|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 1:15:50   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Ovdje sam pokusala da realno napisem stvari. I kad razmisljam o razvodu pitam se jesam li ja to samo previse razmazena ili su to stvarno jaki razlozi za razvod. Sve u svemu, mislim da mi je najbolje opet razovarati s njim ali ovaj put s krajnjim ciljem. Mozda da ga pitam je li on zelli uloziti sebe u nas brak ili je ovo kraj? Samo sto me ovo sve tako boli.... user posted image Sve nekako mislim evo doci ce s posla, zagrliti me, ispricati se sa mnom, mozda je to samo stres, promjeni je posao, otisao dalje od svojih...... user posted image


Draga ti se izgleda bojis pricati snjim jer se plasis sta ce ti odgovoritiuser posted image plasis se da mu nije stalo pa ce reci da je kraj.... Po meni bolje da zmas na cemu si,pa makar to bio i kraj....
Opet s druge strane,mozda je potisten sto je od svojih otisao ali kolko sam shvatila on je takav od pocetkauser posted image

Kako god,samo razgovor...i to razgovor u kojem ces mu sve reci: od toga kako ti nedostaje njegova paznja,nacin na koji se sali,gledanje slika bivse,trosenja/ ne trosenja para,sputavanja u trazenju posla( time sto je rekao da yreba stela ovo ono,da ne koristi poznanstvo koje ima da ti nadje posao- to si ti navela), i svega ostakog da ne nabrajam,znas ti sama

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 2:26:12   
Galicia
On se ustvari tebe boji.
Boji se da te ne izgubi.
Boji se da ga ti ne povrijedis.
Boji se na kraju sam svoje sjene jer mu je samopouzdanje nisko.
Pamet u glavu, kad vec ne mozes s njim na direktan nacin onda okreni na svoju ruku neke stvari. Sa takvim osobama je najlakse manipulisati samo treba naci caku.
Ovo je da ti budes sretna.
Ali ovo sve nije da ste obadvoje sretni. Prava istinska ljubav nema straha. Nema straha da ce neko otici, kao sto tvoj muz ima. Prava ljubav je sve ono sto vas dvoje nazalost nemate.
Samo da komentarisem oko duznosti za brigu oko djeteta. Onog dana kad si ti rodila dijete, ti si duzna da mu skrbis sve za zivot. Nikog drugog ne mozes natjerati ni da voli ni da hrani tvoje dijete. Da ne govorim sto bi tm trebao iz ljubavi sve to da cini. Zato draga moja, stvari u svoje ruke i gledaj da je tvom djetetu i tebi bolje.
Sorry.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 8:33:30   
Finepex

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Ma slike su na fb. I ne zna da ja to znam i ne znam trebam li mu reci. S druge strane prije neka dva mjeseca sam razgovarala otvoreno s njim o svemu, on krivi moju mamu jer me kao ona nagovorila da mu to sve kazem, jer kao dok smo bili tamo bilo je sve ok. Uopce nije tako, mama ga zbilja postuje, ali kao i svaka majka ne da na mene. On se cesto sali pred neki pa tako i mojaima na moj racun u smislu : Ma sta ona ima gdje ici, njoj je mjesto u kuuci isl. I ono kao svi znaju da je to sala. MAMa mu je par puta rekla da je to neumijesno, pogotovo pred strancima. Njemu je to dovoljno da se zali kako nam se oni petljaju u brak.


Sve sto te boli, i sto ti je na dusi, trebas mu reci. Sa sutnjom i nasmijanim izrazom lica, mislit ce da je sve u redu.

Drugo sto me zaprepastilo, a ovo je vec x put otkako on ponizava i potvara tvoje roditelje, nema postovanja kamoli nesta drugo. Otkud njemu pravo da tvoju mamu uzima u usta u tako negativnom kontekstu? Nema postovanja prema tebi, nema postovanja prema tvojim roditeljima., Nema postovanja sto si se ti udala, napustila roditelje , familiju, napustila prijatelje, pa dosla njemu. Nego u prvom postu si pisala da on ttebe krivi za sve, kao on je zbog tebe otisao od svojih..aman zaman..zasto tako ne razmislja da si ti napustila roditelje zbog njega? Ako cemo iskreno..

A to s cim se on "sali" to je samo dokaz kako on REALNO i STVARNO razmislja.



IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Pa zapravo, jeste. Njegova majka nije bila za to da se mi vjencamo. Na svadbi mi je rekla Mogao je on doktoricu dovesti da je htio, sami ste htjeli eto vam. To je pred njim rekla u razlicitim kontekstima vise puta, on nikada nije prokomentarisao nista. I bilo je dosta tih situacija gdje me mogao podrzati i shvatiti a nije, ali ja to valjda prije nisam primjecivala u tolikoj mjeri. Nekako u Travniku je puno drugacije , muskarac je glava kuce, i jos cijene sve patrijarhalne vrijednosti. Mozda ni ja nisam primjecivala u kakvom sam polozaju dok nismo doselili u Sa. Tek sada opet moja licnost zeli isplivati. Problem je sto ni sama ne znam sta zelim. Zaista cu dati sve od sebe da spasim nas brak. Ponajvise zbog djeteta. Nekako me jako boli pomisao na to da bih je morala ostaviti kod njeg na par dana ili ne bih mogla podnijeti da on dobije puno strateljstvo.



Ovo je vrhunac. Tebe ne samo da vrijedja sopstveni muz, nego i njegova majka. a tvoje pravo koje ti imas..jeste da sutis. user posted image



IZVORNA PORUKA: kocka

A zasto si se udala za njega? Ne mislim da je pametno ostati samo zbog djeteta, ono ce biti sretnije u svakom slucaju ako su mu roditelji sretni, sta ima da se mucis tako. Citav zivot je pred tobom, ne mislis valjda da se patis toliko do kraja zivota. Uvijek se moze naci neko rjesenje, ma koliko izgledalo tesko. A prije svega sama moras odluciti sta ti je vazno u zivotu, pa onda krenuti u neke konkretne promjene.


Potpisujem.


IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Ovdje sam pokusala da realno napisem stvari. I kad razmisljam o razvodu pitam se jesam li ja to samo previse razmazena ili su to stvarno jaki razlozi za razvod. Sve u svemu, mislim da mi je najbolje opet razovarati s njim ali ovaj put s krajnjim ciljem. Mozda da ga pitam je li on zelli uloziti sebe u nas brak ili je ovo kraj? Samo sto me ovo sve tako boli.... user posted image Sve nekako mislim evo doci ce s posla, zagrliti me, ispricati se sa mnom, mozda je to samo stres, promjeni je posao, otisao dalje od svojih...... user posted image



Moj ti je savjet. UZmi dva papira. napisi realno sve najbolje stvari, ali iskreno, u tom braku.
Na drugom papiru napisi sve negativne stvari, od sala na tvoj racun do ponizavanja tebe od strane njegove majke koga je mogao a koga nije ozeniti. Napisi sve realno, ali da ti u dobrim stvarima ne bude dijete kao opravdanje. Napisi o odnosu prema tebi, tvojim roditeljima. O odnosu sta bi bilo kada bi izasla sama, itd itd. tek onda kada sama procitas stanje svog braka znati ces pravu odluku. Ovako neki ce ti reci proci ce, druge ce reci nemoj trpiti, pa da ne bi bilo da te drugi nagovaraju na razvod ili ostanak u braku..ti odluci sama. sama procijeni.



_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 8:34:08   
Finepex

IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Zna da se pokusavam zaposliti, cak mi je pomogao da izvadim sve papire, ali je u stilu : sumnjam da ce te primiti, tu treba stela. A ima jako dobre poznanike u firmi gdje radi ali nikad to nije probao iskoristiti za mene jer je to za njega nemoralno. U biti, on voli nase dijete, i kada je jako umoran posveti joj paznju i igra se barem na kratko s njom. Cesto joj donese neki slatkis s posla ili sokic isl. Ali meni je najveci problem sto bukvalno pravi budalu od mene, govoreci da mi taj novac zajedno potrosimo, sto nikako ne moze biti istina. Rijetko kad kupim meso, voce kupim samo za kcerku, odjecu za sebe ni ne kupujem, sve sto sam za 4 godine braka sebi kupla je ves tri para vesa, grudnjak i potkosulje pred porod, ali bukvalno je tako. I sada mi je najgore sto smo blizu mojih oni polahko uvidaju situaciju i mam me pocinje zapitkivati gdje su nam pare, jer vide da ni djetetu nista ne mozemo priustiti. Ali ja se zaista trudim da sve to osaburam, da mu nisam zvocalo, i trudim se da osjeti moju ljubav... ali ne znam vise do kad cu moci, sve cesce uhvatim sebe kako razmisljam oo razvodu, pogoto sada nakon sto sam vidjela da svaku vece gleda slike bivse na fb, ne znam ali se osjecam izdano.



Sto se tice recenice "sumnjam da ce te primiti", je upravo ono gdje upravo muskarac koji prizeljkuje da ce zena biti primljena kaze, ma hej, super si, najbolja si, primit ce te. I ako te ne prime, pokusat cemo dr.firme.. a ne ovako nekako..razbija motivaciju..drugo za posao.. cu se vratiti na recenicu koju si ranije rekla..



IZVORNA PORUKA: ljubicica5

a ja nikad nisam izlazila iz kuce, jer bih bila kurva ako bi izlazila bez njega.



Izvini sto se vracam na prvi post. Razlog zasto sam te pitala zna li za tvoje planove, jeste ova recenica, Mislim.. svaka rijec ima svoju tezinu, a pogotovo kada je u pitanju.. ovaka teska optuzba, teska rijec. I zapitala sam se, ako bi vec ispala..da ne kazem sta kada bi izlazila bez njega..kako bi to bilo kada bi radila? Jos na primjer gdje ima i drugih muskaraca.. iako ti mozes naci posao gdje su same zene..
Nekako imam utisak da imas tipa muskarca kraj sebe koji voli da je dominantan, da on tebe kontrolise.

Onda, da se vratimo na onaj drugi komentar. Zasto npr. ne trazis da vrsite evidenciju sta se sve kupi, plati, pa cete imati jasnu definiciju gdje pare odose. Imam utisak da on ne dozvoljava da ti bilo scim upravljas, jer bi ispalo da ga kontrolises, pa ko veli..lakse je da on tebe kontrolise. Normalno je da ce on mozda i svojima dati, ali nije normalno da ti sebi ne kupis makar jednu majicu, nesta novo.. Znas kako ti je kod mene? Bez obzira sto svako ima svoju platu, ipak prvo rijesimo zajednicke troskove. Znaci pare na sto, pa s epise, sta gdje ode. Dio se odvoji u stek, a dio podijeli da svako ima za sebe. Bez obzira ako neko ima vecu a neko manju platu, sve se dijeli. Pa na kraju oboje imamo isti iznos novca u dzepu. I sve ima evidencija u rokovniku. user posted image



IZVORNA PORUKA: kocka

Pa znas kako, ako je to sve tako objektivno sagledano sa tvoje strane, nema sta vise da trazis sa njim. Takvo ponasanje je neprihvatljivo, tim vise sto ste frisko u braku. Ja bih se vratila roditeljima, ako su voljni da ti pomognu sa djetetom i da nastavis skolovanje. Mlada si i imas neku perspektivu.



Perspektiva se uvijek ima. Bilo da je covjek mlad ili star. Izbora se ima. user posted image







_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 9:55:56   
ljubicica5
Tek sada kad sam sve vase savjete procitala, vidim da sam i u losijoj situaciji nego sto sam mislila. Uglavnom, hvala vam svima sto ste odvojile vrijeme za mene i iskreno me nasavjetovale. Sacekacu da prode jos neko vrijeme, cisto da se ja skontam, da se psihicki pripremim na sve i onda cemo razgovarati.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Savjet ako moze..?
22.5.2015 9:57:21   
Alma_27
Ljubicice, nisam sve citala ali, ma kakvi razlozi da su, ako nisi sretna u braku to je veliki problem.
Da odete bracnom savjetniku prije razvoda? Znam najmanje dva para kojima je pomogao pravo. Tvoj muz mozda nije ni svjestan koliko je poguban njegov obrazac ponasanja, jer ne zna za drugi.

Ako nece on, idi sama ti. Pomoci ce ti user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:16:44   
Anoniman
Da li bi vas ovo izbacilo iz takta?
Vracam se sinoc sa muzem iz grada i nosim malu u rukama, bilo je oko 20h. Svekrva sjedi vani ispred vrata po obicaju na stolici i hajde malo pridjem i govorim joj kako moram ici kupati malu i spremiti veceru, kasno je, a ona na to maloj kaze: hajde hoces li ovamo malo kod nas uci, ima unuk njen, od kcerke sin, pa da se igraju. Reko ne može sada, kažem moram je kupati. A onda mala hoće: de mama, hoću. I ja kažem hajde eto 5 min i ideš se kupati. I hajde, odem ja gore na sprat. Kroz malo, vodi malu taj unuk gore i ja je pitam na vratima hajde jesil završila? a ona meni kaže kako hoće da joj skinem lančić pa da e dole opet vrati. Reko ne može, kasno je, a ona u plač. Svekrva joj je slagala i rekla da ide gore (jer zna da treba ići) da joj skinem lančić, prevarila je bukvalno i onda ću ja ispasti ta koja ne da i koja ne valja u očima svog djeteta. Je li vama ovo ok? Mužu rekla, on kaže kako ja dižem prašinu oko sitnice.. Da li da ja svekrvi ukažem na ovo? U svakom slučaju, ne želim ovo i ne želim da mi iko laže dijete.

(odgovor članu Sweet dream)
  Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:20:29   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da li bi vas ovo izbacilo iz takta?
Vracam se sinoc sa muzem iz grada i nosim malu u rukama, bilo je oko 20h. Svekrva sjedi vani ispred vrata po obicaju na stolici i hajde malo pridjem i govorim joj kako moram ici kupati malu i spremiti veceru, kasno je, a ona na to maloj kaze: hajde hoces li ovamo malo kod nas uci, ima unuk njen, od kcerke sin, pa da se igraju. Reko ne može sada, kažem moram je kupati. A onda mala hoće: de mama, hoću. I ja kažem hajde eto 5 min i ideš se kupati. I hajde, odem ja gore na sprat. Kroz malo, vodi malu taj unuk gore i ja je pitam na vratima hajde jesil završila? a ona meni kaže kako hoće da joj skinem lančić pa da e dole opet vrati. Reko ne može, kasno je, a ona u plač. Svekrva joj je slagala i rekla da ide gore (jer zna da treba ići) da joj skinem lančić, prevarila je bukvalno i onda ću ja ispasti ta koja ne da i koja ne valja u očima svog djeteta. Je li vama ovo ok? Mužu rekla, on kaže kako ja dižem prašinu oko sitnice.. Da li da ja svekrvi ukažem na ovo? U svakom slučaju, ne želim ovo i ne želim da mi iko laže dijete.


glupo s nje strane baš
ja bi joj to rekla a curici fino objasni

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:29:45   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da li bi vas ovo izbacilo iz takta?
Vracam se sinoc sa muzem iz grada i nosim malu u rukama, bilo je oko 20h. Svekrva sjedi vani ispred vrata po obicaju na stolici i hajde malo pridjem i govorim joj kako moram ici kupati malu i spremiti veceru, kasno je, a ona na to maloj kaze: hajde hoces li ovamo malo kod nas uci, ima unuk njen, od kcerke sin, pa da se igraju. Reko ne može sada, kažem moram je kupati. A onda mala hoće: de mama, hoću. I ja kažem hajde eto 5 min i ideš se kupati. I hajde, odem ja gore na sprat. Kroz malo, vodi malu taj unuk gore i ja je pitam na vratima hajde jesil završila? a ona meni kaže kako hoće da joj skinem lančić pa da e dole opet vrati. Reko ne može, kasno je, a ona u plač. Svekrva joj je slagala i rekla da ide gore (jer zna da treba ići) da joj skinem lančić, prevarila je bukvalno i onda ću ja ispasti ta koja ne da i koja ne valja u očima svog djeteta. Je li vama ovo ok? Mužu rekla, on kaže kako ja dižem prašinu oko sitnice.. Da li da ja svekrvi ukažem na ovo? U svakom slučaju, ne želim ovo i ne želim da mi iko laže dijete.

svekrva nista lose nije uradila osim sto je poslala tvoje djete na sprat da je kupas....da joj je rekla idi da te mama kupa mala ne bi htjela garant...ovako je nasla nacina..fino si trebala uvest malu u kupatilo skinut je i reci da skinemo lancic..i da se malo brckamo u vodi...sta ces ti maksumu objasnjavati jel te sveki slagala ili rekla istinu

fkt zene prerjeruju ..ali zaista..parola je snadji se..sveki se snasla...ti nisi ocito

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:33:52   
Lozana
A zašto bi ti djetetu uskratila igru i druženje zbog svog principa,ja se ne bi uopšte zamarala ovim i pustila bi malenu da se igra,kad se vrati okupala je i gotovo.Nema tu nikakvog gubljenja takta.
Da bi se živjelo sa ljudima mora se i primati i davati...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:34:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da li bi vas ovo izbacilo iz takta?
Vracam se sinoc sa muzem iz grada i nosim malu u rukama, bilo je oko 20h. Svekrva sjedi vani ispred vrata po obicaju na stolici i hajde malo pridjem i govorim joj kako moram ici kupati malu i spremiti veceru, kasno je, a ona na to maloj kaze: hajde hoces li ovamo malo kod nas uci, ima unuk njen, od kcerke sin, pa da se igraju. Reko ne može sada, kažem moram je kupati. A onda mala hoće: de mama, hoću. I ja kažem hajde eto 5 min i ideš se kupati. I hajde, odem ja gore na sprat. Kroz malo, vodi malu taj unuk gore i ja je pitam na vratima hajde jesil završila? a ona meni kaže kako hoće da joj skinem lančić pa da e dole opet vrati. Reko ne može, kasno je, a ona u plač. Svekrva joj je slagala i rekla da ide gore (jer zna da treba ići) da joj skinem lančić, prevarila je bukvalno i onda ću ja ispasti ta koja ne da i koja ne valja u očima svog djeteta. Je li vama ovo ok? Mužu rekla, on kaže kako ja dižem prašinu oko sitnice.. Da li da ja svekrvi ukažem na ovo? U svakom slučaju, ne želim ovo i ne želim da mi iko laže dijete.

svekrva nista lose nije uradila osim sto je poslala tvoje djete na sprat da je kupas....da joj je rekla idi da te mama kupa mala ne bi htjela garant...ovako je nasla nacina..fino si trebala uvest malu u kupatilo skinut je i reci da skinemo lancic..i da se malo brckamo u vodi...sta ces ti maksumu objasnjavati jel te sveki slagala ili rekla istinu

fkt zene prerjeruju ..ali zaista..parola je snadji se..sveki se snasla...ti nisi ocito



Malena i nije više maksum da ne konta neke stvari.
Da li si ikada vidjela na licu svog djeteta plač iz razočarenja, proizašlo je da sam ja babaroga i da sam je ja "zgrabila" i otela iz igre, a svekrva koja je sve zakuhala je svetica.


(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:40:06   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da li bi vas ovo izbacilo iz takta?
Vracam se sinoc sa muzem iz grada i nosim malu u rukama, bilo je oko 20h. Svekrva sjedi vani ispred vrata po obicaju na stolici i hajde malo pridjem i govorim joj kako moram ici kupati malu i spremiti veceru, kasno je, a ona na to maloj kaze: hajde hoces li ovamo malo kod nas uci, ima unuk njen, od kcerke sin, pa da se igraju. Reko ne može sada, kažem moram je kupati. A onda mala hoće: de mama, hoću. I ja kažem hajde eto 5 min i ideš se kupati. I hajde, odem ja gore na sprat. Kroz malo, vodi malu taj unuk gore i ja je pitam na vratima hajde jesil završila? a ona meni kaže kako hoće da joj skinem lančić pa da e dole opet vrati. Reko ne može, kasno je, a ona u plač. Svekrva joj je slagala i rekla da ide gore (jer zna da treba ići) da joj skinem lančić, prevarila je bukvalno i onda ću ja ispasti ta koja ne da i koja ne valja u očima svog djeteta. Je li vama ovo ok? Mužu rekla, on kaže kako ja dižem prašinu oko sitnice.. Da li da ja svekrvi ukažem na ovo? U svakom slučaju, ne želim ovo i ne želim da mi iko laže dijete.

svekrva nista lose nije uradila osim sto je poslala tvoje djete na sprat da je kupas....da joj je rekla idi da te mama kupa mala ne bi htjela garant...ovako je nasla nacina..fino si trebala uvest malu u kupatilo skinut je i reci da skinemo lancic..i da se malo brckamo u vodi...sta ces ti maksumu objasnjavati jel te sveki slagala ili rekla istinu

fkt zene prerjeruju ..ali zaista..parola je snadji se..sveki se snasla...ti nisi ocito



Malena i nije više maksum da ne konta neke stvari.
Da li si ikada vidjela na licu svog djeteta plač iz razočarenja, proizašlo je da sam ja babaroga i da sam je ja "zgrabila" i otela iz igre, a svekrva koja je sve zakuhala je svetica.



pa vjerovatno da si i mene zgrabila s vrata i rekla kako se moram kupati i ja bi plakalauser posted image sveki opste nije zakuhala po ovome sto pises...zena se snasla ti nisi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 14:56:17   
Anoniman
Da li se ovo i vama dešava? Muž i ja smo u braku 5 godina. Dešavalo se i dešava puno nekih nesuglasica, razmirica jer živimo u zajednici sa njegovim starcima koju ja nikako ne mogu da prihvatim. Znam, sve ćete sada reći da sam znala gdje idem. I jesam, ali dogovor je bio da je to samo privremeno rješenje. Ja ne prihvatam zajednicu, muž nastoji da ostane. Zadnje godine sam prestala da budem histerična potom pitanju jer nema efekta, taman kada bih umirala zbog toga. Ni lijepi razgovori nisu pomogli. Pored toga, desilo se još tragičnih stvari, smrti i sl. Uglavnom, dani našeg braka su ispunjeni nekom trkom stalno, umorom, jako smo umorni oboje, psihički i fizički. Jako depresivni po mom mišljenju. Imamo i dijete i ja nekako stalno čupam vrijeme da što manje budemo u toj kući, samo da negdje idemo jer mi je ta kuća simbol zla. I to me umara dodatno. Da li se nekom dešavalo slično? da li je ovaj umor prolazan, depresija ili ?




(odgovor članu bejbibi)
  Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 15:41:51   
Blue rose RR
Vjerovatno pripadaš populaciji od 70% mladih bračnih parova sa istom ili sličnom situacijo, osjećanjima, depesijom, i šta već prati zajednicu.
Da će biti gore - moguće, da li će biti bolje slabe šanse.

Rješenje - trebate i morate naći vas dvoje. RR žene vam mogu reći kako je kod njih, ili kako bi one to uradile. Ali niti jedna od nas ne zna ono što znate/osjećate/ste prošli ti i tvoj muž, tako da se vraćam na početak rečenice - vas dvoje morate naći zajednički jezik i rješenje problema.

Sretno od mene.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Savjet ako moze..?
1.6.2015 16:39:09   
Galicia
Pa samim tim sto tvoj muz ne zeli de ide iz zajednice ti stavlja do znanja da nema postovanja prema tebi i vasem djetetu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Savjet ako moze..?
4.6.2015 11:13:43   
Anoniman
Imam jedno pitanje, pa bih molila pravnice ako mogu da mi odgovore

Da li neko ko je usvojen ima pravo na nasljedstvo svojih bioloskih roditelja?
Znaci ne usvojitelja, vec svojih bioloskih roditelja?

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Savjet ako moze..?
4.6.2015 11:52:05   
veeseelaa
ja ne znam kako je zakonom regulirano al nema logike da imaš pravo na nasljedstvo bioloških roditelja ako su sva njihova prava i obaveze prestale posvojenjem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Savjet ako moze..?
5.6.2015 9:54:13   
Anoniman
Jučer sam rekla mužu šta me sve muči otvoreno. Ustvari, nisam bila dobro danima, zdravstveno i bila sam jako neraspoložena. Na to se treći dan moj muž naljutio, jer sam neraspoložena a njemu to ne odgovara. Naravno, nisam dobro ni psihički već dugo zbog ove zajednice u kojoj živimo, tačnije zbog mog muža na kojeg sam ljuta jer ne vidi koliko me uništava sve to, vidi, ali neće da reaguje.
Taj dan kad se naljutio, uradio je nešto po meni neoprostivo. Trudim se da odgojim svoje dijete koliko god bolje mogu i da naucim da cuva samo sebe i svoje zdravlje i osobnost. Ne dam recimo djetetu da iza nekoga jede hranu ili, u konkretnom primjeru, liže nečiji sladoled. Moj muž to zna i mislim da svi normalni ljudi to shvataju. Mala je jela svoj sladoled, a muž lizao svoj i reći će mu mala da proba malo njegovog. I ja joj kažem nemoj iza oca, preći će ti bakterije, ne valja jesti iza nekog, ona u mene ucaklila očima jer ima poštovanja to se vidi, a on nato njoj onaj sladoled evo probaj malo. Zanijemila sam, to samo mogu shvatit kao namjerno. To je neki mali primjer. Onda se naljutio na mene jer sam ja “neraspoložena”. Ko ne bi bio. I onda sam mu rekla da nema ni razumijevanja prema meni, a ni poštovanja. I od tada ne pričamo, to je bilo prije dva dana.
Onda sam mu napisala u poruci sve to kako mi smeta, kako me on čini time bezvoljnom, kako to nije uredu. A on mi je na to rekao da samo nastavim biti takva i daleko ću stići. Opet sam mu ponovila da me on do toga dovodi, da nije uredu da ruši ono što ja pokušavam kod djeteta razviti, da nije uredu da u zajednici uvijek šuti na nepravde prema meni, rekla sam mu kako nismo ni osnovne stvari u životu riješili i nemamo plana jer on odgađa i koči (misleći na stambeno pitanje). Na to ništa nije rekao, i dalje se ljuti. Ja osjećam da bolje neće biti, samo će biti gore i gore. Razmišljam o razvodu, ali se i to bojim kako mu reći jer nema normalne s njim priče. Ima li iko savjet pravi. I zna li neko kome ide dijete nakon razvoda, kako to ide?

(odgovor članu bejbibi)
  Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Savjet ako moze..?
5.6.2015 10:48:17   
Anoniman
Ako ima pravnika, voljela bih njihov savjet

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Savjet ako moze..?
29.6.2015 18:11:01   
Anoniman
Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Savjet ako moze..?
29.6.2015 18:15:04   
mama2009

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala

ovo mi je smijesno, sorry

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Savjet ako moze..?
29.6.2015 18:21:07   
Galicia
ma sta te boli briga za njegov racun.
Jel on placa racune na vrijeme? Jeste li gladni zedni?


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Savjet ako moze..?
29.6.2015 18:37:25   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala


ne mozes. to je protuzakonito.

svako ima pravo na privatnos sto se tice licnih finansija iako je neobicno da se pod svaku cijenu to krije od nekoga bliskog.
ja licno sam znala samo otprilike koliko mi muz zaradjuje. sve crno na bijelo smo stavili kad smo trebali uzeti kredit za stan. jedna njegova kartica mi i sad stoji u novcaniku jer sam skoro mislila da ce mi trebati al ne pada mi na pamet da je provjeravam.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 8:12:17   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala



nadji nekog u banci da ti jaranski pogleda

svaki šalterista to može odraditi, vidjeti sve promjene na računu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Savjet ako moze..?
30.6.2015 8:50:26   
salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav! Zanima m postoji i ikakav nacin da dobijem izvod suprugovog racuna u banci, ako imam kartkicu banke i njegovu licnu kartu ali nemam pin kartice. Naime radi se o tome da mi odavno laze za iznos plate, odbija donijeti kuci platnu listu i govori da mu je plata oko 800, dok mnogi nasi prijatelji koji rade u istoj firmi i na slicnim pozicijama tvrde kako niko nema manju platu od 1500. On se vadi na to da je pocetnik. S toga, zarko zelim saznati istinu. Dakako, krije od mene pin kartice i ne dozvoljava da budem s njim na bankomatu, tj.uvijek ranije digne novac da ne bi imali potrebu ici skupa. Molim vas ako neko zna da mi sto prije odgovori. Hvala



nadji nekog u banci da ti jaranski pogleda

svaki šalterista to može odraditi, vidjeti sve promjene na računu

ne moze ..to je zloupotreba racuna..jos ces u muriji zavrsiti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *