|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
26.9.2017 18:21:55   
vila_7
Jok Ziel ja ti isprica su svoju dijagnostiku i ne ode post. Uglavnom, garant su ti ledja jahahhah. Mene je prije trudnoce tako i jos plus trnjenje u ruci. Sad kad se desi samo ispravnije legnem i prodje.

I ja imam bas puno sekreta pogotovo ako hodam vise, ne smrdi i cini se OK, nisam radila briseve (kod nas to niko ne radi), ali mi je dr. na pregledu rekla da ga ima puno pa da ipak uzmem one macmiror 6 komada. I jesam, e sad neku promjenu nisam vidjela. A i u prošle dvije trudnoce mi je bio iscjedak kolicinski pojacan.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
26.9.2017 18:23:44   
vila_7
Almasa prekdinoc sam te se sjetila, boli stomak,bole ledja i uspanicim se reko sta ako se otvaram kao i ti a ja nista. Ali eto hvala Bogu proslo je pa se nadam da je i to bilo ono moje stabdardno-bol dva dana pa odmor 10. Isvaki put kad me tako boli stomak-sutradan VIDIM da se stomak povecao

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
26.9.2017 19:00:21   
almasa16
Dobro vece drage zenice..
Nemojte da vas ovo sto se meni sada desilo pocne toliko plasiti da svaku sitnicu pocnete gledati kao potencijalnu veliku opasnost.. Samo eto da ne do Bog budete spremne na sve jer nekada jednostavno ne mozete ni vidjeti da nesto nije ok i obrnuto ako vas nesto boli ne znaci da je problem.
Ja sada samo znam da nedo Bog ako sta krene budem spremna psihicki a ne da potonem kao posljednji a nadam se i zadnji put.
Jedva cekam da se skinem sa ovih antibotika da prestane ovaj pritisak na mjehur...
Sada kako sam primila taj lijek za smirivanje kontrakcija i sirenje maternice kako sam dosla kuci beba se bas "oslobodila" osjecam po cijelom stomaku udarce i to prave :)
Sto se iscjedka tice ja ga eto nisam imala nikako pa belaj tako da nista to ne mora da znaci...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
26.9.2017 20:12:04   
vila_7
Almasa ma sve ja to znam ,jos sam u sve tri imala bolove. S prvom sam stalno i zvala dr., ali vjeruj nikad se nisam opustila , jer mi je uvijek kad krenu bolovi , a sta ako ovaj put ipak trebam dr.a ja ne odem,....i tako u krug cijelu trudnocu 😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
27.9.2017 12:48:28   
ziel

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA

AVGUST 2017 user posted image
23.08. covered user posted image porodila se 9.9.user posted image

NOVEMBAR 2017 user posted image
04.11. drznica
17.11, YaYa 2017

DECEMBAR 2017 user posted image
16.12.2017 Silver
20.12.2017 ziel user posted image

FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7
12.02. almasa16 user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3

APRIL 2018 user posted image
20.04. sretna_mama
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
03.05. mala curica
18.05. Vortex

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
27.9.2017 13:07:20   
Daenerys
Bila sam trudna i sretna...I bas nekako kada sam se htjela upisati i prijaviti termin za 23.03.18., imala sam spontani....user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 9:56:15   
almasa16
Daenerys veoma mi je zao zbog tvog gubitka.. da znas da ovdje ima zena koje su isto prosle i evo sad su trudne i sve je ok tako da se ne daj obeshrabriti i samo idi naprijed i misli pozitivno. user posted image Druge ti nema..

Dobar dan drage zenice, kako ste danas? Jeste li uspjele ugurati se u topliju odjecu od prosle godine ili ste isle kupovati?
Ja se ovih dana mnogo bolje osjecam hvala Bogu.. pritisak dok piskim se smanjuje sve vise ocito te bakterije napokon izlaze iz sistema,..takodje pijem puno caja od brusnice i on ocito pomaze da to sve izadje. Antibiotike pijem jos dva dana i onda jos malo vaginalete i kontrola. Beba udara stalno nekad bas lupi jako prepadne me user posted image

vortex gdje si je li sve uredu? Nesto imam los osjecaj javljala si se svaki dan sad te odjednom nema javi nam se da znamo sta se desava? user posted image

Ostale zenice nigdje vaaasss

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 14:59:35   
ziel
Daeneyers zao mi je stvarno user posted image jel ti to prva trudnoca?

I ja se pitam sta je sa Vortex. Nadam se ipak da nije ono najgore.... i nadam se da ce nam se uskoro javiti..

Mala curice ni tebe nesto nema draga, jesi li bila na prvoj kontroli?

Ja sam bila sinoc na kontroli. Mala ima 1200 gr . Punih 28 nedjelja.. Bas je napredna. Zato mi i stomko veliki i ide nekako naprijed puno. Bice ona teza od R kad se rodio 100%. Sve ostalo ok. Potvrdio je dr.spol da je zensko.user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 28.9.2017 15:00:45 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 15:15:02   
Daenerys
Hvala vam ...Nije mi prva trudnoca, nego treca...
Znam da ima zena sa puno tezim problemima,ali eto imala sam potrebu da se pozalim.
Ja sam na ovom forumu od 2007.godine, samo sam imala drugi profil i obje trudnoce sam "prosla" sa RR rajom, stekla mnoga prijateljstvauser posted image

Na pogresnoj temi sam se pozalila, ali me spisak termina rastuzio

Uzivajte u svojim trudnickim danimauser posted image Zelim vam zdrave bebice i lagane porodeuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 15:44:03   
mala curica
Ziel,da,da bila sam 🙄
Sve ok srce kuca ❤️
05.10 imam kontrolu.Sada sam u 11-toj sedmici,u subotu ulazim u 12-tu sedmicu.
Uletim citam vas,ali slabo vremena da se javim i pisem.
prosle i ove sedmice sam bas bila u obavezama i poslu,mijenjali namjestaj pa ne dodje sve za isti dan.Cekaj kad ce dovuci,pa trazi ljude da pomognu unijeti u stan.
Sve je ok,nemam nikakvih tegoba,osim sto sam od gin dobila vaginal-krem antibiotik za baktetiju koja izaziva neprijatan miris rodnice.Sada je sve ok .Nema vise nista ,cisto kao suza 😂

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 15:47:14   
vortex RR
Draga Daeneyers, zao mi je da to cujem. Nadam se da ces se brzo oporaviti i krenuti pozitivno i hrabro dalje. Cekamo te opet na ovoj temi... i ne, nema "pisanja na pogresnoj temi".. sve smo mi tu da se podrzavamo i lakse prodjemo kroz dobre i lose dane...

Hvala vam drage moje sto se brinete, sve je ok.. barem mislim da jeste. Stalno sam na sl.putovanjima pa valjda i ne stignem razmisljati kako sam :) jedva cekam narednu sedmicu i kontrolni uz.. trebala bi tada biti 8 sedmica.
Od simptoma imam samo bolne i velike grudi hehe, bol u maternici i jajbicima je skroz prestao...

Jedino sto me trenutno "muci" je to sto se meni stomak vec vidi... i to nije stomak "najela sam se" vec bas "trudna i to bar 3 mj"... nisam rekla nikome na poslu i bojim se reakcije, otkaza itd... a kredit ne trpi otkaze hahaha

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 16:24:26   
vila_7
Hej trudnjacice, kako ste sve redom?

D.zao mi je zbog tvog gubitka ,ali kao sto neko rece dosta nas je isto proslo, a ti imas dva zlata da ti daju dodatnu snagu ,proci ce, pa ces opet u nove pobjede 😉

Almasa , Ziel i Cauchy, gdje vi osjetite svoje bebice?
Ja i dalje samo nisko ispod pupka. Ne mogu se sjetiti kako sam s njima dvjema...Doktorica prošli put kad sam pitala jel nosim niskom,rekla da ne.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 18:52:48   
cauchy
Hallo debeleuser posted image

Ja evo dosla s posla, odmaram...
Vilo, i ja tako oko pupka osjecam ili nize, na obje strane stomaka. Toliko ponekada udara da odskace stomak user posted image user posted image

Zao mi je forumasice koja je imala spontani, samo hrabro dalje!

Almasa, drago mi je sto si sada bolje. Jesi li saznala kakva je infekcija u pitanju bila, koja bakterija?

Ja jucer radila nalaze krvi i urina, hvala Bogu uredu su. U ponedjeljak mi je kontrola kod moje doktorice, jedva cekam user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 18:55:11   
vila_7
Ma Cauchy ja osjecam stalno ispod pupka i odmah kod stidne kosti, ne znam mozda tako okrenuta beba pa tu pokrete vise osjecam.



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 19:29:54   
cauchy
Ma ne brini, ja ponekada znam osjetiti skrooz nisko, valjda kako se okrene, pa lupa nogama ili rukama. Ponekad istovremeno lupa i na lijevoj i desnoj strani, ne znam kako, možda se okrene poprijeko...ma samo nek ona meni udara, da znam da je sve uredu. A na mamu je, već sada se bavi fitnesom, hehe user posted image
A negdje sam procitala da je sada vrh maternice malo iznad pupka, pa je valjda normalno da još udara nisko....

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 19:32:08   
vila_7
Ahaaa, eh super. Ma spomenut cu ja njoj opet sljedeci put al eto.....da covjek ne povjeruje kako se uopce ne mogu sjetiti nekih stvari iz prošlih trudnoća

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 22:23:53   
vila_7
Ja ne znam kako vi s prehladam al kod mene ovo vise nije normalno, vec treci put sam prehladjena od pocetka trudnoce. Evo nocas me sinusi uhvatili , sve me boli ispod ociju. U prošloj trudnoci samo jednom bila bolesna a u pretprošloj nijednom. A sad je ova trudnoca u kojoj se najvise kljukam i prirodnim i vjestackim vitaminima.....za nepovjerovati

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 22:27:36   
vortex RR
Vilo, apsolutno te razumijem. Od pocetka ove trudnoce vucem prehladu, kasljem vec 15 dana, a sinusi zezaju bas od pocetka. Pijem vitamine i dodatno sve prirodne zezalice za dizanje imuniteta... srecom nije bilo visoke temperature, ali ovo bas iscrpi, kao da nije dovoljno sto sam sama od sebe umorna i skrsena

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
28.9.2017 22:30:29   
cauchy
E moja vilo, i kod mene je tako. Zacas me uhvati grlo, onda pocne i nos da curi, sinusi da bole...ali primijetila sam da mi za sinuse pomaze ispiranje nosa i sinusa slanom vodom. Kupila sam u apoteci aqua maris sistem za ispiranje sinusa, ukucaj na netu, vidjeces kako djeluje. Ponekad koristim morsku, a nekad i obicnu kuhinjsku so i uvijek pomogne. Prije ovoga nisam mogla disati i gusila sam se u slajmu.

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 7:33:27   
vila_7
Hvala vam na savjetima....danas cu odmah nesto ukljuciti i moram glupi ovlazivac zraka kupiti jer starijoj curici cim krene sezona grijanja,njoj krece krv iz nosa ujutro. Ima li neka od vas? Ja ne mogu serpe i one vaze keramicke stavljati jer nemamo radijatora

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 10:09:14   
almasa16
Draga Daenerys bas mi je zao mila :( Pa zna li se sta je razlog.. Sta doktor kaze? Je li se to nekako moze sprijeciti ili bilo sta? kao sto vortex kaze nema pisanja na pogresnoj temi sve smo tu da se razumijemo..

vortex uh dobro je da je sve dobro vec sam se bila zabrinula user posted image Nema potrebe da te to muci... vec sam ti napisala svaka trudnoca je prica za sebe..I svaka maternica je drugacija.. kod nekoga se odmah vidi a kog nekoga se bas mora pricekati.. Je li ti ugovor na neodredjeno? Ako jeste ne vidim razlog da se plasis... A ako nije mislim da nedo Bog da ti se to desi da ih mozes tuziti... Nemoj da se sekiras u svakom slucaju.. Meni je ugovor istekao bez mogucnosti da produzim i evo ne radim vec mjesec dana muz je glavni "provider" i opet smo svjesno isli da dobijemo bebu iako smo znali da ja od septembra vise nemam posao.. Zato sto ne postoji pravo i pogresno vrijeme, bitno je da se beba rodi ziva i zdrava ako Bog da... Ja sam u velikom stresu bila iako sam planirala ostati trudna zbog posla i cinjenice da ja vise necu "pridonositi" i evo hvala Bogu jos nam nista ne fali snalazimo se.

vilo ja nakon sto sam dosla iz bolnice osjetim bebu po citavom stomaku jer se ocito sad "raskomotio" od lijekova user posted image ali opet vecinom nisko... A sto se te prehlade tice pijes li ti prenatalne vitamine i slicno? ...

cauchy dobila sam otpusno pismo juce ne znaju i dalje koja je infekcija bila u pitanju i mislim da sad zbog dejstva antibiotika nece ni saznati... Pise "prijeteci prijevremeni porodjaj" kao glavni uzrok i bol u stomaku (pretpostavljam da misli na kontrakcije) na 15 minuta. Kako god pise na otpusnom da je stanje prilikom otpustanja stabilno sto je najvaznije.
Sljedece sedmice mi je kontrola i jedva cekam samo da mi doktori potvrde da je sve ok..

Dobar dan ostale zenice, kako se osjecate danas? Ja slabo spavam ovih dana sreca pa ne radim pa mogu po danu nadoknaditi sve

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 10:35:12   
vila_7
Ma Almasa pijem sto je najgore a nikad ih nisam pila. Sto mi prijateljica kaze ti gora kad pijes vitamine,dok ih nisi pila nista ti nije bilo 😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 10:55:34   
almasa16
aa svasta.. pa nista ako ti je bas lose popij paracetamol a pij puno tekucine, caja posebno, voca.. ono standardno sto se uzima kad si prehladjen...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 13:06:09   
mina3
Pozdrav drage zene ev i ja da uhvatim vremena i koju napisem,vidim vi vrijedne dosta ste se napisale
drago mi je zbog svih pregleda koji uredno prodjose neke vidim cule i srceko user posted image a ja cekam da moje bebce krene da lupa
Daenerys zao mi je zbog spontanog nazalost znam kako je to proci,budi jaka
Almasa znam draga da ne smijem pretjerivat s ciscenjem al kad vrag neda mira aj da smjestim sve pa je lakse odrzavat al ne znam polako...sto se tice toplije odjece dosta toga moram kupit pocevsi od jakne,proslu sam trudnocu bila proljece ljeto i nisam puno kuppovala al sad vec moram...a ti sto manje brige da aBd brzo prestanes piti antibiotike,bice to uredu sve
Ziel kako tvoja ledja' mene cesto donji dio zaboli al sreca ne traje dugo,sta li ce bit za koji mjesec...bas fino sto je curica na putu sto ces imati i jedno i drugo..
Ostale dame koje su bolesne brzo ozdravljenje zelim
ja sa svojojm malom deveram par dana imala temperaturu dva daa i od tad jedva obrok pojede za citav dan...ubi me to njeno jelo ludim lagano user posted image


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - SEPTEMBAR
29.9.2017 13:27:23   
Daenerys

IZVORNA PORUKA: almasa16

Draga Daenerys bas mi je zao mila :( Pa zna li se sta je razlog.. Sta doktor kaze? Je li se to nekako moze sprijeciti ili bilo sta? kao sto vortex kaze nema pisanja na pogresnoj temi sve smo tu da se razumijemo..




Pa, receno mi je da je najcescii razlog spontanog u prvom tromjesecju poremecaj broja i gradje hromosoma kod ploda....Jednostavno se majka priroda "pobrine" da ne opstane takav plod
Meni se desilo na poslu da sam prokrvarila,pa sam nazvala svog ginekologa,koji mi je rekao da kupim odmah tablete Duphaston i popijem 4 u sat vremena, da pokusam sprijeciti...,ali ubrzo su krenuli veliki ugrusci i vise nije bilo spasa user posted image

Za mene je to bilo prestrasno skustvo,a mogu misliti kako je tek zenama koje se godinama bore da zatrudne,pa im se tako nesto desi user posted image

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *