|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
23.1.2013 14:33:08   
bebacha
http://www.coolinarika.com/recept/mascarpone-sir/

provjeren vise put i super je(ja sam stavljala masnije vrhnje)

ja mislim da mozes koristit i vajkrem,negdje sam citala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1351
   RE: Torte
23.1.2013 14:37:43   
Hannica
Da sam na vrijeme pitala.... user posted image Hajd moze i vajkrem prvi put.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: Torte
27.1.2013 23:07:33   
m.i.n.a.
na raznim temama ste pricale o milka torti ali tesko je sve procitati....

da li je radite po ovom receptu:http://www.coolinarika.com/recept/746415/),

ako radite,jel potrebno smanjiti kolicinu secera jer je sa ovom prepreslatka?

kada objasnjava kremu,kaze pomjesajte brasno,zumanjke i puding..preostalo mlijeko sa secerom zakuhati i dodati ovaj prvi dio...da li u prvi dio ide napravljen puding (pretposavljam u 1l mlijeka ako su tri pudinga) ili samo prah pa zakuhati sa ovim...ne vjerujem da je ovako ali eto da prvo pitam...


p.s. mala_sa,ako ikad vidis ovaj post voljela bih te uganjati na fb:-)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: Torte
27.1.2013 23:13:30   
Hanady RR
Krema znači ovako...

staviš na šporet mlijeka litar mlijeka i 100 gr šećera...iz toga izvadi jedno 6-7 kašika u zdjelu...
eh ovo nek ti na špertu porkuha  a ti u ovu zdjelu dodaš žumance sve, puding prah i brašna koliko piše i dobro umutiš da ti ne ostanu grudvice...
kad proluha mlijeko /zakuha...krene da kipi skloniš ga sa vatre u to saspeš ovo izmešano pa sve vartiš na špret i kihaš...smanji vatru prskat će te i mješaj da ne zagori...
ne trebaš to mnogo kuhati oko 6-7 minuta dok vri zajedno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: Torte
27.1.2013 23:21:28   
m.i.n.a.
hvala na objasnjenju:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: Torte
21.2.2013 9:34:12   
saritaa
Zenice treba mi pomoc...u koji kalup da pravim jafa tortu( mislim na velicinu kalupa)...i jel u kore ne ide prasak za pecivo user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: Torte
21.2.2013 9:46:34   
tinkivinki
ja pravim u okrugloj precnik 26 cm.ja imam neka 2 recepta u 1 ide prasak za pecivo i pece se jedan biskvit od 6 jaja pa se polovi,u drugi ne ide.zavisi od recepta

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1357
   RE: Torte
21.2.2013 9:57:46   
saritaa

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

ja pravim u okrugloj precnik 26 cm.ja imam neka 2 recepta u 1 ide prasak za pecivo i pece se jedan biskvit od 6 jaja pa se polovi,u drugi ne ide.zavisi od recepta



hvala, ma ja sam mislila praviti po ovom receptu sto je postavila Hanady na prethodnoj stranici.

hm obzirom da sam je mislila praviti za rodjendan curici, bojim se da ce biti mala, neznam, jedino mozda da povecam mjeru...i da pravim u veci kalup...bi li to i na sta licilo user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: Torte
21.2.2013 10:07:57   
tinkivinki
zavisi koliko gostiju imas,ali ova torta nece biti mala sa 4 biskvita.i nemoj veci kalup,26 ili 24 cm jer su biskviti po 3 jaja

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: Torte
21.2.2013 10:24:31   
saritaa

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

zavisi koliko gostiju imas,ali ova torta nece biti mala sa 4 biskvita.i nemoj veci kalup,26 ili 24 cm jer su biskviti po 3 jaja


ocekujem da ce nas biti oko 25...


_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: Torte
21.2.2013 10:46:56   
tinkivinki
mislim da bi bila onda u knap,ne znam onda da povecas mjeru pa u veliku cetvrtastu od elektricnog,pravis 4 kore po 6 jaja,a fil isto duplouser posted image

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: Torte
21.2.2013 11:46:26   
saritaa
ma onda najbolje da rezem manje komade user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: Torte
22.2.2013 20:57:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

ja pravim u okrugloj precnik 26 cm.ja imam neka 2 recepta u 1 ide prasak za pecivo i pece se jedan biskvit od 6 jaja pa se polovi,u drugi ne ide.zavisi od recepta



hvala, ma ja sam mislila praviti po ovom receptu sto je postavila Hanady na prethodnoj stranici.

hm obzirom da sam je mislila praviti za rodjendan curici, bojim se da ce biti mala, neznam, jedino mozda da povecam mjeru...i da pravim u veci kalup...bi li to i na sta licilo user posted image


moj je klup 26 ...ova torta dosta je visoka...pun kalup bude...kad režež slobdno nek ti budu tanje kriške sviam će bti dovoljno...
i preko 25 njih se poslući ovom tortom jer jer je baš visoka


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: Torte
22.2.2013 23:51:00   
saritaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: saritaa


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

ja pravim u okrugloj precnik 26 cm.ja imam neka 2 recepta u 1 ide prasak za pecivo i pece se jedan biskvit od 6 jaja pa se polovi,u drugi ne ide.zavisi od recepta



hvala, ma ja sam mislila praviti po ovom receptu sto je postavila Hanady na prethodnoj stranici.

hm obzirom da sam je mislila praviti za rodjendan curici, bojim se da ce biti mala, neznam, jedino mozda da povecam mjeru...i da pravim u veci kalup...bi li to i na sta licilo user posted image


moj je klup 26 ...ova torta dosta je visoka...pun kalup bude...kad režež slobdno nek ti budu tanje kriške sviam će bti dovoljno...
i preko 25 njih se poslući ovom tortom jer jer je baš visoka




ok, hvala puno Hanady user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: Torte
7.4.2013 20:15:45   
Hanady RR
Torta ''Farah''

oblik pravougaonik, pekla u plehu 30x20 u plehu 30x20

Kore, 4 komada peku se iz dva pečenja

2 jajeta umutiti, dodoati šolju od 250 ml šećera, istu tu šolju do pola ulja, i dvije takve šolje brašna, dobro umutiti, dodoati vanilija šećer i prašak za pecivo. dobro je umutiti i dodati mlijeka 1 dl jer je gusto i 2 kašike kraš čokolade u prahu.

Peći na pek papiru oko 20 minuta na 180 stepeni.

Kad se ohladi prerezati kocem da se dobiju dvije kore...

Ovo ponoviti dva puta da se dobiju 4 kore...


Krema:
Umuiti 3 cijela jajeta i 6 žumanjaka sa 250 gr šećera u prahu, staviti na paru da kuha mješati konstantno, kad se počne stezati dodoati vanilija šećer i 300 gr čokolade za kuhanje ( ostaviti dva reda za kasnije od ove mjere)...mješati dok se i čokolda ne istopi dobro...
ostaviti da se malo ohladi, pa izrezati 200 gr putera u ovo i sve zajedno dobro izmiksati, dodati 200 gr mljevenih oraha i ohladiti još...


Slaganje:
pripremiti 400 ml mlijeka u koje smo dodoali ona dva reda čikolade i 4-5 kašika šećera, sve ugrijati zajedno ...

na podlogu staviti koru pa je kašikom polako zaljevati gore navedenim mlijekom...
krema, pa opet kora i poljevanje mlijekom i sve tako dok ne potrošimo kore...
sa komletnim ostatkom kreme tortu okolo premazati...
ohladiti je dobro i dekorisati po želji...


ako ćete fondantom onda za ovu tortu pripremite malo butter krema 100 gr putera + 100 gr šećera u prahu izmutiti i dodati 2 kašike mlijeka i umutiti ...
ohlađenu tortu poravnati butter kremom na mjestima gdje treba i ostatka namazati tanko za ljepljenje fondanta na nju


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: Torte
7.4.2013 20:20:13   
Visnja RR
za "Farah"user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: Torte
7.4.2013 20:21:13   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

za "Farah"user posted image user posted image

bas dobro zvuci, sreca pa sliku nisi stavila user posted image user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: Torte
7.4.2013 23:16:05   
mala_sa
Hanady hvala ti draga punooo punooo, sve mi ovo pase user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: Torte
10.4.2013 16:32:43   
Miimy
Jel ima negdje recept Anđeo torte kao sto je Ona iz Azre.... mm je na poslu jeo probi mi mozak user posted image

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: Torte
10.4.2013 21:35:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Miimy

Jel ima negdje recept Anđeo torte kao sto je Ona iz Azre.... mm je na poslu jeo probi mi mozak user posted image


ta nema...
imaju dvije ovdje na temama i čak 3 na komletnom interentu al ni jedna nije ona iz Aure Bijeli anđeouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: Torte
10.4.2013 22:04:52   
Miimy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Miimy

Jel ima negdje recept Anđeo torte kao sto je Ona iz Azre.... mm je na poslu jeo probi mi mozak user posted image


ta nema...
imaju dvije ovdje na temama i čak 3 na komletnom interentu al ni jedna nije ona iz Aure Bijeli anđeouser posted image


nazalost user posted image


_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: Torte
10.4.2013 22:26:52   
djoisa

IZVORNA PORUKA: Miimy

Jel ima negdje recept Anđeo torte kao sto je Ona iz Azre.... mm je na poslu jeo probi mi mozak user posted image



http://www.coolinarika.com/recept/769586/

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: Torte
9.1.2014 21:33:57   
DM

IZVORNA PORUKA: DM

tortu koju sam sinoć pravila-torta sa čoko bananicama,ali sam ja iskombonovala nekoliko recepata koje sam našla!
TORTA SA ČOKOBANANICAMA
KORA:6 bjelajaka(dobro umutiti) PA dodati
       6 kašika šećera
       2 kašike brašna
       200 g sjeckanih oraha; peći u pouljenom i pobrašnjenom plehu na 180 stepeni, dok se kora ne odvoji od pleha sa strane!

FIL 1: skuhati 2,5 dL mlijeka sa 2 kašike šećera, pa u nj dodati prethodno umućeno 6 žumanjaka sa 3-4 kašike mlijeka i 4 kašike gustina
Ohladati pa u to dodati:umućeno 125-150 g putera
                               125 g šećera u prahu!

FIL ":skuhati na pola litra mlijeka 2 pudinga od vanile i ohlađeno umutiti sa 125-150 g putera koji je izmiksan sa 125 g šećera!

U jedan od ova dva fila dodati istopljenu čokoladu za kuhanje-100 g!

Nasjeckati 15-tk kom čokobananica!
Na koru premazati žuti fil i po njemu poredati bananice
http://img814.imageshack.us/img814/8183/pa170159.jpg
Zatim premazati čokoladni fil
http://img375.imageshack.us/img375/676/pa170160.jpg

Umutiti 5oo mL slatkog vrhnja za šlag!
Otopiti(ušpinovati)nekoliko kašika šećera  pa  dodati šolaju vode i uhuhati! Kad se ohaladi umiješati u šlag(2 kašike od toga ostaviti za ukrašavanje) pa premazati po čok.filu!
http://img697.imageshack.us/img697/7964/pa170161.jpg
U slast!

evo recepta damma

Evo recept za bebachuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: Torte
9.1.2014 21:55:52   
bebacha
E bas ti hvala

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: Torte
9.1.2014 22:00:25   
DM
IZVORNA PORUKA: bebacha

E bas ti hvala

user posted image
Ja je smislila-zaha je proslavilauser posted image

< Poruku je uredio DM -- 9.1.2014 22:02:30 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *