|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cvijece na balkonu
30.4.2013 16:49:51   
ljubičica 28
Danas sam malo radila oko cvijeća pa dok je friško da dam izvještaj user posted image

Znači, karanfila i maćuhica imam oko dvadesetak pikiranih, s tim da kako je krenulo bit će za rasad spremne u kasno ljeto user posted image Ne znam zašto ali maćuhice su mi tek nedavno nikle, kadifice već spremne za rasad (njih ima oko 30-ak) a njih sam posijala i mjesec dana nakon maćuhica...njih nisam ni pikirala, nekako su nikle sa finim razmakom tako da ću ih ovo dan-dva samo prebaciti u odgovarajuće saksije.

A začinsko bilje, bolje da ne govorim user posted image ali mi ništa nije niklo user posted image Evo sam prije sedmicu dana ponovo posadila isto pa tek sad ko nešto niče user posted image Nemam pojma šta je šta jer u ljutnji nisam htjela ni označiti šta je šta user posted image Bumo viđeli šta će da izraste iz toga user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Cvijece na balkonu
30.4.2013 19:00:49   
canim
Da i ja brzinski prijavim svoje radove, jos su u toku.
Kadifice, petunije, lijepe kate sve su fino nikle ali nisu jos procvjetale. Iznijela sam u bastu pa sam bas jutros posadila dio a ovih dana ostalo. Zacinsko u saksijama je Isto niklo. Imam jos nekih cvjetica sto sam sijala sve je niklo pa cu i to presaditi, uglavnom zadovoljna sam ali se nadam da ce me uskoro obradovati s cvjeticima.
Kupila sam malo begonija i vodenika cisto da se divim cvjetovima user posted image dok moji procvjetaju.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 13:13:05   
Lavić
Meni mama posadila potonije - neka vrsta srodna petonijama i 3 puta skuplja.
Kazu tete u rasadniku da jedna ova vrijedi za 10 obicnih petonija.
I stvarno, mirisu krasno,prepuno cvjetova, a boje... izabrala sam ljubicaste i teget, skoro crne.
Bas se lijepo slazu uz bijele zardinjere.
A recite mi gdje da kupim zacinsko bilje?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 13:20:53   
canim
Ja sam raznog zacinskog bilja vidjala u OBIju, imas u saksijama spremno a imaju i sjemena da se kupe.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 13:29:22   
canim
Potunije su podvrsta petunija, koliko ja znam to je novija vrsta i iz tog razloga im je cijena veca.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 13:46:30   
Lavić
Sad i ja čitam malo po netu, potunije su kao neka "poboljšana" verzija petunija.
I tek sam skontala da su petUnije a ne petOnije, provaljujem se godinama a niko me ne ispravlja user posted image
Isplati se malo ih više platiti, zadovoljna sam.
Hvala ti Canim, pošto me sjeme ne voli, kupiću bilje u saksijama user posted image

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 15:03:56   
canim
Meni su svi tipovi petunija divni, klasicne sa divnim velikim cvjetovima, one s duplim cvjetovima user posted image zatim sufinije koje divno padaju, potunije koje rastu grmoliko user posted image ma ima puno vrsta a svaka je posebna na svoj nacin user posted image

Ja sam se ove godine zaljubila u pelargoniju stojecu, asikovali smo preko pendzera user posted image citavu zimu ja njih gledam kako su komsinicine pelargonije bujne i pomalo cvatu s unutrasnje strane prozora i iznijela ih prije mjesec dana vani a one buknule od cvjetova, moram si nabaviti takve user posted image

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 19:38:50   
Lavić

IZVORNA PORUKA: canim

Meni su svi tipovi petunija divni, klasicne sa divnim velikim cvjetovima, one s duplim cvjetovima user posted image zatim sufinije koje divno padaju, potunije koje rastu grmoliko user posted image ma ima puno vrsta a svaka je posebna na svoj nacin user posted image

Ja sam se ove godine zaljubila u pelargoniju stojecu, asikovali smo preko pendzera user posted image citavu zimu ja njih gledam kako su komsinicine pelargonije bujne i pomalo cvatu s unutrasnje strane prozora i iznijela ih prije mjesec dana vani a one buknule od cvjetova, moram si nabaviti takve user posted image


Ukradi joj pelcer user posted image

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 19:40:48   
amra_sa
Kod mene svašta nešta niče ... Biće da sam šumu posijala user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 19:50:24   
princeza
jedno pitanje za ove iskusne mozda je i malo glupo ali svejedno ja cu pitati...je li kupujete sjeme od surfinija ili kupite gotove sadnice.Naime,slomi se trazeci sjeme pa da odustanem ako nema

_____________________________

Mamina curica 30.01.2009
Mamin djecak 29.07.2012

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 20:39:23   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: canim

Meni su svi tipovi petunija divni, klasicne sa divnim velikim cvjetovima, one s duplim cvjetovima user posted image zatim sufinije koje divno padaju, potunije koje rastu grmoliko user posted image ma ima puno vrsta a svaka je posebna na svoj nacin user posted image

Ja sam se ove godine zaljubila u pelargoniju stojecu, asikovali smo preko pendzera user posted image citavu zimu ja njih gledam kako su komsinicine pelargonije bujne i pomalo cvatu s unutrasnje strane prozora i iznijela ih prije mjesec dana vani a one buknule od cvjetova, moram si nabaviti takve user posted image


Je li to ono što u narodu zovu paparose? Ja sam danas kupila dvije takve, crvene...i prelijepe su...a i isplate se...mama kupovala prošle godine i prezimile joj...ove godine kupila drugu boju...a vrlo lahko se pelcerima mogu raskošivati cijelo ljeto user posted image

Evo moje današnje:

user posted image



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 20:47:56   
ljubičica 28
I ja sam danas rasadila kadifice, malo kasne u odnosu na kupovne ali stići će one njih brzo, nadam se user posted image Evo ih:

user posted image

user posted image



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 20:51:36   
ljubičica 28
A mm nas počastio i sa dvije surfinije user posted image :

user posted image

I čini mi se da sam ja fulila temu, kod mene nigdje balkona, sve nešto tamo-vamo user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 20:54:40   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: princeza

jedno pitanje za ove iskusne mozda je i malo glupo ali svejedno ja cu pitati...je li kupujete sjeme od surfinija ili kupite gotove sadnice.Naime,slomi se trazeci sjeme pa da odustanem ako nema


Ja ti ne spadam u ove iskusne user posted image ali na tvom mjestu bih ove godine kupila gotove jer mislim da je sad kasno za sijanje user posted image

Ai ja bih voljela njih proizvesti, ili bar ostaviti ovogodišnje za iduću godinu.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu princeza)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 23:29:07   
canim
ljubicice jeste to je taj cvjet kao na slici, divan je a i moze se sacuvati za narednu godinu i ja cu da ga kupim user posted image
kadifice su ti tu negdje kao i moje, inace ovo sto sam sijala mi je poraslo ali jos nigdje cvijeta. Dok one ne procvatu ja sam sebi kupila malo cvjeca koje je vec procvjetalo.


princezo ja sjeme surfinije nisam nigdje vidjela, mozda da pitas u rasadnicima, mozda imaju, ja mislim da od surfinija sjemena mozes sacuvati za slijedecu godinu, dakle, kupis ove godine spremne a onda kad ocvatu odvajis sjeme od svakog cvjeta i cuvas za slijedecu godinu.
Proguglaj malo o tome, meni se cini da su neke zene govorile da ne bude isti kvalitet ako se u domacoj radinosti uzgoji sufrinija iz sjemena user posted image ali ne sjecam se detaljno sto, mozda treba prihranjivati nekim posebnim sredstvom, ne znam.


(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Cvijece na balkonu
4.5.2013 23:56:10   
Hanady RR
sulfijije u sjemenu nema nigdje...jedino da jesenas pokupiš sama sjeme od one koju sada kupiš u rasadi...


ja ujutro idem po cvijeće u kupovinu da sredim svoju tarasu...
jedva čekamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 9:00:26   
princeza
Hvala vam drage moje uzela sam ja gotove tri saksije surfinija i pelargonija ma svega pomalo nego mene moja mama slomi vidi da negdje nema sjema ona se bavi staklenikom pa joj brzo poraste iz sjemena iz onih kesica,a naravno da je sad kasno za to,mislim iz kesica saditi

_____________________________

Mamina curica 30.01.2009
Mamin djecak 29.07.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 12:17:22   
niki83
Ja sam nova na ovoj temi u svakom smislu user posted image
U zivotu ni cvjetic nisam posadila do ove godine.. Ali sad imam velik i lijrp balkon pa me mama nagovorila da ga ukrasim cvijecem.user posted image I tako ja sad imam kombinaciju lila boje, imam lijepe seboje i macuhiceuser posted image koje ce nadam se cvjetati cijelo ljeto aBd.
Ne volim samo ove saksije terakota boje, ali sam uspjela na par mjesta pronaci bijele saksije tako da mi sve to sad izgleda kao bombona user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu princeza)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 16:34:52   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: canim

ljubicice jeste to je taj cvjet kao na slici, divan je a i moze se sacuvati za narednu godinu i ja cu da ga kupim user posted image
kadifice su ti tu negdje kao i moje, inace ovo sto sam sijala mi je poraslo ali jos nigdje cvijeta. Dok one ne procvatu ja sam sebi kupila malo cvjeca koje je vec procvjetalo.



Znači, nisam pogriješila user posted image Ma meni su te stojeće pelargonije favorit u svakom slučaju. Ja stvarno nemam prostora za ostaviti ih preko zime, a rekoh već ni da nemam balkona, a one se tako lijepo mogu raskošiti i stvarno su dovoljne samo one da balkon prelijepo izgleda bez ikakvog troška sem te prve godine kad kupiš nekoliko njih.

A kadifice baš rastu brzo, ja se nadam da će za mjesec dana početi cvjetati i onda cijelo ljeto svjetaju a najlakše su za održavati.

A kupila sam i ja još nekog cvijeća da ima šta svjetati dok one ne stignu user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 16:36:23   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: niki83

Ja sam nova na ovoj temi u svakom smislu user posted image
U zivotu ni cvjetic nisam posadila do ove godine.. Ali sad imam velik i lijrp balkon pa me mama nagovorila da ga ukrasim cvijecem.user posted image I tako ja sad imam kombinaciju lila boje, imam lijepe seboje i macuhiceuser posted image koje ce nadam se cvjetati cijelo ljeto aBd.
Ne volim samo ove saksije terakota boje, ali sam uspjela na par mjesta pronaci bijele saksije tako da mi sve to sad izgleda kao bombona user posted image


Divota vidjeti ovako nešto, obavezno stavi sličicu da malo uživamo gledajući user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 16:40:06   
amra_sa
Kod mene počela da niče šuma striborova. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 16:41:51   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Kod mene počela da niče šuma striborova. user posted image


user posted image

A šta si zasadila pa tako uspješno niče user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 16:46:39   
amra_sa
Prosula po zemlji 5 kesica raznog cvijeća. user posted image Nešto će izrasti. user posted image Toliko o meni, cvijeću i poljoprivredi ... user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 18:45:54   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Prosula po zemlji 5 kesica raznog cvijeća. user posted image Nešto će izrasti. user posted image Toliko o meni, cvijeću i poljoprivredi ... user posted image


Kod tebe će baš biti rasada user posted image Hajd nek se samo zeleni user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2013 19:43:14   
niki83

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Prosula po zemlji 5 kesica raznog cvijeća. user posted image Nešto će izrasti. user posted image Toliko o meni, cvijeću i poljoprivredi ... user posted image

Znaci nisam jedina user posted image
Ja sam u kuci uvijek imala poneki cvijet, ali kad treba bilo sta s njim raditi, npr. nova, veca saksija, presadjivanje, ja to onda posaljem mami ili svekrvi user posted image ali evo sad pocela i sama da petljam user posted image
U kuci imam ljubicice, kalu i orhideju. Za orhideju znam da ne moze vani, ali ne znam za ove dvije smiju sli se preko ljeta isto na balkon smjestiti?

_____________________________

N&N

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *