|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 16:27:09   
marinčii
BEBELINA nek si nam se pridruzila,ovdje smo sve u istim deverima i razmisljanjima pa ti niko nece prigovarati,slobodno kukaj tu smo jedna za drugu.
VANCHII draga da se ti nisi opteretila time sto ti je doktor pomaknuo pregled pa te i kontrrakcije uhvatile,psiha je cudo.Probaj misliti pozitivno i abd tako ce i biti,ako bas ne osjecas bebana otidji na pregled cisto da sebe smiris iako ja mislim da je to sve ok .

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 16:29:09   
BebeLina
Hvala na dobrodoslici... user posted image

Upravo sam se najela, k'o da me neko puskom natjerao :) Sad ispustam neke neartikulisane krike, nalik podrigivanju :) Ali to me ne sprijecava da razmisljam o kolacu kojeg bih mogla pojesti :)
Probudile te kontrakcije? Blago tebi, to znaci da spavas :) Ja skroz slabo, nikako. Jednostavno, mravi mi hodaju po nogama, neko mi drzi upaljenu sibicu izmedju grudi cijelu noc, i slon mi sjedi na plucima... Ukratko :)

Za 5 dana aBd ulazim u devetiiiiii... I imam osjecaj da cu se poroditi prije termina, ne znam zasto :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 17:09:13   
vanchi88
ne znam radi cega je, znam da njih moze isto izazvati ako je mjehur pun, glupo zvuci ali tako meni rece dr. a ja naravno vode pijem na izvoz
izgleda se bojim da porod stize ranije pa zbog toga isto..ne znam...osjetim ga ali opet nisko dole kao da je okrenut ledjima ovamo pa udara iznutra malo malo tako osjetim.


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 17:29:52   
marinčii
Pa da moguce da i pun mjehur izazove kontrakcije a isto tako i dehidracija tako mwni rece doktor.Ma normalno jr da nas bolka pomalo u ovim zadnjim tjednima sve dok osjetis bebicu i dok bolobi nisu bas cesti .
A i psiha tu igra veliku ulogu i ja se bojim svega uzas samo cekam da udjem u 9 mjesec pa da odahnem

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 17:42:24   
almondray

IZVORNA PORUKA: BebeLina

kuc kuuuuuc.. Evo i mene.. I dajte tu kafu :)

nadrljale sa mnom, jer sam dosla u fazu kad me svaka ksot boli user posted image


user posted image dobrodošlauser posted image
Nemoj džabauser posted image ovdje smo sve u par sedmica i manje više iste snove,bolove i strahove dijelimouser posted image
Kad jedna počne kukat,ostale se samo nadovežuuser posted image
Ja i ti imamo isti dan termin (bar tako na trudničkoj piše)a kod mene na tickeru 2 dana više furaju.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 17:57:37   
vanchi88
joj taj 9 mj hoce li
pa tek sam danas usla u 8...
zene, ja cu da nazovem ordinaciju svoga doktora, on je danas dezurni u bolnici....pitacu sta li mi je raditi... pa cu otici gore do bolnice i prijaviti se, da me cisto pregledaju, blizi se termin a ja sve sama sebi govorim nece jos nece jos.
beban je slabije aktivan (kad sam se probudila bilo je okretanja) sad slabije, to me vise sikira, trema mi je pritisak mi je izgleda i povisen i sve kao da cu dobiti proliv.

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:08:11   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: BebeLina

kuc kuuuuuc.. Evo i mene.. I dajte tu kafu :)





Dobro dosla moja draga, jako sam sretna da si i ti na ovoj temi, ali brzo ces nam i otici tebi se blizi porod......

Vanchi misa mu i kontrakcije ja sam ih imala preko dana i spavala sam sada 2-3 sata uh jesam se naspavala mmmmmm A moguce sta kaze i marinci da ti je sve od psihe jer vjeruj psiha cini cudo :-) A sto se tice pokreta pa i u mene je juce bilo slabije pa mora bebac spavat nemo se sekirat raste .....

Danas mi babica na tecaju provjerila urin i hvaladragom Bogu sve je u redu :-) Mi smo sljedece sedmice u petak na kontroli juhuuuuuuu jedva cekam ultrazvuk :-)

Maarinci e jesmo mi zene cudne umjesto da se veselimo mi se svake sitnice bojimo user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:21:51   
vanchi88
odoh
okupala sam se
zvacu taju da dodje da mi dobaci auto (mm odvezao nase na put) moram mu nesto slagati da se ne sikira covjek znam kakav je...
pisem vam kad dodjem....


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:22:20   
vanchi88
znaci drhtim user posted image

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:22:53   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: vanchi88

odoh
okupala sam se
zvacu taju da dodje da mi dobaci auto (mm odvezao nase na put) moram mu nesto slagati da se ne sikira covjek znam kakav je...
pisem vam kad dodjem....




Ajde nista nebrini polako vozi sve ce bit ok :-)user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:23:38   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: vanchi88

znaci drhtim user posted image



Opusti se sve je ok

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:34:46   
unchy
aj draga ne panicari toliko, pa ne moze se beba non stop pomjerati, i moja je danas nesto mirnija, il nisam primjetila jer sam danas imala posla preko glave, evo noge mi otekle ko samuni, haus zivi, razmisljam da od ponedjeljka uzmem bolovanje bar 5 dana da se malo odmorim.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:46:57   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: unchy

aj draga ne panicari toliko, pa ne moze se beba non stop pomjerati, i moja je danas nesto mirnija, il nisam primjetila jer sam danas imala posla preko glave, evo noge mi otekle ko samuni, haus zivi, razmisljam da od ponedjeljka uzmem bolovanje bar 5 dana da se malo odmorim.




Ma uzmi bolovanjesta te briga ionako ides sada na trudnicko :-)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:49:53   
unchy

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: unchy

aj draga ne panicari toliko, pa ne moze se beba non stop pomjerati, i moja je danas nesto mirnija, il nisam primjetila jer sam danas imala posla preko glave, evo noge mi otekle ko samuni, haus zivi, razmisljam da od ponedjeljka uzmem bolovanje bar 5 dana da se malo odmorim.




Ma uzmi bolovanjesta te briga ionako ides sada na trudnicko :-)

ne idem draga ugovor mi istice 1.11. pa ne znam hoce li mi produziti il nece, al izgleda da nece jer niko nista ne govori.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:50:17   
marinčii

IZVORNA PORUKA: vanchi88

znaci drhtim user posted image

da tebe nece gripa uhvatiti ,probaj se smiriti i polako vozi.BIt ce to abd uredu.Javi se kad dodjes kuci.

ANDY e takve smo mi zene,neke se vise sekiraju neke manje al sve je to tu negdje.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:54:05   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: unchy


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: unchy

aj draga ne panicari toliko, pa ne moze se beba non stop pomjerati, i moja je danas nesto mirnija, il nisam primjetila jer sam danas imala posla preko glave, evo noge mi otekle ko samuni, haus zivi, razmisljam da od ponedjeljka uzmem bolovanje bar 5 dana da se malo odmorim.




Ma uzmi bolovanjesta te briga ionako ides sada na trudnicko :-)

ne idem draga ugovor mi istice 1.11. pa ne znam hoce li mi produziti il nece, al izgleda da nece jer niko nista ne govori.


E bas mi zao , ali ni ja ne vjerujem da ce ti produziti, zato sad ih iskoristi sta te briga user posted image


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 18:59:32   
unchy
mah upravu si, to su sve g.... user posted image

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:03:51   
BebeLina
unchy, ako si iz BIH, ukoliko odes na bolovanje ne mogu ti prekinuti ugovor o radu... Znaci moras ostati na poslu... Tako da... :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:05:30   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: BebeLina

unchy, ako si iz BIH, ukoliko odes na bolovanje ne mogu ti prekinuti ugovor o radu... Znaci moras ostati na poslu... Tako da... :)


O pa sta onda cekas :-)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:05:40   
BebeLina
vanchi, sad beba ima manje prostora u stomaku, tako da udarce neces osjecati kao ranije.. nema razloga za brigu. naravno, da bi se smirila odes doktoru, ali moras biti svjesna da se stanje mijenja.. mene bebi vise ne suta, nego osjecam kako se pomijera, pa mi stomak k'o zele bude kad on ima paradu unutra :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:11:48   
unchy

IZVORNA PORUKA: BebeLina

unchy, ako si iz BIH, ukoliko odes na bolovanje ne mogu ti prekinuti ugovor o radu... Znaci moras ostati na poslu... Tako da... :)

stvarno? ja ode nama sutra na bolovanje. je li ti to ozbiljno?

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:19:02   
BebeLina
da... posto ne znam kad stices pravo na porodiljsko odsustvo (ne trudnicko bolovanje, nego porodiljsko odsustvo), napamet cu ti reci nekoliko stvari... Ukoliko ti treba malo duzi perido do porodiljskog, odes sad na godisnji i spojis ga s bolovanjem, pa se direktno s bolovanja prebacis na porodiljsko odsustvo... i sigurna si, a imas i pravo na naknadu koja uopce nije mala...
naravno, ovo je mogucnost o kojoj se vrlo malo zna, tako da ti je moj savjet da odes dobrom advokatu koji se bavi pravima radnika, tj. zakonima iz oblasti radnog prava, a koji ce te posavjetovati oko svega. malo njih ima zivaca da se bakce ovim stvarima. jer je poprilicno komplikovano... pogotovo zato sto postoji mogucnost da ti ugovor bude prekinut, ali ga 100% dobijes na sudu. imajcu u vidu da malo nas poslije poroda ima snage (logicno) za ganjana po sudu, ni ne borimo se... iamj u vidu da ces za godinu dana odsustva dobiti vise od 5000 KM, pa ti vidi vrijedi li se boriti :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:20:25   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: unchy


IZVORNA PORUKA: BebeLina

unchy, ako si iz BIH, ukoliko odes na bolovanje ne mogu ti prekinuti ugovor o radu... Znaci moras ostati na poslu... Tako da... :)

stvarno? ja ode nama sutra na bolovanje. je li ti to ozbiljno?



Kod nas je isto tako ako odes na bolovanje nemogu dat otkaz samo nsko dokle god imas pravo na primanja... Ukoliko vise nemas pravo onda smiju... Tj kod ogranicenog ugovora trudnici istice sa danom kada ide na trudnicko i ne produzuje se sad neznam kako je kod vas

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:24:42   
unchy

IZVORNA PORUKA: BebeLina

da... posto ne znam kad stices pravo na porodiljsko odsustvo (ne trudnicko bolovanje, nego porodiljsko odsustvo), napamet cu ti reci nekoliko stvari... Ukoliko ti treba malo duzi perido do porodiljskog, odes sad na godisnji i spojis ga s bolovanjem, pa se direktno s bolovanja prebacis na porodiljsko odsustvo... i sigurna si, a imas i pravo na naknadu koja uopce nije mala...
naravno, ovo je mogucnost o kojoj se vrlo malo zna, tako da ti je moj savjet da odes dobrom advokatu koji se bavi pravima radnika, tj. zakonima iz oblasti radnog prava, a koji ce te posavjetovati oko svega. malo njih ima zivaca da se bakce ovim stvarima. jer je poprilicno komplikovano... pogotovo zato sto postoji mogucnost da ti ugovor bude prekinut, ali ga 100% dobijes na sudu. imajcu u vidu da malo nas poslije poroda ima snage (logicno) za ganjana po sudu, ni ne borimo se... iamj u vidu da ces za godinu dana odsustva dobiti vise od 5000 KM, pa ti vidi vrijedi li se boriti :)

draga hvala na informaciji, sutra odmah idem vidjeti sta sve mogu, a znala sam da se nesto moze izvesti, jer ja kad koga pitam u firmi, a oni meni sve kolisaju, a sutra ode svom rodjaku advokatu da se sa njim posavjetujem.

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:25:29   
BebeLina
Imam ja za tebe i plan B, ako to ne uspijes izganjati do kraja.. :) sretno

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *