|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
31.5.2009 12:18:36   
abh
 E je li potvrdjena infomacija da je stigla ova vakcina u domove zdravlja?

_____________________________

Omar, 13.12.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=236

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
31.5.2009 12:39:59   
manuela RR
Emir bi sad u srijedu trebao da primi vakcinu,valjda su sad došle pa će je primitiuser posted image ako ne budu imali ja ću kupiti dozu i gotova stvar.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
5.6.2009 11:01:56   
R&T@
u dom zdravlja vrazova (ks) nisu stigle vakcine.
zna li neko mogu li se negdje kupiti vakcine i koliko koštaju?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
5.6.2009 11:35:53   
nita
Meni su rekli da u cijeloj Federaciji nema HIB vakcina i da nije poznato kada će doći. Moja beba je dobila vakcinu koja dolazi poslije HIB (treća doza HBV, DTP i TETRAXIM), jer je dr. Jasminka Uzunović, kantonalni epidemiolog Ze-Do kantona, rekla da bebama treba dati tu sljedeću vakcinu, a neće biti nikakav problem primiti HIB nakanadno. Ta vakcina se svakako u nekim zemljama daje djeci oko školskog uzrasta.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
5.6.2009 11:53:22   
R&T@
svi samo spominju hib, ali izgleda da u vrazovoj nemaju ni ostale vakcine. imaju li u ostalim domovima zdravlja u sarajevu? da li je ovih dana vakcinisana neka beba od dva mjeseca?

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
5.6.2009 18:54:19   
shejla
evo i mi smo trebali na ove 3 vakcine sto se primaju sa 2 mjeseca u Dom zdravlja Stari Grad Sarajevo. ja zvala i kazu nema hib i nema diteper... I ne znaju kad ce doci (zvala sam 4.6.) Kazu da ima kod Lutve Hodzica, ali meni to nesto sumnjivo. Da li je neko isao? 

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
9.6.2009 22:44:44   
senka kurt
Napisah već ranije na BEBE 2009. HIB vakcine stižu u Vrazovu najkasnije 15. juna. Tako nam danas na redovnom pregledu rekla dr. Hadžimurtezić. Navodno će stići koji dan ranije, ali trebaju proći neku standardnu proceduru, skladištenje i slično.

Pitali je ima li potrebe tražiti negdje privatno i slično. Dr. kaže ne... A, pravo da kažem i nisam sigurna gdje se to mogu kupiti provjerene vakcine. Strašno!!!!

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
9.6.2009 22:49:05   
aazra
A kakva je situacija sa Omer Maslic zna li iko..?
Zaista je strasno ne mogu vjerovati da se ovo desava u 21. vijeku.
Nadam se da ce im ubrzo stici.
Mi smo zbog obrezivanja odgodili revakcinaciju u 6. mjesecu i sad cekamo..........user posted image

_____________________________








(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
10.6.2009 0:33:41   
vila
ja sam svog bebana vodila kod doktora lutve, primio je vec dvije vakcine, i ja sam zadovoljna. prva je prosla bez ikakvih problema, a s drugom je sutra dan dobio malu temperaturicu koju sam skinula tusiranjem. nadam se da ce i sa sljedecom ako bog da biti sve ok.
vecina ljudi smatra da privatnici muljaju, ja licno mislim da oni puno vise drze do svog obraza nego ljekari po domovima zdravlja. bar sam ja to licno iskusila. privatnik zna ako pogrijesi da mu sljedeci put neces doci, a one po domovima zdravlja stiti institucija, a i oni stite jedni druge. inace, strasno me nervira taj njihov stav kao da oni dzaba rade za nas, a svako vrlo dobro zna koliko mu se mjesecno odbija za zdravstveno.
vjerujte, nije ni meni sekunde bilo drago ici privatniku i dati 150 km za vakcinu. ali jednostavno sistem, nezainteresovanost i nestrucnost nekih ljekara nas je doveo u takvu situaciju da smo morali.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
10.6.2009 0:54:50   
remzy
IZVORNA PORUKA: aazra

A kakva je situacija sa Omer Maslic zna li iko..?
Zaista je strasno ne mogu vjerovati da se ovo desava u 21. vijeku.
Nadam se da ce im ubrzo stici.
Mi smo zbog obrezivanja odgodili revakcinaciju u 6. mjesecu i sad cekamo..........user posted image


draga moja ,
ja sam danas zvala u Omer Maslic i oni su mi rekli da jos nisu nabavili vakcine,da zovem iza 17-tog ,mada sumnjaju i za taj datum ,ali iza 1-og su sigurni da ce ih imati

nadam se ,jer moja beba poprilicno kasniuser posted image samo je primila jednom vakcinu,mislim poslije izlaska iz bolnice(poslije poroda),ali oni kazu da to nema vezeuser posted image i da ce ona stici sveuser posted image



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
11.6.2009 10:40:42   
aazra
Remzy,
 
Hvala puno na informaciji..Ne mogu vjerovati da smo dovedene do toga da idemo privatnicima po vakcinu...Ko znaci nema neka ne vakcinise dijete.
sramotauser posted image !!
Je li Ambera primila samo jednu vakcinu? Vidim u potpisu da ima oko deset mjeseci ako se ne varamuser posted image ?
Sto je nisi ranije vodila?
Daj boze da to krene vec jednomuser posted image .

_____________________________








(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
14.6.2009 21:41:39   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: nita

Poštovane mame, kao što znate, Hib vakcine već neko vrijeme nije bilo u Zenici, kao ni u cijeloj Federaciji BiH. Upravo sam od kantonalnog epidemiloga saznala da su navedene vakcine stigle u Zenicu. Moja bebica je umjesto te vakcine primila treću dozu HBV, DTP i TETRAXIM, pa ćemo za 10 dana ići da primi HIB.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.6.2009 3:29:35   
Dalila Sa
Evo provjerena informacija,stigla HIB vakcina u Dom Zdravlja Stari Grad.
Ja danas zvala i rekli mi da su vakcine stigle.Mi sutra idemo da primimo

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.6.2009 3:50:14   
remzy
IZVORNA PORUKA: aazra

Remzy,
 
Hvala puno na informaciji..Ne mogu vjerovati da smo dovedene do toga da idemo privatnicima po vakcinu...Ko znaci nema neka ne vakcinise dijete.
sramotauser posted image !!
Je li Ambera primila samo jednu vakcinu? Vidim u potpisu da ima oko deset mjeseci ako se ne varamuser posted image ?
Sto je nisi ranije vodila?
Daj boze da to krene vec jednomuser posted image .


Ambera ima 10 mjeseci, i jeste primila samo jednu vakcinu iz banalnih razloga: te zima, te Lamija u školi u koju idu i bolesna djeca, te neko kašljuca, neko nahlađen, te ona sama se razboli... ali mi ćemo to sve sustići i nadamo se da, ako Bog dadne, neće biti nikakvih problema!!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.6.2009 9:13:46   
tweety
remzy i kod mene je slična situacija,uvijek ovaj kašalj te nestašica ali evo napokon je došla pa ću je vjerovatno sutra voditi.Rania ima 7mj i sad treba da primi onu od 4mj.

Kod nas na pedijatriji su došle ove vakcine.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.6.2009 9:18:42   
Dinkica
I moja bebica je primila jutros vakcine, ima 4 mjeseca i 4 dana i trebala je primiti DiTePer, Polio i HIB, navodno sve su strihirane u kartonu ali koliko sam ja vidjela ona je primila 2, jednu u ruku i jednu nogu i narucena je za 2 mjeseca na HIB drugi dio. Mozda su ove prve dvije vakcine 2u1, nije mi bas jasno. 

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.6.2009 9:22:21   
Anoniman
Mene je kolegica zvala da mi javi da su vakcine stigle,ona zvala svoj DZ na Vojničkom polju i rekli joj da su vakcine stigle i ona danas vodi svog dječaka da primi. Ja ču da nazovem svoj DZ Omer Maslić da vidim dal ih ima i vodim odmah svoju Asju. Pedijatrica mi je rekla da ovu drugu treba da primi do 2 rođendana.

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
24.6.2009 20:24:37   
Snjeguljica
Nisam znala gdje bih ovo stavila, ali pošto se tiče vakcine, smjestih ovdje.
Kopirano je sa drugog foruma i sad se ja bacih u razmišljanje. Pročitajte svakako, pa ako ima neko neki savjet, neka pričauser posted image


Želim par reči o DTP vakcini. Supruga mi je iz Rusije, jako je protiv vakcinisanja uopšte ali je pristala uz izuzetke. Često mi je pričala kako DTP vakcina može da izazove neželjene efekte kod dece, pri tome ne mislim na povišenu temperaturu i tsl. Mislim na trajne mentalne poremećaje kod dece. Mislio sam u početku da preteruje a onda sam malo istraživao na tu temu. Obzirom da sam advokat i da su mi dostupni propisi Republike Srbije, citiraću Vam par članova Pravilnika o imunizaciji i načinu zaštite lekovima (Službeni glasnik RS 11/2006) a Vi obratite pažnju na član 23:

Član 21: Potpuna vakcinacija protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja sprovodi se kombinovanom vakcinom protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja (u daljem tekstu: DTP vakcinom), u tri doze.

Član 22: Razmak između dve doze DTP vakcine ne sme biti kraći od jednog meseca.

Član 23: Pored opštih kontraindikacija iz člana 8. ovog pravilnika - posebne kontraindikacije za vakcinaciju protiv velikog kašlja DTP vakcinom su evolutivna neurološka oboljenja (nekontrolisana epilepsija, infantilni spazmi, progresivna encefalopatija).

Član 24. stav 3. (ostali članovi nisu bitni): Dete uzrasta od navršena dva meseca do navršenih pet godina života kod kojeg se utvrdi postojanje trajne kontraindikacije za primenu DTP vakcine zbog teže neželjene reakcije na prethodnu dozu DTP vakcine, vakciniše se DT vakcinom ili kombinovanom vakcinom protiv difterije, tetanusa sa acelularnom pertusis komponentom (u daljem tekstu: DTaP vakcina) na način koji utvrdi Stručni tim iz člana 11. ovog pravilnika.

Poenta moje priče jeste da se ZNA za potencijalne opasnosti od obične DTP vakcine (koja se btw. prima kod nas) a da NIKO ne govori roditeljima o tome!! Pretpostavljam da bi svako na ovaj ili onaj način našao sredstva da svom detetu kupi DTaP ili onu pentax... (ne znam kako se zove).

Btw. mi smo bebu vakcinisali sa DT vakcinom, bez pertussis elementa.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
24.6.2009 22:29:15   
NANICA
Eeee, a gdje smo mi u svemu tome i gdje su nasi zakoni. Uzas, vec sam jednom napisala negdje, covjek ih ne bi ni vakcinisao kad svako malo neka afera, ali i ne smije preuzeti odgovornost na sebe da ih ne vakcinise.
Bad user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
24.6.2009 22:43:05   
Snjeguljica
Ma meni je ovo strašno, stvarno. Moja beba je primila jednu i ne znam šta sad?! Vidjećemo sa dr dali se negdje može beba testirati.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
24.6.2009 22:45:58   
NANICA
Moj bebac je primio dvije, koliko sam mogla skontati ali pojma nemam sta covjek da radi. Hajde vakcinisi a jos gore nemoj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
24.6.2009 22:54:47   
anitaMO
moja je svaku primila na vrijeme.i za ovu što smo bili naručeni za 6 mjesec primila je u četvrtak.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
16.7.2009 0:09:59   
Halida
Vakcine se provjeravaju po istom sistemu bilo da ih kupuje pa daje privatnik ili drzavna institucija. Dakle postoje drzavne agencije i komisije koje odobravaju uvoz i registraciju lijeka/vakcine a tek onda su na raspolaganju za kupovinu i distribuciju u zemlji bilo za privatne ili drzavne ustanove. Pitanje je kako se provjeravaju donirane vakcine koje se daju u drzavnim zdravstvenim ustanovama??? Konkretno je to Hib kojeg donira UNICEF preko programa GAVI za nerazvijene zemlje. Da li se te vakcine provjeravaju na nasoj dijeci? Ne bih da budem paranoik ali nakon rata i vijetnamskih keksova covjek se zapita?!
Ali evo da nesirim samo teorije zavjere i neke korisne info: U drzavnoj zdravstvenoj ustanovi u KS se daje Tetraxim (DTP, IPV) i to je dobra vakcina francuskog proizvodaca i odvojeno Hib donirana vakcina. Kod privatnika se mogu primiti/ kupiti vakcine Infanrix u kojima je sve u jednoj vakcini ( DTP, IPV, Hib) tako da bebu bocnu samo jednom umjesto dva puta. To su malo kvalitetnije i naravno skuplje vakcine britanskog proizvodaca koje za sada nasa drzava nemoze priustiti svojoj djeci a ko moze nek izvoli kod privatnika.
No neprovjerena informacija je da ce se uskoro ove vakcine davati i u domovima zdravlja u KS ali neznam da li se onda s tim vakcinama mijenja program vakcinacije jer recimo po ovom kalendaru u DZ sada u 6 mjesecu sa DTP IPV neide Hib vec Hepatitis B3. Sto je opet sadrzano u Infanrix penta vakcini koje neznam da ce ici u DZ.
Neznam eto mislila sam da bi gđa Senka kao ugledni novinar imala komentar koji je malo vise zasnovan na istrazivackim cinjenicama a ne samo na rekla mi doktorica "A, pravo da kažem i nisam sigurna gdje se to mogu kupiti provjerene vakcine. Strašno!!!!"

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
22.1.2010 21:02:44   
R&T@
Držite se obje!
I nas ceka ta vakcina koju nismo dobili na vakat jer je bila nestašica!
A nikako mi se ne ide, uvijek nam vakcina pokvari dnevni raspored koji jedva uspostavimo....
user posted image   vakcine.........user posted image mrzimo ih........

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Nestašica Hib vakcina za redovnu vakcinac...
10.3.2010 0:37:17   
milenium
tajra jeste li primili ovu vakcinu?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *