|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 8:57:31   
NARI
Jutro ženice! Hajmo, evo je vrela user posted image user posted image user posted image
Ja brzinski pijem, pa odoh vaditi nalaze. Ni ja ne volim nikakvim dr. da idem, ali sta se mora nije ni tesko.
BUBA DARO, cestitam ti bebicu!user posted image Da vam je ziva i zdrava mnogo godina skupa sa vama!
LEJLA, jesam ispratila sam skolarca. Krenuo je u treci razred, a tek napunio 8 godina. Ona mu torba teza od njega haman user posted image . Bas mi se stisne kad krene ujutro. Ne mogu da vjerujem da je skolarac....kao da sam ga jucer rodila.
Zene drage, meni nikada nije curilo prije vremena user posted image Salim se malo...Meni se u bolnici grudi upale dok mlijeko /kolostrum jos nije ni prokapalo. I sad smisljam kako da provucem list kupusa u bolnicu da sebi olaksam user posted image I obavezno moram pumpicu spakovati. Kod mene ce biti porodjaj sekcijom, pa cu ostati bar 4 dana u bolnici. Moram razmisljati i o tome, uh.
Zelim vam ugodan i vedar dan, pa - pa

(odgovor članu amelaaaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 9:47:41   
agatha
Bubice, cestitam, hvala Bogu pa je sve hairli proslo.
Princezi želimo dug i sretan zivot!user posted image user posted image user posted image
Zenicama kojima je termin u septembru,sretnooo!
Mene je porodio Sanjin Dekovic, joj luda insanauser posted image user posted image

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu NARI)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 10:05:30   
Leptirica13
bubadaro, nek je sa srecommm..presretne smo zbog tebe..da ste na zive I zdrave..

midnight, stavi I nama roze linijice...curica je sigurno :)

Juce smo bili kod Dekovica naseg...beba skoro kilu ima..vrti se ,pravi mali zvr..nogice,tamo vamo..kaze dr da pliva :)
Pile moje, kako mi je drago vidjeti je ...uglavnom, sve pod kontrolom sto se bebe tice..
meni nesto curi iz bradavica al nije tecnost,nego se skupi na bradavici pa nikako ocistiti..dao mi da pijem Duphaston tbl I jos neke vaginalete..
kome to curi, obavijestite doktora..jer,ako je neko jace curenje moze doci do prijevremenog poroda...

pusa za sve :)

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 10:07:15   
Leptirica13
Agatha, sad vidjoh sta si napisala..
nas vodi sanjin I divan nam je...iskreno se nadam da ce me I poroditi..morat cemo na carski, tako da cemo gledati neki termin kad je on u smjeni..
de mi malo ispricaj iskustvo :)


_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 10:36:49   
lejla80
Jutro žene, evo uštipaka od heljde, hajte Bujrum, ja ih napravila ko da nas je desetoro, ev ubili se jedući Ahmed i ja. Još sam pustila njega da sam maže sa nutelom ajjj do lakata se on umazao user posted image

Kod mene sinoć bilo spavanja hvala Bogu, prošli smo i bez grčeva, jest da listovi još uvijek bole od preksinoć. Evo malo surfam po internetu da vidim šta još osim mg mogu unositi da ih spriječim.

Nari a zašto ti na sekciju ideš? Koje su kod tebe indikacije? Misliš da će ti trebati izdajacila tamo? Ojjjj ja imam toliku averziju prema izdajalicamauser posted image Imam je a vala nikad je upotrijebila nisam. Ja još pojma nemam o porodu.

Leptirice prvi put čujem za to curenje. To bi u pravilu trebao biti kolostrum. Mislim, ono ko malo curne pa se zakori na bradavici. Jesi li zbog toga dobila duphaston, mislim ja ga svakako pijem zbog kontrakcija. Eto i nas gazimo šesti, ulazimo lagano u sedmi mjesec hehehuser posted image user posted image , odmah je sve lakše. Jel privatno ideš kod Sanjina ili si gore na Jezeru? Mene je vodio u prošloj trudnoći, malo predetaljan, meni to išlo na živce hahah...i dopisivanje sa njim preko mobitela. Ne znam kakav je sada. A za sekciju ti je svejedno, svakako nećeš ništa znati ako se odlučiš za opštu. Bas me zanima kako se osjećala dara kad je spinalna popustila?



_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 10:42:13   
Leptirica13
lejla, nikad nisam vidjela tecnost,samo to zakoreno zuto koje tesko ocistim..skoro nikako...
Sanjinu idem privatno u nasu malu kliniku...inace se ne dopisujemo, tako da taj dio ne znam :)
meni se bas svidja sto se posveti...
od 12 sedmice sam na progesterone depo I jos sad kako mi je uveo ove tablete, hoce mi nesto biti... :( I uveo ih je zbog tog curenja..kaze,preventive radi,da se dodatno zastitimo iako su mi ostale I injekcije progesterona..
I jedva cekam sljedecu sedmicu da mogu reci sedmi smo mjesec :) ovako, ni tamo ni vamo...
posto ja imam problem sa trombofilijom I koristim clexane 0,6, citala sam da epiduralnu ne preporucuju onima koji imaju problem sa koagulacijom I koriste terapiju za to..tako da nam preostaje samo opca anestezija..

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 11:08:36   
lejla80
Leptirice ma ništa se ne sikiraj za to na bradavicama, ja sam imala i u prvoj trudnoći, isto tako se zakori, a prenijela sam preko termina 7 dana. Oj i ti imaš terapije bruku, mene smoriše ovi duphastoni, 3 dnevno. To redovno koristim a ove ostale điđe tipa željeza i vitamina i mg, preskačem user posted image
A za sedmi, u pravilu ulaskom u 28 sedmicu, ulaziš u sedmi mjesec, tako su racunali mojoj sestri. Ona se porodila 28 +2. A ja računam po terminu poroda, to je onda sutra aBd.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 11:13:04   
Leptirica13
znam za sedmice,,,imam onu tablicu..ja sam danas 26+5..to je skoro punih 27 sedmica..u pon je prvi dan 28 sedmice..tako da je to pocetak sedmog mjeseca.
ma,pici vrijeme ko ludo..
uglavnom, koliko god da uzivam u pupi I lupkanju,ipak jedva cekam da se porodim..

_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 11:32:17   
lejla80
Ja sam onda dva dana prije tebe heh...ma sve znam, sve je to divno, krasno al nije jednostavno. Nek su živi i zdravi, i nek izađu haha.... Mi se možda gore i sretnemo na porodu. Ja sam prvi carski imala, tak da nije isključen i ovaj put.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 13:19:34   
Leptirica13
mozda I hocemo..javim svakako kad nam zakazu termin, pa ako budemo skupa taman da se gore malo druzimo :)


_____________________________

od 01.03.2013.cekamo nasu/e malu/e igrackicu/e..
16.03.2016. IVF, 2 blastociste
26.03.Beta 207.7,II Beta 364,2
05.04.2016. dvije male gest.vrecice :)
19.04.kuca jedno srce...03.05.ipak jedna beba

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 13:20:27   
agatha

IZVORNA PORUKA: Leptirica13

Agatha, sad vidjoh sta si napisala..
nas vodi sanjin I divan nam je...iskreno se nadam da ce me I poroditi..morat cemo na carski, tako da cemo gledati neki termin kad je on u smjeni..
de mi malo ispricaj iskustvo :)


Kad sam došla u subotu ujutro taman Dekovic preuzeo smjenu, i jos Nakas i Stojkqnovic cini mi se. Porodio me znaci Dekovic i sestra Mersa cini mi se, mladja je.Divni su bili, nekam rijeci.On mi je cak pokvasio gazu i donio da se brisem. Nisu me sjekli ali sam malkice unutra pukla pa imam dva konca i sivenje unutra boli ko djavo iako su bili bas njezni rekli su da ce boljeti. Cula sam poslije da ga zovu majstor za sivenje hehe. Jedino mi je uzasno sto nema veze sa doktorima ono uzimanje podataka na prijemu sa kontrakcijama na dvije minute uzasss

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu Leptirica13)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 14:02:30   
tačkicaa
Merhaba žene, deder da se i ja prebeležim user posted image
Neću dugo, samo da i ja koju turu odkukam, ipak sam ja sad od vas najtrudnija user posted image Bole me zglobovi na stopalima i šakama, i otekle su, imam osjećaj k'o da su mi šake promrzle, fuj user posted image Da mi je ovaj curetak nagurat' na 3 kile, pa da jedem ananas, nek' ovo više krene user posted image
Agatha Koja si ono ti bila sedmica kad si rodila? I kako ide dojenje? Jesi uspjela? user posted image
Sretno na kontrolama i s nalazima, javite nam dobre vijesti user posted image
Pozdravljam ostatak družine user posted image

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 21:13:45   
svamojadjeca
masaAllah gledam ovaj spisak u septembru bas vas ima,ovaj moj novembar nesto mrsav sa bebama.zene moje rade li vama hormoni,danas nesto me stislo samo bih plakala,muz mi je vani radi i nema ga kuci do pred porod a ja sama sa djecom,pa mi bas bas danas nesto faliuser posted image .valjda su hormoni

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 21:15:46   
svamojadjeca
oooo ne cestitah bebi i mami sve naj naj najbolje vam zelim

(odgovor članu svamojadjeca)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 21:16:40   
Bebica11
Hej Zenice

Evo i meneuser posted image

BubaDaro iskrene čestitke user posted image

Evo nam i septembra neka hB. I ja se nadam porodu sredinom novembra aBd jer sam dvoje prirodno rodila na 38 plus 1 pa se nadam i sa trećim tako aBduser posted image

Ogtt test sam radila. Sve ok hBuser posted image čak bolji nego u prethodnoj trudnoći kad je bio na granici. Pomalo osjeti bh kontrakcije al dobro je hB. Popijem ponekad i Mg na svoju ruku čisto preventivno. On svakako smije do 32.sedmice. Čovo mi je na Hadzdzu pa Odbrojavam dane do Bajrama. Malo cemo i do svekijevaca da "ubijemo" vrijeme i da se što prije sastanemo ponovouser posted image

Nove trudnice dobrodošle.

Pcelica23 ja sam u prvoj trudnoci imala od 6.mj tako curenje kolostruma. Ostanu flekice po potkosulji. Ugl ne diraj nista i sve je ok. Ništa strašno. I u ovoj sam imala jednom il dva puta a i na bradavicama se "zakori" kao bijeli čep.. Vjerovatno to neprimjetno curi. A eto ova trudnoca uredna hB bez kontrakcija na uzv tako da no sikirli be hairli user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 22:21:33   
anidla
dobro vece zene!

daroooo cestitke iskreneeee user posted image user posted image user posted image bas mi je drago kadcujem da je sve ok hvalaBogu...

ja sam grozna danas...na hair i na dobro...ne mogui ni poceti pisati sve simptome jer bi trajalo do ujutro...


hoce li neko sutra u malu skolu za dojenje kod muzicke skole??? odlicna savjetnica drzi predavanja ispred fb grupe dojenje je in...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 22:24:24   
anidla

IZVORNA PORUKA: Midnight_489

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA user posted image user posted image
Neaktivne nakon odredjenog vremena brisemo.
(zbog neaktivnosti na temi) user posted image


SEPTEMBAR 2016 user posted image

03.09. Vrtni patuljak user posted image - porodila se 19.08. user posted image user posted image
09.09. BubaDara user posted image - porodila se 01.09. user posted image user posted image
11.09. Agatha user posted image - porodila se 27.08. user posted image user posted image
16.09. ema08 user posted image - porodila se 23.08. user posted image user posted image
26.09. Lejni user posted image
26.09. samy_lo user posted image
28.09. tackicaa user posted image


OKTOBAR 2016 user posted image

06.10. anidla user posted image
-- 10. winky_sa user posted image



NOVEMBAR 2016 user posted image


02.11. Maglaj_num user posted image
10.11. amelaaa user posted image
28.11. svamojadjeca user posted image


DECEMBAR 2016 user posted image

01.12. bebica11 user posted image
03.12. lejla80 user posted image
04.12. leptirica13
24.12. bambi1 user posted image



JANUAR 2017 user posted image


05.01. NARI
06.01. midnight489 user posted image
20.01. aidicaa

FEBRUAR 2017 user posted image

02.02. saraa

MART 2017 user posted image

05.03. ananas_ze
06.03. bejbibi

APRIL 2017 user posted image

10.04. maya25

Što je vas septembarske terminuše krenulo... user posted image user posted image
Dodala sam i tebe maja user posted image





mene ovaj spisak opasno plasi kojom brzinom se krece prema meni user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Midnight_489)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
2.9.2016 23:51:27   
winky_sa
Anidla i mene isto plasi user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 8:31:27   
bejbibi
Jutro zene ..ima li budnih il sve jos spavateuser posted image

Ja se nissm nsspavala...sinoc oko pola 2 probudila me neka buka u kuci bas sam se bila prepala ..mislila neko provaljivao uh..nisam dugo mogla zaspati ..mozda je bio propuh ,ne znam .

Juce ssm isla na kontrolu i sve ok sa bebicom....ne zna jos sta je ..vidjela sam kako sisa palac i dva puta stucala user posted image smijesno pravo ,bas skakutala haha

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu winky_sa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 9:43:12   
Midnight_489
Jutroo bebele user posted image
Danas ja i moja mama planiramo ići u JYSK kupiti nešto user posted image čujem tamo kod Mostara se otvorio FiS pa
ćemo svratiti,mada moja mama ne voli baš hodati po tim velikim radnjama user posted image

leptirice curica znači user posted image odmah te bojim u rozo čim sjednem za kompjuter user posted image

Ima li još koje na kafici?

_____________________________

Hana - mamina princeza 03.01.2017 :)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 9:47:06   
Midnight_489
bejbibi user posted image za kontrolu.
Baš mi se osmijah razvukao za ovo 'štucanje' user posted image

_____________________________

Hana - mamina princeza 03.01.2017 :)

(odgovor članu Midnight_489)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 10:32:07   
lejla80
Evo i mene da se šarnem. Danas sam nešto bez ideja. Nit znam hoću li gdje hodati, niti šta bi mogla kupovati a ni raditi po kući. Biće da ću najviše ležati hehe. Sve se nadam nadoći će mi neka inspiracija.

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu Midnight_489)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 11:32:27   
samy_lo
Da se i ja javnem :)
Danas sam tako usporena,a posla preko glave..ne znam da li cu ista uraditi,najprije ce biti da cu raspaliti prijateljici na kaficu ;)

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 12:54:12   
agatha

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

Merhaba žene, deder da se i ja prebeležim user posted image
Neću dugo, samo da i ja koju turu odkukam, ipak sam ja sad od vas najtrudnija user posted image Bole me zglobovi na stopalima i šakama, i otekle su, imam osjećaj k'o da su mi šake promrzle, fuj user posted image Da mi je ovaj curetak nagurat' na 3 kile, pa da jedem ananas, nek' ovo više krene user posted image
Agatha Koja si ono ti bila sedmica kad si rodila? I kako ide dojenje? Jesi uspjela? user posted image
Sretno na kontrolama i s nalazima, javite nam dobre vijesti user posted image
Pozdravljam ostatak družine user posted image

Tackice, bila sam 37+6. A dojenje, dobro zasad hvala Bogu samo sikimo.Bili se zacepili mlijecni kanali kad je mlijeko nadoslo ali masiranjem mi sestra razbila i sad je vec puno bolje.Divan je osjecaj dojiti bebu i sve se onda lakse podnosi. :)


_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori o očekivanju beba - Septembar
3.9.2016 13:06:02   
lejla80
Agatha pa super ako samo dojite onda je to to. Bitno je samo da ne posustanes kad naiđu skokovi u razvoju. Kako sluša mala žabica? Zafrkava li? Jesi se ti imalo oporavila?

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu agatha)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *