|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 16:25:18   
marinčii
bebelina iskreno i kod mene je baš veliki strah u pitanju ,bojim se da me on ne paralizira pa da se zato i ne mognem otvoriti,prvi put sam imala toliko zgrčenu maternicu od straha pa su mi morali davati venozno neke lijekove samo da je opuste ,ma neznam razmišljam o svemu i znam da se sve može iskomplicirati ako je nešto suđeno,al eto valjda ipak jače od mene ,ne mogu da ne mislim.

andy znam da je tako ,svjesna sam svega al eto kad sam previše plašljiva i panična pa mi se svašta mota po glavi,najradije bi da sam opuštena i da uživam u trudnoći al iskreno nikako da sam mirna uvik nešta brinem,luda glava pa eto.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 16:40:20   
milenium
bebelina dobrodošlauser posted image

nbetko je spominjao neki recepz puretine u bjelom ogrtaču,poišite ja volim sve sa bijelim umacimauser posted image

morena kod vas zaredali rođendaniuser posted image

andi da te utješim ,manje sam trudna od tebe i udebljala se dosad 9 kg. (u prvoj 11,u drugoj 10), a sad izgledam mršavije nego u prethodnim trudnoćama jer sam bila dobro smršaala prije nego sam ostala trudna. i sad izgledam ko mršavko pravi a udebljala se 9 kg.

nisam se javljala,ništa mi se nije dalo,išla vaditi onaj ict i još čekam nalaze. pa sam nakon toga dobila užas bolove dole(ne u stomaku) koji su trajali po par sekundi i onda nestanu ali su se javljali svako minut i tako 3 sata u komadu. nisam mogla hodati a ni sjediti.odskakala sam sa stolice.otišla sam gin,kaže s bebom sve ok i da sam se ja možda prehladila al to ne zna bez nalaza pa ću u pon vadit načaze(a idem često i na wc,ponekad samo kap a ja osjećam da će bit baš puno a ne bude,tako da sam mozda uhvatila i upalu mokračnih kanala).propisao mi i vaginalete radi iscjetka koji mi ne smeta niti me peče i normalne je boje al eto(koje nikad nisam koristila). ne znam hoće či uz korištenje vaginaleta bit nalaz urina vjerodostojan. nalaz vadim u pon a dugo mi da čekam do ponedjeljka i da tek tad krenem koristit vaginalete jer me baš boli i treba mi nešto hitno pomoć. pa ako one to mogu rješit još bolje. evo isad me boli i jedva sjedim dok ovo pišem.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 16:44:46   
milenium
unchi ti već sve oprala?nemaš tiker pa ne mogu zapamtit koji si točno tt? i ja sam kontala oprati ovih dana dok je sunce al ne znam hoće li se naprašiti dok ne rodimuser posted image .bolje mi možda što kasnije prati.user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 16:52:31   
marinčii
milenium[/b] nek si nam se javilauser posted image
Što se tiče vaginaleta,nisam sigurna la mislim da treba proć makar tri dana od zadnje prije nalaza,jer ove koje koristimo obe imaju između ostalog i antibotika u sebi pa mislim da bi to zamaskiralo baje,jel ti doktor reko da možeš vadit nalaze uz korištenje vaginaleta?
Što se tiče ovih bijelih sosova,ja imam dobar recept s piletinom koji često pravim ,i mm i ja ga baš volimo,pa ću ti stavit link da probaš ako već nisi...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:11:42   
marinčii
evo ga s tim što ja uz vrhnje za kuhanje stavim i jedno čašicu kiselog vrhnja i kašiku senfa u opvaj preljev i bude super,uz pire krompir i zelenu salatu bude odlično...

https://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.coolinarika.com%2Frecept%2Fpileci-fileti-u-vrhnju%2F&ei=C_Y3VLDIOoTmywOo-YGQAg&usg=AFQjCNEWg0SnKu4Lz4HV-dVlhJsXrF-MlA&sig2=6lF_3jIhKhgmmndzeMVeQQ

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:15:32   
vanchi88
jesam li ja jedina ovdje koja absolutno nema nista za bebana?
gledam sinoc kalendar, ako porod moze biti od 36 sedmice do 40 onda je to negdje nov 12 pa do 10og dec.
mm poceo da govori da moramo uzimati stvarcice ja reko polako imamo jos vremena. ne znam sta mi je....
ja doruckujem a andi vec 3x rucala user posted image user posted image
da li kod vas u bosni daju epiduralnu? meni svi govore uzmi je neces se pokajati, a ja vise mislila bez ikakvih boca...

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:22:55   
marinčii
vanchii draga pa šta čekaš pođi ti to pomalo kupovati jer ipak treba to sve oprati ispeglati spremiti za bebicu a onih zadnji dana ti neće biti do hodanja vjeruj mi.
Kod nas ima epidural ali se to tako rijetko daje doktori uopće ne preporučuju a žene same ne traže,tako da ti nemam iskustva osim što sam čitala i ja ne bi pristala na to,iskreno i tog me strah

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:30:42   
vanchi88
ne kontam zasto vam daju vaginalete? pa normalno je pojacan iscjedak u trudnoci zbog svih hormona narucito progesterona


_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:37:34   
vanchi88
moja kuma rodila juce u banjaluci, kaze ima epiduralna ali je 500km.
Ovisno od doktora ovdje nekada i ne pitaju daju ti odmah....meni je svejedno...
znam da bi trebala ali ne znam reko ima kad... moram kupiti i novi grudnjak onaj za dojiti i malo nesto udobnije..

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 17:58:00   
marinčii

IZVORNA PORUKA: vanchi88

ne kontam zasto vam daju vaginalete? pa normalno je pojacan iscjedak u trudnoci zbog svih hormona narucito progesterona


iskreno ja nemam ni pojačan iscjedak al eto doktor mi dade te vaginalete pošto sam mu jednom rekla da me kao dole žignulo i on eto vjerovatno pretpostavlja da ima neke upale,mada ja nikakvi drugi simptoma nemam al ipak je on doktor pa sa ga eto poslušala da se posle ne bi kajala...

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 18:04:06   
almondray
DD čitam vas ali nikako da se javim.user posted image i sad nemam pojma šta sam pročitalauser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 18:18:10   
marinčii
VANCHII bome 500 km za epidural je prwvise malo ko to moze financirati vjerovatno zato kod nas i ne daju,a i da daju je kazem ne bi .

ALMOND ma vala samo se ti javi sta god da napises ne mozes pogrijesiti sve teme su aktualne haha

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 18:25:56   
almondray

IZVORNA PORUKA: marinčii

VANCHII bome 500 km za epidural je prwvise malo ko to moze financirati vjerovatno zato kod nas i ne daju,a i da daju je kazem ne bi .

ALMOND ma vala samo se ti javi sta god da napises ne mozes pogrijesiti sve teme su aktualne haha

Ma i jest,boljese stisnut malo pa dječici na račun uplatituser posted image

Htjedoh napisati za CR.Moja drugarica je prvo rodila prirodno, a blizance morala cr i kaže da joj nikad neće biti jasno kako se žene dobrovoljno odluče na cr.
I ja sam imala težak prvi porod Marinči,pa opet u drugojuser posted image ni jednom nisampomislila na cr, jedino na porođajnom kad mu je glava izlazilauser posted image al' to je par sekundi i gotovo.
Nisam ni pukla ni ništa,posle 2h išla normalno u wc ,istuširala se, dan posle kod kuće "pičila" uz stepenice i niz stepenice kao da ništa nije bilo.
A da sam cr rodila ko zna kad bi se takoponašalauser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 18:38:44   
marinčii
Apropo tog mirovanja posle poroda ,kaze meni mm mozda je najbolje da ides na carski jedino tako cemo te prisliti da mirujes jer prvi put si odma hodala i previse pa te posle ledja bolila haha,ma neznam sve ima svoji prednosti i nedostataka ,ja samo mislim na dobrobit bebe ne zelim da se pati i muci ako porod potraje i eto radi toga malo vise naginjem ka carskom

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 19:11:56   
unchy

IZVORNA PORUKA: milenium

unchi ti već sve oprala?nemaš tiker pa ne mogu zapamtit koji si točno tt? i ja sam kontala oprati ovih dana dok je sunce al ne znam hoće li se naprašiti dok ne rodimuser posted image .bolje mi možda što kasnije prati.user posted image

Ej draga jesam, sta cu ovo fino vrijeme pa iskoristila, pa cu sloziti u ormaric koji smo namjenjili za bebu. Ja sam 30 sedmica, pa bom polako se pripremam.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 19:21:04   
unchy
Vidim da pricate o porodu, ja necu da uopste o tome razmisljam, a kamoli da pricam, jer panika me hvata dok pomislim na to, onaj dan kad me zaboli znam samo da moram tiskatiuser posted image a za ostalo pojma. Ma kako su ostale zene mozemo i mi.

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 19:23:31   
Andy_Bec23
Ja sam na porodu imala epiduralnu jer vise nisam mogla da izdrzim.. Nit spavala nit nista ... Nakon 13 sati dobih napokon i nisam imala nikakve nuspojave sem da me je 4 puta ubola u ledja dok je nasla ( nesta mi kicma kriva) i to nisam ni osjetila a ostale samo tackice na ledjima... A iskreno i ja se bojim kako ce to bit i ocu li ja izdrzat bez epiduralne ???

Ja cu pocet sa masazom oko 35 sedmice nadam se da necu puknut dole ;(

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 19:45:53   
Andy_Bec23
Ja jos nisam prala robicu ali sam sve kupila ... Cekamo sobicu da stigne pa cu prat i peglat.. Hvala dragom Bogu imam susilicu pa ide sve bezo ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 20:08:51   
marinčii
andyja isto nisam spavala noć prije poroda jer su mi tada počeli pomalo bolovi ja mislila to je to,al se to otegloi na sutrašnji cijeli dan kad sam imala bolove na 3 minute ,i onda tek navečer u 8 me primili u bolnicu u opet cijelu noć u sve jačim bolovima rodila tek u 3 i 40 ujutro ,takva iscrpljena ,gladna i nikakva kažem ti da mi doktor nije pritisnuo stomak neznam bi li ja sama imala snage da istisnem bebu,iskreno mišljenja sam da su me trebali poslati na carski a ne toliko patiti al eto nisu,zato sad M ima strabizam na lijevom oku ,tako da moj strah za bebu je opravdan ,jednostavno se bojim da sve opet se ne ponovi,mada sam svjesna da ako je nešto suđeno ono će tako i biti bez obzira na sve..

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 20:09:54   
scarlett
Ćao cure, evo da se i ja malo javim. Malo sam vas čitala, pa da prokomentarišem user posted image
Inače sam prilično slabo i dalje povraćam i nemam snage da se javljam, ali hvala Bogu znam šta je razlog pa ću izdržati ako Bog da, samo da bude sve ok.
U ponedjeljak sam bila na kontroli i sve je ok s bebom, hvala Bogu, baš sam strahovala nešto, jer sam u ovoj sedmici sa sinom prokrvarila, a u prošloj trudnoći izgubila bebu, ali sve je ok pa idemo dalje.
Mojji nalazi nisu baš najbolji, imam neku upalu, pa moram piti brusnice što više, pa nadam se da će pomoći, a i krvna slika mi je baš loša, smaršala sam 1kg što i nije neka šteta user posted image i dr. mi je rekla da ne smijem mršati, jer uskoro će djete početi uzimati više, a ja ću sa ovakvom krvnom slikom ostati bez zaliha.
Nije mi smjela ništa uvesti od lijekova dok ne uđem u 2 trimestar, međutim ja nemam pojma kako bih hranom pokušala popraviti željezo, kad sam evo danima na bijelom hljebu i kajmaku i to jedva niz grlo silazi. user posted image Ponekad se natjeram da pojedem neku voćku bar nešto korisno.

Vidim da pričate o porodu. Ja trenutno ne razmišljam o tome, jedva čekam da me mučnine prođu pa da se pošteno najedem.user posted image
Ja sam sina rodila na CR, jako teško se oporavila, 10 dana nisam znala normalno hodati i disati, imala sam neki problem sa koordinacijom hoda i disanja, imala sam stalno osjećaj da će mi svi organi poispadati na rez, iako nisam sa samim rezom imala nikakvih problema, samo sam bila jako slaba i sjećam se da sam 40 dana po porodu išla na prvu kontrolu i zvala prijateljicu da ide sa mnom, jer sam se osjećala jako nestabilno.
Moja kuma opet kaže da je imala dole CR kada je rodila prvo djete, mjesec dana nije mogla sjesti, sjećam se kad je dojila, mogla je ležati samo na jednoj strani, pa je drugu dojku davala nekako odozgo, ma strašno... Onda je tražila da drugi put ide na CR, ja je odgovarala, međutim, 6 dan nakon CR je bila u situaciji da je morala auto voziti i to je prošlo bez problema, tako da samo mogu zaključiti da porod stvarno nema pravila, kako nas potrefi.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 20:16:12   
scarlett
Eh sad što se tiče te epiduralne, ja sam mislila da se epiduralna daje samo kod CR kada želiš biti budan, koliko sam primijetila sve češće kod nas žene to traže i čak i dr. savjetuju kad se ima visok pritisak, navodno je bolje za bebe.
Ja stalno gledam ove emisije na stranim kanalima o bebama, bolestima i porodima i primijetim da u Americi i uz prirodne porode daju epiduralnu, jel to ta ista kao i za CR?

I još jedno pitanjce, dr. je rekla da će kod slijedećeg pregleda raditi nekakav kombinovani test, koji je kao precizniji u odnosu na double i tripl test. Rekla mi je da malo iščitam o tome. Ja sam sa sinom radila tripl test i znam šta je. Sada sam na internetu tražilato što mi je rekla, međutim, taj nazov kombinovani me stalno baca na double test. Jel ja nju nešto nisam dobro shvatila ili ne znam šta tražim ? user posted image Please help

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 20:26:51   
BebeLina
Sto se tice BIH epidural se daje samo u Sarajevu, ali s obzirom na strucnost nasih doktora ja se ne bih upustala u to. Kazete da je cijena 500 KM i da je to puno. Pa nije li to ista cijena kao i kod CR? Rekose mi da se i CR placa... Mislim ako se sama odlucis za to...

Prvo pravilo kod svakog poroda je da nema pravila. Dakle, kao otisak prsta, nepostoje dva ista. Zato ja ne slusam price, nego slusam sebe. Za sad sam prav ahrabrica i jos me nije popustila odluka da idem prirodno :) Mislim da ce tako i ostati aBd...

Ja sam se pocela pripremati za bebija oko 7. mjeseca t. Naisla na dobru akciju krevetica, kupila. Onda kolica.. i tako jedno za drugim. Sve pripreme se mogu obaviti za 15 dana, takod a ne treba zuriti. Bitno je samo ne uci u 9. mjesec nepsremna. Meni je ostalo da kupim jos grudnjak i neke sitnice koje mogu kupiti i po izlasku iz bolnice, tako da ne zurim... A i robica stalno stize sa svih strana, pa uvijek imam nesto raditi :) Spisak sam vec iskrizala,a glavni shoping sam obavila u apoteci :) Ostalo mi nije ni bitno :)

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 20:47:39   
marinčii
bebelina istina je svaki porod je priča za sebe,ja se i ne vodim pričama drugih žena niti ih slušam na prvi sam porod otišla ko s pjesmom jer sam kontala to traje sat dva i eto bebe,sada vođena svojim iskustvom sam u strahu i zato razmišljam o svemu i svačemu,ma nejse neću više da vas opterećujem uglavnom,razgovarat ću sa svojim doktorom i još razmisliti pa ću donjeti odluku ,nadam se pravu...
scarlet nadam se da će mučnine ubrzo popustiti pa da ćeš jesti kjo čovjek,ja to još uvijek čekam ,valjda kad rodim tako i bude.
Što se tiče tog testa neznam ti ništa,kod nas to ne rade ,bar meni niko nije tražio.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 21:25:20   
vanchi88

IZVORNA PORUKA: scarlett

Eh sad što se tiče te epiduralne, ja sam mislila da se epiduralna daje samo kod CR kada želiš biti budan, koliko sam primijetila sve češće kod nas žene to traže i čak i dr. savjetuju kad se ima visok pritisak, navodno je bolje za bebe.
Ja stalno gledam ove emisije na stranim kanalima o bebama, bolestima i porodima i primijetim da u Americi i uz prirodne porode daju epiduralnu, jel to ta ista kao i za CR?

I još jedno pitanjce, dr. je rekla da će kod slijedećeg pregleda raditi nekakav kombinovani test, koji je kao precizniji u odnosu na double i tripl test. Rekla mi je da malo iščitam o tome. Ja sam sa sinom radila tripl test i znam šta je. Sada sam na internetu tražilato što mi je rekla, međutim, taj nazov kombinovani me stalno baca na double test. Jel ja nju nešto nisam dobro shvatila ili ne znam šta tražim ? user posted image Please help




Tacno.

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-oktobar
10.10.2014 21:32:28   
vanchi88
ja zene odoh nakon dugo vremena da ispecem domaci hljeb i skuvam pasulj sa rebarcima...dolazi mm veceras akon dugih 11 dana puta!!!!!!

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu vanchi88)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *