|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:26:52   
ziel
IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Jutro drage,

Ja evo opet nenaspavana ali kao sto zeil rece nista novo...Oci su me toliko boljele da se nisam mogla ni nasminkati za posao, pa cu kasnije dok malo splahne user posted image

Sinoc sam bila u skoli za trudnice, radili disanje, bas sam se okoristila.

Terminusama je bas usitnilo, novembar kuca na vrata a iza toga decembar uh....



Jupiiiii eto novembra user posted image user posted image user posted image
Jos malo user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 28.10.2015 9:27:40 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1451
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:27:15   
Pufnicaa
Jutro Zene..Kako ste spavale? Nadam se da ce sve biti uredu s Demirom i njenom bebom Abd...A pa oni bi onda nju vec mogli poroditi da ne rizikuju?

nego imam ja pitanje ima li neko iskustva...Juce su me pocele boljeti dole stidne kosti i prema guzi,isla po nalaze urina pa po antibiotik neki kontam malo vise hodala proci ce..Medjutim citavu noc me boli kako god se okrenem,i sad dok sjedim,a nesto me i presjeca po stomaku pa se uplasih..Bebu osjecam vrti se od kad sam ustala zivahan je bas :)

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1452
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:28:53   
ziel
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image

OKTOBAR

06.10. Aidana user posted image porodila se 07.10.user posted image
09.10. Mojbebac user posted image porodila se 07.10.user posted image
23.10. Banancica user posted image porodila se 23.10.user posted image

NOVEMBAR

02.11. Pcelica user posted image
05.11. NandaT user posted image
08.11. Blue moon user posted image
12.11. UmmuHamza2305 user posted image
15.11. Leptirica 87 user posted image
19.11. Ziel user posted image
22.11. *nur* user posted image
26.11. Farah 00 user posted image
28.11. Travelove user posted image

DECEMBAR

07.12 Elastigirl user posted image
14.12. Leena user posted image
15.12. Demira user posted image

JANUAR 2016.

07.01. Leptiri user posted image
17.01. Sunce mojee user posted image
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2B user posted image
31.01. Sandraci

FEBRUAR 2016.

25.02. Andjela
28.02. Isha

MART 2016.

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Škorpija user posted image

APRIL 2016.

06.04. Arya
08.04. Suncica15
18.04. Maya25

MAJ 2016.

07.05 Tajra26
10.05. Minie

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1453
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:39:16   
Elastigirl

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Jutro Zene..Kako ste spavale? Nadam se da ce sve biti uredu s Demirom i njenom bebom Abd...A pa oni bi onda nju vec mogli poroditi da ne rizikuju?

nego imam ja pitanje ima li neko iskustva...Juce su me pocele boljeti dole stidne kosti i prema guzi,isla po nalaze urina pa po antibiotik neki kontam malo vise hodala proci ce..Medjutim citavu noc me boli kako god se okrenem,i sad dok sjedim,a nesto me i presjeca po stomaku pa se uplasih..Bebu osjecam vrti se od kad sam ustala zivahan je bas :)


Pufnice ja sam imala isti problem negdje pocetkom osmog mjeseca, dakle pubicne kosti su me boljele do te mjere da jaucem kad se reba prekreuti na krevetu, sjedenje mi nije godilo isto. Najvise me je boljelo kada bih bila aktivna cio dan pa uvecer se ohladim, onda Boze pomagaj user posted image

Pitala sam doktoricu ona kaze da je to normalno jer se kosti karlice sire i bukvalno spremaju za porod. Sad vec pred kraj osmog to je prestaloi nemam vise tih bolova. Tako da mislim da ce i kod tebe biti sve ok, ne birini se user posted image

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 1454
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:58:15   
Pufnicaa
Hvala ti na odg...Sad mi je malo lakse,jako se bojim prijevremenog poroda ili ne daj Boze necega...A kontrola mi je tek 5tog ima jos :)

_____________________________

All I ever wanted
Was to see you smiling

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1455
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 9:59:02   
Farah 00
Jutro ☺
Jutros sam malo duze odspavala, a mislila sam ranije ustati. Narucena sam kod frizera u pola 11, na farbanje i sisanje, valja se uredit, primice se termin 💇💇💇

Zao mi zbog Demire, nije joj sigurno lako,;ali nadam se da ce sve ispasti ok, prate je, pa ako vide da je bolje da beba izadje, porodit ce je na cr, i moja sestra je rodjena u 8. mjesecu.

Kako citam vase postove, i spominjete taj novembar, trema me hvata, a tjesim se da sam predzadnja.

Sarajevske terminuse u kojoj ste vi sedmici krenuli na ctg, meni dr rekao sljedece sedmice, a tada cu biti skoro pune 37 sedmice, reko da nije kasno.

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1456
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 10:05:38   
UmmuHamza2305
Jutro,
Farah i ja sam s 37 punih krenula na CTG .. To je sve od ginekologa do ginekologa.. Neki upute s 34 sedmice, neki s 36-37..

< Poruku je uredio UmmuHamza2305 -- 28.10.2015 10:06:09 >

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1457
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 10:15:35   
Amani12
Jutrooo

Pufnice iste probleme imam vec mjesec dana.
Boli me kompletna karlica,ledja, simfiza posebno.
Meni su rekli da je to sve ok i normalno, tijelo se vec priprema za porod.
Rekoh,da mu nije malo rano. user posted image
S prvom bebom nisam imala tih bolova niti ikakvih problema dok nije porod krenuo.
Uglavnom,no sikiriki,bit ce to sve ok, abd.

Ja se spremam pa lagano u obaveze,a onda idem kod kume i mog najmanjeg mezimceta,ima tek devet dana.
Jedva cekam da ga mazim i mirisem...

Felix,drugarice,mi opet generacija. Dobro nam dosla. user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1458
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 12:02:18   
ziel
Ja obavila kupovinu, kupila sebi vesa, voca evo gusim se u grozdju i mandarinama user posted image
Kupila sam i svekrvi suknju lijepu za kad podje u goste user posted image
obradovala se user posted image
I jos nekih sitnica smo kupili, izmedju ostalog i steznjak sam kupila boje tijela, bas je lijep, pa kad se porodim da ga nosim, mozda se brze bude stomak uvlacio... I kupila bebi jednu gegicu, dugi rukav i duge nogavice, ima kapicu a na kapici kao male usi i na guzi kao mali repic, ma ima da bude kao zečić, ljubi ga majka user posted image Bijela je boja, pise za 1-2 mjeseca...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 1459
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:19:42   
mom2B
Mmmmmm zieeel eto me na voće user posted image user posted image I prije trudnoće sam ga jako voljela, sad jos vise user posted image user posted image

Kad smo već kod odjeće, koliko imate spremne odjeće za bebu? Koliko komada, čega??? Ja nemam nikakvu predstavu o tome šta se i koliko treba kupiti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1460
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:24:28   
Farah 00
Evo i mene, vratila se od frizera, sad sam cakum-pakum, ako beba bude cekala termin, opet ce biti vrijeme za farbanje 😊

Ziel ti obavila kupovinu, eh neka si i sveki malo obradovala, a bebac je dobio pokloncic😊 Ja cu iskoristi ovaj pojas za teudnice sto nosim kao steznjak poslije, ako mi se uopste bude dalo to nositi, ali je dobra potpora za ledja.

Danas idem na vjezbe za trudnice, a mogla bi svratit i u DM poslije da konacno kupim pelene i caj za dojilje. Vidjela sam u Bingu taj caj, mislim da je najeftiniji oko 7.80 KM.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1461
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:28:19   
Arya
Dannnn

Mi smo curica user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1462
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:32:16   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: mom2B

Mmmmmm zieeel eto me na voće user posted image user posted image I prije trudnoće sam ga jako voljela, sad jos vise user posted image user posted image

Kad smo već kod odjeće, koliko imate spremne odjeće za bebu? Koliko komada, čega??? Ja nemam nikakvu predstavu o tome šta se i koliko treba kupiti user posted image user posted image user posted image


Ma ni ja nisam imala predstavu, niti znam kojom brzinom sta prerastu. Snadbjela sam se sa dosta bodija razlicitih velicina 56, 62, 68, mada ne mozes samo po brojevima kupovat razlicite proizvodjace, jer kupis broj 56 od jednog, od drugog 62, i skontas kad ih uporedis da su iste velicine. Imam dosta tetra pelena, nekoliko gegica razlicitih velicina, koja majica i oni donji dijelovi sa stopalima, carapice, stramplice, kapica. Mislim da ne treba pretjerivati.

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1463
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:33:40   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Arya

Dannnn

Mi smo curica user posted image


Cestitam draga, eto nama jos jedne potencijalne snahe user posted image user posted image

(odgovor članu Arya)
Neposredna veza do poruke: 1464
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:37:05   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: mom2B

Mmmmmm zieeel eto me na voće user posted image user posted image I prije trudnoće sam ga jako voljela, sad jos vise user posted image user posted image

Kad smo već kod odjeće, koliko imate spremne odjeće za bebu? Koliko komada, čega??? Ja nemam nikakvu predstavu o tome šta se i koliko treba kupiti user posted image user posted image user posted image


Ma ni ja nisam imala predstavu, niti znam kojom brzinom sta prerastu. Snadbjela sam se sa dosta bodija razlicitih velicina 56, 62, 68, mada ne mozes samo po brojevima kupovat razlicite proizvodjace, jer kupis broj 56 od jednog, od drugog 62, i skontas kad ih uporedis da su iste velicine. Imam dosta tetra pelena, nekoliko gegica razlicitih velicina, koja majica i oni donji dijelovi sa stopalima, carapice, stramplice, kapica. Mislim da ne treba pretjerivati.


Slazem se farah, znam da zene cesto govore da pretjeraju sa kupovinom i da pola stvari dijete nikada ne obuce. Osim toga dosta stvari se i dobije na babinama, pa za pocetak cu imati samo ono najosnovnije. Uostalom hiper na mojmilu mi je blizu, uvijek mogu trknuti i kupiti nesto user posted image user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1465
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 13:48:13   
*pcelica*
Dobar dan
Jos se nisam porodila user posted image Otvorena dva prsta, plodna voda fizioloska ima je dovoljno. Posteljica zrela protoci dobri. user posted image Valjda izguram do termina user posted image Ali kod mene ne moze nistabez stresa i srkleta. Izgubili mi uputnicu za bolnicu user posted image Kud ja to nisam ni skontala dok nisam dosla kuci. Nazvala ih one trazile i kazu nema. Odem do ambulante da mi dr da drugu i sestrica me izbije iz cipela. Toliko mi je zivac povukla kad je nisam udavila. Doslo mi kasnije da placem od muke. Pocela mi pametovati da mi dr ne moze dati drugu da ovo ono. Doktorica bez ikakvih problema napisala drugu, jos me zezala a ova ko da sam joj sto maraka trazila

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1466
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:01:49   
Arya

IZVORNA PORUKA: mom2B


IZVORNA PORUKA: Arya

Dannnn

Mi smo curica user posted image


Cestitam draga, eto nama jos jedne potencijalne snahe user posted image user posted image


Hvala :)
Muž mi promjenio ime ali imamo još par mjeseci da ga uvjerimo.. Hoće Lora a ne Nora, kaže pa tri su ti ostala ista :)
Ja sam danas bila na jezeru prvi put u ulozi pacijenta :P paa pozitivno sam iznenađena, sve je išlo brzo. vidjela sam da su one koje su čekale ctg ulazile brzo. malo me iznerviralo što nema sapuna u wc, ali vjerovatno se potrefilo.

NEgooo jeste li vidjele novu naslovnicu azre? Šta mislite o tome?

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1467
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:10:52   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Arya


IZVORNA PORUKA: mom2B


IZVORNA PORUKA: Arya

Dannnn

Mi smo curica user posted image


Cestitam draga, eto nama jos jedne potencijalne snahe user posted image user posted image


Hvala :)
Muž mi promjenio ime ali imamo još par mjeseci da ga uvjerimo.. Hoće Lora a ne Nora, kaže pa tri su ti ostala ista :)
Ja sam danas bila na jezeru prvi put u ulozi pacijenta :P paa pozitivno sam iznenađena, sve je išlo brzo. vidjela sam da su one koje su čekale ctg ulazile brzo. malo me iznerviralo što nema sapuna u wc, ali vjerovatno se potrefilo.

NEgooo jeste li vidjele novu naslovnicu azre? Šta mislite o tome?


Ma super si ti user posted image user posted image user posted image
Nije se potrefilo za sapun... Ja sam ga samo jednom nasla user posted image user posted image

Sto se tice imena oba su lijepa. Kad sam ja ostala trudna mm je zelio curicu i ime joj je smislio user posted image user posted image Kad se pokazalo da ce biti djecak onda je ostao bez ideje i govori: hajd ti smisli neko ime user posted image user posted image

(odgovor članu Arya)
Neposredna veza do poruke: 1468
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:17:01   
Elastigirl

IZVORNA PORUKA: Pufnicaa

Hvala ti na odg...Sad mi je malo lakse,jako se bojim prijevremenog poroda ili ne daj Boze necega...A kontrola mi je tek 5tog ima jos :)


Ne brini sve je to normalno, to kad budes na pregledu pomeni te bolove cisto da vidis sta ce ti reci. A meni je doktorica rekla da je bolje da ih ima, jer se kosti same pripremaju za porod nego da dodje period pred porod onda ce svakako morat nastupit sirenje ali ce biti mnogo bolnije. Tako da me zena motivisala pa ja ono kad boli jupiii lakse cu se porodit aBd user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pufnicaa)
Neposredna veza do poruke: 1469
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:23:12   
*Sun*
Pozdrav trudnice moje.. Prvo da nam svima pozelim puno srece, lake porode i zdrave i srecne bebice i da se pridruzim temi. Ne znam koliko cu moci biti aktivna, ali trudicu se, inace uletim ovako s vremena na vrijeme.user posted image Moj termin je 20.04.2016.user posted image user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1470
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:23:27   
NandaT
Evo i mene da se prijavim. Bila na kafi nakon dva mjeseca, izdrzala pola sata i vratila se kuci. Doduse jesam otisla i do posla prije toga da nesto zavrsim pa me mozda i to smorilo. Elem skontala sam da sam nizasta user posted image user posted image . I tek sad sam skontala koliki mi je stomak kad sam prolazila pored izlogauser posted image

Sto se tice odjece za bebu ja nemam pojma koliko cega imam, nismo puno kupovali ali smo dobili stvarno dosta odjece i za novorodjence i za poslije. Mama mi to sve oprala i popeglala i kaze da je dovoljno. Ako bas sta zafali kupicemo.

I da vas pitam kolika temperatura treba biti u sobi gdje je beba? Nama juce sestra na vjezbama kaze da ne treba biti veca od 21 stepen a kad se kupa oko 24-25. Meni nesto malo to 21 user posted image
user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 1471
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:23:47   
*pcelica*
http://www.hayat.ba/vijest.php?id=11686 A vrijedne zene user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1472
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:28:19   
Arya

IZVORNA PORUKA: *Sun*

Pozdrav trudnice moje.. Prvo da nam svima pozelim puno srece, lake porode i zdrave i srecne bebice i da se pridruzim temi. Ne znam koliko cu moci biti aktivna, ali trudicu se, inace uletim ovako s vremena na vrijeme.user posted image Moj termin je 20.04.2016.user posted image user posted image

Mi možemo zajedno na trudničke vježbe :P

(odgovor članu *Sun*)
Neposredna veza do poruke: 1473
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:34:02   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: NandaT

Evo i mene da se prijavim. Bila na kafi nakon dva mjeseca, izdrzala pola sata i vratila se kuci. Doduse jesam otisla i do posla prije toga da nesto zavrsim pa me mozda i to smorilo. Elem skontala sam da sam nizasta user posted image user posted image . I tek sad sam skontala koliki mi je stomak kad sam prolazila pored izlogauser posted image

Sto se tice odjece za bebu ja nemam pojma koliko cega imam, nismo puno kupovali ali smo dobili stvarno dosta odjece i za novorodjence i za poslije. Mama mi to sve oprala i popeglala i kaze da je dovoljno. Ako bas sta zafali kupicemo.

I da vas pitam kolika temperatura treba biti u sobi gdje je beba? Nama juce sestra na vjezbama kaze da ne treba biti veca od 21 stepen a kad se kupa oko 24-25. Meni nesto malo to 21 user posted image
user posted image


I nama su rekli oko 21-22, a kad se kupa oko 25. Uglavnom kazu ako je vama vruce i bebi je, nista posebno ne topliti bebu vise nego nas, jedino carapice obavezno da oblacimo radi cirkulacije. A ja i ljeti nosim carape 😂

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1474
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
28.10.2015 14:37:46   
*Sun*

IZVORNA PORUKA: Arya


IZVORNA PORUKA: *Sun*

Pozdrav trudnice moje.. Prvo da nam svima pozelim puno srece, lake porode i zdrave i srecne bebice i da se pridruzim temi. Ne znam koliko cu moci biti aktivna, ali trudicu se, inace uletim ovako s vremena na vrijeme.user posted image Moj termin je 20.04.2016.user posted image user posted image

Mi možemo zajedno na trudničke vježbe :P

Moze.user posted image Taman mi treba drustvo..user posted image

(odgovor članu Arya)
Neposredna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *