|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:04:47   
Medić*
Samo 4 škole koliko sam ja upoznata imaju psihologe.
Zato i funkcionisemo ovako.
U svim se trebaju uključiti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:07:13   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: dambolina

Koliko je meni potznato, u skolama su angazovani samo pedagozi. Licno mislim da nema potrebe za psiholozima, jer su oni zaposleni u svim domovima zdravlja ali i u JU Porodicno savjetovaliste i do njih se moze na uputnicu. Dobar i strucan pedagog MOZE dati ocjenu da se dijete odvede djecijem, skolskom psihologu ALI mi smo nazalost takav jedan mentalitet da je primanje takve preporuke ravno redanju zive i mrtve familije na kamaru, da prostite na izrazu. Nazalost, ali je tako. Vecina nasih ljudi na sam spomen psihologa samo prevrce ocima kao da je to neki bauk, a pacijent teski psihopata.


da iali to nije dobar sisitem kod nas...
ima milion mana a jedna je
ko će to dijete dovesti po upitnicu nakon što pedagoga kaže da bi trebalo do psihologa ?


Malo njih.
Zato je lakše u svim školama psiholog prisutan.
Nije isto pedagog i psiholog. Ima tu puno razlika.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:07:24   
dambolina
hocu ja i meni slicniuser posted image user posted image i upravo zato ce vecina roditelja reci da ne zele da im psiholozi u skoli analiziraju djecu. Vjerujte mi na rijec, velika vecina ljudi ima strah od nepoznatog i boji se da bi kroz prisustvo psihologa u skolskim klupama puno "kucne prljavstine" izaslo na vidjelo. To je onaj strah ljudi...
ja kad sam isla po uputnicu kod pedijatra, doktorica me popljuvala kao da trazim trodone a ne uputnicu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:09:12   
Medić*

IZVORNA PORUKA: dambolina

hocu ja i meni slicniuser posted image user posted image i upravo zato ce vecina roditelja reci da ne zele da im psiholozi u skoli analiziraju djecu. Vjerujte mi na rijec, velika vecina ljudi ima strah od nepoznatog i boji se da bi kroz prisustvo psihologa u skolskim klupama puno "kucne prljavstine" izaslo na vidjelo. To je onaj strah ljudi...
ja kad sam isla po uputnicu kod pedijatra, doktorica me popljuvala kao da trazim trodone a ne uputnicu...


To se slažem.
Psiholozi su kod nas bauk.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:11:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dambolina

hocu ja i meni slicniuser posted image user posted image i upravo zato ce vecina roditelja reci da ne zele da im psiholozi u skoli analiziraju djecu. Vjerujte mi na rijec, velika vecina ljudi ima strah od nepoznatog i boji se da bi kroz prisustvo psihologa u skolskim klupama puno "kucne prljavstine" izaslo na vidjelo. To je onaj strah ljudi...
ja kad sam isla po uputnicu kod pedijatra, doktorica me popljuvala kao da trazim trodone a ne uputnicu...


user posted image

pa zato ja mislim da neke stavri možemo sistemski rješiti...sad možemo...?? možda je bolji izraz trebali biuser posted image
i ja vjerujem da svaka škola ima određenu većinur oditelja koji bi za dobroit svih djelovali zajedno bolje nego do sada...

istia da imamao svakojakih roditelja...
i nismo svi istoga mišljenja...
ali stav neke kritične većine može pomjeriti planine..
al ta većina treba djeovati zajedno a ne svako za sebe ...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:19:04   
Medić*
Ja bih lično voljela eto da naša npr kao i sve druge skole uključe psihologe.
Bez obzira što je kod nas malo učenika naspram javnih škola. Ipak pedagog ne može sve stici a ni djelovati kako bi mogli zajedno.
Mada čisto sumnjam da će se to brzo promijeniti u naoj drzaviuser posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:22:54   
Medić*
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: dambolina

Mi u skoli imamo Protokol komunikacije roditelja i uposlenika Osnovne skole i javno je dostupan na web stranici nase skole. U pitanju je OS Grbavica 1. Njime je tacno i precizno regulisano kada se odrzavaju roditeljski sastanci i informacije, te informacije sa predmetnim nastavnicima i nacim razmjene informacija sa menadzmentom skole. Ja sam nekako mislila da to sve skole imaju?
Vijece roditelja nase skole radi aktivno i upoznato je novim zakonom, te je bilo pozvano da da svoje prijedloge. Koliko sam upucena, prijedlozi upuceni iz nase skole su se odnosili uglavnom na djecu sa posebnim obrazovnim potrebama.



vjerovatno da ima i naša
al shvati dembolino mi smo majke prvačića pa nismo baš u toku user posted image


inače direktorica je dostupna za sve, meni je lično slala i poruke itd nije neka žena koja je uštogljena i nedodirljiva


Tebi vala mora user posted image
Zezam se naravno.
Komunikacija dobra se u startu postavlja.

< Poruku je uredio Medić* -- 20.1.2016 10:23:48 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 10:56:29   
M kao Mama
Hanady hajd nam ti budi kao u milijunašu pomoć prijatelja,

preko Vijeća roditelja, da li se može šta uraditi po pitanju ovog psihologa, kao neka incijativa , peticija ili sl.

To bi bila veoma korisna, a dugoročna stvar za svu djecu.

Također, u našoj školi je prošle godine bio angažovan logoped, i ove godine će tražiti, to je za pohvalu.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:00:39   
Hanady RR
user posted image

naravno da može...
ako aplicirate kao pitanje prema vijeću i oni se izjasne i onda na koodrinaciji vaše općine sve škole istupe i to kordinator donese uredno na kantonalno vijeće...uprava će o tome rasparavljati..
opredjeliti se, agrnumentovano djelovti prema nadležnim i tako...
ako je to stav roditelja, a oni su najbitniji partenri ministartva možemo stalno i stalno zahtjevati ono u čem,u smo složni...


morate znati da nekada naiđete na zid koji stvore i sami roditelji, jer ono što je tbei i meni važno onom nekom i nije baš.....ali svi moraju znati da većina odlučujeuser posted image pa stvorimo jeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:19:17   
veeseelaa
svašta......

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:26:05   
Medić*
Kod nas se pedagogu ili psihologu pošalje samo kad se na neki problem nidje. Tako nam je društvo.
Kao stručni saradnici u školi tu su oni za mnoge stvari ne samo kada problem izbije na površinu. I ne samo za učenike koji prolaze i prolazit će razlike faze odrastanja i situacije kroz koje ta djece prolaze..tu su oni i za edukaciju nastavnika i roditelja kroz tribine i kolektivne i individualne razgovore. Prevencija je jako bitna.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:31:20   
Visnja RR
Koliko psihologa čuči na borou bilo bi pametno i zbog njih i zbogdjece nam da se zaposle u svakoj školi po jedan...

Ja evo razmišljam ali mislim da ga u našoj školi nema ...Mada opet znam da je prošle godine bio angažovan zbog jednog dječaka (koji više ne ide u našu školu - ne znam razlog)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:32:05   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

recimo ono gdje smo sada u vrlo uskoj priči je zakon o osnvnom obrazovanju koji se novi radi...zanči ne idu izmjene postojećeg nego novi...
u njemu vijeće roditelja ima svoje članove komisije koje su partneri i azuzimaju stavove roditelja...



Hanady, zanima me konkretno ko radi na novom Zakonu? Da li je oformljena neka radna grupa? Da li će se nacrt Zakona naći na web-stranici MONKS-a?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:37:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Koliko psihologa čuči na borou bilo bi pametno i zbog njih i zbogdjece nam da se zaposle u svakoj školi po jedan...

Ja evo razmišljam ali mislim da ga u našoj školi nema ...Mada opet znam da je prošle godine bio angažovan zbog jednog dječaka (koji više ne ide u našu školu - ne znam razlog)


Ni mi ga nemamo.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:44:17   
salmana
Profesorica Jasna Bajraktarevic je u sklopu svog gosotvanja na TV a povodom djecaka Mahira, upravo to predlozila, da se u svakoj skoli oformi tim sacinjen on pedagoga, psihologa I cini mi se socijalnog radnika (za ovog treceg me ispravite ako grijesim)
I da bi upravo takav tim odmah mogao da reaguje, u svakoj skoli ima potencijalno problematicne djece, a prof tvrdi da takva djeca svojim ponasanjem upravo traze paznju, a ako im paznju date kroz rad sa navedenim timom, ta djeca popustaju u svom problematicnom ponasanju I komunikaciji.

Zena je ponudila svu pomoc, famozna je I super strucna, mislim da bi se mogla kontaktirati povodom konkretnih prijedloga I nacina kako doci do realizacije dobrih prijedloga za promjene u skolama.

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/153439/13012016

< Poruku je uredio salmana -- 20.1.2016 11:53:12 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 11:46:42   
henna ze
ja bih isto voljela da u školi ima psihilog...zbog mog i sve ostale djece..
niko od nas ne može znatii na kakve oni prepreke u svojim životićima mogu doći, a mi iako ih najviše volimo i najbolje poznajemo, ipak nismo stručni da posavjetujemo...



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 12:16:55   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Koliko psihologa čuči na borou bilo bi pametno i zbog njih i zbogdjece nam da se zaposle u svakoj školi po jedan...

Ja evo razmišljam ali mislim da ga u našoj školi nema ...Mada opet znam da je prošle godine bio angažovan zbog jednog dječaka (koji više ne ide u našu školu - ne znam razlog)


Ni mi ga nemamo.


kod nas i u vrtiću radi psiholog

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 12:24:48   
Medić*
IZVORNA PORUKA: EEDITH


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Koliko psihologa čuči na borou bilo bi pametno i zbog njih i zbogdjece nam da se zaposle u svakoj školi po jedan...

Ja evo razmišljam ali mislim da ga u našoj školi nema ...Mada opet znam da je prošle godine bio angažovan zbog jednog dječaka (koji više ne ide u našu školu - ne znam razlog)


Ni mi ga nemamo.


kod nas i u vrtiću radi psiholog


Ja koliko sam upoznata samo par škola ima psihologa.
Većinom pedagoga imaju ili psihologa . Oboje ne znam koje skole imaju.

< Poruku je uredio Medić* -- 20.1.2016 12:25:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 12:27:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

recimo ono gdje smo sada u vrlo uskoj priči je zakon o osnvnom obrazovanju koji se novi radi...zanči ne idu izmjene postojećeg nego novi...
u njemu vijeće roditelja ima svoje članove komisije koje su partneri i azuzimaju stavove roditelja...



Hanady, zanima me konkretno ko radi na novom Zakonu? Da li je oformljena neka radna grupa? Da li će se nacrt Zakona naći na web-stranici MONKS-a?


da ima radna grupa...
nacrt zakona ubrzo bi trebao u prvom čitanju da se pojavi ...
rok je bio 25.11 ali je prolongirano jer ima staviva ko kojih se članovi radne grupe dogovaraju još...
vjerujem da biće javno ...
također će biti javna rasparava do koje se očekuje da roditelji budu jaka intervencija ako bude potrebno jer i član radne grupe ispred vijeća roditelja jedva čeka konačlnu verziju u odnosu na ono što su stavovi vijeća biili do sada ...
za sada ima ga ko god želi u vijećima roditelja...pitaj na mail je svima dostavljeno..
imate divnu koordinatiricu u vogošći..
nađi njen kontakt na FB grupi i dobit ćeš sigurno sve što te zanmima a što je dostupno vijeću..
roditelji imaju člana vijeća unutar radne grupe i to je najbitnije...
sekunde su radile da ne bude ali pravovrmeneom rekcijom kantonalnog vijeća rekcija je bila više nego dobra...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 12:38:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: salmana

Profesorica Jasna Bajraktarevic je u sklopu svog gosotvanja na TV a povodom djecaka Mahira, upravo to predlozila, da se u svakoj skoli oformi tim sacinjen on pedagoga, psihologa I cini mi se socijalnog radnika (za ovog treceg me ispravite ako grijesim)
I da bi upravo takav tim odmah mogao da reaguje, u svakoj skoli ima potencijalno problematicne djece, a prof tvrdi da takva djeca svojim ponasanjem upravo traze paznju, a ako im paznju date kroz rad sa navedenim timom, ta djeca popustaju u svom problematicnom ponasanju I komunikaciji.

Zena je ponudila svu pomoc, famozna je I super strucna, mislim da bi se mogla kontaktirati povodom konkretnih prijedloga I nacina kako doci do realizacije dobrih prijedloga za promjene u skolama.

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/153439/13012016

ja msilim da je ona sa ekipom stranačakom nekom dodouše krenula u neka pisanja i incijatice koje će doći na skupštinu kantona...
sad u kom smislu i gdje idu i dokle to ćemo sačekati da vidimo...
ali kako ona zna reći ''vjerujm im dok me ne iznevjere...'' tako i ja čekam te ideje i rpiču i nadam se da će ona isplivati tu sa svim svojim idejama i načinom rada...jer žena je zaista profesionalac i vrlo konkretna.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 12:51:50   
Blue rose RR
Hvala Di, moram ti to malo protabiriti.
Hvala ti na veeeelikom zalaganju user posted image user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 13:10:17   
Visnja RR
U razgovoru s našom predstavnicom razreda dobih ovakav odgovor na moj prijedlog da se traži psiholog u školi

Naravno, i prošle godine smo o tome na Vijeću pričali... Uprava napiše dopis ministarstvu da imaju potrebu za psihologom i ne dobiju odobrenje i to je to. Time se opravdaju nama i to je začarani krug. Svakako ću opet razgovarati sa Zdravkom kako da jače oko toga svi zajedno "zapnemo" s obzirom da ovaj ministar pokazuje da je zaista otvoren za suradnju.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 13:14:21   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: salmana

Profesorica Jasna Bajraktarevic je u sklopu svog gosotvanja na TV a povodom djecaka Mahira, upravo to predlozila, da se u svakoj skoli oformi tim sacinjen on pedagoga, psihologa I cini mi se socijalnog radnika (za ovog treceg me ispravite ako grijesim)
I da bi upravo takav tim odmah mogao da reaguje, u svakoj skoli ima potencijalno problematicne djece, a prof tvrdi da takva djeca svojim ponasanjem upravo traze paznju, a ako im paznju date kroz rad sa navedenim timom, ta djeca popustaju u svom problematicnom ponasanju I komunikaciji.

Zena je ponudila svu pomoc, famozna je I super strucna, mislim da bi se mogla kontaktirati povodom konkretnih prijedloga I nacina kako doci do realizacije dobrih prijedloga za promjene u skolama.

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/153439/13012016

ja msilim da je ona sa ekipom stranačakom nekom dodouše krenula u neka pisanja i incijatice koje će doći na skupštinu kantona...
sad u kom smislu i gdje idu i dokle to ćemo sačekati da vidimo...
ali kako ona zna reći ''vjerujm im dok me ne iznevjere...'' tako i ja čekam te ideje i rpiču i nadam se da će ona isplivati tu sa svim svojim idejama i načinom rada...jer žena je zaista profesionalac i vrlo konkretna.


Ona je krenula sa svojom ekipom Sabina Cudic je vodi.
Psiholozi volenteri se mogu ukljuciti.
Ostaje da vidimo sta ce biti.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 13:34:34   
M kao Mama
Joj kako bih ja voljela da pojedinim pomeknemo stolice i ono što sjedi u njima, mi kao roditelji, da vide i shvate da nisu ne dodirivi i da su tu jer smo to mi željeli.

Ovo za psihologa i socijalnog radnika nije nimalo naivno, to je vrlo dobra ideja, samo znajući naše ministre i njihove budžete koji su uvijek prazni daj Bože, a ja bih bila presretna kada bi to uspjelo. Prvo znate koliko bi to radnih mjesta novih bilo u starstu, a koliko bi naša djeca imala koristi od toga, ovo bi bilo zaista divno kada bi uspjeli. A ja bih još jednom bila ponosna na našu RR zajednicu.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Komunikacija: roditelj - škola....
20.1.2016 15:00:48   
dambolina
Iskreno se nadam da ce se pronaci ta "kriticna masa" ali sa nasim mentalitetom ce to biti jako tesko. Mi u razredu imamo jednog djecaka ciji roditelji uredno dolaze na informacije, ali uredno odbijaju priznati da njihovo dijete ima problem sa ponasanjem iako prituzbe, pa cak i prijedlozi za snizenjo vladanje stalno dolaze. Dakle, roditelji odbijaju priznati, a zatim i raditi na rjesavanju problema. Onda imamo i drugu krajnost da je dijete beskrajno mirno, ali ima onako poslabe ocjene i roditelji tog djeteta nikad ne dolaze na informacije, a dijete ima kapacitet da bude bolje uz preporuku nastavnika. Znaci, steka negdje kod roditelja.

Drugo, neko spomenu ovaj slucaj sa povjeravanjem psihologu i sad citava rr i internet znaju za taj slucaj. Jako, jako losa reklama i argument za angazman psihologa u skoli, jer tu pade u vodu sva prica o povjerljivosti informacija i razgovora izmedju psihologa i druge strane... to mi je jako zaparalo oci i usi.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *