|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 8:57:41   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala



nadji nekog u banci da ti jaranski pogleda

svaki šalterista to može odraditi, vidjeti sve promjene na računu

ne moze ..to je zloupotreba racuna..jos ces u muriji zavrsiti


user posted image


ma daj molim te

šta je sve zloupotreba pa se niš ne desi

user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:24:30   
salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala



nadji nekog u banci da ti jaranski pogleda

svaki šalterista to može odraditi, vidjeti sve promjene na računu

ne moze ..to je zloupotreba racuna..jos ces u muriji zavrsiti


user posted image


ma daj molim te

šta je sve zloupotreba pa se niš ne desi

user posted image

mozes se smijati koliko hoces ali to je krivicno djelouser posted image

ja i mm imamo 2 iste kartice..ali razliciti pin kodoviuser posted image znaci hastal mu hastal mi...nema veze sto smo par...za banku smo dva razlicita klijenta..iako mm puni kartice...ja trosimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:29:24   
veeseelaa
ma sve ja tebe razumijem
al ako žena hoće da sazna ja joj kažem put
ako ima nekog od raje to ej čas posla

ja bi recimo našla načina :D

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:36:14   
salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma sve ja tebe razumijem
al ako žena hoće da sazna ja joj kažem put
ako ima nekog od raje to ej čas posla

ja bi recimo našla načina :D

da..ali ako tog nekog od raje provale ide otkaz..znas kakav je nas narod bona...ocinkat za cenera...a banke specijalno...sve na staklenim nogama...ne vrijedi rizikovati posao zbog jedne ovakve informacije...ocito njen muz nema povjerenja u nju...ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:39:34   
salmy
meni neki dan dosla zena sa muzevom karticom licnom i pinom..ja nisam htjela da joj naplatim....bez obzira sto je on odobrio....samo bi naplatila da je on bio prisutan

jer sutra moze reci da mu je kartica ukradena i ja foru ispusimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:48:51   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma sve ja tebe razumijem
al ako žena hoće da sazna ja joj kažem put
ako ima nekog od raje to ej čas posla

ja bi recimo našla načina :D

da..ali ako tog nekog od raje provale ide otkaz..znas kakav je nas narod bona...ocinkat za cenera...a banke specijalno...sve na staklenim nogama...ne vrijedi rizikovati posao zbog jedne ovakve informacije...ocito njen muz nema povjerenja u nju...ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...


eno sad muž nema povjerenja u nju
user posted image


ma nije nego hoće lovu da ušteka za svoje potrebe,a da ona ne zna kolko tačno ima
nije do nje, do njega je user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:50:05   
veeseelaa
ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...


sve je to ok ako insan ima za sve

al da se ja lomim u struku a mm da šteka i krije od mene neku lovu zadavila bi ga

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 9:51:37   
salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...


sve je to ok ako insan ima za sve

al da se ja lomim u struku a mm da šteka i krije od mene neku lovu zadavila bi ga

stekas ti?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 10:25:32   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...


sve je to ok ako insan ima za sve

al da se ja lomim u struku a mm da šteka i krije od mene neku lovu zadavila bi ga

stekas ti?


pomalo nešto

al mi živimo solidno, ne bi insan štekao a da kući nemamo za osnovne stvari, to bi po meni bilo strašno , još uz to da krijem od mm-a tu neku lovu




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 12:24:34   
salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nikad ne pitam koliko i odakle...dovoljno je da covjek radi i trudi se za porodicu jos da ga smekam po racunima i platnim listama...


sve je to ok ako insan ima za sve

al da se ja lomim u struku a mm da šteka i krije od mene neku lovu zadavila bi ga

stekas ti?


pomalo nešto

al mi živimo solidno, ne bi insan štekao a da kući nemamo za osnovne stvari, to bi po meni bilo strašno , još uz to da krijem od mm-a tu neku lovu




ja bi tako voljela da znam ustekatuser posted image nema sile da mogu...ko fol ustekam i opet kazemuser posted image ...mada nemam neke potrebe za tim ali je merak...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Savjet ako moze..?
4.8.2015 14:40:06   
Anoniman
Muž i ja živimo u istoj kući sa njegovim roditeljima. Na spratu odvojenom. Živimo skupa 6 godina i vremenom sam muža, barem mislim, uvjerila da trebamo kupiti stan ili kuću i odijeliti se, a pored toga, treba nešto i da sami ostvarimo, imamo mogućnosti. S obzirom da smo u povećem kreditu, moj muž kaže da treba malo još da sačekamo koju godinu da smanjimo postojeći kredit i da onda dignemo kredit za stan i imamo jednu ratu. Nije loša ideja, ako je iskreno. Iako bih ja odmah. Ali, ono za šta mi treba savjet, budući da nisam sigurna u to da će on ipak prelomiti i kupiti taj stan sa mnom, je to da moj muž želi malo srediti kuću u kojoj smo sada, koja pripada njegovim roditeljima i koja će poslije njih popola pripasti njemu i njegovoj sestri. Jedan sprat njemu, a jedan njoj. Kuća je postara i on želi da je malo renovira. Ja nisam za to jer smatram da treba prvo da riješimo svoje pitanje, ali on kaže da to nema veze sa tim i da to želi srediti jer kad uđemo u kredit za stanteško će biti bilo šta uraditi, a ne treba da propada. Šta bi vi uradile? Bi li ga podržale ili ipak ne bi ulagale u to prije rješenja svog stambenog pitanja?

(odgovor članu Sweet dream)
  Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Savjet ako moze..?
4.8.2015 14:45:31   
veeseelaa
lično ja ne bi ulagala svoj novac u porodičnu kuću mm dok se ista nalazi na imenu njegovih roditelja
jednostavno svoj novac mogu lagati samo u nešto što je na mom imenu user posted image

u biti uloila bi onoliko koliko bi mogla da halalim , nedje do 100 KM

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Savjet ako moze..?
4.8.2015 15:27:56   
Galicia
Šta bi vi uradile? Bi li ga podržale ili ipak ne bi ulagale u to prije rješenja svog stambenog pitanja?


Ne bih podrzala.
Cak sta vise kupila bih stan sama, ne mora on ucestvovati u kupovini tvog stana. A to ti je ujedno jednim udarcem dvije muhe da ubijes. Imas stan, plus malo njega strecnes i stavis mu do znanja da nisi tuta i da mozes i bez njega nesto postici.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Savjet ako moze..?
12.8.2015 14:03:11   
Anoniman
Ne znam da li sam na pravom mjestu, ali mi treba savjet. Prije 2 god. u mojoj porodici se desila velika tragedija, moj otac se ubio iznenada. Jako sam bila pogođena time, ali kao starija kćerka sebi sam rekla da moram ostati jaka zbog majke i sestre. Nakon toga sam nastojala na sve načine pomoći sestri i majki. Ostale su u jako teškoj finansijskoj situaciji. Ja sam udata i fino zarađujemo, ali imamo i puno troškova tako da nam ne ostane puno novaca, ali svaki mjesec dam majci 50-100KM, kako kad imam i uletim kad su veći izdaci u pitanju. Nedugo nakon toga i sestra je počela da radi, istina za mala primanja, kasnije se majka ponovo udala. sestra to jako teško prihvata iako ju je podržavala u početku, ja sam prihvatila i nastojim je maksimalno podržat iako pretpostavljate da nije lahko. Ni taj njen novi muž nije u dobroj finan. situaciji i ja i dalje na isti način joj nastojim pomagati i dati kad imam. Sestra je drugačija. Jako se loše prema majci ponaša, nije odgovorna prema kućnim obavezama jer sada sama živi u stanu, mati i njoj daje, uglavnom sestra gleda da zadovolji svoje potrebe (izlaske i sl.) dok se majka muči i nastoji poklopiti troškove. Nema pomoći, sestri se ne mogu dokazati neke stvari. Zbog toga nastojim još više pomoći majci. ALi mislim da ni ona to ne cijeni dovoljno. Jako je često drska prema meni, ima situacija kada mi ne izadje u susret jer bi možda iskvarila time neki svoj plan, ne pokazuje nikakvu zahvalnost, naprotiv. Svaki dan me opterećava sa svojim stanjem, svaki problem mora biti meni poznat, svaki dan samo problemi i jedne te iste stvari. ako joj kažem svoje mišljenje koje se ne slaže sa njenim postaje jako drska sa mnom. Ja ne očekujem nikakvu zahvalnost, ali počinjem shvatati da sam budala. Svi nastoje sebi ugoditi, a ja se psihički slomi, pa zar me bar ne može dočekati lijepom riječju.. Ispadam loša u svojim dobrim namjerama. A pri tome mislim da majka ne shvata da i ja imam svoju porodicu, dijete i da mom mužu može ponekad zasmetati ta moja stalna pripravnost na nju i sestru. Kako bi se vi postavile u ovakvoj situaciji? Ja više ne znam.

(odgovor članu Sweet dream)
  Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Savjet ako moze..?
12.8.2015 14:32:14   
Galicia
kad vidis da te ne cjene, onda malo zategni odnose, distanciraj se.
Sebi i svom djetetu si najpreca.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Savjet ako moze..?
5.9.2015 19:43:55   
Anoniman
Savjet pravnica ako može vezano za alimentaciju.
Dijete je sudom meni dodijeljeno, alimentaciju je do sada redovno plaćao, osim za 4 mjeseca dak smo bili razdvojeni a ne razvedeni.
Alimentaciju je plaćao po presudi, međutim ovaj mjesec je uplatio 100 KM manje, a obrazloženje je da je dijete kod njega 15 dana koliko će biti na godišnjem. Dijete je prošli mjesec bilo sa mnom na godišnjem 15 dana i nije uplatio više. Meni su isti troškovi bez obzira što je dijete s njim 15 dana ja mu moram platiti punu cijenu vrtića, kupiti mu odjeću i obuću za jesen...
Imam li pravo da tražim administrativnu zabranu na platu i koja je procedura?

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Savjet ako moze..?
5.9.2015 22:24:10   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Savjet pravnica ako može vezano za alimentaciju.
Dijete je sudom meni dodijeljeno, alimentaciju je do sada redovno plaćao, osim za 4 mjeseca dak smo bili razdvojeni a ne razvedeni.
Alimentaciju je plaćao po presudi, međutim ovaj mjesec je uplatio 100 KM manje, a obrazloženje je da je dijete kod njega 15 dana koliko će biti na godišnjem. Dijete je prošli mjesec bilo sa mnom na godišnjem 15 dana i nije uplatio više. Meni su isti troškovi bez obzira što je dijete s njim 15 dana ja mu moram platiti punu cijenu vrtića, kupiti mu odjeću i obuću za jesen...
Imam li pravo da tražim administrativnu zabranu na platu i koja je procedura?


hajd molim te nemoj biti takva, ako nije uplatio jednom iz eto njemu opravdanih razloga ne moras rato praviti s ocem svoga djeteta , radi djeta nije to vrijedno toga.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Savjet ako moze..?
5.9.2015 22:31:16   
ladyblue RR
administrativna zabarana ide samo sudskom odlukom i to u slučaju neplaćanja alimentacije a kako sam ja shvatila tvoj bivši muž plaća alimentaciju redovno tako da i nemaš baš nekog osnova.


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 21:28:33   
Sunchy
]Hej, nova sam ovdje, mada pratim vec duze vrijeme ovu stranicu, odlicna je i vise nego odlicna user posted image
Imam nesto sto bih podjelila u nadi da me neko saslusa,pomogne, da savjet ili slicno. Naime, sa momkom sam 3 godine u vezi,zadnjih godinu dana smo razgovarali i odlucili da bi veza trebala
postati ozbiljnija. Posto on zivi u inostranstvu, odlucili smo da dodjem i budem neko vrijeme kod njega, te da ucim jezik i tako se pripremamo na zajednicki zivot.
I tako se i odvilo sve, krajem prosle godine sam dosla kod njega, bili smo zajedno 3 mjeseca, navikli se jedno na drugo i zajednicki zivot, sve super , sve lijepo... Ovo ljeto kada je on dosao na odmor
imali smo svadje i probleme, cesto se dopisivao sa drugim djevojkama sto mi je jako smetalo, sto ne prilici nasoj vezi i svemu, mnogo je hodao, sve je bilo jako cudno.
ali eto, volim ga,znam da niko nije idealan, i 3 godine nije malo. Opet sam ovdje kod njega, i saznali smo da sam trudna. user posted image On je sav sretan, pricali smo vec dugo o tome, i naravno drago nam je, obavjestili smo vec porodicu i prijatelje.
Eh sada, on jos radi na diplomskom, i ceka posao, sve se odvija punom parom, organizacija i planovi oko moje trudnoce, doceka bebe i zajednickog zivota. Ali ima jedna stvar,koja me muci, koja mi neda spavat i zbog koje sam
u velikim razmisljanjima... On ne zeli brak, vec jednostavno zajednicki zivot. Ne znam kako da se osjecam. 3 godine smo skupa, mislila sam da ce se to desiti zbog ljubavi, ali evo sad cekamo bebicu a on zeli da bude single ..
Dovela sam samu sebe u ovu situaciju, stid me roditelja, koji naravno zele da im kcerka ima brak,covjeka i dijete, sve normalno, a i sama sam sanjala uvijek o tome. pfffff..... tesko mi je, ne znam sta da radim user posted image

(odgovor članu Sweet dream)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 21:31:15   
Medić*
Zasto ne zeli brak, sta kaze ?


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Sunchy)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 21:46:41   
Sunchy
Kaze da sada mora prvo da diplomira, da se zaposli, da je to mnogo vaznije od braka. Mada mene to jako boli, ja zelim da se moja beba rodi u braku, da bude dio porodice,
a ne da bude vanbracno dijete, hocu jednostavno da sve bude normalno. Ne trazim ja super vjencanje iz filmova, pa da se za to nema vremena ili da je tesko, jednostavno ne znam sta to znaci i kako da se postavim.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 22:22:02   
ziel
IZVORNA PORUKA: Sunchy

Kaze da sada mora prvo da diplomira, da se zaposli, da je to mnogo vaznije od braka. Mada mene to jako boli, ja zelim da se moja beba rodi u braku, da bude dio porodice,
a ne da bude vanbracno dijete, hocu jednostavno da sve bude normalno. Ne trazim ja super vjencanje iz filmova, pa da se za to nema vremena ili da je tesko, jednostavno ne znam sta to znaci i kako da se postavim.

Nista ti ne preostaje nego da se nadas da ce se promijeniti kada dobije bebu... kada stekne onaj ocinski instinkt, smetace mu sto nije s vama, to sto ides na 3 mj. pa opet se odvojite... zelim ti sve najbolje... nisi u zavidnoj situaciji stvarno, ali svi su muskarci tako tvrdoglavi u nekim stvarima, i moj muz ima x stvari sto meni smetaju ali laganim koracima cu ga promijeniti aBd user posted image nezz koliko imas vremena da procitas knjigu, ako vec nisi citala user posted image "ZASTO MUSKARCI VOLE KUCKE?" Ima zanimljivih savjeta kako muskarca da promjenis a da i ne primjeti user posted image

Javi nam se na temi, napiis kad ti je termin pa mozes svasta saznati o trudnoci, ima i iskusnih mamica koje su po drugi put trudne ili su se skoro porodile pa dijele savjete user posted image http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-beba---septembar_2614903.html
Tu caskamo i razmjenjujemo iskustva u trudnoci dok cekamo porod user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 17.9.2015 22:25:10 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Sunchy)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 22:41:33   
Sunchy
Ahh, bas nije zavidna situacija, pomalo me stid sto sam sebe dovela u tu situaciju. On sve lijepo planira, trudi se zaista oko svih sitnica
da meni bude lijepo udobno, da osigura buducnost za dijete, ali bojim se da ako on sada ne zeli stupiti u brak, nece ni kasnije, a to mi je stvarno bitno. Mojim roditeljima je vec dovoljno tesko sto sam zatrudnila na ovaj nacin, kako da im objasnim da necu ni biti u braku
da ce to dijete biti vanbracno, sve vuce vece probleme za sobom. Ja ne zelim da sam u stressu, jednostavno hocu jasnu situaciju.
Ako on sada nema taj osjecaj pa da kaze hallo bicemo roditelji, tako dugo smo skupa, i trebamo i ostati,onda mislim da bih zivjela pogresno ako pristanem na jednu modernu zajednicu bez braka i jedne funcionalne zajednice i porodice.... user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 22:42:12   
minja_
Ljudi se NIKAD ne mijenjaju. Sto je - to je. Sto kolijevka zanina, lopata zakopa. Ako mozete zivjeti s nekim takvim kakav je, sa svim njegovim manama, karakterom i licnosti, zivite. Ne zanosite se idejom da se nesto sustinski moze promijeniti. Ne moze niti bi trebalo. Za zivotnog partnera se bira neko kome ne treba popravak, nadogradnja ili reprogramiranje. To je uzaludan posao. A i u nekoj tacki vremena shvatite da jednostavno nije bilo vrijedno.
Posto ste obje trudne, izvinjavam se ako sam pregrubo zvucala.
Sa dolaskom djeteta se stvari obicno usloznjavaju, rijetko popravljaju, posebno sto tad dodju do izrazaja sve razlike u shvatanju prioriteta.
Jedino sto mozete napraviti je sa sobom rascistiti s cim mozete zivjeti a s cim ne. I to je to.

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu Sunchy)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Savjet ako moze..?
17.9.2015 23:12:53   
ziel

IZVORNA PORUKA: minja_

Ljudi se NIKAD ne mijenjaju. Sto je - to je. Sto kolijevka zanina, lopata zakopa. Ako mozete zivjeti s nekim takvim kakav je, sa svim njegovim manama, karakterom i licnosti, zivite. Ne zanosite se idejom da se nesto sustinski moze promijeniti. Ne moze niti bi trebalo. Za zivotnog partnera se bira neko kome ne treba popravak, nadogradnja ili reprogramiranje. To je uzaludan posao. A i u nekoj tacki vremena shvatite da jednostavno nije bilo vrijedno.
Posto ste obje trudne, izvinjavam se ako sam pregrubo zvucala.
Sa dolaskom djeteta se stvari obicno usloznjavaju, rijetko popravljaju, posebno sto tad dodju do izrazaja sve razlike u shvatanju prioriteta.
Jedino sto mozete napraviti je sa sobom rascistiti s cim mozete zivjeti a s cim ne. I to je to.

Mislim da grijesis. Bar znam po svojim roditeljima, po maminoj prici a i po ocevoj kad mu neku scenu ispricam za mm, kaze: I JA SAM TAKAV BIO. TO JE NA POCETKU. DODJU DRUGACIJE FAZE U ZIVOTU KAD SE COVJEK MIJENJA. I JA SAM BIO TVRDOGLAV I SVE LOSE. A VIDI ME SAD, ZENI SVOJOJ I KUHAM I PORADIM PO KUCI . NE VOLI NIKO SVOJU ZENU KAO JA SVOJU. user posted image A nije kod svakog slucaj , naravno...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *