|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:03:43   
lilix
pa može biti i neplanski, ja sam imala odnos bez zaštite  na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju, inače su mi menstruacije tačne, bolje rečeno bile tačne, u dan, i nakon toga ne dobijam nikako, nakon 7 dana uradim test negativan, nakon 14 pozitivan- neplanirana trudnoća ali hB željena, nikad mi ne znamo kad ćemo ostati ili ne trudni sve je to u Božijim rukama

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:04:15   
Hurma
e pa meni kojoj imaju mnogi pomoci vise bih voljela da ne pomazu... ako me shvatas... bolje se patiti ali sam!

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:08:24   
Ljoki80
evo da vam se i ja pridružim, eh meni je to tako interesantno kad kažu omaklo se i vjerujem da se to dešava...
ja sam se tek porodila prije 3 mjeseca i to nam je prva bebica, a u braku smo 1 godinu i dva mjeseca...
baš sam juče bila kod moje dr.ginekologinje i ona mi je također potvrdila da postoji mogućnost da se omakne, jer može se desiti da samo jedna kap sperme oplodi jajnu ćeliju i eto trudnoće :))) ali to je u slučaju ako se štitite prirodnim snošajem...
ja sam sad u velikoj dilemi šta koristiti od kontracepcijskih sredstava??? jer trenutno ne razmišljam o tome kad bismo željeli drugu bebu...








MamaTata & naš mali Slatkiš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MamaTata&naš mali Slatkiš

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:12:12   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: bumbalu

kako nemoze biti neplanirano omakne se i to je to,u braku sam od 2004 i tek sam zanijela 2008 nije da nisam mogla ono ako se desi desi se i desilo se 4 godine kasnije i sad imam sina 20 mjeseci,a sad sam trudna 28 sedmica znaci sin ce imat 23 mjeseca kad se akobogda ovo bebce rodi ,aono je totalno neplanirano


Draga moja, moj je sin stariji od moje kcerke 20 mjeseci. A da te utjesim ni ja nisam imala nikakve pomoci, ni od koga sem od muza. Moja majka je bila kod mene prvimjesec dana, jer sam rodila na CR, dok se malo ne oporavim, a posle sam sv sama s MM. Bitno ti je samo u startu uvesti neki red.
Npr. ja nisam dala da bebicu drzi na rukama nikome. Ona je svakako malo i svo to vrijeme na pocetku uglavnom spava. I zasto da je naucim na ruke? Da bi posle morala da udaram glavom o zid, jer ne mogu spremiti ni jelo? To mi se desilo s prvim dijetom i rekla sam da s drugim to necu ponoviti. Naravno, dala sam da je gosti drze nekih 10-tak minuta i dovoljno i to samo ako je budna. Kada sam vidjela kako sve mogu raspodijeliti i organizirati, bilo je dosta lakse. Takodjer je bitno dase samo ne mazite sa bebicom, nego da sto vise paznje posvetite starijem dijetetu da ne bi dosl do ljubomore i onda ce biti jos lakse. Jako je bitno da starije dijete ukljucis u sve sto ono moze, npr. da donese pempas da presvuces bebu, da malo pridrziflasicu dok ti dajes vodu, caj ili sta vec. Da mu pokazujes da milki bebicu, da je pepa, a nikako da je ruzna, da nevalja...jer moja pedica kaze da je to najveca greska. Bez obzira sto je dijete jos malo, ponavljanjem to ono zapamti i kako bebica pocne rasti i uznavati, on bi je mogao poceti udarati ili nesto drugo.
Bice to sve dobro, nista ti ne brini. Sve ce to se srediti prva 2-3 mjeseca.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:17:59   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: Ljoki80

evo da vam se i ja pridružim, eh meni je to tako interesantno kad kažu omaklo se i vjerujem da se to dešava...
ja sam se tek porodila prije 3 mjeseca i to nam je prva bebica, a u braku smo 1 godinu i dva mjeseca...
baš sam juče bila kod moje dr.ginekologinje i ona mi je također potvrdila da postoji mogućnost da se omakne, jer može se desiti da samo jedna kap sperme oplodi jajnu ćeliju i eto trudnoće :))) ali to je u slučaju ako se štitite prirodnim snošajem...
ja sam sad u velikoj dilemi šta koristiti od kontracepcijskih sredstava??? jer trenutno ne razmišljam o tome kad bismo željeli drugu bebu...








MamaTata & naš mali Slatkiš user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





Nije to samo slucaj kod osoba koje se cuvaju prirodnim putem. Ja sam nakon prvog poroda, pila pilule i moj je sin imao 11 mjeseci kada sam ostala ponovo trudna. Tacno znam da nisam zaboravila popiti niti jednu jedinu pilulu, a eto pila sam ih i ostala trudna. Kolegica na poslu je imala spiralu i ginic joj rekao da nema brige da je 99,9% sigurna, a ona ostala trudna. S toga, po meni nista nije dovoljno sigurno. Jer kad Bog hoce da ga da, on ga da, pa ti radi sta hoces. Isto tako sam cula od dosta osoba, da se cuvaju prirodnim putem, a nekako su eto ostale trudne.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Ljoki80)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 15:32:40   
Ljoki80
iskreno meni je još uvijek sve stresno i zaista ne mogu da zamislim da sam sada ponovno trudna...mada moj mm bi uskoro želio još jednu bebicu, ono kao dok smo još u snazi i dok nas godine služe da se bacimo u akciju, ne znam vidjet ćemo šta život nosi :)))
a sad si me zabrinula ovom rečenicom da se i pored spirale za koju se smatra da je najsigurnija zaštita može ostati trudan...
imaš pravo sve je to stvar Božije volje ...

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: KOliku razliku napraviti?
13.10.2009 16:18:43   
Tidzi
Ni ja nikada nisam vjerovala da mozes ostati trudna, a pijes pilule. Smija bih se kad b neko rekao da je moguce, dok nisam osjetila na vlastitoj kozi. Sto se tice spirale, ja je se nekako bojim, bojim se tog ugradjivanja iako gotovo svi kazu da nije bolno, ja eto imam taj neki strah. Cula sam puno o njoj i vjerovala sam pak da je to jedna od najboljih sto se tice ne zeljene trudnoce, dok kolegica s posla nije ispricala kako je rodila 4-to dijete. Ja nisam mogla vjerovati vlastitim usima. Jos je ginic pravio budalom, nije ju htio pregledati, kao sprirala je sigurna, kasni joj zbog poremecaja hormona.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Ljoki80)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: KOliku razliku napraviti?
21.10.2009 9:45:32   
denny
a ne znam.
mi evo nikad nismo koristili kondome, -uvijek je zaštita bila- rikverc
i onda se omaklo, jel...
i ja rodim maloga, ...
..nakon njega pijem tablete 3  godine i onda se odlučimo na drugo dijete, i doslovno odmah zatrudnim(čim sam ih prestala pit)  i sada nakon drugog sam stavila spiralu, iliti IUD i kontam da sam 100% sigurna user posted image

_____________________________

L 21.12.2004.
L 10.10.2008.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: KOliku razliku napraviti?
21.10.2009 11:20:57   
mamilica
Mi smo odlucili da bi bilo vrijeme za novog bebacha, tako da smo poceli sarati, tj. cesto bez ikakve zastite. Vidjecemo rezultate.

(odgovor članu denny)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: KOliku razliku napraviti?
21.10.2009 13:58:51   
ivanak
Ja bi volila još bebice, ali upitanju mi je posao pa sad ne znam da li da odgodim bebicu, a joj a tako hoću bebicu.
A imamo bebicu staru 4 mjeseca.

(odgovor članu mamilica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: KOliku razliku napraviti?
21.10.2009 15:12:09   
Suzana
IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja bi volila još bebice, ali upitanju mi je posao pa sad ne znam da li da odgodim bebicu, a joj a tako hoću bebicu.
A imamo bebicu staru 4 mjeseca.



Ja bih se sada potpuno posvetila toj maloj bebici od 4 mjeseca i uživala u svakom trenutku, a onda planirala drugo.
Naravno, ovo je moje mišljenje a ti ćeš odlučiti da li ići u akciju ili ne. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: KOliku razliku napraviti?
25.10.2009 13:32:04   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja bi volila još bebice, ali upitanju mi je posao pa sad ne znam da li da odgodim bebicu, a joj a tako hoću bebicu.
A imamo bebicu staru 4 mjeseca.


pusti posao,nemoj napraviti gresku ko ja.10g razlike,zbog posla,ma sacekaj 1-2god i navali na drugo

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: KOliku razliku napraviti?
25.10.2009 14:46:08   
škorpija
ja pila pilule 6 godina i sve super, čim sam prestala, ostala trudna, a  ako neko zatrudni preko pilula onda je to fakat od Boga i to dijete se mora roditiuser posted image

mislim da ću napraviti razliku 4-5 godina, da ovo prvo ide u vrtić ili čak školu da se mogu majom bebiju posvetiti, ali ljudi snuju Bog odlučujeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: KOliku razliku napraviti?
25.10.2009 14:57:36   
Mya_81 RR
Istina da se ovakve stvari obično ne planiraju...ali ja namjeravam napraviti razliku minimalno 2-3 godine jer imam opet veliku mogućnost od rizične trudnoće tako da bih htjela da mi Minja bude koliko toliko samostalna jer drugačije mislim da bi mi to onda bila nemoguća misija...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: KOliku razliku napraviti?
30.3.2010 11:15:12   
Private
Nesto se niko nejavlja na ovu temu,nije valjda da ste stali na planiranju user posted image .Jucer sretnem komsinicu iz ulaza i kaze mi da joj snaha treba da rodi u junu drugu bebu,razlika ce biti izmedu djece 14 mj.Lijepo je zaista kad ima djece,a ja jos nemogu da se zamislim kao mama 2 user posted image ,jer je malom 7 mj.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: KOliku razliku napraviti?
30.3.2010 21:58:32   
Husic10

Mojoj Aili ce biti pune dvije godine u Junu, a aBd ovo malo ce nam se pridruziti u Septembru. 2 godine i dva tri mjeseca mi je idealno, trudnoca je bila sasvim neplanirana ali jako zeljena tako da hvala Bogu izdeverati ce se nekako. Jes me malo strah ali sve to dodje na svoje....user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: KOliku razliku napraviti?
31.3.2010 12:06:11   
Nanica Sarajevo
Ja imam djevojcicu user posted image user posted image 15 mjeseci a braco user posted image user posted image ce joj se pridruziti ako Bog da za dva mjeseca user posted image

godina i pol jedva cekamo user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Koliku razliku napraviti?
28.4.2010 12:15:27   
tea lana

IZVORNA PORUKA: myMum

Treba li moj sin ostati jedinac ili bi trebao imati bar jos jednog brata ili sestru - vjecita dilema!?! Vrijeme je nekako nezgodno za planiranje novih clanova porodice (mislim na finansijsku situaciju), zene su zaposlene, njega sam rodila sa 20, sad mi je 25 a kad cu onda roditi drugo? Je li mi vakat? Da li da jos cekam ili da se "bacimo" na posao? Pussa



IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja mislim da se to ne odlucuje to se DESI 



IZVORNA PORUKA: lirio

opet ja...i ja sam bila u toj dilemi 6 godina...ko i htjela sam drugo dijete a i bilo me strah pa sam sve odgađala...kad bi mi neko spomenuo da mi je vrijeme za 2. dijete ja bih nalazila 1000 opravdanja...te strah me( imala težak prvi porod), te nije mi mm tu sa nama, te nemam nikoga u blizini da mi pomogne oko bebe, te radim daleko pa kako ću kad se vratim sa bolovanja...ma 1000zašto i 1000 zato...nikako se nisam mogla odlučiti...sve sam govorila da ako dragi Bog smatra da ja trebam imati 2. dijete dat će mi ga....i tako bi...rodila sam prekrasnog sinčića prije 56 dana i presretna sam...jest da nam je iskrslo 1000 problema al nsam se pokajala ni jedne sekunde...ma čini mi se i treće bih rodila samo da se malo oporavim...nestao je onaj moj veliki strah od poroda koji me je mučio sve ove godine(iako mi je 2. porod bio teži strah je nestao,...valjda se suočila sa njim, kao da mi je pao veliki teret sa srca)...
neg mila moja, ne opterećuj se stim...osjetit ćeš ti kad je vrijeme... nek te ne brine razlika u godinama...kod mene je razlika 7 god i vjeruj mi da mi to nimalo ne smeta...taman da mogu uživati sa bebarom pošto mi je stariji sin samostalan i ne treba mu moja pomoć oko većine radnji....cmooookauser posted image user posted image user posted image





IZVORNA PORUKA: škorpija

smatram da je sebično uskratiti djetetu sestru ili brata, ja akobogda planiram drugo, a kad se samo sjetim da prije nekoliko godina nisam htjela imati djecu uopšteuser posted image



IZVORNA PORUKA: snijeg

Moj stariji braco i mlađa seka su najljepši dar koji su mi roditelji podarili.
Naravno da planiram svojoj curici pružiti vječnog prijatelja, podršku, osobu koja će je pratiti kroz život u dobru i zlu, koja će joj pružiti ruku povjerenja kad nas ne bude tu - još jednu seku ili bracu. Mislim da je idealna razlika oko 3-4 godine, pa Bože zdravlja... 



IZVORNA PORUKA: sarayka

Mi smo krenuli polako s "radom za drugu bebu" al opušteno bez nervoze pa kad se desi... sebicno je ostati na jednom djetetu ako nisu zdravstveni problemi u pitanju... bar dvoje nek ima -  to je nama mjera user posted image





IZVORNA PORUKA: Kviki

Mišljenja sam da je stvarno šteta zadržati se na samo jednom djetetu,  naravno ako ne postoji neka ozbiljnija prepreka. A sad, kad je pravo vrijeme to najbolje roditelji znaju. Mada je po meni bolje ne praviti neku veliku razliku.



uote]IZVORNA PORUKA: anuska08

Definitivno je ljepše imati dvoje djece. Mislim da su i djeca bolja kad imaju brata ili sestru, znaju dijeliti. Ja sve jedince koje znam su pomalo sebični jer su imali sve 100%. I ja se nadam da ćemo imati još jedno dijete, iako zasad mm ne pokazuje naznaka da to želi (ja imam brata i sestru, on jedinac).




IZVORNA PORUKA: Nedi

Sad nipošto to nebi mogla planirati što zbog zdravlja, što zbog milion drugih razloga, a ako se desi, šta je tu je ali mogućnost je 0,1%. Iako mi je žao, mislim da će moj dječak ostati jedinac, jer svjesno rizikovati i ostaviti ga bez mame je puno gore nego bez brata ili sestre.



IZVORNA PORUKA: w.pooh

IZVORNA PORUKA: sarayka

Mi smo krenuli polako s "radom za drugu bebu" al opušteno bez nervoze pa kad se desi...


sarayka user posted image user posted image user posted image
i ja sam mišljenja da user posted image ne treba ostaviti kao jedinca..i mm i ja planiramo aBd još jednu user posted image ali vjerovatno ne u skorijoj budućnosti user posted image





IZVORNA PORUKA: Malena_A

Znate vi onu poslovicu "djece i para nikad dosta"
Sto da ne, i drugo,trece cetvrto, ja imam jednu princezu koja puni 3 god u maju akobogda, a vec sam ponovo user posted image i bice toga jos akobogda, najvise 4, a najmanje 3, djeca su nase najvece bogastvo. Svakoga je strah al vjerujte cim vidite user posted image taj strah nestane, kao sto vas vecina zna, ja sam imala prvi porod tezak od 6 ujutru pa do 00.38 navece dok bebica nije izasla, ali Boze moj, Ko ceka taj i doceka!!

Puno pozz za vas sve!!
user posted image




IZVORNA PORUKA: kovrdjava

Joj u potpunosti te razumijem,mojoj će emini akoBogda 25 februara pune 3 godine,jest vrijeme malo gadno,al svako djete ima SVOJU NAFAKU,tako da ja mislim akoBogda ovo mjesec dva izvaditi spiralu i baciti se na akcijuuser posted image user posted image user posted image pa nek bude Božija voljauser posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: teacher75

najvise bih voljela da dobijem 2. dijete kad lana bude imala 3 godine, to mi je nekako najbolja razlika i za dijete i za roditelje:)) al sta bude bice..




IZVORNA PORUKA: bubuli

vidim ima mojih frendica od trudnoce presaltale se ovamo pa da se stupasim i ja :)
prije nekih 15 dana isli smo na kontrolu pedijatru i muz je poceo pricati cini mi se sam sa sobom "kupit ce tajo vece auto,treba nam...da stane i braco...stala seka pa i jedan braco"
ja se oduzela reko o cemu ti to kaze on pa o drugom djetetu...reko popricekat cemo...
na to on meni kao imas fore do 2012god. jer sad je njemu skoro 33 a meni 28...i nemislimo veliku razliku praviti,al ja sam bila u transu i stvarno nije mi to padalo na pamet...
dani kako prolaze sve vise razmisljam o drugoj bebi iako mi djevojcica ima 38 dana...
gledam sebe,stomak,pipkam se...valjda hormoni rade...
imamo redovno odnose i strast je jos veca i pored umora tako da neznam jesam li luda il sta je hehehe
neka nama djecice nase...





IZVORNA PORUKA: anitaMO

meni će sad 37 ubrzouser posted image ,volila bih još jedno .



IZVORNA PORUKA: lirio

bravo bubuli, super je da želiš drugo dijete...user posted image user posted image user posted image ...
a ja sam se bila zarekla poslije prvog poroda da neću više nikada...al evo 7 g kasnije ja sa još jednim sinčinom...i jaaaako sam sretna zbog toga...user posted image user posted image user posted image ....
i još nešto...zar nisi malo rano počela sa odnosima...zar nije ok tek poslije 40 dana...ja bome nisam smjela ranije, a i kasnije me bilo strah...sad je sve ok...pusssa





IZVORNA PORUKA: bubuli

pa iskreno neznam sta da ti kazem...imala sam porod iz snova mada sam se poslije kuci pravo napatila...
takav mi grah pao da mi se i rasila rana i upalile grudi i prestala dojiti i svasta nesto...
muz mi je radio i dan i noc,nije imao slobodno nista,mama mi zaglavila u bolnici a sveki je prica za sebe...
tako da ti ja dana nisam lezala niti odmarala i olupat ce mi se od glavu to kad tad...
krvarila sam oko 20 dana i poslije sve ok...probali jednom sve super i sto da ne...
vjerovatno grijesim po tom pitanju al kazem ti kad se nisam pazila na pocetku nemam sta ni sad a i hormoni cine svoje,sa 12 sedmica mi je bio zabranjem sex,mirovanje i bla bla pa nakupilo se :)))
nije to bas redovno al jesmo 4 puta do sad i lijepo je pravooo




IZVORNA PORUKA: Srculence

Mi moramo čekati 2-je i po godineuser posted image (zbog carskog  reza su nam tako rekli),a ja bih sad odmah još jedno.



IZVORNA PORUKA: lejlašh

Ja bih voljela najmanje četvero, malenoj su dvije godine, čekamo drugu user posted image na ljeto, aBd, samo da nam dragi Bog podari zdravlja.
Što se mene tiče bolja je manja razlika, jest da se roditelji malo više namuče dok su djeca manja, ali zato oni imaju s kim odrastati i uvijek imaju druga za igru, a kasnije najboljeg prijatelja.
A svako dijete ima svoju nafaku, mene samo brine kako ih odgojiti na ovako naopakom vremenuuser posted image




IZVORNA PORUKA: Magicze

Ehh sta vi mislite jeli rano poceti za drugo dijete nakon 2 mjeseca? Ja sam izgubila svoju bebicu u Oktobru 2009 i zatrudnila sad u Januaru i mama se dere na mene kaze sto si ranije, trebala sam po njenom cekati najmanje 6 mjeseci...a meni doktor kaze da sam ok i na zadnjem pregledu reko da mozemo opet....ma garant mama ko mama se brine a ja opet eto imam zelju za bebom pa nisam mogla puno da cekam.....



IZVORNA PORUKA: mišur

Po meni, svaka razlika između djece ima svoje prednosti i mane.
Suština je kada se mi osjetimo spremnim za drugu, treću bebu i kada osjetimo da je vrijeme.

Meni prvih godinu dana Lukinog života nije padalo na pamet, mada je mm već puno ranije pričao o drugoj bebi.
Ja sam na to samo odmahivala glavom i govorila da će se dobro načekati, a pošto sam stavila spiralu, zezala sam ga da sam ja sad gazda  i ja odlučujem o tomeuser posted image

Ali vremenom se u meni počela buditi želja i htjela sam još jednu bebanu, mada sam bila svjesna da će biti i teško i naporno...Ali, želja je bila jača i hB nismo se ni trudili previše...
Tako da ćemo aBd krajem aprila dobiti našu malu seku, a Luka će tada imati tek 2 g.
Biće teško, svjesni smo, ali vjerujem da je to samo prvih mjeseci, dok se malo ne organizujemo i uhodamo.

Mi smo hB u dobroj materijalnoj situaciji, oboje radimo u državnim institucijama, imamo svoj stan, pa smo sa te strane koliko toliko bili rasterećeni...Imamo i bake, jednu koja ne radi, a drugu koja radi, ali obje samo čekaju da ih zovemo da pomognu, tako da smo i u tom smislu u prednosti...
I potpuno shvatam neke roditelje koji se pribojavaju još jedne bebare u ovim teškim vremenima, a ne nalaze se u zavidnoj finansijskoj situaciji...Ili nemaju pomoći sa strane...
Da ne govorim o ovome što je Nedi pomenula, kada je zdravlje ispred svega...





IZVORNA PORUKA: sara.at

pa mi cekamo da ovu bebanu na svijet donesemo pa cemo sacekati jedno 2g i onda drugouser posted image
meni je malo rano prije dvije godine,po meni i prva bebica zasluzuje da dobije svoju posebnu paznju user posted image



IZVORNA PORUKA: mama Nataša

Ja sam planirala drugo tek kad sam se potpuno presabrala od jako teške prve trudnoće i groznog poroda - nakon 4 godine.

A sad evo od kad se ovaj mlađi rodio ja neprestano razmišljam o tome da mi je još jedno - sad i odmahuser posted image



e]IZVORNA PORUKA: medic slatki

mom Fatihu je 16 mj, tako da cemo sacekati bar jos godinu dana pa onda kad bude user posted image



IZVORNA PORUKA: taurus

Super je imati puno djece al ja nikako da se odlučim za drugo.Mom dječaku su 4 godine i znam da vrijeme brzo prolazi i godine prolaze, al kad pomislim ko bi sve ponovo.
Nekako se ne osjećam spremnom i strah me je. Milion pitanja mi kroz glavu prolazi a mm bi volio čak i troje djece. Ne znam ni šta da radim ni šta da mislim. Što se tiče prvog poroda i trudnoće sve je prošlo super mada me je poslije kratko držala postporođajna depresija a onda problemi sa dojenjem, upala, grčevi itd user posted image
Finansije mi i nisu neki problem jer oboje radimo i hB dobro živimo, ali eto opet sam u dilemi šta da radim user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

taurus nemoj nikad raditi ono što ne želiš...no u ovoj situaciji razmisli...vrijem brzo prilazi...dok godine porlete biće ti ve više ''mrsko'' odlučiti se na taj korak, a tvoj dječak...misliš li na njega...zar nebi bilo tužno da nema brat ili sestru. Čudni su dani naše budućnosti nikad neznamo šta nas čeka...možda kada budeš silno željela drugo djete mi te budemo tješili na temu trudilica. ja sam svjesna svih teškoća i nedaća sa bebama u kući brzo poželjela još jednu...sad sam u fazi kada sam 3 god i 8 mjeseci u stalnoj frci prljavih pelena i hranjenja i maženja i nespavanj...ali nije mi žao...sve će se to jednom zvati juče...a moja starija djevojčica ima najbolju prijateljicu svoju seku.









IZVORNA PORUKA: Malena_A

Moja ce djevojcica imati 3 god i 3mjeseca kad budemo dobili akobogda drugu bebicu i meni super razlika ,veca u vrtic tako da cu i ja imati vremena za malu bebicu akobogda dok je ona u vrticu i meni super user posted image a tako planiram i za trece uradit akobogda a za cetvrto cemo ipak vidjeti..

Slazem se stobom Hanady, bas bi sad voljela imat jednu sestru il bar jos jednog brata, ovak imam sano nladzeg brata al hb i na tome user posted image




IZVORNA PORUKA: zaha

kod mene je razlika izmedju prvo dvoje 3god.i 5mj.i to je neka taman fina razlika a ova mala bebara je mladja od sestre 11god.i 4mj.a od brata 8god.i 3mj...to jeste velika razlika ali nama je super hvala Bogu i ona nam je svima kao igracka,ovi veci idu u skolu,mm na posao nas dvije se zabavljamouser posted image



user posted image  upravo ovo je mene navelo na razmišljanje o drugoj bebici kao i riječi jedne stare g-đe, kad sam bila u dilemi baš kao i taurus.... (ponovo sve, frka, plač, grčevi, porod.....), tad mi je rekla: " a zar ne misliš da je to malo egoistično, to da ti kćerka sama odrasta, da jednog dana kad ne bude TM i tebe, ko će joj ostati? " Godinama su mi te riječi odzvanjale, i stvarno sam se preispitivala. I da, to je egoizam (ako je samo ovo gore navedeno prepreka)!! ..... 
I evo ga, moja kćerka ima brata user posted image
Ko zna, možda za nekoliko godina dobije seku ili još jednog brata, nikad se ne zna.... user posted image




IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Prije nego sam ostala trudna uvijek sam mislila imacu abd troje djece user posted image Nakon rizicne trudnoce i katastofalnog poroda mislila sam nikad vise necu ni pomisliti ...A sad evo vec izvjesno vrijeme uhvatim sebe povremeno kako situaciju u mislima prilagodjavam drugoj bebici:) I vec stalno pitam svoju curicu u igri bili voljela jos jednu seku ( ili bracu ) ...user posted image

Mojoj curici je sada 19 mjeseci i sada pijem kontracepciju koju cu piti vjerovatno do njenog drugog rodjendana a onda sta dragi Bog da.....

Evo ja sam npr jedinica i iz svog vlastitog primjera mogu vam reci da to nije nimalo lako. Kad sam bila djete mozda je to i imalo svojih prednosti  ali sigurno i mana kojih ja nisam bila svjesna tada al bilo je i njih al kako su godine prrolazile meni je sve vise nedostajao neko. Moj otac je umro kad samimala 18 godina i ja sam ostala sama sa mamom. u tim mnogim momentima tako bih voljela da sam jos s nekim mogla podjeliti neke osjecaje neke problema. I evo sada je moja mama nesto bolesna i vjerovatno ce na operaciju. Imam veliki strah... strah da li cu joj moci pomoci kad joj najvise trebam jer sam sama, nema drugi oslonac samo sam ja.Onda onaj stalni strah sta ce biti kad nje ne bude, kad na neki nacin ostanem sama na ovom svijetu jer sve je drugo- kcerkica mi je mala , mm i njegovi sve je to ok al ipak je to neka druga prica od tvoje krvi i tvoje porodice.
Zato ja kazem nije lijepo biti jedinica ili jedinac i to svom djetetu ne mogu pozeljeti. Druga prica je ako nije sudjeno i  iz nekih reazloga se ne moze roditi drugo djete. Ja nisam ostala jedinica zbog egoizma mojih roditelja vec jednostavno sam ostala jer se drugo nije desilo.

Moja materijalna situacija je solidna, ne bi savko djete imalo svoju sobu na pocetku i tako neke stvari al mislim da bi mogla priustiti osnovno. Ja i mm radimo imamo regulisano stambeno pitanje... i stvarno samo da nam bog da zdravlja stvarno mislim da bija bila sebicna kad bi ostala pri tom da necu vise djece. Po meni idelana razlika je tako oko tri godine sto se kaze dok ovo jedno izadje iz pelena i postane donekle sposobno za neke stvari - pa bih tako i voljela user posted image






IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja ne mogu da skontam da neko može biti toliko sebičan i uskratiti svom djetetu brata ili sestru, oko sebe imam bezbroj takvih primjera
I mene su brate isjekli na porodu, beba bila krupna, mjesec dana nisam sjela ko čovjek pa opet i tada sam znala da ću aBd svojoj curici roditi brata ili sestru, a možda i obojeuser posted image
Ja imam brata, moje bogastvo, ljubav i sreća je on, svaki dan se majci zahvaljujem što ga je rodila, zajedno smo u svemu, u sreći i tuzi, kad mi otac umro zajedno smo organizirali dženazu, tješili jedno drugo, zajedno odemo ocu na mezar.... ama sve zajedno, tako da nikada ne bi ostavila svoju curicu da nekada kad ostane bez svoje mame i oca ostane sama na svijetu




IZVORNA PORUKA: škorpija

ut teške teme ste se uhvatile sabahildeuser posted image , ma  ja bih voljela barem još jedno dijete, a da je mm u nekoj državnoj firmi razmišljala bih i o više djece. nije uopšte više ni stvar željeti ili ne želejti puno djece, već da li ću moći tom djetetu pružiti dobar život, znači ne savršen već samo dobar. slažem se da svaka BEBa ima svoju nafaku, ali šta kad ta beba poraste, a troškovi postanu sve veći i veći. uglavnom, ja planiram akobogda još jednu bebicu  kad ajdinu bude 3-4 godine, ali uvijek važi ono: čovjek sniva Bog odlučuje













(odgovor članu Nyah RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Koliku razliku napraviti?
28.4.2010 12:25:26   
tea lana

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Naravno anonimna svako ima svoje misljenje i svoje pravo.... mi mozemo jedni druge ne razumjeti i svajetovati al svi smo razliciti i to je normalno. Svakako da treba biti spreman emotivno za djete , pa onda i finasijski i ja iako zagovaram i onu poznatu recenicu da svako djete ima svoju nafaku ipak nisam bukvalna da mislim da je ok imati 10 a da gladuju user posted image To mi je nezamislivo....

svako odredi svoj emogucnosti...

Ja sam eto navela svoje iskustvo i ono sto ja ne zelim svom djetetu. Neko mozda ima lose odnose s bracom i sestrama pa to drugacije objasnjava.
Ja sam rekla za sebe da bih za svoju situaciju bila sebicna da ne pokusam jos jedno akomi Bog da zdravlja.



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma dobro, u pravu si, svak nek živi kako mu je volja, naravno nije moje da sudim, neznam šta mi biuser posted image
al eto nekako mi žao kad dječica nemaju brata ili seku, jer to je veliki oslonac životni, zar ne?
svi drugi su drugi a roditelji/braća i sestre su broj jedan


IZVORNA PORUKA: Nellica

Malo sam preletila temu, nisam čitala sve,

ovdje ću iznijeti svoje mišljenje, MM je jedinac i mogu Vam reći
da je to jako jako tužno, čovjek prolazi kroz puno životnih situacija
gdje treba da ima oslonac i potporu, a taj oslonac nisu roditelji, oni po
prirodi stvari stare i jednog dane više neće biti tuuser posted image ., od našeg
vjenčanja mM se jako vezao za mog brata, čine mi se nekad
kao rodjena braca.
Tako da smatram da svojoj djevjčici neću priuštiti da jednog dana ostane sama na svijetu,
drugu bebu planiram nakon njenog prvog rodjendana aBd, a treće ako se dogodi.

već je neko napisao " Čovjek snuje , a Bog odredjuje",  e pa ja se nadam da će biti kako snujem.


IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja sam jedinica... Hm, sta da tu pametno napisem..Tesko mi je. Ne mogu reci u pravom smislu te rijeci da sam ljubomorna na nekoga sto ima brata ili sestru, ali eto htjela bi i ja da imam nekoga svog.

Pa eto i da nismo u dobrim odnosima, znala bi da imam nekoga iste krvi kao ja. Malo sam i sebicna, volila bi i radi mojih roditelja, da imamo jos nekoga, ali eto, tako je, kako je.

Za sada imam svoju curicu, tri godine smo je cekali, pa akoBogda, da nam se i ta zelja ostvari zelim jos jednu bebicu!

user posted image



IZVORNA PORUKA: zinanina

Uvijek sam govorila da ću imati četvero djece.Zatim sam rodila svoju prvu djevojčicu i broj djece sam smanjila na trojeuser posted image .Onda slijede dvije neuspjele trudnoće, pa komplikacije u posljednjoj, koju sam hvala Bogu iznijela i puno, puno straha i sad sam rekla stop. Ne zbog poroda i podizanja djeteta, nego zbog horora koji prolazim kroz svoje trudnoće. Ne želim biti toliko nerazumna i stvarati traume svojim najmilijima. Sad se zamislim kako su protekli događaji utjecali na moju kćerku, koja je imala četiri (pet ) godina i mogla ponešto da rezumije, a ipak na dovoljno...
I da, ja sam najviše zbog nje plakala, kad bi se desio pobačaj, što ona neće imati brata ili sestru...ali eto hB, ima.



IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Joj teško pitanjeuser posted image ,pored ovoliko komplikacija i teškog poroda teško da ću se u skorije vrijeme odlučiti za drugu bebu, šta će se desiti za 5-6 godina ne znam,ali sad za sada sigurno od toga ništa



IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam relativno brzo zatrudnila drugi put,neplanirano,ali sad kad ih imam oboje presretna sam.Curica se ima s kim igrati,i osjetim da joj je zivot zabavniji otkad je dosao braco.Imala je samo 7 mjeseci kada sam ostala trudna.Tako ga je lijepo prihvatila,zavoljela,i prvo sto pita ujutro kad ustane,a braco nije tu:Gdje je mikan(tako mu tepa).Napominjem da sam oboje rodila putem carskog reza.Eh,trece bih voljela odgoditi da se tijelo sto ljepse pripremi za sljedecu trudnocu,a Allah sve odredjuje.



IZVORNA PORUKA: new mama

Ja aBd isto tako planiram drugo dijeteuser posted image ,cak bi i odmah sad rodila iako mi je Ajna jos mala,ali zbog finansijske situacije ipak cu sacekati malo,naravno ako bi se desilo od Boga je obradovala bi se,ja imam brata i uvijek mi je zao bilo sto jos nemam sestru i predivan je osjecaj kad imas tako nekoga iako smo smo se kao djeca uvijek svadjali,ali eto to je proslo i sad smo u super odnosima i samo da mi Dragi Bog da ja radjam i drugo dijete,a mozda i trece nikad se ne zna,ja sam uvijek za da dijete ima brata ili sestru pa Boze moj kako sam odgojila ovo odgojicu i drugo,svako dijete ima svoju nafakuuser posted image




IZVORNA PORUKA: mynxlee

Svakako da planiram i drugo dijete, ali ako Bog da i vise od dvoje, hvala mu. Ivan ima 14 mjeseci i sto se moje fizicke spremnosti tice da rodim i drugo dijete, spremna sam, medjutim postoje neke stvari koje prvo treba rijesiti, pa tek onda. U stranoj sam zemlji, jos uvijek se ne snalazim bas najbolje, trazimo stan itd. Kad se sve to stabilizuje, onda cu planirati i drugo dijete. Naravno, kada mm i ja to budemo skupa zeljeli. Nije da ja ne bih ni sad, ali zbog navedenih razloga, a najvise zbog stana, ipak nije moguce.

P.S. Nek' ostane medju namauser posted image , kasni mi user posted image nesto vise od mjesec i po, pa ne znam... Ako je Bozja volja da to bude i sad, hvala, pa stiskacemo se nekako u malom stanu ili cemo biti brzi u pronalasku veceg. Mozda sara posto jos uvijek dojim user posted image


IZVORNA PORUKA: Sonja


user posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam mlada i imam vremena da radjamuser posted image
ne mislim jos najmanje 4-5 godina jer sam sigurna da se nebi snasla sa dvoje djece..
uvijek mi je bila zelja da imam troje....ko zna mozda i bude takouser posted image




IZVORNA PORUKA: zaha

mynxlee cuvamo tajnuuser posted image user posted image user posted image ja imam i brata i sestru,hvala Bogu i hvala mami sto mi ih je rodila,jos mi je sestra blizu i drago mi je pravo nemam bolju prijateljicu od nje,naravno i mame...nije ni brat daleko,on je u Kaknju a radi u Sarajevu tako da smo stalno u kontaktu...MM ima dva brata i sa njima smo superuser posted image zato mi je drago da sam kcerki starijoj rodila sestricu i imaju bracu,mozda da sam mladja ganjala bi da braci rodim bracuuser posted image ali vec je 35-ta god.neka su mi zivi i zdravi....



IZVORNA PORUKA: taurus

Drage moje ženice moram opet da se javim na ovu temu jer sam je ja sinoć i započela. Znam da vam zvuči sebično kad kažem da ne bih drugo dijete, sve ste u pravu treba imati brata ili sestru ali naravno da su odnosi ok i da se slažu. Ja imam brata i tačno je da čovjek ima neki oslonac. Ja sam samo govorila o svom strahu i osječajima. Čini mi se da nisam nekako spremna za sve ponovo i ne znam kada ću i biti spremna. Pitam se hoću li moći to sve podnijeti i snaći se sa dvoje djece. user posted image za sve mame koje imaju više od jedneuser posted image . Iskreno divim vam se. Strah me je i sama ne znam od čega pa samo sam htjela da taj strah podijelim sa vama i čujem još mišljenja.
U svakom slučaju hvala vam a ko zna možda promijenim mišljenje, možda ja i nisam jedna od onih sposobnih i hrabrih žena koje imaju snage za sve ili jednostaavno nisam sigurna u sebe. Ko zna ....user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja zelim da imam bar jos jednu bebicu,ali jako se bojim.Neznam kad cu ponovo biti spremna na to.Mislim da bi sad poludila kad bi bila trudna,jako se bojim,ne zbog bebice vec zbog trudnoce i poroda...Nikako da zaboravim tu bol....uh...user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Hanady RR

tauruds možeš ti to...pa ja prije 4 i pol godine nisma mogla zamisliti da će me neko mamom zvati a eto upravo toliko sam u braku imam 2 djece jednu od 3 god i 8 mjeseci i drugu koja je prije nekoliko dana napunila godinu...sve što misliš da ne možeš i ne znaš samo ti se pokaže i dokaže...žena može mnogo više od onga što osjeća...vjeruj. Sretno i user posted image user posted image user posted image user posted image za tvoju sigutnu odluku da druga user posted image brzo stiže. Odluči što prije.user posted image



IZVORNA PORUKA: taurus

Draga Hanady hvala puno na podršci nadam se da će me ovi negativni osjećaji i nedoumice brzo proći user posted image user posted image i da ću jednog dana i ja moći da se pohvalim kako sam "dupla" mama i kako ja to mogu



IZVORNA PORUKA: škorpija


taurus ja ne poznajem stovrenje koje je egocentrično i lijeno kao ja, nisam godinama htjela bebu jer nisma željela da bilo šta naruši moj rahatluk, kad sma ostala trudna plakala sam ko godina, a evo sad razmišljam i o drugom, nije mi to tako  strašno kao što izgleda, najbitnije je što sma shvatila d ane moram biti savršena majka, ja definitivno neću biti mamam koja će sve žrtvovati da bude savršena majka i domaćica, na prvom mjestu mi je dijete, pa ja pa onda na hiljadu i nekom ručak, čista kuća, peglanje zavjesa (gdje enisa da ovo vidiuser posted image )itd. ne reba sebi postavljati visoke ciljeve, mislimd ase treba prepustiti stihijiuser posted image




IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mislim da taurus upravo ovo ohrabrenje treba...nemožemo biti savršene u svemu...ali možemo biti dobre mame i to je super...kad te puno beba mama zove...ja zaista mislim imati još jedno najmanje aBd.
A ovo markirano user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image slatka si




IZVORNA PORUKA: teacher75


nije mi bilo zao kad sam ostala trudna jer sam se odjednom nekako osjecala spremnom i zrelom za taj poduhvat, al do tada sam bila primjer neodgovorne i bezbrizne,pa i lijene osobe:) glavno mi bilo sta cu obuci, gdje cu za vikend i gdje otputovai na odmor...kad me sad prijateljice vide sa lanom, kako se ponasam ne mogu vjerovati kako sam se snasla u ulozi a nikad me nisu mogle zamisliti kao majku:)) a i daleko sam od savrsene domacice, nekako mi draza skitnja sa lanicom i mm nego kucni poslovi user posted image



IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam plakala kad sam vidjela test, a onda sam za 10 minuta zvala mamu, seku i najbolju proijateljicu da im se pohvalimuser posted image




(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Koliku razliku napraviti?
28.4.2010 12:29:06   
Aki Sa
Ja sam napravila razliku od tacno 5 godina i meni se cini idealnom za djecu, stariji ga voli, nema ljubomore ali zato je za mamu strasna taman sam pocela spavati, dijete se samo oblaci pliva, skija itdd a onda sve ispocetka

MA samo nek su zivi i zdravi kakva god je razlika


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Koliku razliku napraviti?
28.4.2010 12:39:20   
mimh
kod mene će biti razlika tačno 4 godine
stariji rođen 24.07. a sad mi termin 27.07.
baš će mi bit neobično, al valjda ću s epriviknut, najviše me strah da će stariji bit ljubomoran, jer je između mene i brata razlika od 4,5 godine a ja sam bila strašno ljubomorna.
voljela bih da sam prije rodila user posted image user posted image user posted image al eto

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Koliku razliku napraviti?
29.4.2010 0:33:34   
Anoniman
Kod mene je razlika 17 mjeseci.Mada nisam planirala drugu user posted image tako ubrzo,ali eto Božija volja,i sada mi je stvarno drago što je tako.Jest da je teško i naporno s dvoje male djece,ali ima i punooo prednosti.

(odgovor članu mimh)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Koliku razliku napraviti?
17.5.2010 12:22:01   
amanullah
Kada smo kod djece, kod mene situacija izgleda ovako
- najstarija cura ima 4
- druga curica ima 2,5
-bebica 3 ( za  5 dana )

znači svi su blizu, no jedino sto je ovdje bitno organiziranost.

Cure imaju jedna drugu igraju se, druze i ja im velikim dijelom nisam potrebna

I ja sam zaposlena , radim u skoli, no bogastvo jeste u djeci, Allah swt brine o njihovoj nafaki.

Jeste da ja nemam puno vremena za sebe, tacnije nemam ga nikako user posted image , no vrijeme će proletjeti akoBogda i oni će porasti.

Bar ću imati sta iza sebe ostaviti - najveće blago ovog svijeta !user posted image


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Koliku razliku napraviti?
17.5.2010 12:29:34   
mala86
nekome je super kad su oboje mali,a nekome kad su stariji
ja planiram neke 3-4 godine,ali vidjet cemo,tko zna sta se moze okrenut(citaj zaletituser posted image user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Koliku razliku napraviti?
17.5.2010 12:35:37   
Anoniman
Tek sam počela fino da spavam u komaduuser posted image ...

(odgovor članu mala86)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

dijete u kut kazni
milenium

smatrate li da je stavljanje djece(koja idu u školu,npr 1 razred) u kut jedan oblik ponižavanja i zlostavljana? primjetila sad da to neki učitelji/ce i danas rade,pa me zanima i vaše mišljenje.

da,smatram da je to psihičko zlostavljanje (49%)

nemam mišljenje o tome (15%)

to je super da se nauče redu (36%)


Broj svih glasova: 193

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *