|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 8:03:29   
eminaja
Manuela cestitke da vam je zdrav i ziv jos
Mnogo godina zajedno s vama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 9:29:06   
bejbibi
Jutroo drage ,jeste se naspavale ..ja nisam ..prvo M probudio kasalj ,pa se A nesto vrtila ,probidila pa dugo nije mogla zaspati ..ma ludnica ,pocela i sliniti ,ja kasljem uzasno ...et,uhvatilo nas opet izfleda ..

Ja danas usla zvanicno u 9mj

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 10:07:38   
Zelimo_bebu
Jutrooo zene moje kako ste mi?

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 10:24:16   
anandi
Jutrooo
Evo i mene, maloprije ustala pa pijem kafu.
Manuela cestitam draga, da nam se sto prije oporavis a bebici zelim duug i sretan zivot user posted image

bejbibi znaci ti si nam na redu user posted image

Evo mene danas zvanicno 25+0 user posted image

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 11:23:15   
bejbibi
ANANDI ima prije menw Lina i Ananasuser posted image po terminima ,e sad nikad se ne zna user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 16:39:10   
bejbibi
Gdje ste zene ?

Ja sam tako umorna :( pravila pizze za rucak pa sve na nogama ,bas sam se umorila .maloprije sjela i vec mi se spava ..

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 17:09:26   
orhideja2505
Evo i mene zene moje, ziva napola..
Ubise me mucnine i povracanje, 6kg sam smrsala...isla na infuzije, ma haos
A zeljezo mi nisko bas..
Ali eto nadam se da ce biti bolje, sad malo sa lijepsim vijestima, bila sam danas na pregledu, smotuljci napreduju user posted image pocela sam piti prenatal, valjda ce biti bolje


Manuela cestitam, da bude ziva i zdrava 100 godinauser posted image

Eto ljubim vas sveee...Terminusama sretno user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 18:02:22   
bejbibi
izbjegavanje stražnjeg položaja ili kako pomoći bebi da dođe u prednji položaj
Bebina leđa su najteži dio njezinog tijela. To znači da će leđa prirodno padati prema najnižem dijelu majčinog trbuha. Dakle, ako je vaš trbuh niže od vaših leđa, npr. dok sjedite na stolici naginjući se prema naprijed, tada će bebina leđa «padati» prema vašem trbuhu. Ako su vam leđa niža od trbuha, npr. dok ste udobno zavaljeni u fotelji, tada se bebina leđa mogu namjestiti bliže vašim leđima.
Izbjegavajte položaje koji pomažu bebi da se okrene licem prema vašem trbuhu. Najveći krivci za taj položaj su poluležeći položaj u fotelji, sjedenje u autu pri kojem se naginjete prema natrag ili bilo koji položaj u kojem su vam koljena viša od razine zdjelice.
Najbolji način vježbanja je taj da provodite čim više vremena uspravno sjedeći, klečeći ili da ste na dlanovima i koljenima (četveronoške). Kada sjedite na stolici, obavezno provjerite jesu li vam koljena niža od zdjelice te trup lagano nagnite prema naprijed.
Gledajte televiziju klečeći na podu, sjedeći na jastučićima ili kuhinjskoj stolici. Pokušajte također sjediti na kuhinjskoj stolici tako da ste licem okrenuti prema naslonu.
Koristite joga položaje dok čitate, gledate televiziju ili se odmarate – npr. položaj u kojem sjedite uspravnih leđa, spojenih stopala i koljena raširenih u stranu.
Dok ste u autu, sjedite na jastučiću tako da vam je zdjelica nagnuta naprijed. Naslon sjedala neka bude uspravan.
Ako na poslu pretežno sjedite, povremeno ustanite i razgibajte se.
Ne sjedite prekriženih nogu! To smanjuje prostor u prednjem dijelu vaše zdjelice, a otvara ga prema leđima. Da bi se pravilno namjestila, beba treba puno prostora u prednjem dijelu vaše zdjelice.
Nemojte podizati stopala! Ležanje s podignutim stopalima olakšava bebi namještanje u stražnji položaj.
Spavajte na boku, a ne na leđima.
Sve dok niste sigurni da je beba u ispravnom položaju, izbjegavajte duboke čučnjeve jer otvaraju zdjelicu i ohrabruju bebu da se spusti.
Prsno plivanje smatra se posebno dobrim jer pokretanje nogu pomaže otvaranju zdjelice i okretanju bebe. Dok plivate prsno preporuča se nošenje naočale za plivanje kako biste mogli plivati u pravilnom položaju pri kojem vaše lice potpuno ili djelomično zaranja u vodu. Prsno plivanje pri kojem se izvijate kako biste držale lice izvan vode je uvijek štetno za vaš vrat, a pogotovo u trudnoći kada su ligamenti opušteni.
Lopta za porod može pomoći bebi da se ispravno namjesti, i prije i tijekom poroda. Za više detalja pročitajte članak o primjeni terapijske lopte za porod.
Brojne vježbe koje se rade četveronoške također mogu pomoći, npr. ljuljanje bokova s jedne na drugu stranu, ili zaobljivanje leđa poput mačke nakon čega slijedi spuštanje kralježnice prema dolje.
Kada ležite u krevetu, ne morate brinuti kako bebu dovesti u dobar položaj jer dok ležite vodoravno, beba se ne spušta u zdjelicu. Tek kada ste uspravni, beba se može spustiti ili u prednji ili u stražnji položaj.

Evo i link
http://www.roda.hr/portal/trudnoca/trudnoca-kroz-tromjesecja/namjestanje-bebe-u-optimalan-polozaj-za-porod.html

< Poruku je uredio bejbibi -- 6.2.2017 18:04:26 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu orhideja2505)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
6.2.2017 18:03:36   
bejbibi
Ovo su savjeti kako pomoci bebi da se okrenw u prednji polozaj radi lakseg poroda ..mozete vjezbati kad udjete u 35.seduser posted image
Fino jw znati ovo i olaksati sebi i bebi ;)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 9:33:08   
bejbibi
Jutro zene ,pa gdje ste ...otisla mi Manuela i sad utihnula tema user posted image hajde javljajte se :)

Evo kafica ☕☕☕☕

Ja deveram sa bolesnom djecicom ..kasljemo,slinimo....
Dan tmuran,kisovit,bezze:(

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 10:30:54   
Zelimo_bebu
Jutrooo evo i nas
Vrijeme je uzas fuj bljak...al ajd izdrzat ce se nekako...
Bejbibi hvala za clanak...misa mu sta je s djecicom?
Anandi gdje si zeno?
Ostale moje trudnjce garant uspavane jer je vrijeme samo za kunjanje...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 11:37:34   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Gdje ste zene ?

Ja sam tako umorna :( pravila pizze za rucak pa sve na nogama ,bas sam se umorila .maloprije sjela i vec mi se spava ..

Pa sjedi zeno! Kod mene tabure u kuhinji, nije da se ja toliko umorim na nogama nego mi beba pritisce mjehur da stajat ne mogu.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 11:38:30   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: bejbibi

ANANDI ima prije menw Lina i Ananasuser posted image po terminima ,e sad nikad se ne zna user posted image

zna

Moj dr planira cr krajem februara aBd

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 11:47:06   
anandi
Jutrooo i od mene ili bolje reci dan user posted image
Pijem kaficu pa bujrum.
Sinoc sam se komirala user posted image kupila sebi jastuk za spavanje pa sam ga sinoc iskoristila i mogu vam reci da bebaca nisam ni osjetila, kako sam legla u tom polozaju sam se i probudila user posted image Ustanem jutros u 6 s mm, ispratim ga na posao i predem u dnevnu s jastukom i ponovo zaspim kad maloprije bebac luupa ko nikad hehehe nekako sam legla na jastuk i valjda ga stisla s lijeve strane pa se nije mogao okrenut user posted image Nije se okanio dok me nije razbudio, i sad evo ga spava.

bejbibi bas mi je zao...ono nije ni cudo kakvo nam je promjenjivo vrijeme, zacas pokupit neki virus. Hvala na savjetima user posted image

orhideja ne daj se zeno, proci ce i mucnine iako ti se sad cini kao d nikad nece user posted image Jesil dobila sta za zeljezo da pijes? Meni je ferogobin za mjesec dana doveo zeljezo u red. E da, posto vec vodis borbu sa mucninom kad budes pila prenatal obavezno ga pij uz ili poslije jela, nikako na prazan zeludac

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 11:50:47   
ananas_ze
Ev i mene

Dan
Noc katastrofa, al nadoknadim ja to danas aBduser posted image
Bejbibi samo nek ture nema, ja kasalj i promuklost vucem najmanje mjesec dana,ne pamtim kad sam ovako bolesna bila.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 11:56:44   
manuela RR
Zene moje evo brzinski da vam se javim dok bebi spava...
Svakoj bi pozeljela porod kao moj ....

Porod skolski kao u knjigama nit sjecena nit indukcija nisu me ni pipnuli vaginalno porirodno sve .Dosla u pola 11 puko mi vodenjak sa kontrakcijama na 15 min u prijemu otvorena 4 prsta dok su me primili i zavrsili papirologiju u radjaoni usla u pola 12 bila 7 prstiju i u 1 vec rodjen....Bez ikakve medicinske intervencije..... Za sat i po se rodiouser posted image user posted image ljubimo vas moj deckic i ja...

< Poruku je uredio manuela RR -- 7.2.2017 11:58:24 >

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 12:06:03   
anandi

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Zene moje evo brzinski da vam se javim dok bebi spava...
Svakoj bi pozeljela porod kao moj ....

Porod skolski kao u knjigama nit sjecena nit indukcija nisu me ni pipnuli vaginalno porirodno sve .Dosla u pola 11 puko mi vodenjak sa kontrakcijama na 15 min u prijemu otvorena 4 prsta dok su me primili i zavrsili papirologiju u radjaoni usla u pola 12 bila 7 prstiju i u 1 vec rodjen....Bez ikakve medicinske intervencije..... Za sat i po se rodiouser posted image user posted image ljubimo vas moj deckic i ja...


Bas mi je drago da je sve proslo tako brzo i dobro. Sad uzivaj sa svojim deckicem user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 12:26:25   
M.A.M.
Jutro i od nas,odnosno dan je uveliko ja jutros poranila pa na nuklearnu vadila TSH,aj majko mila gore guzve nedaj Boze nikom,krajem sedmice jos krvnu sliku pa iduce sedmice aBd na kontrolu,kad stanem na vagu ima da me Dr naruzi i to dobrouser posted image

Manuela super hvala Bogu dobro si prosla kao i ja,sad uzivaj i mazi bebaruuser posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 12:27:10   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Zene moje evo brzinski da vam se javim dok bebi spava...
Svakoj bi pozeljela porod kao moj ....

Porod skolski kao u knjigama nit sjecena nit indukcija nisu me ni pipnuli vaginalno porirodno sve .Dosla u pola 11 puko mi vodenjak sa kontrakcijama na 15 min u prijemu otvorena 4 prsta dok su me primili i zavrsili papirologiju u radjaoni usla u pola 12 bila 7 prstiju i u 1 vec rodjen....Bez ikakve medicinske intervencije..... Za sat i po se rodiouser posted image user posted image ljubimo vas moj deckic i ja...


Divno user posted image
Uzivajte user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 13:59:54   
Lina85

IZVORNA PORUKA: manuela RR

Zene moje evo brzinski da vam se javim dok bebi spava...
Svakoj bi pozeljela porod kao moj ....

Porod skolski kao u knjigama nit sjecena nit indukcija nisu me ni pipnuli vaginalno porirodno sve .Dosla u pola 11 puko mi vodenjak sa kontrakcijama na 15 min u prijemu otvorena 4 prsta dok su me primili i zavrsili papirologiju u radjaoni usla u pola 12 bila 7 prstiju i u 1 vec rodjen....Bez ikakve medicinske intervencije..... Za sat i po se rodiouser posted image user posted image ljubimo vas moj deckic i ja...


Manuela cestitam draga a malom princu dug i sretan zivot aBduser posted image
Ma sha Allah Bas mi je drago da si Imala ovakav poradjajuser posted image


_____________________________

^^^^^Zivot mamin i tatin stigao 10.09.2011.^^^^^

----------Volimo te najvise na svjetu----------

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 14:08:13   
Lina85
Dan zenice
Mi Danas bili na ctg sve uredno fala Bogu,ponovo za nedelju Dana ako ostanemo u komadu.Mene boli zeludaca i Imam uzasne mucnine user posted image
Bejbi da nam sto pre ozdravite user posted image
Zene neznam dali je Normalno Ali mene toliko hvata panika kad pomislim na poradjaj da to nije normalno dali se nekoj desavalo ovouser posted image
Ostale zenice user posted image


_____________________________

^^^^^Zivot mamin i tatin stigao 10.09.2011.^^^^^

----------Volimo te najvise na svjetu----------

(odgovor članu Lina85)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 14:22:49   
Zelimo_bebu
Manuela tako si me obradovala...svaka cast za takav porod hvala Bogu dragom...sad uzivaj sa svojim deckom...
Ljubni ga jednom i od nas

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 14:26:50   
3_godine
Manuela, tako je lijepo procitati nesto ovako, tvoja situacija je bas za pozeljeti. Gdje si se poradjala?

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 16:14:03   
Andy_Bec23
Manuela divan porod... iz tvojih usta u Božje uši da i mi imamo tako lagane porode ;)

Meni je od Juce opet muka i povraćanje a 13 sedmica pa ja sam mislila prestat će i sa d je prestalo u 13 toj sedmici a meni sad još gore ;(


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu 3_godine)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 19:43:55   
Andy_Bec23
Bejbibi kako djeca jesu bolje??



_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *