|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 15:01:26   
mala_sa
Marinci bit ce mila T ali moras se opustiti user posted image . Pa ja bila na klomifenu i najveci folikul mi bio 13mm, endometrij 7mm; i na kraju opet user posted image na testu; ali sam bila maksimalno opustena, jer po doktorovim rijecima od tog mjeseca nije bilo nista, i ja ga bila anulirala. Veliki user posted image tebi i djecaku

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 15:11:03   
marinčii
hvala ti mila,probat cu se opustit pa valjda nam uspije a ako i ne bit ce sljedeci mjesec,glavno da smo zivi i zdravi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 18:28:35   
lutkica25
marincii biti ce ne sikiraj se,ja sam evo tri mjeseca isla na folikulometriju i sva tri mjeseca utvrdjena ovulacija i sva tri mjeseca bili aktivni i prije ovulacije i na ovulaciji i poslije ovulacije hahaha al se nije prikacilo,al sad bas znam da je kod mene sve uredu tako da cu da se opustim i sta bude kad bude,a biti ce,dabroston je meni dala kao za lakse zatrudnjenje lakse se kao prikaci dok pijes te tablete i kao da ti produzi plodne dane.nadam se da cemo uskoro i mi pogledati svoj user posted image a do tada moramo samo biti strpljive
koliko dugo vi pokusava te,i jel ti muz radio pretrage

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 18:31:02   
lutkica25
meni je moja doktorica dabroston dana od 15 do 25 dana a ovulacija mi bila na 16 danu ,mogu samo da ti kazem da dok mi je trajala ovulacija uzasne bolove u jajniku i krsta su me bolila od dabrostona jer se maternica od njih vise grci tako da se ne sikiras

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Folikulometrija
17.5.2013 10:32:08   
marinčii
lutkice hvala na lijepim željama,i ja tebi želim da što prije ugedateuser posted image
Mi već 10 mjesec radimo na bebici,imamo već jednog 4-.ero godišnjaka,pa je dokotor zaključio da je s mm sve ok,evo po mom pregledu isto se utvrdilo da imam uredno ovulaciju ,maternica ok isto,al sam imala komplikacije pri prvom porodu pa on kao sumnja da su mi se mogli zapušiti jajovodi te mi preporučuje laparoskopiju.Uglavnom idem u utorak ponovo da potvrdimo da se desila O i onda će mi uključiti dabroston

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Folikulometrija
17.5.2013 11:53:46   
lutkica25
biti ce to sve uredu,ja sam juce svoju posljednju tabletu dabrostona popila,mi radimo na bebi malo vise od godinu dana ja sam isla na pretrage i na folikulometriju i sve je uredu a muz nije jos isao,iako ja mislislim da je kod nas samo prevelika zelja i razmisljanje o tome,zato sada pokusavam se opustiti i kad dodje dodje,sretno i da sto prije ugledledamo user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Folikulometrija
21.5.2013 20:27:01   
marinčii
Evo mene 19 dc
Dokotor potvrdio da se O dogodila
Na lijevom jajniku žuto tijelo 15mm ,kaže kao moglo bi biti boljeuser posted image
endometrij 8,2mm
Dobila sam da pijem dabroston 3x1 dva tjedna i da onda dođem na kontrolu
Šta vi mislite jel ovo u priliku ok?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Folikulometrija
22.5.2013 10:26:58   
marinčii

IZVORNA PORUKA: marinčii

Evo mene 19 dc
Dokotor potvrdio da se O dogodila
Na lijevom jajniku žuto tijelo 15mm ,kaže kao moglo bi biti boljeuser posted image
endometrij 8,2mm
Dobila sam da pijem dabroston 3x1 dva tjedna i da onda dođem na kontrolu
Šta vi mislite jel ovo u priliku ok?

user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Folikulometrija
1.6.2013 19:23:58   
tea83
Drage moje, ja imam lijepe vijesti user posted image . Drugi mjesec sa klomifenom, samo jedan folikul i user posted image . Odem juce na pregled ono blizanci user posted image user posted image . Nikada ne odustajte, svima zelim dvije crtice i probajte se opustiti, ja uopste nisam polagala nade u ovaj mjesec kad ono iznenadjenje user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Folikulometrija
1.6.2013 20:46:08   
dandi84

IZVORNA PORUKA: tea83

Drage moje, ja imam lijepe vijesti user posted image . Drugi mjesec sa klomifenom, samo jedan folikul i user posted image . Odem juce na pregled ono blizanci user posted image user posted image . Nikada ne odustajte, svima zelim dvije crtice i probajte se opustiti, ja uopste nisam polagala nade u ovaj mjesec kad ono iznenadjenje user posted image

Čestitam od srca...Jos blizanci koja sreća...Zelim ti sve naj naj naj i da trudnoća bude uredna i skolska...Prelijepih 9 mjeseci i lak porod ti zelim....Vuci me za nos....Ja sam isto isla na mjerenje, samo jedan dobar folikul sam imala. Na 13dc bio je veličine 23mm, endometrij 9mm i sad nakon ovulacije čekamo....Daj Boze da bude kao u tebe...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Folikulometrija
7.6.2013 20:57:19   
kokouli
tea83 cestitam na user posted image user posted image m=je,zicek.gif ostalim zenama zelim srecu .Ja nisam na lijekovima ,za promjenu ,11dc endometrijum trolinijski 8,5mm ,inace je 4,5 mm i na lijevom jajniku folikul16mm ,dr.veli ne bi se petljao ,danas mi je 13dc ,boli po dnu stomaka ,dobar znak ,akcija pada svakako ,i drzite mi palceve ,borim se ko lav godinama ......da ugledam svoje user posted image .

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Folikulometrija
7.6.2013 21:13:41   
dandi84
IZVORNA PORUKA: kokouli

tea83 cestitam na user posted image user posted image m=je,zicek.gif ostalim zenama zelim srecu .Ja nisam na lijekovima ,za promjenu ,11dc endometrijum trolinijski 8,5mm ,inace je 4,5 mm i na lijevom jajniku folikul16mm ,dr.veli ne bi se petljao ,danas mi je 13dc ,boli po dnu stomaka ,dobar znak ,akcija pada svakako ,i drzite mi palceve ,borim se ko lav godinama ......da ugledam svoje user posted image .


Ja ti želim da jos ovaj mjesec ugledas user posted image ...Endometrijum ti je dobar, meni je bio 9mm folikul 23mm na 13dc, a 15 bila O...A zasto doktor ne bi da se petlja??Sko sam dobro shvatila??

< Poruku je uredio dandi84 -- 7.6.2013 21:14:52 >


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Folikulometrija
8.6.2013 16:14:54   
kokouli
dandi84 sad vidjeh tvoj post ,ma pitala ja hoce li da mi da 1 pregnil ,pa zato je rekao da se ne bi petljao,ko biva nek ide prirodno kad je tako fina situacija user posted image user posted image .

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Folikulometrija
25.8.2013 22:21:54   
miks
kojunstopericu kupujete kakomse taj lijekmzove?
sto ne poksate inseminaciju....ja imam jedno dijete brzo ostala trudna a sa drugim pokusavali prekomgodinu nije islo odmah se odlucili na
inseminaciju i uspjelo....naczalost imala spontani.
sada cekam 2-3 mjeseca i opet najvj inseminaciju....da ne docekam 38 godina pokusavajuci....

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Folikulometrija
11.10.2013 14:29:34   
Izzy24
Cao curke,nova sam ovdje pa eto da i ja podijelim s vama svoju situaciju.Po prvi put sam ovaj ciklus radila folikulometriju iz 3 folikula je izasao jedan vodeci..Kada je dosao na 15mm (ne znam meni je izgledalo rano)iako je bio 14-ti dan ciklusa primila sam choriomon 5000j,i nakon 34h odprilike sam vidjela bjelicasti iscjedak i nakon toga sam imala odnose ne prije jer mi muz nije tu radi vani..nakon 4 dana kontrola folikuli popucali i sada pijem utrogestan...sada jedino imam uzasne grceve i bolove u stomaku,umor te uzasnu zedj.iako je tek 10dpo.Kakva su vasa iskustva? user posted image

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Folikulometrija
25.10.2013 13:18:11   
ljiljo
e da vas pitam bila sam 12dc na UZ i folikul mi je bio 13mm a endometrij 6mm meni je to pravo slabo, moze li neko reci ima li sanse ovaj mjesec da uspijemo a dr. je rekla da opet dođem iduci mjesec bas me zanima je li ovo sada preslabo?

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu Izzy24)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Folikulometrija
20.11.2013 0:20:02   
Anoniman
Zdravo cure:)Nova sam na forumu pa mi treba vasa pomoc.
bila sam na folikulometriji:
10 dc
4 folikula na lijevom jajniku velicina14mm
5 folikula ns desnom velicina isto 14 mm,
11 dc
isti broj velicina 16 mm
Endometrij 7mm,primila merional taj dan i sutrdan,naredni dan 2 inj choriomona.
imali smo odnos taj dan.
14 dc 2 folikula pukla,endometrij 11mm,opet imsli odnos.
15dc svi pukli,doktorica prezadovoljna.
Šta vi mislite?

(odgovor članu ljiljo)
  Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Folikulometrija
24.11.2013 9:40:52   
miks
sta je bilo od tad?

IZVORNA PORUKA: Izzy24

Cao curke,nova sam ovdje pa eto da i ja podijelim s vama svoju situaciju.Po prvi put sam ovaj ciklus radila folikulometriju iz 3 folikula je izasao jedan vodeci..Kada je dosao na 15mm (ne znam meni je izgledalo rano)iako je bio 14-ti dan ciklusa primila sam choriomon 5000j,i nakon 34h odprilike sam vidjela bjelicasti iscjedak i nakon toga sam imala odnose ne prije jer mi muz nije tu radi vani..nakon 4 dana kontrola folikuli popucali i sada pijem utrogestan...sada jedino imam uzasne grceve i bolove u stomaku,umor te uzasnu zedj.iako je tek 10dpo.Kakva su vasa iskustva? user posted image


(odgovor članu Izzy24)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Folikulometrija
24.11.2013 9:44:43   
miks
to zvuci bas bad dobro...

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Zdravo cure:)Nova sam na forumu pa mi treba vasa pomoc.
bila sam na folikulometriji:
10 dc
4 folikula na lijevom jajniku velicina14mm
5 folikula ns desnom velicina isto 14 mm,
11 dc
isti broj velicina 16 mm
Endometrij 7mm,primila merional taj dan i sutrdan,naredni dan 2 inj choriomona.
imali smo odnos taj dan.
14 dc 2 folikula pukla,endometrij 11mm,opet imsli odnos.
15dc svi pukli,doktorica prezadovoljna.
Šta vi mislite?



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Folikulometrija
16.12.2013 9:39:21   
ajnur a
Zdravo,jako me zanima ova tema i unaprijed hvala na svim ovim korisnim informacijama,jer se i ja spremam na tu folikulometriju.Pa me zanima da li ima neko ko me je uz pomoc nje omogucena trudnoca,jer ja vec 5 godina pokusavam sve i svasta,ali ne uspijeva user posted image ...hvala cure moje user posted image

(odgovor članu lana2006)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Folikulometrija
16.12.2013 9:46:38   
mykica
ajnur a Dobro nam došla i odmah da ti poželim svu sreću da što prije ostvariš svoj san. Ne znam da li je kome folikulimetrija sam pomogla, ali pretežno žene idu na folikulimetriju i uz nju su pod nekom vrstom stimulacije jajnika. Jesi li radila neke pretrage, jesu ti dali neke tablete ili ideš na samu folikulimetriju? Ja kad sam počela sa folikulimetrijom, prvi mjesec sam bila na samoj, bez ikakve stimulacije. Nakon toga su uslijedile pretrage i korištenje klomifena.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu ajnur a)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Folikulometrija
16.12.2013 10:37:43   
ajnur a
Kod doktorice sam zakazala termin,ona meni rece da joj dodjem prije ocekivanog ciklusa da mi ukljuci "lijek" ili sta vec, pa da radim folikulometriju...ne razumijem se bas puno jer sam na forumima vidjela mnoge postove o procesu...sve moguce nalaze sam uradila sve je ok,i onda sam na MOJ zahtjev trazila folikulometriju,zahvaljujuci curama sa ovakvih foruma :)

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Folikulometrija
16.12.2013 10:45:03   
mykica
Je li ti muž uradio spermiogram? Jesi provjerila prohodnost jajovoda? Vjerovatno će ti dati stimulaciju (klomifen ili neki drugi lijek) koji se pije od 3. dana ciklusa pa će ti pratiti rast folikula. Nadam se da ćeš uspjeti odmah sa klomifenom.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu ajnur a)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Folikulometrija
17.12.2013 8:23:50   
ajnur a
Muz je radio spermiogram i dobar je.A i ja sam radila prohodnost, to je ok.mada ja imam jedan jajnik,drugi je odstranjen zbog ciste...pa samim tim je i moja mogucnost trudnoce vjerovatno 50% Nadam se da ce mi odma ukljucit klomifen,jos je jedino ovaj nalaz ostao,ostal osam sve uradila i sve je ok! Hvala ti user posted image

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Folikulometrija
17.12.2013 9:44:06   
mykica
Samo hrabro, bitno je da su svi nalazi uredni. Klomifen pomogne mnogim ženama. Ja sam dva mjeseca nakon prestanka uzimanja klomifena ostala u drugom stanju i nadam se da ćeš i ti što prije ostvariti svoju želju! Sretno draga!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu ajnur a)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *