|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cvijece na balkonu
25.9.2010 14:09:56   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e ...svašta...
pa vas dvije koda cvijeće sadite radi drugih a ne radi sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma jok za druge, za sebe, al ne da im zivot dam, nego onako laganini..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Cvijece na balkonu
25.9.2010 14:11:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e ...svašta...
pa vas dvije koda cvijeće sadite radi drugih a ne radi sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma jok za druge, za sebe, al ne da im zivot dam, nego onako laganini..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

čempers i kaktus i dosta...
samo sa njima može laganini onakouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Cvijece na balkonu
25.9.2010 14:19:33   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e ...svašta...
pa vas dvije koda cvijeće sadite radi drugih a ne radi sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image

ma jok za druge, za sebe, al ne da im zivot dam, nego onako laganini..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

čempers i kaktus i dosta...
samo sa njima može laganini onakouser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
sve znas...user posted image user posted image
imam još i  smreku,  3 palme, anturium i onaj sl cvijeta kao kala (x2), ah...i mini ruzu i neki mesnatog lista sa sitnim cvjeticima...nemoj zezati, nije bas tako kako se ciniuser posted image user posted image ...al eto nisu mi zahmetli, doduse na sjevernoj su strani pa ih manje zaljevamuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Cvijece na balkonu
8.10.2010 19:54:17   
nikita
IZVORNA PORUKA: nikita

Ja imam 2 balkona ali nemam ograde tako da nemam ni cvijeca niti nazalost provodim vrijeme na balkonima, al polako, tek smo ima pola god kucu napravili a metar ograde koju moj muz zeli je 1000 KM 


ovdje je trebalo 100 KM , pobjegla mi je 0user posted image

sad imam ogradu al jos uvijek nemam cvijece


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Cvijece na balkonu
27.3.2012 12:54:17   
salmy
Eh evo nas malo o cvjeckamauser posted image

Ja imam cemprese u betonskim zardinjerama na balkonu.Izmedju njih su kamencici(Pola Lapada je zaplatilo za moj balkon),eh sad
Prosle godine sam imala na ogradi od balkona pelargonije,one su divne onako bogate i velike narastu.Sad bih mjenjala,razmisljala sam da posadim one karanfilicie sto mirisu,i rastu kao puzavica.Sta mislite(iskusne cvjecarke) moze li karanfilici rasti na +40user posted image  jer suncana je strana,skoro cjeli dan je pakleno 

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 22:42:23   
Dz3ni
Ja sam samo teoretičar, ali u praksi ne znam pretjerano. Ako mislimo na istu biljku (turski karanfil ili Dianthus barbatus) na + 40 teško da će izdržati. To je biljka koja voli hladnija mjesta ipak. Možeš pokušati, ali ništa ne garantujem. I da znaš, to je dvogodišnja biljka ili trajnica, što znači da ne daje cvijeće prve godine kad se posije, nego tek druge, ali miris vrijedi čekanja. user posted image

Htjela sam pitati ako neka od vas sa područja Sarajeva zna gdje ima da se kupi sjeme surfinije? Išla sam u Penny danas i nema user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:01:27   
Hanady RR
salmy...nisma sada suguran ak koje karanfilčiće misliššš..
ja koliko poznajem karanfile oni tzv turki nisu puzavciuser posted image
puzavac je klinčić vrtni...
njih se iz korijena rasađuje ima ih sada u rasadu kupiti ili sjemenom pa čekaš narednu godinu da cvjetaju...

bez obzira na vrtu karanfili voloe cvijeće...ali i vodu...svaki dan ranom zorom ili kasno uveče zaljevati moraš dobro...najbolje da u toplijim danima na +40 zaliješ ih čak dva puta...

a dz3eni sjeme sulfinije nećeš lako naći u kesicama, nisma siguran da sam ga ikada i srela...al ove godine kupi dvije sukfinije pa u jesen ''fataj''sjeme...u rano proljeće posadi i onda rasadiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:03:29   
M kao Mama
ja kupih danas begonije, da ubacim u balkonsku saksiju, pa šta Bog da

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:11:53   
Dz3ni
Nadala sam se da ipak ima negdje iako ni ja nikad nisam srela user posted image Nema veze, skontaću već nešto. U Bingu kažu da ima svega, tamo nisam išla. Ako ni tamo ne bude, uradit ću tako iako mi je nešto mrsko "hvatati" sjemenke na jesen, ali surfinije vrijede user posted image
A ovih karanfila ima različitih, rod Dianthus obuhvata oko 300 različitih vrsta među kojima imamo puzajuće, viseće, pokrivače tla, penjačice, u svim mogućim bojama, jednostavne ili duple, ovakve i onakve, samo ja se ne bih usudila nijedan posaditi na +40 i očekivati da će mi biti onako kako treba. user posted image Ali i dalje naglašavam da sam samo teoretičar i da to nisam probala u praksi, to je samo moje i školsko mišljenje koje ne mora biti tačno. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:16:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja kupih danas begonije, da ubacim u balkonsku saksiju, pa šta Bog da


ačme prerano je nima...al baš...tp su ledenjaci koje vole sunce i vodu...strašno su sojetljice stabljike...neće im ništa biti da sačekaju kući sada u porzoru...najavljuju gladan april...meni bi bilo žao da se smrznuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:20:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Nadala sam se da ipak ima negdje iako ni ja nikad nisam srela user posted image Nema veze, skontaću već nešto. U Bingu kažu da ima svega, tamo nisam išla. Ako ni tamo ne bude, uradit ću tako iako mi je nešto mrsko "hvatati" sjemenke na jesen, ali surfinije vrijede user posted image
A ovih karanfila ima različitih, rod Dianthus obuhvata oko 300 različitih vrsta među kojima imamo puzajuće, viseće, pokrivače tla, penjačice, u svim mogućim bojama, jednostavne ili duple, ovakve i onakve, samo ja se ne bih usudila nijedan posaditi na +40 i očekivati da će mi biti onako kako treba. user posted image Ali i dalje naglašavam da sam samo teoretičar i da to nisam probala u praksi, to je samo moje i školsko mišljenje koje ne mora biti tačno. user posted image


eh moguće...ja to ipak iz prakse ...user posted image
ne znam im sve nazive...
uglavnom ovi vrtni klinčići mogu u saksije na direkt sunce...to znam jer moja mama ih stavlja...al vole drenirana mjesat...dosta vode ....

a ovi turski...kod mene su na direkt suncu...i zaljevamo baštu svaku noć...meni se stalno obnavaljju...sami se sojemenaju i popada okolo...odjesnom do ture smao bordo njih imama more nekih lijepih boja...i bogati su baš u svatu i vrli primamljivi...al mojistoje uspravno...ponekada znam d aih ko rezano cvijeće u sobu stavim u vaznu...mada to meni žao bude...al u najačem svatu bude vaš lijep rpizor pa ne doloim da u dnevni ubacim to šarenilo

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Cvijece na balkonu
30.3.2012 23:27:44   
Dz3ni
Ma lijepi su stvarno, ko bi im odolio user posted image Nisam ni ja rekla da ne vole sunce, nego da im je 40 malo previše ipak. Ne znam odakle si, ali ako ti tako lijepo uspjevaju, sigurno nije pretoplo, bar ne veći dio dana. I svaka čast na trudu, vidi se da baš voliš cvijeće. I ja sam veliki ljubitelj, ali tek sam počela eksperimentisati, do sad sam samo štrebala user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 0:08:35   
Dz3ni
Evo našla sam ove svoje sjemenke na e-Bayu, jedva...to znači da ću ih kod nas još teže naći user posted image
Baš mi je žao, moram ići vegetativno, ne isplati mi se ni naručivati sjeme jer se mogu poroditi dok dođu user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 7:51:51   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja kupih danas begonije, da ubacim u balkonsku saksiju, pa šta Bog da


ačme prerano je nima...al baš...tp su ledenjaci koje vole sunce i vodu...strašno su sojetljice stabljike...neće im ništa biti da sačekaju kući sada u porzoru...najavljuju gladan april...meni bi bilo žao da se smrznuuser posted image



Meni je balkon u portalu i pravo je vruće već sada, tako da mislim da im neće ništa biti, ljubičiće su već presađene i lijepo su krenule pa i ovo da pokušam, a jako je sunčan, što je najbitnije

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 10:33:06   
Dz3ni
Meni je balkon u portalu i pravo je vruće već sada, tako da mislim da im neće ništa biti, ljubičiće su već presađene i lijepo su krenule pa i ovo da pokušam, a jako je sunčan, što je najbitnije

Ma biće to super, ništa se ne brini user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 10:53:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

ja kupih danas begonije, da ubacim u balkonsku saksiju, pa šta Bog da


ačme prerano je nima...al baš...tp su ledenjaci koje vole sunce i vodu...strašno su sojetljice stabljike...neće im ništa biti da sačekaju kući sada u porzoru...najavljuju gladan april...meni bi bilo žao da se smrznuuser posted image



Meni je balkon u portalu i pravo je vruće već sada, tako da mislim da im neće ništa biti, ljubičiće su već presađene i lijepo su krenule pa i ovo da pokušam, a jako je sunčan, što je najbitnije


e ok u portalima , nisma to znala...super tu će im dobro bitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 10:55:28   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Ja sam samo teoretičar, ali u praksi ne znam pretjerano. Ako mislimo na istu biljku (turski karanfil ili Dianthus barbatus) na + 40 teško da će izdržati. To je biljka koja voli hladnija mjesta ipak. Možeš pokušati, ali ništa ne garantujem. I da znaš, to je dvogodišnja biljka ili trajnica, što znači da ne daje cvijeće prve godine kad se posije, nego tek druge, ali miris vrijedi čekanja. user posted image

Htjela sam pitati ako neka od vas sa područja Sarajeva zna gdje ima da se kupi sjeme surfinije? Išla sam u Penny danas i nema user posted image


Ja sam sadila i petunije i sulfenije,budu mi bas slabunjave i mrsave.kupim gotove,jer one trebaju mnogo ranije u staklenik da se posade.
Alma,ja lukovice begonija prvo zamotam u vlazan ubrus(i gotovo svaki dan opet poskorpim vodom) i ostavim na toplo mjesto(na frizider)kad prokliju onda ih sadim u saksiju ,nekad mi se desi ako ih odmah posadim da struhnu lukovice.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 11:19:08   
Dz3ni
Ja sam sadila i petunije i sulfenije,budu mi bas slabunjave i mrsave.kupim gotove,jer one trebaju mnogo ranije u staklenik da se posade.

Ma skontala sam da sam okasnila sa sjemenom, zato ću pametnije sljedeće godine. Ovaj put ću kupiti par komada kako mi rekoše gore, pa uhvatiti sjeme user posted image Ali petunije i surfinije se moraju dohranjivati da budu onako guste i pune. Mislim da sam viđala baš namjensko tečno gnojivo za njih, pa probaj, možda je do toga...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 18:28:43   
M kao Mama
Begonije u koritu tako ja zovem žardinjeru, predivne su, samo akobogda da se prime, ja sam kupila one gotove, malo zemlje nove, malo stare, malo sa vikendice, ma ima da budu ko bombona akobogda

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 18:34:44   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Ja sam sadila i petunije i sulfenije,budu mi bas slabunjave i mrsave.kupim gotove,jer one trebaju mnogo ranije u staklenik da se posade.

Ma skontala sam da sam okasnila sa sjemenom, zato ću pametnije sljedeće godine. Ovaj put ću kupiti par komada kako mi rekoše gore, pa uhvatiti sjeme user posted image Ali petunije i surfinije se moraju dohranjivati da budu onako guste i pune. Mislim da sam viđala baš namjensko tečno gnojivo za njih, pa probaj, možda je do toga...


One se nekako "izrode" ja sam sijala i te kad uhvatim sjeme,al' mozda si ti bolje srece.U principu ja kupim 3 visece sulfenije,one velike.a u zardinere sadim obicne pelalgonije i kicene to na terasu,a na balkon samo petunije jer one bas vole sunce.Ima tecni cvjetal(prehrana) i za pelelgonije i za sulfenije(ja ih tako zovem) ja kupim pa mi jednu sezonu bude 1l.nemam sad slike,moram potraziti na cd-u moje sulfenije,do duse uskoro ce vrijeme i za nove.mi imamo mjesto gdje uzimamo svake godine i platim 1 sulfeniju 10km al bas one bujne s puno cvjetova.one vole kad ih malo osisas,vrhove im makazama odsjeci i stalno kidaj one suhe cvijetove,al bukvalno da otkines.tad ce se slabije sjemenit ali im bude bolji rast.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 22:21:11   
salmy
Ja sam mislila na ove,mirisu ludilo

user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 22:30:01   
Hanady RR
e to su vrtni klinčići...
eto napisah ti gore...moja ih mama ima u dvije saksije na balkonu...
njima treba baš drenirano područje...vode dosta...u toplim dnaima i ujutro i uveče zaliti ih moraš

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 22:31:49   
salmy
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e to su vrtni klinčići...
eto napisah ti gore...moja ih mama ima u dvije saksije na balkonu...
njima treba baš drenirano područje...vode dosta...u toplim dnaima i ujutro i uveče zaliti ih moraš
Ja ionako ujutru i uvecer "moram" zaliti cemprese,sunce je ludo...sve przi citavo poslijepodne

Ja cu njih posaditi pa cu vidjeti rezultat,hvala ti...mene odusevljavaju....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Cvijece na balkonu
31.3.2012 22:34:03   
Anoniman
I moja mama ima te karanfilcice. A ima i turske..uh oni su mi extra, samo steta sto kratko traju...

Ja sam posadila svoje ruze puzavice, brsljan, neko svijece od mame presadila(ne zanm kako se zoveuser posted image )...od mame cu poslije jos presaditi iz plastenika cinije i kadife, a zardinjere ce pricekati jos 10-15 dana, mada jedva cekam da ih zasadim, no ne smijem jos zbog vremena.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Cvijece na balkonu
2.4.2012 16:38:47   
lila25
Meni treba savjet imam dvije tarase jedna u hladu druga u suncu.Sta da posadim na tarasu koja je u hladu citav dan,nisam nista stavljala na nju do sad,a voljela bih je ukrasiti nekim cvijecem.Ova sto je na istocnoj strani i citav dan je sunce,prosle godine sam sadila neke petonije petunije kako se vec zovu i bile su lijepe kontam nesto promijeniti a ne znam sta bih...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *