|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dohrana / toplina hrane ?!
23.12.2014 13:26:09   
nesica
Prvo da svim majkama i njihovoj dječici posaljem mnogoooo pusa user posted image

Drage moje, svoju curicu sam rodila u 33 sedmici sa 2.300 KG, 47 cm , zbog manjka plodne vode. Prilikom izlaska iz bolnice pedijatrica mi je preporucila da je pored dojenja hranim i adaptiranim mlijeko. Rekla mi je da ona ne smije gubiti na kilazi, pa da , u pocetku, pokusam da to dvoje balansiram.
2,5 mjeseca sam svoju princezu hranila na način da je preko dana dojim, a tokom noći da joj dajem adaptirano mlijeko. Nazalost, vrlo brzo sam počela raditi i ona nikako vise nije htjela da doji.

Sada, sto se tice adaptiranog mlijeka, sama ne znam sta joj se desava. da li je nju djevojka koja je cuva navila na topliju hranu, ili nesto drugo, ne znam. Ona, kada joj napravim hranu, aposlutno ne zeli da je jede ako nije znatno toplija. Ne bude vrela, naravno, ali ne bude ni mlaka. Kada probam mlijeko na ruku, vidim da je jace topline, ali ona samo tako zeli da jede. Cak tokom hranjenja kada joj se ohladi doslovno VRISTI, pa moram na brzinu malkice da je ugrijem.

Znate li nesto o tome ? nism sigurna koliko je to dobro za njen stomačić ? Tokom ove sedmice cu je voditi njenom pedijatru, pa da se posavjetujem, ali dok ne odem, muci me to strasno
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
23.12.2014 14:12:30   
SREĆNA
Koliko je sad bebi mj. i koliko dugo to traje, mislim od kad si primjetila da beba reaguje baš na toplinu hrane, dešava li se isto to i kad je čuva djevojka, da je ne boli stomačić, da pokušaš promjeniti ad?

(odgovor članu nesica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
24.12.2014 8:36:35   
irenaSA
Ja sam prvo dijete dohranjivala i koliko se sjećam tempertura mora biti slična temperaturi ljudskog tijela 36.5...mada se ja tu ne bih mnogo brinula možda bebici prija malo toplija hapica...u svakom slučaju pitaj dr...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
15.1.2015 15:29:36   
jagodica emy
pozdrav drage majke , zanima me dali se smije davati bebi od dva i pol mjeseca ista drugo npr sok , griz ili slicno , neke moje susjede su to radile , pa me interesuje dali je to dobro za bebu , a gospodji bi rekla da se prilagodjava bebinom instiktu , jer vjerovatno ta toplina bebi odgovara ako nisi primjetila da tvoju bebu nakon toga ista muci znaci da joj odgovara ta toplina mlijeka i netreba da se brines

< Poruku je uredio jagodica emy -- 15.1.2015 15:34:51 >

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
15.1.2015 17:26:38   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: jagodica emy

pozdrav drage majke , zanima me dali se smije davati bebi od dva i pol mjeseca ista drugo npr sok , griz ili slicno , neke moje susjede su to radile , pa me interesuje dali je to dobro za bebu , a gospodji bi rekla da se prilagodjava bebinom instiktu , jer vjerovatno ta toplina bebi odgovara ako nisi primjetila da tvoju bebu nakon toga ista muci znaci da joj odgovara ta toplina mlijeka i netreba da se brines


Samo kratko da odgovorim - NE! Dohrana ae uvodi tek od 6.mjeseca..S razlogom...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu jagodica emy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
15.1.2015 18:31:21   
jagodica emy
u redu hvala ,

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
24.1.2015 19:15:30   
jagodica emy
dali se moze dodavati dvotrecinsko mlijeko bebi od tri mjeseca , ukoliko joj nemoze biti tokom dojenja , i mozeli mlijeko biti iz tetrapaka i dali se prokuhava

(odgovor članu jagodica emy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
24.1.2015 19:38:45   
ada_

IZVORNA PORUKA: jagodica emy

dali se moze dodavati dvotrecinsko mlijeko bebi od tri mjeseca , ukoliko joj nemoze biti tokom dojenja , i mozeli mlijeko biti iz tetrapaka i dali se prokuhava

ja ovo pitanje nista ne skontah user posted image ,u svakom slucaju ako dojis ne treba joj nikakvo drugo mlijeko samo sto vise na sisu nek navuce sebi,ako ne dojis vec dohranjujes ja ti ne bih preporucila jos nikakvo mlijeko iz tetrapaka ni ista slicno jer je beba mala za to,isto tako i sto se dohrane tice sacekaj do 6mj ili barem do 5mj sve prije je preranoo

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu jagodica emy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dohrana / toplina hrane ?!
25.1.2015 13:40:03   
Medić*

IZVORNA PORUKA: jagodica emy

dali se moze dodavati dvotrecinsko mlijeko bebi od tri mjeseca , ukoliko joj nemoze biti tokom dojenja , i mozeli mlijeko biti iz tetrapaka i dali se prokuhava


Kravlje se ne preporucije, tek iza prve godine.
Mi smo dojili 3 mj, onda na adaptirano presli, pa onda na kravje tetrapak oko 1 rodjendana.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jagodica emy)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *