|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dal bi trebale izbjegavati???
11.3.2010 20:32:06   
Anoniman
sara...losos nije zabranjen, ja sam se isto davila u lososu

jedino sta nije pozeljno u trudnoci to su restorani s sirovom hranom ...sushi....fazoni... jest da je losos sirova riba, ipak je hermeticki zapakovan i prolazi neku kontrolu

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: dal bi trebale izbjegavati???
11.3.2010 20:48:51   
sara.at

IZVORNA PORUKA: dadada

sara...losos nije zabranjen, ja sam se isto davila u lososu

jedino sta nije pozeljno u trudnoci to su restorani s sirovom hranom ...sushi....fazoni... jest da je losos sirova riba, ipak je hermeticki zapakovan i prolazi neku kontrolu



jojj nemas pojma koliko si mi sad draga user posted image hvala ti ....
pa dobro sirovu hranu vecinom ima kod kineza i ja odem sad mnogo cesce nego prije nekako mi sad pasu zacini al uvijek jedem peceno ne sushi sreca nisam ga voljela ni prije trudnoce user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   Šta bi trebalo izbjegavati?
12.3.2010 1:01:09   
milenium
IZVORNA PORUKA: Aquarius

U trudnoći se ne preporučuje jetra u ishrani jer se pretpostavlja da je retinol (vitamin A)  teratogen ( otrovan), to znači da oduzima vodu iz ploda što može izazvati prevremeni porođaj, nepravilan embrionalni razvoj. Hipervitaminoza nastaje pri dnevnim dozama većim od 200 mg.

Pošto već voćem, povrćem i drugim namirnicama unosimo u organizam određene količine ovog vitamina, treba izbjegavati namirnice koje su previše bogate ovim vitaminom, kao što je džigarica.


A što se tunjevine i ostalih plavih riba tiče:
Iako hrana iz mora sadrži niz zdravih sastojaka koji bi imali povoljan učinak na zdravlje trudnice i djeteta (npr. riblje ulje i omega-3-masne kiseline), ipak ograničite jedenje plave ribe poput morskog psa, sabljarke i tune jer oni sadrže visoke količine metilirane žive koja je nusproizvod industrijskog otpada. Živa je jaki živčani toksin te može biti odgovorna za oštećenje djetetovog mozga i zaostajanje u neurološkom razvoju, a djeca u razvoju su posebna osjetljiva za ove vrste otrova. Obzirom da se živa zadržava u tijelu, mudro je izbjegavati ove vrste riba i ako planirate trudnoću ili dojite, a riblje ulje konzumirati u obliku pročišćenih proizvoda (kapsula).



user posted image user posted image user posted image aquarius.ja sam ovo već znala i predržavala sam se ovoga.ovo je jako koristan post za sve trudnice i buduće mame.
ja sad neću ovdje pisati kako sam se ja hranila za vrijeme trudnoće da ne bih nekoga prepala svojom pre zdravom prehranomuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 10:22:47 >

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
26.2.2011 13:18:33   
sweet insanity
Vidim da je malo zastarjela tema al mozda s eko i javi. Čitam da sirevi neki nisu preporučljivi u trudnoći, ali nr. sirnica od domaćeg mladog sira, naravno ispečena, ne bi trebala predstavljati problem? :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
8.3.2011 11:09:38   
Sensia
Mislim da ne treba bas ici toliko u detalje. sir kupljen u prodavnici je pasteriziran tako da nema bojazni i ako se mladi sir frisak jede isto kao i mlijeko.
cini mi se da treba izbjegavati domace mlijecne proizvode.....

ja sam u 7 nedelji i nemam bas neki apetit user posted image  ne znam zasto, ali cini mi se da mi generalno gode lakse stvari: corbice, kuhano i dinstano povrce i meso.....

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
8.3.2011 11:25:32   
ziki
Koliko se sjećam kad sam u prvoj trudnoći čitala nisu preporučljivi biđavi sirevi- gorgonzola i sl, onda sjenički sir, sirevi od ne kuhanog mlijeka. A i ako je maldi sir od me kuhanog mlijeka u piti se on termički obradi i nema problema.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
16.3.2011 23:01:31   
Gucci
meni je doktor odma rekao da ne smijem jesti sir koji nije preradjen npr. mladi sir, rekao mi je da ne smijem jesti salamu al da je smijem jesti npr. na pici ili isprzenu, za ribu mi je isto rekao da ne smijem jesti onu koja se jede ziva, imaju neke vrste ribe koje se jedu zive... a svemu tome je razlog sto na taj nacin unosis bakterije u sebe, znaci kad jedes salamu, sir koji nije preradjen, zivu ribu itd. na taj nacin unosis bakterije koje mogu skoditi bebi... a sve ostalo sto je przeno i kuhano i preradjeno smijemo jesti.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
16.3.2011 23:11:41   
lila25

IZVORNA PORUKA: Gucci

meni je doktor odma rekao da ne smijem jesti sir koji nije preradjen npr. mladi sir, rekao mi je da ne smijem jesti salamu al da je smijem jesti npr. na pici ili isprzenu, za ribu mi je isto rekao da ne smijem jesti onu koja se jede ziva, imaju neke vrste ribe koje se jedu zive... a svemu tome je razlog sto na taj nacin unosis bakterije u sebe, znaci kad jedes salamu, sir koji nije preradjen, zivu ribu itd. na taj nacin unosis bakterije koje mogu skoditi bebi... a sve ostalo sto je przeno i kuhano i preradjeno smijemo jesti.


Da i ja sam za ovo sve cula i to je sve zbog listerije koje ima u ovim namirnicama ako se dobro termicki ne obradi,a ona je jako opasna pogotovo u prva tri mjeseca trudnoce moze da prouzrokuje spontani..

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.1.2012 8:36:18   
lana84
IZVORNA PORUKA: lila25


IZVORNA PORUKA: Gucci

meni je doktor odma rekao da ne smijem jesti sir koji nije preradjen npr. mladi sir, rekao mi je da ne smijem jesti salamu al da je smijem jesti npr. na pici ili isprzenu, za ribu mi je isto rekao da ne smijem jesti onu koja se jede ziva, imaju neke vrste ribe koje se jedu zive... a svemu tome je razlog sto na taj nacin unosis bakterije u sebe, znaci kad jedes salamu, sir koji nije preradjen, zivu ribu itd. na taj nacin unosis bakterije koje mogu skoditi bebi... a sve ostalo sto je przeno i kuhano i preradjeno smijemo jesti.


Da i ja sam za ovo sve cula i to je sve zbog listerije koje ima u ovim namirnicama ako se dobro termicki ne obradi,a ona je jako opasna pogotovo u prva tri mjeseca trudnoce moze da prouzrokuje spontani..


mladi sir :(((((, a ja ga OBOŽAVAM user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.2.2012 18:52:03   
Dz3ni
E baš me zanima kako su ranije žene rađale na mladom siru, kajmaku i sl... Mislim da treba jesti sve što nam se sviđa, a da važi za zdravu hranu. user posted image

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
17.2.2012 18:56:04   
vjestica
rađale uz mnogo veći procenat mrtvorođene djece nego sada

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 16:16:01   
Dz3ni
Ma to jeste, ali nešto ne vjerujem da je to zbog mladog sira i sl. Zar kajmak do nedavno nije važio za jednu od najzdravijih namirnica koja daje mnogo energije? Znam za bakterije, ali kako će uticati na nas zavisi od imuniteta, a kako imati dobar imunitet nego zdravom ishranom? Bakterije i paraziti se nalaze posvuda. Moje mišljenje...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 16:34:16   
teacher75
bogami ja sam se u 1.tromjesecju davila mladim sirom, i to kupljenim od seljaka a ne u prodavnici, jedino sam njega mogla jesti jedan period dok sam povracala, a sad mi se ne jede

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 16:57:33   
Dz3ni
Ma nego šta, kajmak i mladi sir zakon. user posted image A svi nutricionisti će reći da jedemo sve ono što nam "organizam traži", ipak je čovjek složena mašina sa urođenom intuicijom za hranu koja mu treba i paše, ali i sa averzijom prema hrani koja ne odgovara.

Ne zagovaram ja sad da se treba toviti sirom, ni ja ga ne jedem jer mi ne paše, ali ako neko ima potrebu za njim, ima je sa razlogom sigurno. Treba slušati svoje tijelo, ono najbolje zna user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 17:44:15   
Mirkica
a sta su umjetna sladila ???

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 17:47:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Mirkica

a sta su umjetna sladila ???

natreen npr.
http://spletnihram.si/374-535-large/sladilo-natren-500-tbl.jpg

< Poruku je uredio teacher75 -- 19.2.2012 17:48:11 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 17:49:01   
Mirkica
hvala tiki 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 18:10:23   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Ma to jeste, ali nešto ne vjerujem da je to zbog mladog sira i sl. Zar kajmak do nedavno nije važio za jednu od najzdravijih namirnica koja daje mnogo energije? Znam za bakterije, ali kako će uticati na nas zavisi od imuniteta, a kako imati dobar imunitet nego zdravom ishranom? Bakterije i paraziti se nalaze posvuda. Moje mišljenje...


Nazalost ali jeste bas zbog toga. I to ne zbog samog proizvoda nego zbog bakterija koje nepasterizovani proizvodi sadrze. Znaci isti ali pasterizovani proizvodi nisu stetni. Pesterizovanjem se eliminisu bakterije listeria i toksoplasma koje su pored salmonele opasne u trudnoci jer prolaze kroz krvotok putem posteljice i dolaze do fetusa, koje moze imati zastoj u razvoju zbog istih.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 18:20:25   
vjestica
ma svako ne jede šta hoće, ali ja NIKADA ne bih pojela svjesno nešto za šta znam da može ugroziti moje dijete
btw ni listerija ni toxoplasmosa nisu mikroorganizmi koji napadaju samo imunološki slab organizam , niti je dovoljno da je isti jak, pa da nam ne naškodi
ustvari nama neće toliko naškoditi koliko nerođenoj bebi


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
19.2.2012 18:21:49   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: vjestica

ma svako ne jede šta hoće, ali ja NIKADA ne bih pojela svjesno nešto za šta znam da može ugroziti moje dijete
btw ni listerija ni toxoplasmosa nisu mikroorganizmi koji napadaju samo imunološki slab organizam , niti je dovoljno da je isti jak, pa da nam ne naškodi
ustvari nama neće toliko naškoditi koliko nerođenoj bebi



Ista sam ti. Stvarno ne sudim nikome svako ima pravo na svoj izbor, ali ja sam takva, ukoliko nesto znam ne mogu se praviti da ne znam i jesti sta mi na um padne, znajuci da moze ostetiti bebu.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
22.2.2012 23:56:12   
Dz3ni
bakterije listeria i toksoplasma koje su pored salmonele opasne u trudnoci jer prolaze kroz krvotok putem posteljice i dolaze do fetusa, koje moze imati zastoj u razvoju zbog istih


Nisam stvarno znala za ovo user posted image A dobro, nije baš da sam jela sir nešto aman, jesam one tvrde sireve...oni valjda mogu proći? user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:01:19   
animagical
mislim da je ok npr meggle mladi sir, pasterizovan...na pizzi je svaki sir pecen tako da moze...u biti samo ne kupis sir na pijaci ili domaci vec u radnji, trazis na deklaraciji jel pasterizovan i jedesuser posted image

takodjer trudnice ne bi trebale suhomesnaste proizvode, tunjevinu, jetricu, uvin caj...

< Poruku je uredio animagical -- 23.2.2012 0:02:18 >

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:07:06   
Dz3ni
Kupujem sireve u robotu, ove mlade samo u piti mogu jesti, inače ih ne volim baš. Tvrde sireve (trapist, edamer i slični) volim i ovako jesti. E jedino su mi suhomesnati proizvodi bolna tačka user posted image ali dobro, može se i bez njih ovo još malo user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:08:21   
Dz3ni
A što uvin čaj? Zar on nije dobar za izmokravanje i tako neke urinarne probleme? user posted image
Čak mi je neko savjetovao uvin čaj zbog oticanja nogu...

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta bi trebalo izbjegavati?
23.2.2012 0:14:22   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

A što uvin čaj? Zar on nije dobar za izmokravanje i tako neke urinarne probleme? user posted image
Čak mi je neko savjetovao uvin čaj zbog oticanja nogu...

nije dobar u trudnoci mada ga neki dr ipak daju, mislim da u biti ne treba pretjerivati niucemu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *