|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:29:13   
unchy

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Imam ja za tebe i plan B, ako to ne uspijes izganjati do kraja.. :) sretno

hehehe super, hvala ti puno!!! uspije li bome cu te pocastiti user posted image

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 19:33:07   
unchy
meni je ugovor o radu na 4 mjeseca i traje do 1.11., a termin poroda mi je 22.12., a citala sam zakon da trudnica moze otici na trudnicko 45 dana prije poroda, a meni je 52 dana, pa cu vidjeti da uzmem bolovanje i sa bolovanja predjem na trudnicko,al to cu jos vidjeti sa advokatom.

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 21:43:35   
vanchi88
cao cure
stigla sam kuci
odmah su me primili nisam ni cekala....stavili monitor oko meene i slusali smo jednu sat i vise srce... beban je bio miran upocetku srce je malo gore malo dole i oni kazu da to vole da vide tako ...postao je aktivan kasnije..
rekli su mi da je beban odlicnooo da se ja ne sikiram i da pokrete slabije osjetim zbog posteljice koja je skroz ispred. Doktor tako potvrdio isto...
rekao je da je sasvim ok da u ovim nedeljama trudnoce uspori se jer nema mjesta beban
eto..
sad cemo da jedemo cevape

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 21:45:11   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: vanchi88

cao cure
stigla sam kuci
odmah su me primili nisam ni cekala....stavili monitor oko meene i slusali smo jednu sat i vise srce... beban je bio miran upocetku srce je malo gore malo dole i oni kazu da to vole da vide tako ...postao je aktivan kasnije..
rekli su mi da je beban odlicnooo da se ja ne sikiram i da pokrete slabije osjetim zbog posteljice koja je skroz ispred. Doktor tako potvrdio isto...
rekao je da je sasvim ok da u ovim nedeljama trudnoce uspori se jer nema mjesta beban
eto..
sad cemo da jedemo cevape



Naravno draga da je sve ok nisam ni sumljala ... Ljubim

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 21:50:28   
vanchi88
nekada jednostavno treba potvrda od doktora,da se smiris,
rekla mi je sestrica da kad god hocu mogu doci, stave te na tu masinu i prate

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 21:57:18   
unchy
Eto hvala Bogu, znala sam da ce sve biti ok, al neka si otisla, sve bi trebale tako postupati i slusati svoje tijelo. Sad uzivaj u cevapima, mislim da ce ti biti najsladji.user posted image

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 21:58:06   
BebeLina
45 dana je po starom zakonu. sad porodiljsko odustvo MOZE (a i ne mora) poceti 28 dana prije poroda, ne ranije, ali sigurna sam da to tvoj advokat zna, pa ce te uputiti. Jos jedan preduslov da se izboris za naknadu jeste da si prije odlaska na porodiljsko imala 6 mjeseci uvezanog radnog staza (dakle da izmedju ugovora o radu nije bilo prekida duzeg od 15 dana)...
dakle neka ti razjasni sta je trudnicko bolovanje, a sta je pordoiljsko odsustvo... to su dva pojma..

_______

drago mi je da je sve ok proslo kod doktora... vala kad nesto ne stima i ja odem doktoru da se smirim.. dzaba sve pretpostavke...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 22:19:43   
TiruTiru
taman ti podjoh napisati ovo ... mozes jedino na trudnicko bolovanje...pa na porodiljsko :)
s tim da ...ah, ugovor na odredjeno ako je samo 4mj bio, auomatski s datumom trajanja prestaje...

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 22:24:03   
BebeLina
Moram te ispraviti. Upravo sam napisala da ukoliko se ode na trudnicko bolovanje (ili bolnicko lijecenje) ugovor o radu, bez obzira sto je na odredjeno vrijeme - ne prestaje. Dakle, ona ne smije dobiti otkaz dok je na bolovanju bez obzira na to sto je ugovor do 1.11.

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 22:25:56   
TiruTiru
nista, svakako ce se obratiti advokatu :)
javni nam pliz, tj potvrdi sta i kako :)

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 22:28:55   
BebeLina
Nego, kako tece trudnoca kod tebe? Meni se bebi sad natovario na mokracni mjehur, bas je neugodan osjecaj skroz... a stomak mi je tvrd ko kamen...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 23:03:34   
unchy
Ej javit cu vam sve sta uspijem rijesiti. Ja gledam ove pinkove zvijezde, a bebica prava plesacica, igra li igra user posted image .

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 23:06:58   
marinčii
VANCHII draga eto vidis da je sve ok ,al ero nek si ti provjerila sto je sigurno je sigurno.

BEBELINA i ovaj moj zna udarit u mokracni mjehur pomislim iari tren da cu se upiskit al eto valjda jeni to normalno.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 23:17:33   
vanchi88
morala sam otici, mozda bi on sam od sebe bio aktivan, mozda je spavao jer nije odmah reagovao na monitor
mozda je ubrzo vrijeme da ja pripremim torbu za bolnicu

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
9.10.2014 23:18:27   
vanchi88
a i moj ticker pise "sleeping most of the time"


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:18:07   
TiruTiru

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Nego, kako tece trudnoca kod tebe? Meni se bebi sad natovario na mokracni mjehur, bas je neugodan osjecaj skroz... a stomak mi je tvrd ko kamen...

A ti si u kojoj sedmici?
nemam , tj ne osjecam kontrakcije, a na mjehuru mi je pocesto...bas probleme imam s tim

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:26:40   
Andy_Bec23
Jutro drage moje , kako ste mi danas? Ja sam se naspavala ajme , juce popodne 3 sata i vec u pol 12 legla i sad ustala mmmmmmmmmmm

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:30:24   
amrara
Ja ceznem za malo vise sna :D Tarik nece do 1 da zaspe. tako da sam nocna ptica :D Mi smo sad 30+1, beba bas lupa, mnogo je aktivnija od svog brace. Isto kao i vi, non stop moram do wc-a.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:35:20   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: amrara

Ja ceznem za malo vise sna :D Tarik nece do 1 da zaspe. tako da sam nocna ptica :D Mi smo sad 30+1, beba bas lupa, mnogo je aktivnija od svog brace. Isto kao i vi, non stop moram do wc-a.



Ja nemam takih problema, zato me ruka jako boli imam karpalni tunel sindrom .... :-(user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu amrara)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:46:30   
marinčii
JUtro zenice ..
AMRARA i moj je aktivnjiji nego mu je brat bio,s njim nisam imala skoro nikakvi tegoba malo povracanja na pocetku a sad sve me snalazi,em povracam em me prepone bole,te moram cesto na wc ,pa mi ruka trni i svasta jos nesto.
TIRU TIRU kako si ti ? jel poceo pupo rasti?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:46:33   
Andy_Bec23
9 kila do sada :-) bas sam si super 29 sedmica iliti 30 po zadnjoj menzi user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:49:05   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: marinčii

JUtro zenice ..
AMRARA i moj je aktivnjiji nego mu je brat bio,s njim nisam imala skoro nikakvi tegoba malo povracanja na pocetku a sad sve me snalazi,em povracam em me prepone bole,te moram cesto na wc ,pa mi ruka trni i svasta jos nesto.
TIRU TIRU kako si ti ? jel poceo pupo rasti?



E marinci da ti je da se porodis? Hahaha sigurno nije lako ali sve se da izdrzat i sama znas koliko smo se borile za bebaca :-)user posted image user posted image Sve ce prestat jedva cekam da ga upoznam da vidim kakav je i da mi kmeci :-)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:52:23   
TiruTiru
haha, 31. sedmcia 7 kila, al ja kukam "godinama" kako nemam stomu

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:53:44   
marinčii
ANDY bas tako samo da mi je da docekam da ga rodim zivog i zdravog sve tegobe ce isti tren proci.
Nego bravo za kilazu,to je idealno za taj tjedan trudnoce

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 8:55:28   
marinčii

IZVORNA PORUKA: TiruTiru

haha, 31. sedmcia 7 kila, al ja kukam "godinama" kako nemam stomu

Ja za 3dana ulazim u 33-u i dobila 6 kiila,meni se samo stomak ukazao inace kad se debljam samo stomo i guza rastu hahah

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu TiruTiru)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *