|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 19:46:58   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Lina85

Dan zenice
Mi Danas bili na ctg sve uredno fala Bogu,ponovo za nedelju Dana ako ostanemo u komadu.Mene boli zeludaca i Imam uzasne mucnine user posted image
Bejbi da nam sto pre ozdravite user posted image
Zene neznam dali je Normalno Ali mene toliko hvata panika kad pomislim na poradjaj da to nije normalno dali se nekoj desavalo ovouser posted image
Ostale zenice user posted image




Draga i mene a tek sam 12+3 šta da ti kažem... imala sam porod za poželjet za 10 sati rješila sve ;)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Lina85)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 20:52:17   
vesela_vrba
Manuela user posted image za lagan porod, drago mi je cuti, uzivajte :)

bejbibi nadam se da su djeca bolje :(

Ja sam vala danas nesto neraspolozena bez razloga, hormoni izgleda :/

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 21:54:17   
PeggiSue
Drage zene, da li neka od Vas ima iskustva sa Dr. Balicem?

(odgovor članu vesela_vrba)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 22:50:55   
Zelimo_bebu
PegiSue ne znam da li mislis na opcenito kliniku i doktore Balic...ili na doktora Balic...ja sam konkretno pacijent doktorice Balic i zadovoljna sam...od samog pocetka sam htjela samo nju...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu PeggiSue)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 23:02:53   
PeggiSue
Ja sam bila kod doktora jer je bio samo kod njeg termin, a htjela sam doktoricu.. medjutim procitala sam svakakve kritike na doktora medjutim prema mebi je bio zaista korektan, ljubazan i pristupacan pa mi nekako glupo traziti doktoricu.. :(

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
7.2.2017 23:31:18   
anandi
PeggiSue moje misljenje za doktora je negativno. Ja sam bila njegov pacijent vise od 3 godine. Cinjenica zna on biti i ok, pristupacan ali za vodenje trudnoce. Po meni za ganjanje trudnoce nije....skroz malo prica, a mi kakve smo zene zelimo da znamo sve sta nam se desava. Mene je zavlacio cijelo vrijeme...Sad sam kod doktorice i malo je reci da sam preezadovoljna. Puno srece ti zelim s njim

(odgovor članu PeggiSue)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 0:05:35   
Mina90
Manuela user posted image cestitke, aBd da I nama budu lagani porodi....
Ja cesto sanjam da sam u bolnici, hoce da me porode, a ja bjezim I govorim da nije meni jos vrijeme... user posted image

Bejbibi masala ti vec u 9, ne mogu ni zamisliti kakav je osjecaj kad vidis da sina redu za porod.... meni prvi pa ne znam sta me ceka....ja cu u 8 pocet hurme tamanit i masirat maslinovim, samo mi daje da me ne sijeku, to mi je strasno, radije bi na carski nego to...
Ostalim trudnicama mahanje I poljubce saljem user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 6:02:38   
PeggiSue
Anandi, takav odgovor sam i ocekivala, dakle ja se nogu prebaciti kod doktorice zar ne?
user posted image


(odgovor članu Mina90)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 7:51:51   
anandi
Jutroooo user posted image hajde bujrum.
Ja sam se evo digla ko vjestica, bebac ubi user posted image Idemo sad u pola10 ponovo na 4d i nadam se da ce sada pokazati lice bar za jednu slicicu a ne da mi siri noge.
A sve mi se cini da ce dok ja odem on kao i obicno zaspat pa ce bi biti opet ustani, sjedi, lezi, cucni ne bi li ga poremetila user posted image

PeggiSue naravno da mozes otici kod doktorice. Al znaj i da su one sestrice malo na svoju ruku, odmah guraju kod doktora ali trazi doktoricu pa i da sacekas 10-tak dana dobit ces termin kod nje. Ja sad imam taktiku kad odem kod nje odmah po izlasku iz ordinacije kazem sestrama da me naruce za 3-4 sedmice i kad dode dan dva pred termin one me zovu da provjere da li dolazim ili im ja javim prije da necu doci. Jesi li ti trudna ili ganjas trudnocu, nisam upratila user posted image

Mina bas si me nasmijala user posted image user posted image s tim da bi radije carski nego da te sijeku. Pa ne znam sta bi ti rekla, kako god da nam bude samo neka nama bebice dodu zdrave i zive a mi cemo se oporavit.
Ja sam isla na operaciju slijepog crijeva i imam rez od 10-tak cm, ne znam da li je isto ali u svakom slucaju je rezan stomacni misici i bolovi su za poludit. Na odjelu gdje sam lezala s jedne strane su pacijenti s hirurgije a s druge strane hodnika ginekologija i bas sam gledala zene koje su prirodno rodile a i bile sjecene da su se komotno kretale a mi ko patkice. jedva ustajale s kreveta.
Kad se samo sjetim da su me natjerali da ustanem i setam ja s onim stalkom sa infuzijom i gledam u one sobe a zene poslije cr suze liju dok uzmu bebu u narucje.

(odgovor članu PeggiSue)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 8:51:03   
bejbibi
Jutro zene. Kako ste ..ja nenaspavana al haj nadoknadit cu u toku dana nekad :)
Djeca su onako,kaslju al bitno da nema ture ..pa vidjet cemo

LINA ima li kakvih naznaka kod tebe :) ti si nam na redu hehe

ANANAS ti znaci definitivno na carski ides

MINA ma ja sam vise ispraksirana user posted image nije meni porod kolko mi je kako cu kasnije sa bebom i djecom ...to me pojede ,ne znam kakk cu se snaci :( vec me hvata nervoza

Ostale zene sta ima? Imate mahanje sve

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 10:02:52   
Zelimo_bebu
Dobro jutro
Pegi naravno da se mozes prebaciti od doktora kod nje ili obratno i zahtjevati termin kod nje ako si nova...ja sam tako i nije bilo problema
Anandi sretno sa 4d i javi nam impresije
Mene boli zub raste mi sedmica zene i sve se upalilo do krajnika cijelu noc nisam spavala...ne znam sta da radim ni gutat ne mogu valjda od tolike upale...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 11:50:00   
PeggiSue
Anandi: Radimo na tome, neuspjesno.. doktor je konstatovao polip na endometriju, povisen prolaktin i TSH 3,52..
Ali ja sam sigurnija kod doktorice jer svi je hvale i osjecala bi se sigurnije...
Al mi glupo, kontam sta ce reci doktor, da.sam uobrazena, bezobrazna jer nije bio los prema meni, naprotov ljubazan je. Mozda ce se uvrijediti, zato mi neugodno..

Zelimo bebu: hvala ti, pokusat cu, objasnila sam gore..razloge.
Kakva je situacija kod Vas?user posted image

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 12:07:48   
anandi
Evo mee, ni treca sreca nije upalila. Dobili smo jedva jednu slicicu i to je smrknut da ne kazem da je ruzan user posted image Ali uhvatili smo kako trlja i izvlaci svoju muskost user posted image Pravo musko. Teski smo 785gr

PeggiSue nemoj se uopste opterecivat sta ce dr reci...totalno je nebitno kad ionako novac ide oboma. Moj ti je savjet ako nisi provjeri i ogtt+inzulonemija kao i 4 gena na trombofiliju.
Ja sam mu jedne prilike rekla da se obrati supruzi da mu ona pokaze kako se pregledaju pacijentiice i kako se s njima razgovara i otisla od njega da bi nakon 2-3 godine usla u postupak vto kod doktorice i dodem na punkciju kad doktor radi. user posted image samo smo se nasmijali.
U glavnom u ovoj nezahvalnoj borbi za potomstvo pored dr strucnjaka veoma je bitno da bude doktor psiholog. Bar po meni, ako vec masno placam zelim da imam potpuni ugodaj i sve informacije sto se od doktorice moze ocekivat. Ona se max posveti

zelimo b bem mu misa, pa kud sad zub da pocne bolit user posted image ne daj se draga. Ako su ti ima gnoja po krajnicima skuhaj sebi caj od dumbira. Meni je on pomogao

bejbibi spaval se user posted image

(odgovor članu PeggiSue)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 13:04:57   
PeggiSue
Anandi, dobila sam uputnicu za imzulinemiji.. i rekao.mi je za test na trombofiliju, al zasad da nije potrebno.. i tako, cekam kontrolni pregled pa cu vidjeti sta dalje :(

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 16:08:32   
Zelimo_bebu
Pegi tvoje je pravo da ga mijenjas ali jeste ruzno ako nemas razlog za to...e sad opet kazem sve je do tebe...igraj na kartu zene mozda i uspijes...na kraju krajeva ne moze ti nitko uskratiti pravo izbora...mi smo pacijenti doktorice u postupku smo bili u oktobru i hvala Bogu uspjeli iz prve i sad cekamo nasu bebu...dijagnoze trombofilija..polip odstranili histeroskopijom..insulinska rezistencija...muz imao los nalaz ali eto hvala Bogu i doktorici koja je zaista prema nama bila korektna
Anandi ma raste mi sedmica zeno i od nje se spustilo na lijevi krajnik nije gnjojna angina il nest slicno nego samo od tog zuba sto raste...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 16:28:33   
3_godine
Pozdrav zenice svima! Mi smo danas 15+1. Od prije 2-3 dana osjetim onako neka lagana probadanja prvo na jednoj pa na drugoj strani, u zdjelici i prema jajnicima. Moze li to biti od istezanja ligamenata materice?
I za ovo znam da je off topic ali mozda poznajete nekoga kome moze pomoci, posto sam ja u novembru trebala na vantjelesnu a nisam otisla jer sam ostala trudna, prodala bih jako povoljno 2 ampule puregona ako nekom treba. Ne zamjerite na postu.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 16:30:10   
PeggiSue
Zelimo_bebu: i ja imam polip 10 mm.. muzev nalaz dobar.. vjerovatno i inzulinemija.. kako je prosla histeroskopija jer i mene ceka? Kakav je oporavak, jel bolno?
:(

Ja zelim user posted image ali vidjet cemo hoce li sudbina biti naklonjena.. zasto ste vi u postupak? Jesul ponudili inseminaciju?

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 18:40:40   
Zelimo_bebu
Pegi histeroskopija odlicno prosla...nije bolilo nista...sve super...odmah nakon histeroskopije smo isli u postupak jer su poslije histero vece sanse za uspjeh vantjelesne... a nismo htjeli inseminacije a nisu ni bile velike sanse da ce uspjeti za mene je to samo bacanje para...odmah smo dogovorili postupak...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 22:13:49   
vesela_vrba
3 godine mene isto tako, ali prodje. Ako sam dobro procitala na netu svi ti bolovi su normalni, bitno je samo da ne traju non stop. Kod mene bude cini mi se po citav dan nekad, nekih dana bude malo u jednom dijelu a nekih dana nikako. Bas me bolilo i probadalo na zadnjem pregledu i doktor kaze da je to normalno. Mada se ja uvijek prepadnem, uvijek bude neke male doze straha kada me bolucka ali bice da je to sve sastavni dio trudnoce :)

< Poruku je uredio vesela_vrba -- 8.2.2017 22:14:15 >

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
8.2.2017 22:15:57   
vesela_vrba
p.s. ima grupa na FB, Neplodnost iskustva, pa mozes tamo ponuditi jer dosta zenica iz te grupe ide na VTO.

(odgovor članu vesela_vrba)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
9.2.2017 12:06:02   
Mina90
Pozz zene, gdje ste to, nema vas...
Bejbibi kako si ? Ima li kakvih novosti?
Anandi ja sam prije nepune dvije godine imala operaciju dermoida, bio na lijevom jajniku...rez isti ko kod carskog, bar tako izgleda na stomaku...nikakvih problema nisam imala osim sto.na pocetku nisam smjela prtit tesko I moras pazit kako ustajes...deseti dan isla na koncert Dine Merlina hehe :D meni bas strasno da me dole sijeku, sve kontam na sta ce mi to dole licit, bit cu razvaljena ko bunar...hahah opet bitno da bude sve ok sa bebicom, pa ako bas moraju sjec onda neka sijeku...

Zna li neko ko je iz Sarajeva, gdje imaju sve vjezbe za trudnice I od koje sedmice se ide ? Isto tako me zanima ako znate kako da zdravstvenu knhizicu promjenim tj da dodam muzevo prezime, promjenila sam licnu I pasos, a vozacku i zdravstvenu jos nisam...hocel bit kakvih problema ?'jel koja od vas to radila ?

(odgovor članu vesela_vrba)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
9.2.2017 13:07:16   
bejbibi
Hi zene ,kako ste ? Ja nesto bezveze ovih dana pa mi se ne da ni pisat ..ovo vrijeme takooo depresivno uh ..tmurno ,kisovito,jos zahladilo opet a bilo tako fino ugrijalo ...jedva cekam proljece ,to mi je omiljeno godisnje doba :)
Kod mene sve po starom ,djeca onako i dalje kaslju al proci ce ,navikla vise ...
MINA ma vjeruj da sjecenje nije nista strasno ..to ni ne osjetis Bogami .kod sivanja daju anesteziju al et negdje cekaju da djeluje negdje ne .ja nisam osjetila nista prvi put a drugi sam bez icega prosla ,divno..sad ne znam kako ce biti ...a gospodjica ti se nece nista promjenitiuser posted image

Ja uvijek pisem s moba pa sorry na greskama :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Mina90)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
9.2.2017 14:00:49   
manuela RR
Ne mogu ja da ne uletim u ovu temuuser posted image
Sto se epiziotomije tice ja ovaj put ixbjegla nit sjecena nit sam pukla babica u toku porodjaja je bas komentarisala kako je tkivo svo mekano i elasticno...

E sad ja sam praktikovala masiranje medjice svaki dan od 34 sed. Weledinim uljem za medjicu ubjedjena sam da me ono spasilo.
Mislim da moze i necim drugim al masaza medjice sigurno ce vam pomoci....
user posted image
Sretno slijedecim terminusama...

Bubamara se nije javila nakon poroda?

Nadam se da je sve OK.

Pozdrav za sveuser posted image

< Poruku je uredio manuela RR -- 9.2.2017 14:05:05 >

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
9.2.2017 14:46:40   
anandi
Dan bebele, gdje ste nestale??

Mina nije nikakav problem za zdrastvenu knjizicu bar na TK, a vjerujem da je i tamo isto.
Ja kad sam mijenjala presla sam na muzevo osiguranje i dodala novo prezime. Uzela samo novu knjizicu, markicu, popunila je, mm odnio u svoju firmu tamo stavili pecat od firme i odnijela u socijalno oni ovjerili i to je to.

bejbibi i ovdje je bas vrijeme bezveze. Ja sam nesto jedva, ustala sam u 12 a cijelu noc nisam spavala.
Sad evo isla do Poste, uzela potrebne formulare da popunim i da promijenim prebivaliste napokon. Krajnje vrijeme mi je i da to zavrsim.

manuela ma neka te, samo ti nama svracaj. Kako si, kako bebac?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Razgovori u očekivanju beba-FEBRUAR
9.2.2017 15:52:18   
3_godine
Manuela, gdje si kupovala weledino ulje?

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *