|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
19.4.2012 20:08:45   
ajla86
uh moje zene da nije vas ovdje neke stvari nebi znala...sve covje konta drugo stanje pomjeraju se organi beba raste itd itd....
hvala sto ste insistirali toliko evo bila sam ukljucen mi je odmah porrgesteron depo i sutra na kliniku kod sanjina dekovica...da on kaze svoje misljenje....
nadams e da ce sve biti dobro

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kontrakcije
19.4.2012 23:43:08   
M kao Mama
ma, jašta nego će biti dobro, lezi i najviše ti je dozvoljeno trebapvicama da tepčeš,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kontrakcije
20.4.2012 8:38:58   
smajli80
Od sad da nas slušašuser posted image user posted image ,vidiš kako dođe do belaja.
Ma biće to dobro,samo slušaj šta ti gin.kaže i miruj!!!!!!!!

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 11:32:34   
ajla86
vi ste mi ovdje strucni kolegi user posted image user posted image user posted image juce sam bila opet kod sanjina dekovica...
ukljucio mi je ginipril 3x1/2 + bopsoptin pp
utrogestan vaginalno 3x2
apaurin 2x1
magneziji 2x1
progesteron depo na 7 dan.....i kaze beton betona...
i sta kaze strucni koligi na ovo molim vas???da li je terapija zadovoljavajucauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 12:13:22   
M kao Mama
Pusti se tri stručnog kolegija, fataj se ti dr. mila moja jednog ljekara, gdje je puno baba kilava su djeca,

sve što ti je dao dobro je,

pisala sam ti šta sam ja sve pila

dabraston 4 x1, apaurin po potrebi, magnezij, i depo progesteron injekcije svaki drugi dan, onda dobila još jače kontrakcije, završila na tokolizi to ti je infuzija u koju se stavlja ginipral, apaurin i ta ti infuzija lutko moja kapa kap po kap ,a l doslovno, i tako jedna infuzija zna kapi i po 23 sata, i odmah druga ide, i ja tako 5 i po dana, poludila, i onda me skinu sa tokolize i ja ustanem i opet me zaboli i opet tokoliza, i 10 dana bolnice, izađem ginipral 4 puta na dan, uz apaurin koji ja ne pijem, jer mi je previše 4 apaurina na dan, magnezije, i još moj aterapija za željezo i inzulin,

znači, uhvati se dr. slušaj ga, miruj i bit će dobro akobogda, sad ti je krizni perido, do ulaska u sedmi izguraj i onda je sve drugačije

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 12:35:47   
ajla86
sad ce meni moj nikulin....sa njim da popricam da vidim situaciju...jer stvarno je sanin pebukiran vidjela sam svojim ocima....
terapijom sam pokrivena i strogo mirovanje kaze samo do wc-a da hodam.....
inshalla da nam svim bude bolje i da sto lakse izguramo do poroda....
ma ja vas ovdje nedam ni za dukate ... monogo sam naucila od vas...joojj sto vas sve volemmmmmmm

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 16:28:50   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ajla86

vi ste mi ovdje strucni kolegi user posted image user posted image user posted image juce sam bila opet kod sanjina dekovica...
ukljucio mi je ginipril 3x1/2 + bopsoptin pp
utrogestan vaginalno 3x2
apaurin 2x1
magneziji 2x1
progesteron depo na 7 dan.....i kaze beton betona...
i sta kaze strucni koligi na ovo molim vas???da li je terapija zadovoljavajucauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kolegij zadovoljanuser posted image user posted image
Šalu nastranu,hvala Bogu da si dobro i da si brzo reagovala,već sam te vidjela u bolnici na tokoliziuser posted image .Meni sad kad neko samo spomene tokolizu odmah se naježim.user posted image .
Samo ti slušaj što ti doktori kažu,miruj,dobro jedi i gledaj saFunjareuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 17:51:03   
ajla86
ma ti si lutka moja smajli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 18:53:56   
smajli80
Znaš da si me prepalauser posted image .Drago mi je da smo ti uspjeli na neki način pomoći sa sačuvaš to malo bebčeuser posted image .Prad tobom je težak period ali se na kraju sve isplati.Ovako u konačnici izgleda moj trud

user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kontrakcije
21.4.2012 20:06:28   
ajla86
mashalla momcine liejpok neureko ti se...nek ti je ziv i zdrav ovaj sarmer mali.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
nadam se da cemo sve izgurati ja i bebica moja a i sve zene sa bilo kojom komplikacijom trudnocee...
hvala vam jos jednom.....
ljubim te oke male garaveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 21:54:15   
ajla86
curke moze li iko reci da li ce ovi bolovi popustiti ili cu ovako do poroda???
terapija je slijedeca....giniopral 2x1/2
utrogestan vaginalete 3x2
progesteron depo na 7 dan
apaurin 2 mg 2x1
magnezijum bioleletra 2x1

ali nista meni nije bolje?????????????????
jel ja umisljam,strahujem ili sta...evo drugu sedmicu pijem terapiju i mene jajnici razvaljuju....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 22:04:07   
AAvalon
ajla, ja sam primala maltene istu terapiju (kod mene je bio i Buscopan, a morala sam piti cak 3x4mg Apaurina da bih imalo kontrolisala kontrakcije) sve do sedmicu prije poroda, i naravno mirovala... i dalje sam, i pored svih silnih tableta, imala kontrakcije koje su bile sve intenzivnije i jace kako su prolazili dani. jedino sto ih je privremeno smirilo je bila tokoliza odnosno intravenski Gynipral koji sam primala 5 dana u bolnici. mene su prosto izludjivale kontrakcije, ali bitno je da mi se cerviks nije niti skracivao niti smeksavao niti otvarao, sto i jeste poenta te terapije. sretno user posted image

znam da je sad tesko, ja sam svaki dan plakala zbog tih lijekova i sto trujem svoju bebu, ali bilo je ili to ili da se porodim toliko prerano da on ne bi imao nikakve sanse da prezivi. pa sam nekako izgurala. i evo ga sad, elhamdulillah, ziv i zdrav, veseo i zivahan, pile moje malo user posted image

< Poruku je uredio AAvalon -- 29.4.2012 22:07:50 >


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 22:12:43   
ajla86
avalon draga znas moju pricu zans sta sam sve predeverala...i da bi sve jade ovog svjeta prezivila da bebu sacuvam....kontrakcije su nista na prema boli koju sam prije osjecala dok nije bilo bebe ..izdrzo je mujo i gore jel tako ??
samo reko da vidim da li je ta terapija trebala smiriti bolove???
ako je ona samo za ocuvanje trudnoce ok...trpit cu ja kontrakcije mirovat cu i to je to...
isto i ja kontam za tablete i to trovanje neki dan hajd reko cevu ako nista apaurin popiti reko umrtvi i bebeu sestro lijepa ja sam mislila sve mi ispade...i morala sam ga popiti user posted image user posted image user posted image user posted image
ljubi pile svoje...nek ti je ziv i zdrav hvala dragom Allahu dz.s.
hvala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 22:13:54   
animagical
u svakom slucaju pozali se dr da se kontrakcije ne smiriju jer pijes bas malu dozu giniprala...ja sam pila koliko se sjecam 6x1 aposlije 4x1 kad smo ustabilili, kad su bile pojacane na jezeru su mi savjetovali da tu dozu uduplam, tj popijem dva...a utrogestan ide do 34 sedmice... naravno uz tu terapiju ide i mirovanje na lijevom boku, jako je vazno ;)

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 22:22:55   
AAvalon
ajla, ne znam bas da ne bi trebalo smiriti kontrakcije, vjerovatno nekome potpuno prestanu od terapije, ja samo kazem da u mom slucaju kontrakcije nisu prestale. licno sam imala osjecaj da mi puno vise pomaze Buscopan i Apaurin nego Gynipral, ali se nisam usudila nista da iskljucim, a ni doktorica. a animagical je u pravu, niska je doza Gyniprala, ja bih rekla bas minimalna, i ja sam pila 4x1 ili 6x1, zavisno od broja kontrakcija.

a moj mali je i pored 12mg Apaurina dnevno bio bas migoljica, stalno se sutao i premetao po pupi user posted image

znam sta si sve prosla, znam da ti je tesko, znam da se brines, ali znam i da si dovoljno jaka da sve ovo izdrzis i doneses tu bebu na ovaj svijet inshAllah. cuvaj se

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kontrakcije
29.4.2012 22:39:40   
felix

IZVORNA PORUKA: ajla86

avalon draga znas moju pricu zans sta sam sve predeverala...i da bi sve jade ovog svjeta prezivila da bebu sacuvam....kontrakcije su nista na prema boli koju sam prije osjecala dok nije bilo bebe ..izdrzo je mujo i gore jel tako ??
samo reko da vidim da li je ta terapija trebala smiriti bolove???
ako je ona samo za ocuvanje trudnoce ok...trpit cu ja kontrakcije mirovat cu i to je to...
isto i ja kontam za tablete i to trovanje neki dan hajd reko cevu ako nista apaurin popiti reko umrtvi i bebeu sestro lijepa ja sam mislila sve mi ispade...i morala sam ga popiti user posted image user posted image user posted image user posted image
ljubi pile svoje...nek ti je ziv i zdrav hvala dragom Allahu dz.s.
hvala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pila sam sam bog zna nema šta nisam , i koje sve tab . citavu trudnocu nijedan dan nisam u njoj uzivala od bolova kontrakcija ne spavanja svaceg nesto pa hajd .
Pila sam apaurin cuj beba se umrtvi od njih e tobejarabi svasta , pila sam i ponovila bi opet
da se nisam toga pridrzavala nebi ni do 3 mjes izdrzala sa trudnocom
Sreca pa me sve to sacuvalo koliko toliko hb dragom rodio se zdrav prav ...iako sam silne tab vaginalete i vazda neceg pila.
Samo se Svevisnjem mogu zahvaliti na tome .

Tako da pij sta ti je dato ak imaš bolove jace javi se ginicu sretno i opusti se ...user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kontrakcije
30.4.2012 12:19:49   
ajla86
na kontrolu cu poslije praznika pa cemo vidjeti....
primjetila sam ako citav dan ali bukvalno citav dan lezim an ljevom boku znaci samo do wc kad odem da mi je bolje...
mislia sam da sam pokrivena terapijom hajd reko sad ce se kontrakcije umiriti pa makar rucak da napravim ako nista....ali dzavola....nista od rucka user posted image user posted image user posted image
vjerovatno ce mi pojacati dozu giniprala ali vidjet cemo to...hvala curke ..

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kontrakcije
30.4.2012 12:27:05   
nutellica
zene meni je giniral umanjio bolove,cak su skroz haman pa nestali, i moja je doza dosta mala pijem 4x dnevno po pola, mada i ja sam pored pila i magnezij, nisam apaurin, elem sad imam i urinoinfekciju i na antibioticima samuser posted image

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kontrakcije
30.4.2012 12:37:27   
felix
nutellica dok si pila po pola tab gyniprala znaci nisu strašne kontrakcije ja sam pila po cjelu svaki 6 sati . pa na kraju injekcije gynipral , a za urinalne infk. proce abd sam pij dosta caja da stim lekovima što piješ istjeraš sve van .

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kontrakcije
30.4.2012 22:50:42   
ajla86
nutellice super za kontrakcije sto su prestale..mozda i meni kad povecaju dozu smiri se.....mada sam primjetila kad samoooo i samoooo lezim po citav dan onda je bolje,,,,jel malo hodam tipa stojim dok rucak napravim ili sudze operem ja sam gotova...
ocito samo lezanje i terapija dobra i nema nam druge...
a ti udari po cajevima....neznam koji se smiju piti u user posted image imal sta odredzeno koji smiju koji ne...ali vidi i ozezi

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 9:18:18   
mist
Drage moje, sve sam procitala, ali sam i dalje u nedoumici. Moj stomak je stalno tvrd, ali ja nemam taj osjecacaj povremenog grcenja, nego je stalno zategnut. Pijem gynipral, do sada me pregledalo vise doktora i nikada nijedan nije spomenuo da su to konntrakcije. Stomak je takav i kad sjedim i kad ustanem i kad spavam cijelu noć, pa krenem da ustanem opet je takav. Pomislim da su kontrakcije valjda bi lezeci cijelu noć bar nekad prestale. Beba je jako nemirna, ja sam sedmi mjesec, do sada sam se udebljala 4 kg, znaci samo je stomak narastao , pa mislim da to nije zbog toga sto nema dovoljno mjesta?! UH izvinite na ovolikoj opširnosti, ali ne znam kako da objasnim,a da me shvatite. Pomozite!!!!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 19:11:06   
ajla86
ocito kod svakog je razlicito..ja nisam imala tvrd stomak...niti sam imala klasicne bolove sto opisuju zene za kontrakcije...ja sam licno imala problem sto nisam mogla sjediti sto su me jajnici bolili uzasno i po dnu stomaka me presjecalo ono kao da cu dobiti menezes....svi su mislili da je urinarna infekcija ali nije bila i na uz kad me dr pregledo reko je da je materica u kontrakciji i da zbog toga nemogu sjediti a i nisko nosim....
cim pijes ginipral ocito da imas kontrakcije.....
pijes li magnezijum???
meni je cini mi se najvise on pomogo.....

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 19:15:54   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mist

Drage moje, sve sam procitala, ali sam i dalje u nedoumici. Moj stomak je stalno tvrd, ali ja nemam taj osjecacaj povremenog grcenja, nego je stalno zategnut. Pijem gynipral, do sada me pregledalo vise doktora i nikada nijedan nije spomenuo da su to konntrakcije. Stomak je takav i kad sjedim i kad ustanem i kad spavam cijelu noć, pa krenem da ustanem opet je takav. Pomislim da su kontrakcije valjda bi lezeci cijelu noć bar nekad prestale. Beba je jako nemirna, ja sam sedmi mjesec, do sada sam se udebljala 4 kg, znaci samo je stomak narastao , pa mislim da to nije zbog toga sto nema dovoljno mjesta?! UH izvinite na ovolikoj opširnosti, ali ne znam kako da objasnim,a da me shvatite. Pomozite!!!!



pa, vjerovatno bi dr. vidio da su kontrakcije, u 19 nedjelji ja sam imala tako jake kontrakcije da su se pod rukom osjetile, nije im trebao UZ,

kakva ti je probava, mođda su crijeva naduta pa ti je stomak tvrd

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 20:48:08   
mist
Probava mi je grozna, i ja sam razmisljala da je to mozda to, nekeda i po 5 i 7 dana nemam stolicu. Pa i ja nesto mislim da nisu kontrakcije, valjda bi ih neko vidio, a i nemam to zatezanje stomaka o kome svi pricaju. Poludicu od brige, nikako da se opustim stalno o necemu brinem.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 20:54:33   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: mist

Drage moje, sve sam procitala, ali sam i dalje u nedoumici. Moj stomak je stalno tvrd, ali ja nemam taj osjecacaj povremenog grcenja, nego je stalno zategnut. Pijem gynipral, do sada me pregledalo vise doktora i nikada nijedan nije spomenuo da su to konntrakcije. Stomak je takav i kad sjedim i kad ustanem i kad spavam cijelu noć, pa krenem da ustanem opet je takav. Pomislim da su kontrakcije valjda bi lezeci cijelu noć bar nekad prestale. Beba je jako nemirna, ja sam sedmi mjesec, do sada sam se udebljala 4 kg, znaci samo je stomak narastao , pa mislim da to nije zbog toga sto nema dovoljno mjesta?! UH izvinite na ovolikoj opširnosti, ali ne znam kako da objasnim,a da me shvatite. Pomozite!!!!

Meni je u obe trudnoće bio baš tvrd stomak, u prvoj bez grčenja, u drugoj cijeli 9.mjesec lažni trudovi. Bebaći su mi oba puta bili baš, ali baš nemirni u stomaku. Jasam se bila i malo udebljala , u 7 . mjesecu svega 5 kg.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mist)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *