vode tiče, mislim da su mi rekli da smao kvasim usne,a ne da pijem user posted image

oato...
ja sma imala spužvicu koju sma ponijela i palstičnu čašu...
i fino muža...pa mi on usne kvasio time...pila nisam...nit sam imala kad valauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:21:23   
Honey3

IZVORNA PORUKA: zinanina
uh, prosvjeta, znala samuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
21.2.2012 23:21:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja puhkala...
i samo razmišljala da ne zovem mamu naglas...rekli mi ne valja...sav bol trpila a u glavi samo govorila ne mamu zvat ne mamu zvatuser posted image
kad je H izlazila...drečala sam strašno...
ja se toga ne sjećam al moj suprug kaže...ja užas jedna kako si se dernjala, mene bilo stid doktora...al to je već bio porod...beba izlazilauser posted image
a onda mi doktor rekao...i sad si se izdernjala sad šuti kad me krenuo šiti...tog bola se sjećam...al sam šutila ko zalivena...i tek tada sma se preznojilauser posted image
to prvi...drugi CR...

drugi put si doslovno bila ko zalivenauser posted image Bar na CR ne slusaju nebuloze(mada sam ja trabunjala svasta kad sam dobijala anestezijuuser posted image )

a ja kad sam se budilauser posted image user posted image
još kažem anestetičarki...a kome vi to pričate a u sobi samo ka i onauser posted image

user posted image A ja dr., sestama i anesteziologu pricala svoj diplomski iz filozofijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *