|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 11:49:12   
Anoniman
mene moja doktorica nije ni vagala redovno, kaže ti pazi radi sebe da se ne razvališ, a pred kraj je često zahtjevala da vadim nalaze i po tome se orjentisala.
Sama sam pratila pritisak i kilograme, dobila sam oko 15kg, a na porodu izgubila 10.
Možda se tvoja doktorica zbog većeg indexa težine boji preeklampsije, ali debljina uopšte nije određujući faktor, već u kombinaciji sa oticanjem, visokim pritiskom i razinom proteina u urinu može dovesti do problema, zato ti savjetujem ovo u prethodnom mome postu.
I ne znam šta su ljudi prije pili, ali hvala Bogu da nam je sad dostupna, jer ne bi je preporučivali da nije bolja. Uostalom, rezultati se ne mogu odmah vidjeti, jer nije čarobni štapić, već kao i ishranom posljedicese vide tek kroz određeno vrijeme.
Meni je doktorica rekla od početka da je pijem "kako sebi ne bih zakomplikovala život". A pila sam i čaj i kapsule sa brusnicom i vitaminom c.

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 11:56:49   
Happy
Izvinite, možda je van teme... Koje si Shee pila kapsule... Od Natural wealth? Imam i ja te, ali zaboravim da pijem user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:02:33   
Anoniman
happy, da natural wealth, čule smo se neki dan preko pp, pisala sam ti da su dobre i sad sam ih pila preko zimskog perioda da spriječim prehlade jer je to poslije poroda još osjetljivje+imuni sistem. A moraš redovno inače nema efekta.

(odgovor članu Happy)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:04:27   
bebana27
mene je prvi put vagala kad sam isla da potrdim trudnocu to je bilo u prvom mjesecu i tek me je vagala sad kad sam isla na kontrolu.a nalaze vadim svaki mjesec.

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:09:37   
mamin_zivot
evo ja sam u 32. sedmici, prvi put sam se izvagala kod doktora u 31. sedmici zalosno zar ne, ali eto...ja sam se vagala kuci i udebljala sam se puno, vec od petog mjeseca imam problema sa visokim pritiskom, bolove u stopalima (zbog tezine naravno), pila terapiju do prosle sedmice pa mi dok ukinuo da vidi kakav ce biti bez terapije, sad za sad je ok.. debljina je svakako problem i bez trudnoce, samo zamisli koje je to opterecenje za organizam, ali nemoj se ti opterecivati s tim. Samo pazi aBd nakon poroda da se ne udebljas, a sa porodom koliko ode samo bebica, voda u organizmu, a tek briga za dijete i nespavanje ce nas iscrpiti htjele ili ne... pozdrav tebi veliki DINA_89 i svim user posted image i ne sekiraj se ti. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:46:41   
dina_89
zdravo drage moje trudnice, hvala vam svima na utjesi to tako dobro dodje i nekako mi je draze pricati sa zenama koje su sve to vec prosle pa da same kazu svoja iskustva nego sa doktorima

a evo ja se vratila od doktora, danas sam isla kod drugog on je pogledao ono sto je doktorica prije radila kaze da je sve bilo uredu, debljanje nije ni spominjao jedino za te zadnje nalaze dao mi je neku kremu i preporucio ispiranje kamilicom i rekao da pijem uvin  caj, kaze doktorica je sve dobro i uredno radila i da je najbolje da nastavim ici kod nje,

a ja evo dosla kuci pune kese cajeva i sokova user posted image  najvise od brusnice, kupila sam i susenu brusnicu pa cu svasta po malo  samo da ova upala prodje

hvala vam jos jednom

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:50:41   
sanjarka
Upale su tako ceste u trudnoci jer smo puno osjetljivije na infekcije. Nista se ne brini. Ja sam u prvoj trudnoci morala i neke jake antibiotike piti pa je opet sve bilo uredu

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 12:57:20   
dina_89
IZVORNA PORUKA: sanjarka

Upale su tako ceste u trudnoci jer smo puno osjetljivije na infekcije. Nista se ne brini. Ja sam u prvoj trudnoci morala i neke jake antibiotike piti pa je opet sve bilo uredu


onda nema nekog razloga za brigu, rekao mi je da raedovno ovo koristim da infekcija ne bi presla na bebu

a ja uvjek zelim da imam sve pod kontrolom pa mi svaka sitnica smeta i sikira me i onda sebi napravim problem tamo gdje ga i nema, zato sam se tako opteretila ovom debljanjem malo je falilo da se sad opteretim i ovom upalom a to mi sad najmanje treba da se sikiram i da brinem svoju user posted image  a aBd jos 2 mjeseca pa cu da je drzim u rukama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 13:00:55   
sanjarka
Ja znam da su doktori nekada bezosjecajni, ali i njih treba shvatiti, njima je to rutina i otupili su od osjecaja. Sta oni u svojoj karijeri sve vide nije ni cudo. Zato ne treba uzimati sve zaozbiljno kad kazu, a sada ti je najveci rizik sekirat se jer je stres najstetniji za bebu. Ugadjaj sebi, napravi kupku, citaj knjigu, vodi ljubavuser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 13:04:25   
Anoniman
dino, jedi i samu brusnicu sušenu kao grickalice, a pij i čaj, ali nemoj ga mješati uvinim, opredjeli se za jedan, bolje ovaj prvi jer ima puno c vitamina.

(odgovor članu sanjarka)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 13:09:37   
Skvo RR
Ja sam se isto udebljala 30 kg  u trudnoci....mene je doktor uvijek do suza i dovodio na svakoj kontroli, jer ja stvarno nisam puno jela.... Potpuno te razumijem, jer mi je to svjeze...
E sad prestati jesti ne smijes....radi bebe....to ne dolazi u obzir......
Biraj kvalitetne namirnice...voce, povrce, bijelo meso...jer jesti moras..
U devetom mjesecu..ja sam imala problem zbog kilograma...pritisak mi je bio jako visok......Hvala Bogu sve je proslo uredu...ali eto ipak sam imala neki problem radi debljine.....sta reci...iduci put akoBog da pazit cu na pocetku trudnoce, jer od paznje na kraju nema nista...pri kraju trudnoce svaka se zena udeblja i to je sasvim normalno.



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 13:12:26   
mudrost
dina_89 ja sam imala slican problem.. doduse meni niko kilograme nije spominj'o ali 15 dana prije termina mi krvni pritisak se povecao i jako sam oticala.. bilo je strahota pogledat mi u noge.. odmah su me poslali u bolnicu na ispitivanje, i zbog mene i zbog bebe.. meni zbog bubrega a bebi zbog kilaze,i ne znam jos cega,vjeruj da sam zaboravila,u onom strahu kojeg sam tad osjecala.. ako da te razumijem.. 24h su mi promatrali stanje proteina u urinu i ta je vrijednost bila povecana... a krvni pritisak se nije smanjivao.. s bebom je sve bilo ok, otkucaji srca, stalno sam bila prikljucena na monitor.. ali oni vise nisu htjeli cekat nego su mi izazvali porod, zbog mog zdravlja, jer kako rekoh beba je hvala Bogu bila ok.. tako da sam se porodila sedam dana prije termina, prirodan porod.. ne znam kako to dolje kontrolisu ali sto se tih problema tice ovdje su puno obazrivi, jer je u pitanju i tvoje i bebino zdravlje.. ah da, ja sam ih pitala sta je uzrok svih tih simptoma,rekli su mi da se to jos uvijek ne zna, da jednostavno kod nekih zena se te vrijednosti povecaju.. niko mi nije spominjao kilazuuser posted image  ja jesam bila krupna u trudnoci, ali i beba je bila teska 4.250gr kad se rodila, mashaAllah.. imam kolegicu koja je imala isti problem,ali vjeruj da ni njoj niko nije spominjao kilazu.. jer ne mozes ti kontrolisat koliko ces dobit, ako se zdravo hranis..nijedna zena ne dobiva isto kilograma u trudnoci.. ja sam se udebljala 17kg,i 10 je otislo na bebu.. samo te molim da te vrijednosti provjeravas sto cesce, zbog tebe i tvog bebaca! nadam se da ce sve bit ok,aBd! pusa za tebe i tvoje malo pile od mene i moje smizle!user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 20:07:20   
marelica9
pozdrav dino_89
moj savjet ti je da jedes sve sto ti se jede i koliko ti organizam trazi...i ja sam tako zatrudnila sa 50 kg, a u trudnoci sam se udebljala 30 kg. par mjeseci nakon pporoda moja kilaza se vratila na staro, bez ikakvih vjezbi i dijeta...moja doktorica koja mi je vodila trudnocu, nikada mi nije govorila da trebam paziti na ishranu, mada sam bila premrsava priej trudnoce bas mi je bilo potrebno par kila...imam prijateljica koje su bile predebele i one 2-3 mjeseca na pocetku trudnoce nisu nista mogle jesti, samo su povracale, jednostavno u organizmu je bio "visak", dok je kod mrsavica " manjak"...zbog toga mi mrsavice puno jedemo...dok je moja doktorica bila na godisnejm, otisla sam kod drugog doktora koji me je pravo iskritikovao zasto sam se toliko udebljala, rekao mi je da moram na neku dijetu...dan.dva nisam jela slatko i hljeb, ma kada se nisam srusila, odmah sam se vratila svojoj hrani
kada je mojoj beebi bilo 40 dana slikali smo joj kukove, doktor me je omah pogledao i pitao: " dobro gospodjo, sta ste vi jeli u trudnoci, vasa beba ima kukove koje imaju bebe sa sest mjeseci"...
i jos jedna stvar koja je meni uvijek na pameti...imam poznanicu koja u trudnoci nije htjela sa jede i sada su njena djeca stalno kod doktora, anemicna...

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
14.4.2009 23:06:50   
pepeljuga
Zaista ti doktori nekada znaju biti cudni i nacin na koji nas upozoravaju im nekad nije nimalo uredu.I mene je doktorica kritikovala jer sam sa 20 sedmica bila u plusu 10 kg a u 34 15 kg.Sada sam u 38 sedmici i nemam poima koliko sam dobila za ovaj mjesec ali mislim da  se to nikako ne moze kontrolisati.Sto se mene tice ja sa brusnicom nemam lijepo iskustvo jer sam imala problema sa bakterijama i jedan mjesec pila uvin caj nalazi super drugi nastavila sa brusnicom i grozni ponovo.Treba da se ne sekiramo ali tesko je ne sekirati se.

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
15.4.2009 12:01:24   
HannaS
Evo ja bas sad od dr-a i opet se udebljala.I doktor odmah poce kako trebam na dijetu i bla bla,kako nije zdravo,ali ko fol to je zbog toga sto je u tijelu voda a ne salo,a voda je naravno opasna za bebu a i za mene.Pa sta cu ja...ne jedem puno,sto se i vidi,jer nije u pitanju salo,vec voda,al eto doktor opet krivi mene.Mislim da je sve do organizma,a ne do toga kolko pojedes za jedan obrok.Bas me nerviraju ovi doktori.Kao da je meni lijepo ovako,sa oteknutim nogama i vodomuser posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
15.4.2009 14:17:14   
ziki
da se prijavim u klub debelih trudnica. U tudnoci sam dodala citavih 20 kg, zadnje 3 sedmice me nije ni vagala da se nebi nervirala. Ja sam i oticala uzasno tako da me 4 dana pred porodjaj ostavila u bolnicu jer se plasila PEK. Nisam nesto preterano jela, samo sam drasticno smanjila fizicku aktivnost. Nisam morala da lezim, radila sam citavu trudnocu ali nisam smjela da se preterano forsiram kako sam navikla. Probala sam i da ne jedem slatko zbog toga mi je secer bio na 2.73 a kile se lijepile. Dino moj ti je svjet da se ne nerviras a kile i nemoraju da budu veliki problem. Bice posle porodjaja ja se skoro godinu borim sa mojim i jos imam viska.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
15.4.2009 14:21:26   
mudrost
slazem se sa ziki* , nemoj se nervirat, jedi zdravo, kreci se sto vise i bice sve aBd ok..

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
20.4.2009 11:21:17   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: dina_89

kritikovala me jer sam za mjesec i po dobila 6 kg inace sad sam u 33 sedmici i dobila sam negdje oko 16 kilograma, ispricala mi je koje  sve probleme mogu imati, izmedju ostalog rekla je da mi preko noci mogu otkazati bubrezi, da beba moze u slijedecih mjesec dana da ne dobije ni grama, dala mi je da uradim krvnu sliku i urin, to sam uradila danas i nalazi su  losi, a do sad su bili dobri



Ja mislim da te doktorica kritikovala zbog ovog boldiranog. Nije problem dobiti 20 kg u toku trudnoće, ali je problem dobiti više od 3 kg za mjesec dana. To može ukazitvati na niz problema, doktorica ti ništa nije slagala, samo je rekla istinu na možda ružan način. Ali možda je upravo to htjela, jer priznat ćeš da te uplašila.

Niko se ne deblja a da ne jede. To je činjenica i to je istina. Ali oticanje u trudnoći ne mora imati veze sa kilogramima, i to je tačno. Ja sam s maladjom strašno oticala, a rodjena je u aprilu, znači nisu bile vručine. S njom sam se udebljala tek 9 kilograma, ne zato što sam pazila, nego mi je trudnoća bila grozna, osjećala sam se ko da tramvaj na ledjima nosim. Malena je imala 3150 grama.

Sa starijom sam se udebljala 15 kg, super se osjećala, do zadnjeg dana bila pokretna, niti jednom nisam otekla, a imala je 3150 grama po rodjenju.

Ne bi bilo loše da sama pratiš svoj prirast na težini, ako primjetiš da opet dobijaš više od 4 kg na mjesec, idi ljekaru i skreni mu pažnju na to. U ovom slučaju debljina nije problem estetike, nego nećeg puno goreg.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=148&Show=448

MOzda će ti i ovaj link pomoći.


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
20.4.2009 11:26:31   
hanabanana
Evo još malo sa linka:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/03_prirast.asp

Prosječan dobitak na težini iznosi otprilike 0 - 2 kilograma tijekom prvog trimestra. Ovaj prirast se nastavlja s oko 300 - 500 grama tjedno tijekom drugog i tijekom većeg dijela trećeg trimestra. Idealan mjesečni dobitak na težini tijekom ovog perioda iznosi 1.200 - 1.500 grama. Tijekom zadnjih četiri tjedna dobitak na težini pada na oko jedan ili čak nijedan kilogram. Rijetko koja trudnica može održati dobitak na težini prema ovom idealnom modelu. Ali bi cilj svake trudnice trebao biti održati dobivanje na težini postojanim koliko god je to moguće. Crvena lampica bi se trebala upaliti:
  • ako ne dobivate ništa na težini tijekom četvtog do osmog mjeseca (16. - 32. tjedan trudnoće)
  • ako dobijate više od 2 kilograma u bilo kojem tjednu drugog trimestra ili
  • ako dobijete više od kilograma u bilo kojem tjednu trećeg tromjesječja, osobito ako vam se čini da to nema veze s prekomjernim uzimanjem hrane.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
20.4.2009 11:35:51   
LUNA4
da se i ja javim sa svojom pričomuser posted image
ako ne popadate od  mukeuser posted image
ja sam u prvoj trudnoči imala 63 kg kada sam saznala da sam trudna i to u 6 tj, do kraja trudnoče sam dobila 43 kg točnije rodila sam sa 105kguser posted image user posted image ali da odma kažem nisam imala niti jedan  problem niti sa tlakom niti sa šećerom sve je bilo u savršenom redu......
dok sada kada sam u 21 tj dobila sam 3 kg ali imam milijun i jedan problem....
smatram da kg i nemoraju biti toliko opasni ali MORA SE PAZITI DA SE NE UDEBLJA jel meni nije štetilo u trudnoči ali zato je kada sam rodila jel sam izgledala kao prase i to me je uništilo psihički,nisam htjela izlaziti van niti imati sp.odnose sa mm jel sam sama sebi bila odvratna i nisam htjela da se i njemu zgadim..
usijela sam se nakon 6mj vratiti na svoju kilažu...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
19.12.2012 19:45:36   
Halimaa
drage žene, kako vi rješavate apetit u trudnoći? Znala sam da će me isto pratiti kao i u prvoj, i nisam se razočarala user posted image Samo što sam se u prvoj trudnoći porodila otprilike sa onoliko kilograma koliko imam sada! user posted image Koliko, ne smijem ni napisat! Više od 70! Za dvije sedmice dobila sam 2 kg! Imala sam lagane mučnine ali i dalje sam jela. Mislim, to je moj problem otprije, ma od srednje škole... Sad nešto pokušavam neku dijetu, ali teško je, u trudnoći, stalno sam nerovozna :( U prvoj trudnoći nikakvih problema nisam imala sa 18 dobijenih kilograma...ali sada je druga stvar, težina je veća a ja sam sve goreg raspoloženja.

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
19.12.2012 20:21:54   
MaminaBeba
Halima... I ja se pitam kako smanjiti apetit u trudnoći. Jednostavno se budim gladna u sred noći! I moram otići jesti, inače imam osjećaj da ću krepati od gladi. I slatko mi se jede strašno i voće mi se jede, jednostavno ne znam kontrolisati taj ludi apetit. U 29 sedmici sam i +8.5 kg. Meni je i to previše, jer iz iskustva prve trudnoće znam šta govorim. Sa prvom bebom dobila sam 33 kg! Užas! Jedva sam rodila kakva sam bila. Doduše poslije prve trudnoće vratila sam svoju djevojačku težinu kroz 6 mj. A sada se već osjećam teško i tromo i boli me desna noga od išijalgije, hodam k'o kakva babuskara.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
19.12.2012 21:12:31   
Jeca_Perec
.. ja mogu reci iz vlastitog iskustva... cesto mi se cini da sam gladna, a ustvari sam zedna.. osjetim glad, nesto popijem, i dobro sam..nestala je glad..
kad jedem nesto sitno uzmem, kao npr jogobela i siita .... pa opet za 2-3h nesto malo.. ne jedem puno.. dosla sam do zakljucka kad nastupi glad mogu ja i puno jesti, opet sam kroz 2-3h gladna..dakle svejedno mi je jela puno il malo..opet se glad javi.. navecer kad osjetim glad ogulim jabuku pojedem... ako se probudim u noci gladna popijem nesto i glad nestane.. nisam ja neki primjer disciplovane trudnice, u toku trudnoce sam dobila 13kg, iako neke zene znaju da dobiju 8kg..al u pocetku covjek ne zna da se kontrolise, pa samo nesto trpa u sebe bez plana i cilja user posted image

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
19.12.2012 21:13:22   
Alma_27
meni je pomoglo kad mi je doktor ocitao bukvicu. kakve sve poteskoce i komplikacije moze dovesti prekomjerna tezina u trudnoci. plus, sto mi je do sljedece kontrole zabranio da jedem masno i slatko ukljucujuci i voce. u kuci nije smjelo biti nista sto ce meni privlaciti paznju. muz sladoled pojede pred zgradom pa udje u kucu user posted image

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: debljanje u trudnoci kao problem :(
19.12.2012 21:17:37   
Jeca_Perec

IZVORNA PORUKA: Alma_27
muz sladoled pojede pred zgradom pa udje u kucu user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *