|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:43:07   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: doublemum


IZVORNA PORUKA: malena sharena

Al ovo sam sigurna sto posto jer sam bila objektivni posmatracuser posted image . Zena koja je lezala do mene je predisala trudove i rodila a da nije A rekla. Gledala sam je svo vrijeme, cula sam da joj je to bilo drugo dijete. user posted image za nju.


Kad si se porodila?

Avgust, 2009. Zasto?

Sad se sjetih da sam kad me dr. pitala osjecam li napone, rekla da osjecam iako nisam osjecala, samo sam htjela da ga vade iz mene .
Napela sam se dva ili tri puta, znam da je bilo kratko i da sam imala osjecaj kao da sam ga ''ispalila'' toliko je brzo i naglo izasao
user posted image



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:44:29   
bebacha
Teacher to je ista al opet individualno.nemaju sve zene isti bol,isti prag bola i jednostavno nemogu se kontrolisat. meni je punooo pomagalo kad se skoncentrisem i prodisem trud al vala na kraj nisam imala vremena za disanjeuser posted image nergo snalazi seuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:44:56   
DM
Meni žene na drugom porodu dolazile u sobu da pitaju kad ću se ja poroditi, nisu mi vjerovale da sam se porodila

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:46:28   
malena sharena
doublemum vratih se na tvoje postove, pa skontah zasto pitas :) Vjeruj, ova zena je izgledala kao da lezi tek onako, samo se culo tiho i prigusrno disanje, cak se nije ni pomjerala, dok sam se ja previjala od bolova.

< Poruku je uredio malena sharena -- 22.2.2012 0:48:50 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:49:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: bebacha

Teacher to je ista al opet individualno.nemaju sve zene isti bol,isti prag bola i jednostavno nemogu se kontrolisat. meni je punooo pomagalo kad se skoncentrisem i prodisem trud al vala na kraj nisam imala vremena za disanjeuser posted image nergo snalazi seuser posted image

Ma bitno je da se ne vristi jer se tim gubi snaga i nikakve koristi. a kad je krenula beba da izlazi, ja zvala babicu. ona mi nije vjerovala, mislila da necu jos, kaze: ne napinji, prodisi. rekoh ne mogu, nema sanse, osjecam da izlazi. kad ona pogleda i zovnu brzo dr da dodje i svi iznenadjeni kako tako brzouser posted image ja sam iz 3. napona tek uspjela, nisam bas imala snage, uh al sam gadno popucala, htjeli me pustiti bez epiziotomije, pa sam pocela pucati i cujem kako govore: puca, rezite! pa je otislo sve nekako ukrivo i onda sam se bas napatila kod sivanja i poslije kod oporavka, lezala sam mjesec dana, nisam mogla sjestiuser posted image eto, porod super i brzo prosao al se zato napatih poslije... sad me najvise strah toga poslije

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:54:50   
neki x
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: bebacha

Teacher to je ista al opet individualno.nemaju sve zene isti bol,isti prag bola i jednostavno nemogu se kontrolisat. meni je punooo pomagalo kad se skoncentrisem i prodisem trud al vala na kraj nisam imala vremena za disanjeuser posted image nergo snalazi seuser posted image

Ma bitno je da se ne vristi jer se tim gubi snaga i nikakve koristi. a kad je krenula beba da izlazi, ja zvala babicu. ona mi nije vjerovala, mislila da necu jos, kaze: ne napinji, prodisi. rekoh ne mogu, nema sanse, osjecam da izlazi. kad ona pogleda i zovnu brzo dr da dodje i svi iznenadjeni kako tako brzouser posted image ja sam iz 3. napona tek uspjela, nisam bas imala snage, uh al sam gadno popucala, htjeli me pustiti bez epiziotomije, pa sam pocela pucati i cujem kako govore: puca, rezite! pa je otislo sve nekako ukrivo i onda sam se bas napatila kod sivanja i poslije kod oporavka, lezala sam mjesec dana, nisam mogla sjestiuser posted image eto, porod super i brzo prosao al se zato napatih poslije... sad me najvise strah toga poslije

Nemoj da te bude strah,evo malo da te ohrabrim...
Ja sam sa prvim sinom imala ranu od koje nisam 40 dana mogla leci kako treba,o sjedenju nisam ni razmisljalauser posted image
Ma uzas jedan,al hajd da ne duzim o tome...Al sa drugim sinom,kad sam ga rodila,drzala ga u narucju,pa mi ga uzese,ja kontam,ah majko mila,sad slijedi sivenje...kad rekose,hajde polako ustani...A ja sva u cudu,rekoh,pa je li gotovo,a sivenjeuser posted image
Ma kazu,nema potrebe...aj olaksanja,majko mojauser posted image
I ja sam najvise o tome razmisljala sa drugom bebom...samo me rane bilo strah,ali eto,sve hB prodje odlicnouser posted image

< Poruku je uredio neki x -- 22.2.2012 0:56:49 >

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:55:32   
teacher75
uh blago tebiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:57:53   
neki x
Bice to aBd sve bolje nego ocekujesuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:58:41   
teacher75

IZVORNA PORUKA: neki x

Bice to aBd sve bolje nego ocekujesuser posted image user posted image user posted image

bog te cuo, hvalauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 0:59:36   
DM
Sa mnom u sobi prvorotka, beba 4 500 teška, bez končića...
A kad se samo sjetim časopisa koje sam bila ponijela na prvi poroduser posted image još mi ih Binasa odnese sveuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 1:01:26   
neki x

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: neki x

Bice to aBd sve bolje nego ocekujesuser posted image user posted image user posted image

bog te cuo, hvalauser posted image

user posted image
Ja sam zeno visila po temama na RR i tusila zene kako je na drugom porodu,jel teze,lakse i sl.user posted image user posted image
Taaaaako me bilo strah,ma neopisivo,brrrr Al hB sve bilo gotovo za sat ipo...Jesam vristala onih 5min. u sali,dok je izlazio,al sve u svemu porod za pozeljeti...
Stoga i tebi zelim tako lagan porod kao sto sam ga i ja imalauser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 1:04:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: doublemum

Sa mnom u sobi prvorotka, beba 4 500 teška, bez končića...
A kad se samo sjetim časopisa koje sam bila ponijela na prvi poroduser posted image još mi ih Binasa odnese sveuser posted image

kako li je to uspjela da mi je znati, mora da je bila pravo razradjenauser posted image user posted image kod mene beba bila 3.2 kg pa opet popucala i rezali me

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 1:05:23   
teacher75
ja se nekako vise opterecujem i razmisljam o porodu sada nego prijem, prosli put nisam uopce toliko razmisljala, valjda sad znam sta me ceka pa frkauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 8:59:33   
taurus
tiki i ja sam ista bila, više sam razmišljala o drugom porodu
ali sam i na prvom bila kao ti....samo sam disala i razmišljala o tome...nisam sigurno ni glasa pustila
kod mene ni jedan porod ne bi počeo da nije indukcije, jer oba puta sam imala blage bolove cijeli dan koje sam provela u kući i visoko prsnuće vodenjaka
ozbiljnije bolove sam dobila tek po uključenju infuzije, ali to nije bilo nepodnošljivo i oba puta je trajalo cca sat vremena....zapravo s drugim porodom jedno pola sata duže jer mi nisu pojačali infuziju zbog bebe i ruke koju je držala uz glavu...čim je beba povukla ruku dobila sam normalnu dozu indukcije i sve gotovo za sat
jedino sam na šivanju jaukala i pitala kad će završitiuser posted image
drugi porod isti kao i prvi, samo sam imala tri vanjska konca, a s prvim tri vanjska i tri unutrašnja
ne brini se....samo se ponašaj kao i prvi put i biće sve ok garant
znaš da pravilnim disanjem mišići dobivaju dovoljno kisika i bolje se kontrahuju...a samim tim i brže se otvaraš

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 10:26:39   
Emmy
Ni glasa sa prvim djetetom, kao ni s drugimuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
22.2.2012 10:37:40   
chantal
IZVORNA PORUKA: neki x


IZVORNA PORUKA: chantal

user posted image baš se ismija čitajući,i sjeti se još jednog detalja sa svog drugog poroda,na kojem zaista nisam mogla kontrolisati svoje pokrete,riječi,sve je išlo samo od sebe,bez sec.razmišljanja ...i tako,pred sami kraj,izgon,kad je babica počela govoriti "sad tiskaj" ja viknem "SAMO MALO!!!" i na tren zavlada tišina u rađaoni,a ja otkopča 2 dugmeta koja su bila na spavaćici user posted image jer mi je toliko bilo vrućeee i smetao mi znoj,valjda sam mislila da ću se malo rashladiti user posted image


user posted image user posted image user posted image
I rashladi li se zeno???user posted image user posted image user posted image


Ihh i te kako user posted image par min.poslije sam rodila,pa me obuze groznica,zamisli samo 2 dugmeta a tako efikasno  user posted image

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 19:32:43   
MAMA MA
Joj moram i ja da dodam nesto

Moj porod je trajao ujutro od pola 5do 12 uveče(kad mi je urađen carski)...
Muke samo takve...
Huktanje,plakanje na glas,a od 6 popodne pa do 15do12 intezivno deranje iz petnih zila(cak su mi sestre pocele govoriti da ce mi puci stitnjaca)regularno ali sporo sam se otvarala i niko nije ni pretpostavljao da ce doci do carskog...
ali bebac je bio poglavatuser posted image pa nije mogao da izadje...tako da su iz straha za moj zivot na kraju uradili carski....
ali sa mnom je bila u sobi a poslije i u sali jedna žena..isto ko i meni prvo dijete ...ja hukćem dahćem ucim sure a ona svaka druga
"Je*em li ti Senahide majku"...valjda joj je Senahid cojek...to mi tad nije bilo smijesno jer sam bila okupirana svojim jadom..ali zato sutradan kad sam se probudila na intezivnoj kad god bi na nju pomislila pocela bi se smijat..a rana bolil boli al đaba meni smijesno....žena skontala ko joj je kriv za situaciju u kojoj se nasla pa da izbaci frustracijuuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio MAMA MA -- 4.4.2012 19:34:36 >

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 19:48:21   
Hurma

IZVORNA PORUKA: MAMA MA

Joj moram i ja da dodam nesto

Moj porod je trajao ujutro od pola 5do 12 uveče(kad mi je urađen carski)...
Muke samo takve...
Huktanje,plakanje na glas,a od 6 popodne pa do 15do12 intezivno deranje iz petnih zila(cak su mi sestre pocele govoriti da ce mi puci stitnjaca)regularno ali sporo sam se otvarala i niko nije ni pretpostavljao da ce doci do carskog...
ali bebac je bio poglavatuser posted image pa nije mogao da izadje...tako da su iz straha za moj zivot na kraju uradili carski....
ali sa mnom je bila u sobi a poslije i u sali jedna žena..isto ko i meni prvo dijete ...ja hukćem dahćem ucim sure a ona svaka druga
"Je*em li ti Senahide majku"...valjda joj je Senahid cojek...to mi tad nije bilo smijesno jer sam bila okupirana svojim jadom..ali zato sutradan kad sam se probudila na intezivnoj kad god bi na nju pomislila pocela bi se smijat..a rana bolil boli al đaba meni smijesno....žena skontala ko joj je kriv za situaciju u kojoj se nasla pa da izbaci frustracijuuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
i ja sam se "derala", nisam ništa psovala... ali kuakala jesam, zvala sestre, veze nemam sta sam govorila... u neka doba uzela mob i zvala ginekologa na mob i rekla mu ja ne mogu više i gotovo... user posted image on dođe kaže tek 6 cm... i ode... a ja opet mob... user posted image sad mi je to smijesno, ali sve me isto ceka, opet sam zabetonirana i opet valja sa dripom sve proci... auuuu

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:22:45   
nova_mama
"Je*em li ti Senahide majku"...valjda joj je Senahid cojek...


E odavno me ništa nije ovako nasmijalo user posted image user posted image user posted image
Ja sam skoro cijeli porod presjedila u rađaoni, cupkajući na onoj lopti i gledajući kako se žene porađaju. Izgleda mi je to odvlačilo pažnju od moje muke, pa nisam vrištala, već kad me zaboli, ja malo jače cupkam na onoj lopti i tako prođe. Doduše, poslušala sam i doktoricu koja mi je rekla da kad me najviše boli, probam što normalnije da dišem, kao da ne boli uopšte i mogu vam reći da mi je to pomagalo i bolovi su brže prolazili. A kad sam se popela na onaj sto, sve je bilo gotovo za pet minuta i nisam imala kad ni glasa da pustim user posted image

_____________________________

Moja dva velika D
06.02.2012.
15.09.2013.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:35:38   
MAMA MA
Ma ja bi sad crkla od smijeha kad se sjetim te žene,ali mi tad to uopšte nije bilo smijesno....inače sam totalno "otkačena"i neznam kako se tad nisam smijala tome....valjda bila okupirana sobom...uglavnom morala sam podijelit ovu odvalu sa drugim forumasicama da vidite da ste super ako ostanete samo na vristanju i deranju iz petnih zila....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu nova_mama)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:36:36   
M kao Mama
Na porodu se nisam glasala previše je przo prošao, a do poroda jedno 14 sati glasala sam se u sebi, čupala kosu, i sve su mi ruke bile modre koliko sam neku šipku stezala

(odgovor članu nova_mama)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:49:19   
MAMA MA
Vala sam se derala...i neka sam...nije mi žao....nek se zna kad ja rađam sinauser posted image user posted image user posted image
hahahahahahaha.....pa ne porađa se svaki dan da uskratim sebi to zadovoljstvo....user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:51:59   
Lady26
Ja se nadam da nisam hrkala user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:53:37   
Lulu_08
Ja ne dozivjeh prirodni porod nazalost. Ali jesam kontrakcije malo ispod 2min docekala. Bolilo jeste ali ne puno - vjerovatno zato sto je beba bila previsoko, ne moze se spustiti u porodjajni kanal zbog neke anomalije karlicnih kostiju.

Ali pamtim detalj, stavljaju me na operacijski stol, a izrazita kontrakcija u toku, stomak se vidno napinje, i ja se salim sa dr. i ostalima "bolje me sto prije uspavajte jer ova mala ako ne moze na donji izlaz izaci ce na gornji ako treba na grlo hahaha" i tad' me uspavase hahahahaha.

I jos jedan detalj prije toga, stavljaju mi kateter, i fkt nije me bolilo, kaze setra jesi osjetila ovo? Reko "malo".. Kad ce ona "ah lako ces ti podnjeti CR..."... A ja tek 10ti dan izasla, sta sam puta pomislila mamicu li ti tvoju sto me slaga, hahahahah...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako ste se glasale na porodu?
4.4.2012 22:56:44   
enna
porod je bio potpomognut dripom i kada su vec poceli oni jaki bolovi ja ustanem setam po sobi vucem onu infuziju znojim se dahcem nisam vristala a moj muz pita pa jel boli kao zub kad boli a ja se na svu muku nasmija i kazem ja bi sada sve zube povadila samo da preestane bol.Med. brat sto me poradao je stajao nasuprot mene ja sam ga drzala za ruke i kada naidu trudovi on mi jje pomagao da cucnem i tiskam,i on hoce da meni skine spavacicu tacnije bila sam ju zavezala na stomaku kao majicu i on vice skini spavacicu a ja jadna nedam necu sramota me da budem ko od majke rodena pred njim i izmedu svakog truda on meni casu vode ja zalijem pa nastavljamo i znam da mi se izmedu trudova toliko spavalo da cini mi se dok traje onaj period kad se trudovi umire od 5 minuta ja stojeci zaspem.Sutradan je taj med. brat sto me porodio dosao u sobu da pokaze da su mu ostale modrice na rukama koliko sam ga stiskala mm se smijoa naravno i pitao se odakle mi tolika snaga.MAhhhh sve u svemu negdje posljednji napon onda sam samo pustila krikuser posted image i vec je bilo sve gotovo samo sam vikala uhhh majko moja da ovo prode i ucila sta sam znala i proslo je naravno kao i kod svake od vasuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *