|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 13:34:05   
voljena
ja isto imam dav balkona od kojih je jedan u suncu cijeli dan a adrugi samo do 10 ujutro. Na ovaj što nije u suncu cijeli dan sadim pelargonije i bašmi budu bogate mada ih sedmično i dohranjujem sadim ih tekpočetkommaja kad prestaneopasnost od mraza
na ovaj stalno sunčani balkon ove godine ću posaditi paprike jermi sve ostalo sprži sunce probala sma sve
i pelargonije i petunije i surfinije i ledenjak i sve ostale bilje pa čak i neke začine hihihihi
ove godine idu paprike pa ćemo vidjet
ugodno s korisnim



_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 13:48:16   
Lejla Ka
Oma li ko iskustva sa begonijama na balkonu? Dobro je osunčan, ali nije direktno sunce.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu voljena)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 13:52:58   
Hanady RR
begonije i ne trebaju previše direktnoga sunca...
i u kući najbolje uspiju na porzoru na kojem je zavjezsa...
nebi trebalo biti problema samo trebaš im vodu davati svaki dan i dozirati...neće previše vlage sve treba doziratiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 13:58:31   
Lejla Ka
A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:03:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.


možeš tako kombinaovati...
ja isto planiram ove godine...
da imama gore pogastvo saksije begonijama a u sredini pelagonije koje su mi od poršle godine pa valja dočekat da porcavtuuser posted image

a da se rješiš mrava i ušiju negdje zasadi lavandu ili kadifice u blizinu neće ih biti...

ili rastopi jedno 4 lašike tečnog sašuna ( jabolji je onja fa bijeli) u 1 dl vruće vode...pa sve to u jedno 10 litara hladne vodi pomješaj i zaljevaj ranom zorom time dva jutra...to kad s eveć pojave...poubija ih a biljke preživeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:03:34   
nanika
Ja vec godinama uzgajam pelargonije duple. Imam crvene i ciklama.


_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:04:40   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.



Zalij ih bezalkoholnom pivom pa ces da vidis kako ce da rastu jos i pjevaju user posted image Kod mene pelagonija u kuci preko zime i sva opala ja je par puta pivom zalila eno hoce da cvjeta

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:06:19   
nanika
Pcelice sto me nasmija, cuj pivomuser posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:06:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.



Zalij ih bezalkoholnom pivom pa ces da vidis kako ce da rastu jos i pjevaju
user posted image Kod mene pelagonija u kuci preko zime i sva opala ja je par puta pivom zalila eno hoce da cvjeta

user posted image user posted image user posted image

super savjetuser posted image user posted image
probam obavezno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:10:08   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.



Zalij ih bezalkoholnom pivom pa ces da vidis kako ce da rastu jos i pjevaju user posted image Kod mene pelagonija u kuci preko zime i sva opala ja je par puta pivom zalila eno hoce da cvjeta


Šta kažu mravi na ovo user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:10:11   
*pcelica*
Ne fkt ja bar jednom mjesecno svo cvijece bilo kucno ili vanjsko u saksijama zalijem pivom. Ono postaje jace bujnije i bolje cvjeta. Probaj bolje je od onih umjetnih gnojiva i cvjetala. Od kako sam benjamina pocela tako zaljevati nikad mi nijedna liska opala nije a bio je skroz celav samo grane

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:11:10   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

A šta misliš da pomješam begonije i pelargonije. Ostale mi pelargonije od prošle godine, ali kusave, uspjela po jedna u saksiji (a meni treba toga dosta, dugačak mi balkon, na čošak), pa kontam da budu jedna pelargonija i jedna begonija. Pelargonije će se obarati prema dole, a begonije bi davale bogatstvo iznad saksije. Ovo ja nako, zamišljam user posted image . Inače, imam problem sa mravima i njihovim stadima ušiju, i jedino se pelargonije nekako održe pod njihovim napadima.



Zalij ih bezalkoholnom pivom pa ces da vidis kako ce da rastu jos i pjevaju user posted image Kod mene pelagonija u kuci preko zime i sva opala ja je par puta pivom zalila eno hoce da cvjeta


Šta kažu mravi na ovo user posted image


E hebi ga oni postaju jos veci problem jer se navuku na besplatnu cugu user posted image user posted image


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:13:51   
Lejla Ka
A vjerujem i da je jeftinije nego na hemija što se vazda bojim da mi djete gdje ne lizne user posted image
Probat ću svakako.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Cvijece na balkonu
17.4.2012 14:15:43   
Hanady RR
ja hemiju ne koristim ni na vjeću ni na bašti...

samo prirodnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2012 14:46:13   
Nunny
moze li mi neko reci gdje ima da se kupi prkos

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2012 14:47:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Nunny

moze li mi neko reci gdje ima da se kupi prkos


imaš ga u kesicama kupipiti u merkatoru i peniju...ja uzela u peniju doduše prije mjesec il malo jače...

a u rasadu ga sada imaš kupiti na cigalana na pijaci...
a maloprije sma vdijela i na pijaci grbavicauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2012 14:53:50   
Nunny
hanady mila moja hvala na info iskreno ja bi radije u rasadu da sto prije popunim zardinjeru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Cvijece na balkonu
5.5.2012 15:04:34   
nanika
Ja prkos kupila u merkatoru u kesici prije dva mjeseca, super je narastaouser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 14:48:11   
Honey3
Imam pitanje za vas koje uzgajate pelargonije: kako ih skladistiti preko zimeuser posted image cula sam da mogu prezimiti,ali gdje i kako ? Imam divne pelargonije na tarasiuser posted image znam da ne mogu iscvjetane prezimiti,ali bih voljela sacuvati ihuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 16:49:36   
Hannan
Neka prostorija koja nije puno topla a ne smije ni mrznuti , da ima malo svjetlost, zalijevati povremeno.Ja sam ih kod mame drzala u kotlovnici, imale su prozor, i zalijevala svako 3-4 sedmice, i budu ok kad se u proljece iznesu...a ako su u pretoploj prostoriji onako izbujaju, imaju neku blijedu boji, i dugo im treba da procvjetaju.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 16:51:45   
Skvo RR
Unesem ih u haustor...onda citavu zimu po malo zalijevam...u proljece podsisam i izbacim na balkon.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 17:08:17   
pepika
Eto ja svoje nisam uspjela sacuvat. Jos sam ga drzala u jednoj sobi sto nekoristim i zaljevala i samo se nesto odrzalo. Dok je moja mama jedno cvijece imala 6 godina. Bas tako iznosila ga na stubiste redovno zaljevala i na proljece super bilouser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 22:25:01   
Dida79
A kada ostavljate pelargonije da prezime jel ih osisate pa pelcere nove zasadite i njih cuvate..Ja sam negdje citala da bi najbolje bilo nove pelcere zasaditi jer ove stare biljke nisu bas najbolje u sljedece proljece.

Svakog proljece ja kupujem novi zasad a sad bi probala da usdetim koji novcic user posted image

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Cvijece na balkonu
11.10.2012 22:39:47   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

A kada ostavljate pelargonije da prezime jel ih osisate pa pelcere nove zasadite i njih cuvate..Ja sam negdje citala da bi najbolje bilo nove pelcere zasaditi jer ove stare biljke nisu bas najbolje u sljedece proljece.

Svakog proljece ja kupujem novi zasad a sad bi probala da usdetim koji novcic user posted image

ja ih ostavim da prezime...u obliku, kakvom su mi..a onda ih i u proljece osisam i te pelcere podijelim.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Cvijece na balkonu
4.3.2013 18:09:21   
canim
Da malo aktiviramo temu, sadi li se sta ? user posted image

Ja kupila sjemena petunija, lijepe kate, prkosa, karanfila jos da mi je begoniju naci a ne znam ima li ona uopste u sjemenu da se kupi ili je tip kao pelargonija user posted image

Jutros sam prvi put iz sjemena zasadila lila, bijelu i sarenu petuniju i lijepu katu pa se nadam da ce nesto i proklijati ovih danauser posted image a ako nista ne uspje do maja onda kupujem rasad.

Jos sam kupila i sjemena za zacinsko bilje pa cu i njih ovih dana zasaditi.
Dakle, planiram i u saksiji posaditi
- persun,
- nanu,
- majcinu dusicu,
- bosiljak,
- kadulju,
- origano i
- lavandu,
pa cemo vidjeti sta ce uspjeti....sta ste vi planirali za ovo proljece user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *