|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
19.1.2016 21:38:35   
Medić*
Apsolutno ste u pravu.
Odlicna tema user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
19.1.2016 21:39:51   
Hanady RR
veče ....


ja sma ovu temu zamislila malo drugečije...

nisam baš zamislila kao napad na menaždmente ili nastavnike ili čak Ministartvo i prosvjetare...niti da se oni brane ...

ja sma zamilila da mi kao roditelji vidimo što možemo učiniti za dobrobit bolju svima ...pomoći svim ovim instancama sa svojim konkretnim djelovanjem da u ukupnom rezultata bude bolji.

Ja kao majka dva školarca ne mislim pričati o njima, njihovim uspjesima, njihopvim učiteljicama jer to je lako...a i imamo durge teme za to...

trebamo vidjeti šta učiniti u jednom širem smislu za olakašavanje rada onima kojima dajemo djecu ali isto tako i olakšavanja stanja djeci našoj dai m škola nije stres i da su svi u zdravim okruženjima...

Zdravo okruženje možemo postići samo ako kao roditelji zajedno djelujemo i mislimo na svu djecu jednog odjeljenja, škole, područja...a ne samo na svoje dijete...

jedan od puteva je i vijeće roditelja...angažiranje kroz isti...
evo sad je na snazi dešavanje da se mjenja zakon o osnovnom obrazovanju...
nakon izmjena zakona ide se na izmjene nastavnog plana i programa...
kada bi se uključili roditelji koji su nezadovoljni istim lakše bi bilo skrojiti najbolju opciju...
ali i lakše bi bilo sročiti obrazloženje zašto nešto ne može drugačije...
jer to što ja smatram da nije OK kao roditelj struka koja je evo i naša daj daj kaže drugačije kroz recimo sindikat upoenih u obrazovanju, kroz udruženje učitelja ili kroz udruženje direktora...


eh sad to što neko neodgojenu djecu šalje u školu...i misli da je to posao škole...to je durgi par rukava...
ja sma također mišljenja d aje moj posao odgoj a da ih škola spremi sa znanjem da steknu zvanja...
mada naravno očekujem da škola kao odgojna ustanova ne naruši moj odgoj nego ga doradi, dogradi , izbrusi i tako...
eh nismo svi isti ni kao ljudi, ni kao roditelji ni kao djeca...


ono što je važno da zahtjevamo je da se postojeće instance udruže u rješavanju porblema i to putem psihologa, pedaghoga i putem socijalnih službi...
koje konačno moraju raditi svoj posao bolje nego do sada ( čast izuzetcima ali nije da su sve škole imale divnu saradnju sa istim)


također...izmjene zakona koje spominjemo tretiraju i kazne za odgovrona lica u mnogim poljima..
pa recimo jedan do prijedloga je da se roditelj koji en dolazi na roditeljske sastanke svoga djeteta kaszni...novčano...

moramo znati da mnoga djeca dolaze iz različitig socijalnih prilika, različitih porodica i dešavanja u njihova 4 zida i ja kao roditelj nisam mišljenja da ih trebamo prepuriti ovom društvu...ja sma sigurna da zajedničkim djelovanjem adekvatnog kadra, menadžmenta i sodtale djece u škola mi možemo dovesti da se to dijete dobro sojeća u školi i ispoštuje i sebe i druge kad nema to kod svoje kuće...

eto ja sma to nekako tako zamislila..
dođe to ko neka misija :))) ali sma sigurna da nije nemoguće ako se udružimo sikreno u cilju d apomognemom šireoj slici a ne samo svom djetetu kao pojedinscu...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
19.1.2016 22:02:10   
Visnja RR
Hanady user posted image

Moram ispočetka pisati post jer mi pukla sesija grrrr

Ukratko budi nam vodić! Šta možemo zajednički zatalasati?
Kako pravilno rješavati poblem u komunikaciji???

kako ne biti pasivan tj kako uticati da se pasivni roditelji aktiviraju....

Informiši nas kad postoji potreba

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
19.1.2016 22:19:29   
Hanady RR
Da...


recimo ono gdje smo sada u vrlo uskoj priči je zakon o osnvnom obrazovanju koji se novi radi...zanči ne idu izmjene postojećeg nego novi...
u njemu vijeće roditelja ima svoje članove komisije koje su partneri i azuzimaju stavove roditelja...
vrlo bitno je znai da ako slučajno neke stavri budu umanjene u važnosti djelovanja roditelja u odnosu na sada onda žće se na javnoj rasparvi najača ekipa onih za koje je zakon usko vezan a to su roditelji jer o našoj djeci se radi pozvati na javne raprave da sruše sve ono što nam umanji jačinu glasa ...

dalje vrlo je važno da znamo da u okviru kantonalnoga vijeća ne djeluju škole privatne...
mogu ali to je njima na volju soatvljeno...statut kantoalnoga vijeća ne zahjetav da oni budu...
ja ću svakako ovo pitanje kao član uprave pokrenuti ali važno je da znate da svi vi čija djeca idu u privatne škole mogu da pitaju svoje predjesnike vijeća roditelja putem svojih predtsvnika iz odjeljenja zašto se ne uključe u rad...
i nadalje možda i zahtjevaju da se uključe.../ to već po ličnom izboru jer morate znati da ni svi roditelji ne smatraju isto/

jer ako zakon mjenjamo on se donosi na sve škole pa i privatne...
i on je važan za svu djecu...

pa eto neka nam to bude neka smjernica...
a sad će kraj raspusta ja očekujem zahuktavanje...angažirajte se i zahtjevajte od vaših predtsvanika u vijeću da vas izvještavaju o svemu jer važno je da smo uključeni kao roditelji...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 8:44:24   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mozes. Nema veze sto nije praksa. Imamo pravo.


kako znas?
ko ti je rekao?

imam pravo zakazati roditeljski sa nastavnicom engleskom npr?

ne pikam nezvanicne susrete po hodnicama



Predmetni nastavnici predaju i u do 10 odjeljenja. Zamisli sad kad bi roditelji sve te djece trazili sastanak svake dvije sedmice. Naravno, izaci ce ti u susret po potrebi, ali o tvom djetetu sve mora znati uciteljica/razrednik. Ako ne zna, mora pitati kolege.


Da.


pa čekaj sad Medić jel imamo pravo il nemamo pravo user posted image
šta reče ženouser posted image
inače Alma mene puno u životu ne tangira sve to što si navela, za mene se mora naći vremena ako ja to zatražim
takva sam

do sad nisam tražila, mislila sam da nema potrebe , da mi može učiteljcia sve prenijeti od do, al od sada mislim da uopće nije loše da se sastanem sa nekima od njih, na par minuta, kratko
ovisno od potrebe

naravno taj susret ne mora biti sad i odmah, moćže u toku sedmice da nadju vremena za mene par minuta

kako vidim samo mene moraju istrpiti, ostali su fini roditelji user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 8:47:51   
veeseelaa
u biti se ne treba dati ignorisati

naravno da bi lakše išlo da učiteljica sve o djetetu ispriča, javi, dojavi, nacrta, kao i o drugim dešavanjima u školi
al ako je učiteljica ćutljivija, nije problem, ja je razbudim

pa tako svako od nas , nek djeluje kako misli da je najbolje za svoje dijete
da se sutra nema na kog ljutiiti
uočiš problem, lociraš "krivca " ili onog ko može isti riješiti i djeluješ

osobito od kada se ovo desilo sa Mahirom, inače sam žestoka, sad ću biti još žešća

jel se to nekom dopada ili ne, ne zanima me, ja svoje ganjam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:11:15   
Hanady RR

ta ''ganjanjan'' pojedinačna roditelja na nastavni kadar mogu da se dese propusti u smislu relanih mogućnosti ...
kada bi svaki roditelj po naosob ganjao svakog učitelja, nastavnika,...koliko vremena bi tim ljudima ostalo da ga daju pripremama za nastavu našoj djeci, sprmeanju za istu a tek koliko za njihove kuće i njihovu djecu jer i oni odgajaju svoje i šalju u neke klupe uglavnom...

ako postoji mogućnost sistemskog djelovanja...treba je unaprijediti i koristiti istu makimalno kao rdotelj i to zahtjvati od durgih roditelja
i mislim da ni roditelji nebi trebali iskakati iz sisitemna pojedinačno ako već očekujemo da sva djeca se nađu us istemu i time ne ometaju našu djecu...i obrnuto naravno...

ne kažem da ne treba biti na pojedinačnom oprezu ali mislim da samo ja i moje dijete sisitem nije u redu...
neće donijeti dugoročno dobro za zajednicu u koju smo dijete ostavili, predali...
jer šta onda za djecu čiji roditelji ne dolaze tako...
i oni su djeca...
to na njih može utjecati svakojako...
a oni opet to ispoljiti svakojako pored naše djece...
i tako smo u začaranom krugu...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:25:54   
Medić*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mozes. Nema veze sto nije praksa. Imamo pravo.


kako znas?
ko ti je rekao?

imam pravo zakazati roditeljski sa nastavnicom engleskom npr?

ne pikam nezvanicne susrete po hodnicama



Predmetni nastavnici predaju i u do 10 odjeljenja. Zamisli sad kad bi roditelji sve te djece trazili sastanak svake dvije sedmice. Naravno, izaci ce ti u susret po potrebi, ali o tvom djetetu sve mora znati uciteljica/razrednik. Ako ne zna, mora pitati kolege.


Da.


pa čekaj sad Medić jel imamo pravo il nemamo pravo user posted image
šta reče ženouser posted image
inače Alma mene puno u životu ne tangira sve to što si navela, za mene se mora naći vremena ako ja to zatražim
takva sam

do sad nisam tražila, mislila sam da nema potrebe , da mi može učiteljcia sve prenijeti od do, al od sada mislim da uopće nije loše da se sastanem sa nekima od njih, na par minuta, kratko
ovisno od potrebe

naravno taj susret ne mora biti sad i odmah, moćže u toku sedmice da nadju vremena za mene par minuta

kako vidim samo mene moraju istrpiti, ostali su fini roditelji user posted image





Pa napisah ti tamo. Imaš pravo ako imaš potrebu. Ja ih cesto sretnem u hodniku, ispred, upitam za svoje dijete. Nemam potrebu zaista da im zakazujem sastanak. Možda kad budu veći razredi ok. Razredna mi prenese šta drugi kažu i kakav je kod njih. I oni na ti blic i kratkim susretima kau o djetetu i tako. Kad zatreba naravno da cu zakazati.

< Poruku je uredio Medić* -- 20.1.2016 9:27:33 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:30:26   
Hanady RR


ako ne postoji sada sisitem konultacija ili sastajanja sa svima onima koji vam sa djetetom borave zahtjevajte da to bude sisitemski uređeno...
za sve isto...a sasvim relno očekivano...
pa tako...recimo putem predstavnika vijeća roditelja zahtjevajte da se odrede dani i vrijeme tačno za konultacije sa svakim do njih pojedinačno i da roditelji planiraju svoje vrijeme prema tom rasporedu ...
tada svi roditelji mogu birnuti o svom djetetu na isti način..
ne posjećivnje konsultacija neka se tretira kao što je planirano zakonom za nedolazak na roditeljski i onformacije ...planirano je zanemarivcanje, sankcija, kazna itd...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:36:23   
Medić*
Evo npr svidja mi se ovo sto dambolina napisa. Imaju u određeno vrijeme sastanak sa razrednom. A isto tako u određeno vrijeme sa predmetnim nastavnicima koji su tu.
Tako je mozda i u svim školama pa i našoj. Jos smo na početku. Pa ne znamo. Za sada glavna komunikacija je razredna i informacije i roditeljski I ti kratki susreti sa drugim gdje možemo pitati kakvo je dijete ima li poteškoća ili problema nekih.

Evo npr pored ovog vijeca koje Hanady spomenu pitat cu kad krenemo da li se imaju potrebu uključiti u to kantonalno sa javnim školama jer kako skontah samo vijece imamo u okviru škole, i kako to funkcionise, a pitat cu i za te razgovore sa drugim nastavnicima kad su im termini. Sigurno da imaju termine.


< Poruku je uredio Medić* -- 20.1.2016 9:46:29 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:50:38   
veeseelaa
Pa napisah ti tamo. Imaš pravo ako imaš potrebu. Ja ih cesto sretnem u hodniku, ispred, upitam za svoje dijete. Nemam potrebu zaista da im zakazujem sastanak. Možda kad budu veći razredi ok. Razredna mi prenese šta drugi kažu i kakav je kod njih. I oni na ti blic i kratkim susretima kau o djetetu i tako. Kad zatreba naravno da cu zakazati.



draga Medić od kuda znaš da imaš pravo? to mislim? pitala si pa te neko uputio
il misliš na gradjanksa prava :D

i ja ih sretnem i upitam, al to je ko ono u prolazu, malo mi

npr nikada nisam srela nastavnicu engleskom, jednostavno se nikada nije potrefilo
o njoj znam samo iz Ajšine priče

a samo sam jednom srela nastavila vjeronauke

zbunismo se i ja i on


itd

no nije bitno, svako za sebe zna kako će i kuda će, ja nemam baš nekih živaca da ganjam bilo šta s drugima i da se s njima ubjedjujem šta je ok a šta ne
pratim svoje dijete i prema potrebi reagujem
po meni dobar broj ljudi samo priča a ništa ne radi, ne da mi se s njima baš peglati

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:53:58   
dambolina
Mi u skoli imamo Protokol komunikacije roditelja i uposlenika Osnovne skole i javno je dostupan na web stranici nase skole. U pitanju je OS Grbavica 1. Njime je tacno i precizno regulisano kada se odrzavaju roditeljski sastanci i informacije, te informacije sa predmetnim nastavnicima i nacim razmjene informacija sa menadzmentom skole. Ja sam nekako mislila da to sve skole imaju?
Vijece roditelja nase skole radi aktivno i upoznato je novim zakonom, te je bilo pozvano da da svoje prijedloge. Koliko sam upucena, prijedlozi upuceni iz nase skole su se odnosili uglavnom na djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:54:00   
henna ze
imaju li škole dječije psihiloge?
nešto nisam čula da se kod nas o tome priča..
uglavnom "problematična" djeca završe kod pedagoga..ovaj ga ukori..smanji mu se vladanje...a da li iko stručan razgovara sa tom djecom...

Eto ja bih uvela u sve škole psihologe..zaposlili bi kadar...

al naravno, vjerovatno bi odgovor bio..nema se para

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:55:03   
henna ze
i naravno onda kada postoji problem, da onda takva stručna osoba komunicira sa roditeljima i da se pronađe rješenje

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:56:32   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: dambolina

Mi u skoli imamo Protokol komunikacije roditelja i uposlenika Osnovne skole i javno je dostupan na web stranici nase skole. U pitanju je OS Grbavica 1. Njime je tacno i precizno regulisano kada se odrzavaju roditeljski sastanci i informacije, te informacije sa predmetnim nastavnicima i nacim razmjene informacija sa menadzmentom skole. Ja sam nekako mislila da to sve skole imaju?
Vijece roditelja nase skole radi aktivno i upoznato je novim zakonom, te je bilo pozvano da da svoje prijedloge. Koliko sam upucena, prijedlozi upuceni iz nase skole su se odnosili uglavnom na djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.



vjerovatno da ima i naša
al shvati dembolino mi smo majke prvačića pa nismo baš u toku user posted image


inače direktorica je dostupna za sve, meni je lično slala i poruke itd nije neka žena koja je uštogljena i nedodirljiva

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:56:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dambolina

Mi u skoli imamo Protokol komunikacije roditelja i uposlenika Osnovne skole i javno je dostupan na web stranici nase skole. U pitanju je OS Grbavica 1. Njime je tacno i precizno regulisano kada se odrzavaju roditeljski sastanci i informacije, te informacije sa predmetnim nastavnicima i nacim razmjene informacija sa menadzmentom skole. Ja sam nekako mislila da to sve skole imaju?
Vijece roditelja nase skole radi aktivno i upoznato je novim zakonom, te je bilo pozvano da da svoje prijedloge. Koliko sam upucena, prijedlozi upuceni iz nase skole su se odnosili uglavnom na djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.


E to je sistem...
ali nemaju ga sve škole...
a o tome ja i pričam...
user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:57:34   
Medić*
Pa imaš pravo kad imaš potrebu. To ti niko ne može osporiti.user posted image
Vjerovatno imaju i termine kad su oni tu. To ćemo na roditeljskom razgovarati i pitati za te termine. Tek su oni krenuli.

Ja sve sam nastavnike upoznala osim muzičkog i likovnog. Na kratko. I već znaju da sam uvijek tu za razgovor ako do nekog problema dodje. Kao i svako od nas. Na redovnim informacijama i kratkim susretima sa uciteljima drugim za sad mislim da nemam potrebu da tim drugim terminima.




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:58:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: henna ze

imaju li škole dječije psihiloge?
nešto nisam čula da se kod nas o tome priča..
uglavnom "problematična" djeca završe kod pedagoga..ovaj ga ukori..smanji mu se vladanje...a da li iko stručan razgovara sa tom djecom...

Eto ja bih uvela u sve škole psihologe..zaposlili bi kadar...

al naravno, vjerovatno bi odgovor bio..nema se para


pa ovo nebi smio biti odgovor i treba insistirati da ne bude i da se niz peihologa uključi u rad sa djecom...

nadalje ako bi i bio odgovor ...mogu roditelji upozoriti i pokušati preusmjeriti novce...
štednje na račun djece nisu dozvoljene...
pokušane su i zaustavljene jednom ...
sada nakon novih nemilih dešavanja bar u našem kantonu ( a i vašem) neće tek biti moguće da tek tako olako prođu štednje na račun djece...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:58:43   
damma

IZVORNA PORUKA: henna ze

imaju li škole dječije psihiloge?
nešto nisam čula da se kod nas o tome priča..
uglavnom "problematična" djeca završe kod pedagoga..ovaj ga ukori..smanji mu se vladanje...a da li iko stručan razgovara sa tom djecom...

Eto ja bih uvela u sve škole psihologe..zaposlili bi kadar...

al naravno, vjerovatno bi odgovor bio..nema se para


i ja bih uvela psihologe..
zaista su potrebni..


_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:59:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: henna ze

imaju li škole dječije psihiloge?
nešto nisam čula da se kod nas o tome priča..
uglavnom "problematična" djeca završe kod pedagoga..ovaj ga ukori..smanji mu se vladanje...a da li iko stručan razgovara sa tom djecom...

Eto ja bih uvela u sve škole psihologe..zaposlili bi kadar...

al naravno, vjerovatno bi odgovor bio..nema se para



ja sam bila na rodjendanu , na kojem se mati ibretila što su je zvali i napravili hampu jer sam se neko (ja) žalio da je njen dječak htio da poljubi curicu u usta
njoj to nije problem
a nekoliko majki je reklo "ma samo da ih ne udara"

user posted image

šta reći, koju poruku poslatiuser posted image

rekoh joj ja, to je problem, to ne može da radi, ja sam regirala, i tu se priča završi

i kako sam upućena maleni je išao na razgovore kod pedagoga, psihologa neJma

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:59:30   
dambolina
Koliko je meni potznato, u skolama su angazovani samo pedagozi. Licno mislim da nema potrebe za psiholozima, jer su oni zaposleni u svim domovima zdravlja ali i u JU Porodicno savjetovaliste i do njih se moze na uputnicu. Dobar i strucan pedagog MOZE dati ocjenu da se dijete odvede djecijem, skolskom psihologu ALI mi smo nazalost takav jedan mentalitet da je primanje takve preporuke ravno redanju zive i mrtve familije na kamaru, da prostite na izrazu. Nazalost, ali je tako. Vecina nasih ljudi na sam spomen psihologa samo prevrce ocima kao da je to neki bauk, a pacijent teski psihopata.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 9:59:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: dambolina

Mi u skoli imamo Protokol komunikacije roditelja i uposlenika Osnovne skole i javno je dostupan na web stranici nase skole. U pitanju je OS Grbavica 1. Njime je tacno i precizno regulisano kada se odrzavaju roditeljski sastanci i informacije, te informacije sa predmetnim nastavnicima i nacim razmjene informacija sa menadzmentom skole. Ja sam nekako mislila da to sve skole imaju?
Vijece roditelja nase skole radi aktivno i upoznato je novim zakonom, te je bilo pozvano da da svoje prijedloge. Koliko sam upucena, prijedlozi upuceni iz nase skole su se odnosili uglavnom na djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.


E to je sistem...
ali nemaju ga sve škole...
a o tome ja i pričam...
user posted image




Zato mi se ovo svidjelo kad pročitah.
Možda je tako i u našoj . S obzirom da smo na početku fin mi je prijedlog dala da pitam i eto odlično. Imaju se termini i nema potrebe da ja nekom zakazujem sastanak izuzev ako imam potrebu neku.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:01:39   
Medić*
IZVORNA PORUKA: dambolina

Koliko je meni potznato, u skolama su angazovani samo pedagozi. Licno mislim da nema potrebe za psiholozima, jer su oni zaposleni u svim domovima zdravlja ali i u JU Porodicno savjetovaliste i do njih se moze na uputnicu. Dobar i strucan pedagog MOZE dati ocjenu da se dijete odvede djecijem, skolskom psihologu ALI mi smo nazalost takav jedan mentalitet da je primanje takve preporuke ravno redanju zive i mrtve familije na kamaru, da prostite na izrazu. Nazalost, ali je tako. Vecina nasih ljudi na sam spomen psihologa samo prevrce ocima kao da je to neki bauk, a pacijent teski psihopata.


Ne može samo pedagog vjeruj mi. Moraju i psiholozi uci.
Upravo iz razloga to on koliko god dobar ne moe sve sam.


< Poruku je uredio Medić* -- 20.1.2016 10:02:55 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:03:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dambolina

Koliko je meni potznato, u skolama su angazovani samo pedagozi. Licno mislim da nema potrebe za psiholozima, jer su oni zaposleni u svim domovima zdravlja ali i u JU Porodicno savjetovaliste i do njih se moze na uputnicu. Dobar i strucan pedagog MOZE dati ocjenu da se dijete odvede djecijem, skolskom psihologu ALI mi smo nazalost takav jedan mentalitet da je primanje takve preporuke ravno redanju zive i mrtve familije na kamaru, da prostite na izrazu. Nazalost, ali je tako. Vecina nasih ljudi na sam spomen psihologa samo prevrce ocima kao da je to neki bauk, a pacijent teski psihopata.


da iali to nije dobar sisitem kod nas...
ima milion mana a jedna je
ko će to dijete dovesti po upitnicu nakon što pedagoga kaže da bi trebalo do psihologa ?

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:04:35   
veeseelaa
ok, eto, sve sam rekla
ne znam šta više reći na ovoj temi

ko ima problem il želi bilo kakvu informaciju, do njega je dal je istu dobio i dal je situaciju riješio
a ako je nešto aman zaman ima i drugih škola
ni ja nisam od 1-8 išla u jednu školu pa evo me

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *