|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:52:39   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

minie Mene kad uhvati malo žgaravica pojedem nekoliko badema ili žvačem listiće svježeg bosiljka, ali kad me uhvati baš dobro, ono kao da vatru bljujem, onda popijem kašiku senfa u čaši vode.. To mi uvijek, Allahovom voljom , pomogne..

Meni bademi nisu nikad pomogli, a znam da drugima pomaze. Probacu ovo sa senfom.

Je li ti ono ides na GAK, pitala sam te u jednom postu, mozda si i odgovorila ali nisam vidjela. Znam da si u pocetku spominjala i Vojnu.

Meni pomognu kad me samo malo uhvati, u suprotnom samo senf.. možda može i bez vode, nisam probala
Idem na GAK.. a mislila sam u Vojnu.. meni je u suštini svejedno, samo sam se mislila iz vjerskih razloga.. radi spavaćice i ženskog dr.. Kako sam se rapitala i u Vojnoj i na GAKu iz prve ruke, kakvi su uslovi za mene, odlučila sam se za GAK.. U Vojnoj mi sama dr Aida reče da mi je bolje na GAK da idem, jer su dr skoro svi muškarci,u dežuri nema ženskog dr.. a na GAKu mi dr Fatima kaže da se ne brinem ništa, skoro u svakom timu ima bar jedna žena, samo kad dođem da naglasim da hoću žensko da me porodi, u sali imaju zastori, ali i da me odvoje u posebnu sobu- nije nikakav problem, reče mi..Tako da sam se , naravno , odlučila za GAK.. Od kako idem gore na preglede i na CTG,stvarno, elhamdulillah, nisam imala nikakvo loše iskustvo..nadam se da neću ni u budućnosti, in shaa Allah
Trebala bih ja prva, pa da tebi pišem utiske, ali nikada se ne zna user posted image



A ja te trazim po vojnoj. Juce bila jedna trudnica s nikabom. Ja se zagledala u zenu kontam da li da joj pridjem da pitam jesi li ti Vidim zena se unezgodila i nisam. Znaci bolje stonisam obrukala bih se user posted image A posumnjala sam jer nema lijepe okice ko ti user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1426
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:04:22   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

minie Mene kad uhvati malo žgaravica pojedem nekoliko badema ili žvačem listiće svježeg bosiljka, ali kad me uhvati baš dobro, ono kao da vatru bljujem, onda popijem kašiku senfa u čaši vode.. To mi uvijek, Allahovom voljom , pomogne..

Meni bademi nisu nikad pomogli, a znam da drugima pomaze. Probacu ovo sa senfom.

Je li ti ono ides na GAK, pitala sam te u jednom postu, mozda si i odgovorila ali nisam vidjela. Znam da si u pocetku spominjala i Vojnu.

Meni pomognu kad me samo malo uhvati, u suprotnom samo senf.. možda može i bez vode, nisam probala
Idem na GAK.. a mislila sam u Vojnu.. meni je u suštini svejedno, samo sam se mislila iz vjerskih razloga.. radi spavaćice i ženskog dr.. Kako sam se rapitala i u Vojnoj i na GAKu iz prve ruke, kakvi su uslovi za mene, odlučila sam se za GAK.. U Vojnoj mi sama dr Aida reče da mi je bolje na GAK da idem, jer su dr skoro svi muškarci,u dežuri nema ženskog dr.. a na GAKu mi dr Fatima kaže da se ne brinem ništa, skoro u svakom timu ima bar jedna žena, samo kad dođem da naglasim da hoću žensko da me porodi, u sali imaju zastori, ali i da me odvoje u posebnu sobu- nije nikakav problem, reče mi..Tako da sam se , naravno , odlučila za GAK.. Od kako idem gore na preglede i na CTG,stvarno, elhamdulillah, nisam imala nikakvo loše iskustvo..nadam se da neću ni u budućnosti, in shaa Allah
Trebala bih ja prva, pa da tebi pišem utiske, ali nikada se ne zna user posted image



A ja te trazim po vojnoj. Juce bila jedna trudnica s nikabom. Ja se zagledala u zenu kontam da li da joj pridjem da pitam jesi li ti Vidim zena se unezgodila i nisam. Znaci bolje stonisam obrukala bih se user posted image A posumnjala sam jer nema lijepe okice ko ti user posted image

Hvala na komplimentu,ali ja mislim da bi ti mene ipak po stomačini prije prepoznala user posted image Ne bi se obrukala, vjerovatno bi te shvatila ta sestra, ali prišla bih ja tebi da sam ja, ne brini user posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1427
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:06:20   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

A CTG rade sestre,, Odem rano, zadnji put sam oko 8 bila gore.. ali pon i čet prvo primaju ove za komisiju, pa sam došla na red oko 9 i nešto.. prošli put taman otišla na UZ, dok sam se vratila taman stigla na CTG za 10-ak minuta


Ok, hvala ti. Samo mi reci da li ti posebno treba uputnica za UZ, neovisno o uputnici za ctg? Meni je dr iz porodicne dala 5 uputnica za ctg i veliku onu za porodiliste.

Pcelice ti sad kad napises post, prvo tvoj citam, da vidim ima li kakve novosti 💗🍼🍼🍼

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1428
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:08:18   
felix
vece da se i ja prijavim u klub teudnica
Pocetak mi je trudnoce imam mucnine koje nisam imala sa A.
osjetim mirise imam osjecaj na kilometre nemogu kafe ,cigare,parfema,slatko...
Grudi me uzas bole vecinom navece al dobro da ovako ostane ja zadovoljna
Abd u petak idem na uzv i vag pregled pijem jos uvjek dabrastone ...

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1429
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:12:04   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

A CTG rade sestre,, Odem rano, zadnji put sam oko 8 bila gore.. ali pon i čet prvo primaju ove za komisiju, pa sam došla na red oko 9 i nešto.. prošli put taman otišla na UZ, dok sam se vratila taman stigla na CTG za 10-ak minuta


Ok, hvala ti. Samo mi reci da li ti posebno treba uputnica za UZ, neovisno o uputnici za ctg? Meni je dr iz porodicne dala 5 uputnica za ctg i veliku onu za porodiliste.

Pcelice ti sad kad napises post, prvo tvoj citam, da vidim ima li kakve novosti 💗🍼🍼🍼

Ja sam nosila zadnji put.. i za naredni sam uzela od svoje dr, za svaki slučaj, ali ne znam treba li mi uvijek, s obzirom da moram svakih 7 dana na UZ, pitam in shaa Allah u četvrtak, pa ti javim

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1430
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:13:11   
ziel

IZVORNA PORUKA: Leptirica87

Vecer i od mene,vidim danas se pravo raspisale ovdje a ja se zadala u skitnju heheh
Bila sam danas na kontroli,dobila uputnicu za UKC ako krene porod,al cu imat opet za 7dana kontrolu.Sve hvala Bogu dobro,beba se fino cuje,grlic skracen a otvorena vrh prsta,jedino sto sam imala malo otoka na nogama al i to je sad prvi put bilo.
Uglavnom mi je rekla da sad setam do iznemoglosti,pa sam ja danas shodno tome bila kao s lanca pustena hehe poslije 2mj lezanja.
Sto se tice hurmi,ja od kad se nakanjujem ih pocet jesti al ne mogu jer sam ih pocela jest na pocetku i pocela povracat i ostalo mi to...pokusat cu opet al sam mislila i taj caj potraziti...mozda ima u Dramaru na Sjenjaku u onoj radnjici gdje ima tog bilja,cajeva ,zacina i sl.Ako nadjem javim Tuzlanskim trudnicama 😊


Leptirice bas nam pisi za caj, ja cu u petak u Tz na kontrolu pa mozda se i ja uvratim da upitam, ali ako ti odes prije, pisi user posted image i za cijenu pisi,

Felix dobrodosla, napisi nam svoj termin user posted image user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Leptirica87)
Neposredna veza do poruke: 1431
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:14:01   
UmmuHamza2305
Felix čestitam, Allah da ti olakša.. user posted image i meni se gadila kafa, slatko ,parfemi.. samo sam jela svježi sir i kisele jabuke na početku trudnoće user posted image

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 27.10.2015 20:15:30 >

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1432
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:18:14   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: felix

vece da se i ja prijavim u klub teudnica
Pocetak mi je trudnoce imam mucnine koje nisam imala sa A.
osjetim mirise imam osjecaj na kilometre nemogu kafe ,cigare,parfema,slatko...
Grudi me uzas bole vecinom navece al dobro da ovako ostane ja zadovoljna
Abd u petak idem na uzv i vag pregled pijem jos uvjek dabrastone ...


user posted image user posted image user posted image

Bas me obradova kad sam vidjelatvoj nick user posted image user posted image Ugodnu i skolsku trudnocu ti zelim. Kako je A ? Slusa li?

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 1433
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 20:33:55   
ziel
Da podijelim s vama nekoliko slikica sa tek rodjenim bebama
user posted image user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 27.10.2015 20:34:40 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1434
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 21:23:06   
blue moon

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

A CTG rade sestre,, Odem rano, zadnji put sam oko 8 bila gore.. ali pon i čet prvo primaju ove za komisiju, pa sam došla na red oko 9 i nešto.. prošli put taman otišla na UZ, dok sam se vratila taman stigla na CTG za 10-ak minuta


Ok, hvala ti. Samo mi reci da li ti posebno treba uputnica za UZ, neovisno o uputnici za ctg? Meni je dr iz porodicne dala 5 uputnica za ctg i veliku onu za porodiliste.

Pcelice ti sad kad napises post, prvo tvoj citam, da vidim ima li kakve novosti 💗🍼🍼🍼

Ja sam nosila zadnji put.. i za naredni sam uzela od svoje dr, za svaki slučaj, ali ne znam treba li mi uvijek, s obzirom da moram svakih 7 dana na UZ, pitam in shaa Allah u četvrtak, pa ti javim


Ja jutros dosla na GAK oko 10h i odmah ušla na ctg samo jedna trudnica bila unutra i brzo sam završila. Inače, od doktorice iz porodične ambulante sam dobila male uputnice za ctg i veliku za porod, i koliko sam skontala mala ti obavezno treba šta god da radiš, a veliku čuvaš za porod. Ja sam ovaj putobe ponijela i dala sestri koja mi je radila ctg. Prošli put sam imala samo malu uputnicu nije niko pitao za veliku. Kad odradiš ctg dobiješ sve papire nazad, zajedno sa onim grafikonom sa ctg-a.Inače za ctg se ne moraš nigdje najavljivat samo čekaš ispred ako je slobodno ulaziš. A ako trebaš na UZ sve papire i knjižicu predaš sestri na šalter i kažeš kod kojeg doktora hoćeš na pregled i čekaš da te prozovu, obično budu tri doktora. Ako ne ideš na UZ onda samo kažeš sestri da nekom od doktora da nalaz sa ctg-a da pogleda i potpiše. Kad izađeš od doktora opet sve daš sestri na šalteru i ona ti kaže da odneseš sve papire na blagajnu na ovjeru, tek tamo teta uzme onu malu uputnicu i kaže doviđenja sretno, ja na blagajni nisam davala veliku uputnicu niti mi je tražila. Znači cijelo vrijeme je uputnica kod tebe dok na kraju ne predaš na blagajni. Doktora sam morala čekati do 12 jer nije bio tu, a ovaj put samo je pogledao ctg nalaz i rekao mi je da će naredni pregled za 7 dana biti ginekološki...

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1435
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 21:46:04   
Farah 00
Blue moon Hvala na detaljnom obavjestenju, sada mi je sve mnogo jasnije ☺

(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 1436
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 23:26:21   
Isha
Felix, cestitam user posted image . Koja si sedmica sada?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1437
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 23:51:46   
blue moon

IZVORNA PORUKA: Farah 00

Blue moon Hvala na detaljnom obavjestenju, sada mi je sve mnogo jasnije ☺



Hehe nema na cemu tek sad skonta koliki sam post napisala, bitno je da je jasan :) jos malo pa cemo mi jedna po jedna na susret sa svojim bebicama...

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1438
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 23:57:16   
Leena
Ja samo da mahnem i odoh spavati, kicma me ubija, ne znam vise sta da radim user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu blue moon)
Neposredna veza do poruke: 1439
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 0:24:16   
Isha

IZVORNA PORUKA: Leena

Ja samo da mahnem i odoh spavati, kicma me ubija, ne znam vise sta da radim user posted image


Je li od posla? Jesivli puno na nogama? Sta mislis da li bi ti pomogao pojas za trudnice?

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 1440
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 0:36:40   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Leena

Ja samo da mahnem i odoh spavati, kicma me ubija, ne znam vise sta da radim user posted image

Ako mozes nabavi ili od nekog posudi pojas za trudnice, dosta pomogne za ledja dok si na nogama.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 1441
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 7:40:07   
ninuska
Jutro user posted image i mame.

Je li se koja porodila? Primaklo se, primaklo terminusama user posted image user posted image .

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1442
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 7:59:59   
NandaT
Dobro jutro drage moje
Ninuska ja jos nisam a vidjecemo kako je noc prosla ostalim trudnicama user posted image user posted image
Citam ove postove od juce i prosto zavidim trudnicama iz sarajeva sto mogu da biraju gdje ce se porodit smrc smrc

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1443
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:01:06   
mom2B
Dobro jutro drage moje

uh kako se primaklo novembarskom terminusama u prvoj dekadi user posted image user posted image user posted image

felix dobrodošla user posted image


Samo da prenesem da je demira bila kod dr, bebi je sad pupcanica 2 puta omotana oko vrata, sad treba da ide svaki 2-3 dan na kontrolu... user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio mom2B -- 28.10.2015 8:05:58 >

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1444
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:08:04   
NandaT
Zao mi je zbog demire ali ako je za ikakvu utjehu kod moje snahe je beba takodje bila omotala pupcanu. Sve je hvala Bogu na kraju bilo dobro, porodila se CR. Beba je na pocetku bila malo otecena u licu al sve je brzo proslo

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1445
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:15:04   
ziel
Jutro user posted image
Ja pospremila po kuhinji, uvijek nekog posla, za sat vremena cu probuditi mm-a da idemo u kupovinu, meni treba nekih stvari jos, kao sto je unutrasnji ves, kad cu kasnije moci s bebom...pa to moram sad obaviti, obezbjediti se. Noc je bila kao i ostale, naspavala se nisam, ali i ne osjecam se tromo, ok sam.

NandaT bas tako za Sarajevo, trebamo se seliti iz Tz, bar kad bude druga trudnoca user posted image

Mom2b bas si me zabrinula za Demiru... u kojem je ona mjesecu? Nadam se da ce izdrzati do nekog sigurnog perioda, mislim kad beba moze prezivjeti, pa da ide na CR aBd. Bas sam sinoc citala puno tuznih prica o trudnocama i porodima, pa sam jos pod dojmom. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1446
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:33:57   
mom2B
Abd bice sve u redu... Joj mislim da joj je termin polovinom decembrauser posted image znači da bi cca za 2 sedmice trebala da uđe u deveti mjesec...



< Poruku je uredio mom2B -- 28.10.2015 8:34:44 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1447
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:38:38   
ziel

IZVORNA PORUKA: mom2B

Abd bice sve u redu... Joj mislim da joj je termin polovinom decembrauser posted image znači da bi cca za 2 sedmice trebala da uđe u deveti mjesec...



Eh to je sreca u nesreci, vjerujem da ce se dobro zavrsiti, bebe imaju sansu da prezive cak od 25. ned. u slucaju da se rode... i njena ce aBd, samo neka ostane pozitivna, sve je u Bozijim rukama...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1448
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 8:43:30   
mom2B

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: mom2B

Abd bice sve u redu... Joj mislim da joj je termin polovinom decembrauser posted image znači da bi cca za 2 sedmice trebala da uđe u deveti mjesec...



Eh to je sreca u nesreci, vjerujem da ce se dobro zavrsiti, bebe imaju sansu da prezive cak od 25. ned. u slucaju da se rode... i njena ce aBd, samo neka ostane pozitivna, sve je u Bozijim rukama...



I ja vjerujem u to user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1449
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:24:17   
Elastigirl
Jutro drage,

Ja evo opet nenaspavana ali kao sto zeil rece nista novo...Oci su me toliko boljele da se nisam mogla ni nasminkati za posao, pa cu kasnije dok malo splahne user posted image

Sinoc sam bila u skoli za trudnice, radili disanje, bas sam se okoristila.

Terminusama je bas usitnilo, novembar kuca na vrata a iza toga decembar uh....


(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *