|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:14:37   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: chantal

user posted image baš se ismija čitajući,i sjeti se još jednog detalja sa svog drugog poroda,na kojem zaista nisam mogla kontrolisati svoje pokrete,riječi,sve je išlo samo od sebe,bez sec.razmišljanja ...i tako,pred sami kraj,izgon,kad je babica počela govoriti "sad tiskaj" ja viknem "SAMO MALO!!!" i na tren zavlada tišina u rađaoni,a ja otkopča 2 dugmeta koja su bila na spavaćici user posted image jer mi je toliko bilo vrućeee i smetao mi znoj,valjda sam mislila da ću se malo rashladiti user posted image


Joj user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu chantal)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:16:27   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: vjestica

sad mi je smiješno, a tada nije bilo
prvo kad su mi rekli da će doći stariji dr da me pregleda, i pojavi se kolega iz srednje škole user posted image


e čuj stariji kolega...
joj ovo je baš baš balm...al dobro si ga i poznala bogamiuser posted image user posted image user posted image

ma nisam ga ja ni poznala u onim bolovima, nego ulazi "stariji" dr i pozdravlja me imenom,a ja gledam ko poznat mi ali nikako da skontam odakle user posted image
on kaže pa znamo se iz srednje,a ja po imenu sa akreditacije skontah
ma znaš koliko mi je tad to bilo bitno i što me on pregleda
poslije dolazi isto mlada dr, a ja nikako ne mogu da se popnem na sto, kaže ona mi ako budemo tebe čekali nećemo nijednu ženu poroditi user posted image

< Poruku je uredio vjestica -- 22.2.2012 0:17:45 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:17:35   
DM
Ovo je više tema-blamovi na poroduuser posted image
Joj kako sam ja sebi spakovala stvari za prvi poroduser posted image
Marama ovaka-onaka, kapica ispod marame, iglice...i ja se raspremila u bolnici i dotjeram ja bolnički look i kad su trudovi počeli-skidam ja jedno po jedno....sreća porodiše me-i ono malo jada što osta na meni-skinula bih samauser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:20:20   
neki x
Ja cu malo OT,al moram,sad mi naumpade kad spominjete te slojeve odjece...
Ja se neki dan obukla,aman,bilo pravo hladno...Kad me MM vidio sta sve navlacim na sebe,kaze:e moja zeno,nedaj Boze da te ko usput safata,kad bi te poceo skidati,proso bi ga ceif zbog tih tvojih hengiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:21:10   
malena sharena
Ja sam bila ubijedjena da nisam glasa pustila, al sad kad citam vas zapitam se. Sjecam se da sam za vrijeme trudova bila skoncentrisana na disanje i da sam gledala babicu kako hoda pored mene i hocu da je zamolim za malo vode, a nemam snage da je zovnem od bolova. Mahala sam rukom ne bi li me ugledala, ali nije. Kod izgona sam sigurno bila glasnija.
Sjecam se i da mi je spavacica bila uzasno izguzvana poslije svega jer sam se previjala od bolova.
I sjecam se da sam bila sva hepi kad su mi rekli da ce me uspavati kod sivenja pa sam se odmah raspricala i pocela braniti neku mladu sestru sto su je napale da lose radi, nidje veze.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:22:30   
bebacha
ja sam valjda iz predradinone u razaonu otisla skroz otkpcane spavacice.meni je bilo uzasno vruce i svako dugme sam otkopcala.a cini mi se da je sa svakim dugmetom sve toplije bilouser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:22:33   
animagical
joj ovo s dugmicima mi je vrhuser posted image meni je masic bio na porodu i uzvrtio se ko u*ran golub, do mene pa do vrata sale i tako 10 puta.... a dole izmedju nogu nekakva mlada dr i beciragic... tad znam da sam zagalamila na masica,jer su ovi poceli da rezu dooooktore vracajte se, ovi ne znaju malouser posted image user posted image i stvarno vrati se masic, kaze im dobro je bolan, kud ces je vise, vidis da ne pomaze... i ona mlada dr me slabo zasila...sve je pricala kako zuri voditi dijete u obdanisteuser posted image a ja biva nju zadrzavam,sta li vecuser posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:22:37   
teacher75
ja sam mjesecima prije poroda isla na vjezbe za trudnice i tamo apsolvirala disanje tako da sam se sve vrijeme koncentrisala na disanje i nisam se derala, samo sam uspuhivala, mozda tokom samog izgona da se cuo poneki jauk i poslije kad su me sili sjecam se da sam ih pitala ima li jos puno, hoce li vise zavrsitiuser posted image uglavhnom, dr i babica su me poslije pohvalili kako sam sve to skolski odradilauser posted image e sad, vidjecemo kako ce biti ovaj put, molim boga da ne bude gore

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:25:49   
DM
Ma lakše je i bolje u većini slučajeva...
ja sam se na oba dobro držala-nisam urlikala, ali sam ispuštala neke zvukove stenjanjauser posted image
Kad su mi na drugom porodu probili vodenjak i pred sami porod oni jaki bolovi, ja na krevetu stišćem one ogradice i mislim u sebi-e što mi je ovo opet trebalo(ono kad vam se prvi porod vrati u sitne detalje)

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:27:25   
Honey3
ja nikom nista nisam pricalauser posted image ,gdje ste prije bile da me nasavjetujeteuser posted image
Samo znam kad sam stariju kcerku rodila,kad mi je babica rekla "evo jedne pisulje",a ja njoj kazem "nije kod mene curica, kod mene je musko",jer su mi svo vrijeme govorili da nosim muskouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:27:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ovo je više tema-blamovi na poroduuser posted image
Joj kako sam ja sebi spakovala stvari za prvi poroduser posted image
Marama ovaka-onaka, kapica ispod marame, iglice...i ja se raspremila u bolnici i dotjeram ja bolnički look i kad su trudovi počeli-skidam ja jedno po jedno....sreća porodiše me-i ono malo jada što osta na meni-skinula bih samauser posted image

user posted image user posted image

joj majko moja jesam se ja izblamirala...sad me podjetiste na sveuser posted image

ja sam tip top...spavaćica za porod u boji sa gumom za kosu...pa i bade mantil i papuče...a štol sam mislila da će mi to na stolu trebatuser posted image user posted image sve me zezali kasnije ''nek si se ti sparila'''
a iz sale kad sma nogom po porodu krenula...držim one plene a spavaćica mi na po leđa dignuta...a sala na početku a meni soba posljednja u hodnikuuser posted image
user posted image
al su se mog golog dupeta nagledali...mašalllahuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:28:18   
malena sharena
Al ovo sam sigurna sto posto jer sam bila objektivni posmatracuser posted image . Zena koja je lezala do mene je predisala trudove i rodila a da nije A rekla. Gledala sam je svo vrijeme, cula sam da joj je to bilo drugo dijete. user posted image za nju.


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:28:57   
bebacha

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma lakše je i bolje u većini slučajeva...
ja sam se na oba dobro držala-nisam urlikala, ali sam ispuštala neke zvukove stenjanjauser posted image
Kad su mi na drugom porodu probili vodenjak i pred sami porod oni jaki bolovi, ja na krevetu stišćem one ogradice i mislim u sebi-e što mi je ovo opet trebalo(ono kad vam se prvi porod vrati u sitne detalje)



znaci nisam jedina koja je pvp pomislila 100 put i samo sam ponavlja,nece Alma i trece dijete,nisi luda,ovo ti je zadnji poro:) vec ujutru sam promjenila misljenje:):) al se kristalno jasno sjecam ti misli

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:29:17   
mila81

IZVORNA PORUKA: doublemum

Ovo je više tema-blamovi na poroduuser posted image
Joj kako sam ja sebi spakovala stvari za prvi poroduser posted image
Marama ovaka-onaka, kapica ispod marame, iglice...i ja se raspremila u bolnici i dotjeram ja bolnički look i kad su trudovi počeli-skidam ja jedno po jedno....sreća porodiše me-i ono malo jada što osta na meni-skinula bih samauser posted image


Potpisujem, još me Mašić sa prvim porađo, i samo veli požuri ja moram stići na džumu, a ja u svoj toj muci, ma kakva te sad džuma našla čovječe, ovdje klanjaj, poslije sestre komentarisale, i smijale se, a ja to ništa ukapirala nisam ni da sam reklauser posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:29:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zaha

ja nikom nista nisam pricalauser posted image ,gdje ste prije bile da me nasavjetujeteuser posted image
Samo znam kad sam stariju kcerku rodila,kad mi je babica rekla "evo jedne pisulje",a ja njoj kazem "nije kod mene curica, kod mene je musko",jer su mi svo vrijeme govorili da nosim muskouser posted image


dobro je nisam jedinauser posted image

hajd nakon prirodnog i nekako...
la nakog carskog žena mi daje izvješatj...curicam 53 duga , 3200 g teška...a ja je pitam '' akome vi to rpiačet....ja vas molim da s amnom pirčate, dajet mi moju bebu, gdje ste mi donijeli sina, molim vas da vidim ga...ja ne mogu da podnesem da ne vidim...'' a pirčam a oči mi zatvorene i kad ih otvorim sve mi magla user posted image
čuj da vidim sinauser posted image
e beli sam ga ugledala user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:31:38   
vjestica
ja sma znla da je cura prije poroda , akad s erodila jedna od prvih stari koju sam vidjela je veliak kokara user posted image
poslije sam pitala sestru jel normalno da beba ima toliku kokaru user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:32:59   
DM

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Al ovo sam sigurna sto posto jer sam bila objektivni posmatracuser posted image . Zena koja je lezala do mene je predisala trudove i rodila a da nije A rekla. Gledala sam je svo vrijeme, cula sam da joj je to bilo drugo dijete. user posted image za nju.


Kad si se porodila?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:33:23   
bebacha
vjestice pa sta ti odgovoriuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:33:24   
ena23
ja  se sjecam da je doktor puzic, da me nasmije, reko poslje prvog poroda: "sve vi zene, kad dodjete u bolnicui kad vas pitamo koje vam je djete kazete "ZADNJEEEEEE!" , a vidit ces, eto tebe opet meni na godinu.

da nisam bila slaba za vrat bi mu tad skocila. al sto jest jest, coek bijase u pravu. 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:33:42   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam mjesecima prije poroda isla na vjezbe za trudnice i tamo apsolvirala disanje tako da sam se sve vrijeme koncentrisala na disanje i nisam se derala, samo sam uspuhivala, mozda tokom samog izgona da se cuo poneki jauk i poslije kad su me sili sjecam se da sam ih pitala ima li jos puno, hoce li vise zavrsitiuser posted image uglavhnom, dr i babica su me poslije pohvalili kako sam sve to skolski odradilauser posted image e sad, vidjecemo kako ce biti ovaj put, molim boga da ne bude gore


Isto ovako. Kolegica koja se porodila dva mjeseca prije mene mi rekla da naucim ove vjezbe i stvarno mi je pomoglo.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:34:14   
teacher75
ja se sjecam da sam sve vrijeme do samog izgona saltala poruke na mobitelu i javila se na par poziva i prepricavala kako ideuser posted image i cim je beba izasla odmah je slikala mobitelom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:34:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: doublemum

Ma lakše je i bolje u većini slučajeva...
ja sam se na oba dobro držala-nisam urlikala, ali sam ispuštala neke zvukove stenjanjauser posted image
Kad su mi na drugom porodu probili vodenjak i pred sami porod oni jaki bolovi, ja na krevetu stišćem one ogradice i mislim u sebi-e što mi je ovo opet trebalo(ono kad vam se prvi porod vrati u sitne detalje)



znaci nisam jedina koja je pvp pomislila 100 put i samo sam ponavlja,nece Alma i trece dijete,nisi luda,ovo ti je zadnji poro:) vec ujutru sam promjenila misljenje:):) al se kristalno jasno sjecam ti misli

Ja sam prvi put isla na cR, a drugi put prirodno tako da se nisam imala cega sjecati, ali kada su krenuli trudovi pomislil sam u sebi: ' e neces me vise nap....ti, ne zvala se ja A....auser posted image '

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:36:22   
Anoniman
a jedna je bila u sobi pored moje i poradjala se nakon sto sam se ja porodila.Tolikoooo je puhkala i prodisavala da je bilo bolje da vristi. Izludjivala nas je sve. user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 22.2.2012 0:37:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:38:20   
vjestica

IZVORNA PORUKA: bebacha

vjestice pa sta ti odgovoriuser posted image

da je ok user posted image
što se tiče mobitela, nije mi pao na pamet
kad mi je puko vodenjak u 1o uveeč (ležala sam u bolnici) obavjetila sma mm i mamu i rekla ako se ne budem javljala ujutor na mobitel znači da je porod krenuo i da zovu bolnicu) kako su ubrzo krenuli bolovi, jaki i na kratko vrijeme, tako ja više nisam ni pogledala mobitel user posted image
nije mi palo na pamet niti koga zvati, niti sms slati
mobitel sam uzela tek nakon 3-4 sata od poroda kad sam došla sebi

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:40:06   
teacher75

IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam mjesecima prije poroda isla na vjezbe za trudnice i tamo apsolvirala disanje tako da sam se sve vrijeme koncentrisala na disanje i nisam se derala, samo sam uspuhivala, mozda tokom samog izgona da se cuo poneki jauk i poslije kad su me sili sjecam se da sam ih pitala ima li jos puno, hoce li vise zavrsitiuser posted image uglavhnom, dr i babica su me poslije pohvalili kako sam sve to skolski odradilauser posted image e sad, vidjecemo kako ce biti ovaj put, molim boga da ne bude gore


Isto ovako. Kolegica koja se porodila dva mjeseca prije mene mi rekla da naucim ove vjezbe i stvarno mi je pomoglo.

ma disanje zakon, vristanjem se samo gubi snaga i porod puno duze traje, disanje pomaze da se zena brze otvara i sve lakse ide- i u mom slucaju je zaista bilo tako- dosla u porodiliste u 9 ujutro, bila samo 2 prsta otvorena, da bih se maximalno otvorila bez ikakve indukcije za samo 3 sata i rodila u 12.15, a prvorotka

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *