|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
15.10.2012 0:17:18   
R&T@

IZVORNA PORUKA: tajra26

moze li mi neko dati recept za nutella tortu?


Na 27 stranici ove teme imas link

http://www.nigella.com/recipes/view/nutella-cake-158

i savjete merime-suser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 1326
   RE: Torte
15.10.2012 0:42:00   
merima_s
Ha ha ovi savjeti više ne važe. NE smanjivati količinu nutelle. U receptu kao napomena stoji "Velika tegla Nutelle" . Ja sam ne gledajući gramažu kupila najveću teglu od 750 g i sve istresla u tortu. To je bilo baš previše! user posted image

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1327
   RE: Torte
15.10.2012 9:19:01   
mamabb
ja sam juče pravila ovu http://tortekolaci.com/torte/francuska-cokoladna-torta

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1328
   RE: Torte
23.10.2012 18:31:58   
jasmina_mm
heeeelp
planiram praviti ovu tortu uskoro a nije mi skroz jasan ovaj fil kako skuhati secer sa vodom (koliko vode, koliko kuhati) pa ako je neko radio ovu tortu ili slicnu nek mi javi pleaseeee

http://www.coolinarika.com/recept/730545/

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1329
   RE: Torte
23.10.2012 18:40:57   
Arminaa

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

heeeelp
planiram praviti ovu tortu uskoro a nije mi skroz jasan ovaj fil kako skuhati secer sa vodom (koliko vode, koliko kuhati) pa ako je neko radio ovu tortu ili slicnu nek mi javi pleaseeee

http://www.coolinarika.com/recept/730545/


Nisam pravilu ni ovu tortu, a ni slicnu njoj, al' pretpostavljam da vode stavis tek toliko da prekrije secer i onda ukuhas do gustine sirupa, kao za sampite.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 1330
   RE: Torte
24.10.2012 8:38:44   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Arminaa


IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

heeeelp
planiram praviti ovu tortu uskoro a nije mi skroz jasan ovaj fil kako skuhati secer sa vodom (koliko vode, koliko kuhati) pa ako je neko radio ovu tortu ili slicnu nek mi javi pleaseeee

http://www.coolinarika.com/recept/730545/


Nisam pravilu ni ovu tortu, a ni slicnu njoj, al' pretpostavljam da vode stavis tek toliko da prekrije secer i onda ukuhas do gustine sirupa, kao za sampite.


baš tako.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 1331
   RE: Torte
24.10.2012 9:02:33   
palachinken

IZVORNA PORUKA: merima_s

Ha ha ovi savjeti više ne važe. NE smanjivati količinu nutelle. U receptu kao napomena stoji "Velika tegla Nutelle" . Ja sam ne gledajući gramažu kupila najveću teglu od 750 g i sve istresla u tortu. To je bilo baš previše! user posted image

Merima, pošto si ti kraljiva nutella torte user posted image Šta stavljaš umjesto ruma?Da li mlijeko ili vodu ili?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1332
   RE: Torte
24.10.2012 12:37:37   
gvendolina
moram ovdje da pitam jer je odgovarajuca tema zakljucana,da li vec imate ideje za Bajramske slatkise?
ja se jos uvijek nisam odlucila a veceras moram ici u nabavku,dakle HITNO mi treba receptuser posted image

evo par prijedloga koje razmatramuser posted image
http://www.coolinarika.com/recept/umotani-cokoladni-san/
http://www.coolinarika.com/recept/758818/

moja omiljena torta je havana, ali se nikad nisam usudila praviti jeuser posted image ...ima li neko recept za "pravu" havanu?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1333
   RE: Torte
24.10.2012 12:41:00   
palachinken
Mislim da ima recept za Havanu na RR kuharici!


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 1334
   RE: Torte
24.10.2012 15:19:49   
gvendolina
hvala palachinken lijepo izgleda,ali to ipak nije ona koju ja pamtim...a bas odavno nisam jela onu pravu havanu,a ne mogu da nadjem recept kao da je izgubljenuser posted image na dnu je onaj prhki biskvit,idu i beze kore i cini mi se da ima i cimeta,da mi je taj naciuser posted image

izgleda da cu ipak praviti ovaj umotani cokoladniuser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1335
   RE: Torte
24.10.2012 22:19:35   
merima_s

IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: merima_s

Merima, pošto si ti kraljiva nutella torte user posted image Šta stavljaš umjesto ruma?Da li mlijeko ili vodu ili?


cuj kraljica, ha ha ha. Ma stavim samo kasiku vode i to je to.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1336
   RE: Torte
25.10.2012 10:06:35   
mamabb
ja sam sinoć napravila ovu za Bajram
http://www.coolinarika.com/recept/790952/

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 1337
   RE: Torte
25.10.2012 10:28:49   
draguljče
http://www.ringeraja.ba/forum/torte/m_29249/mpage_33/tm.htm

Ovo mi je jedna od najboljih torti koje sam u životu jela, a samo sam je jednom napravila. user posted image
Samo treba staviti manje kakaa i obavezno staviti slatki kakao. user posted image

I naravno Bijeli andjeo, Kapri torta i Nugat torta. Mmmmmmm

< Poruku je uredio draguljče -- 25.10.2012 10:30:39 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1338
   RE: Torte
30.10.2012 12:25:08   
damma

IZVORNA PORUKA: milenium

ako nema bjele milke(a ja je uvjek nađem)uzmi onda bjelu za kuhanje,samo nek je bjela. ja sam pekla u onom okruglom kalupu al više ne pečem jer mi pušća (a nije zenkler)user posted image

KORE:
5bjelanjaka umutit,dodat
100gr šećera,pa opet umutit.i na kraju
1kašiku brašna i
80(ili 100)grama mljevenih lješnjaka

ovo je za 1koru,moraš 3 X ovako(dok se jedna peče ti drugu muti )
(lješnjake prije mljevenja trebaš isušit u pekari da im spane ona ljuska papirnatauser posted image )

Krema:
15 žumanjaka,1puding od vanilije,200grama šećera i 3 kašike brašna izmutit i izlit u pola litra prokuhanog mlijeka.
dok je vruće kremu podjelit popola.i u jedan dio dodat bjelu milka čokoladu,a u drugi dio crnu milka čokoladu(običnu mliječnu)
kad se ohladi  u jedan dio dodat pola margarina ,u drugi dio drugu polovicu margarina.izmutit šlag-pola ga u jedan dio ,pola u drugi.

i filuješ:
kora-bjela krema-crna krema----kora-bjela krema -crna krema itd dok ne potrošiš sav materijal.

user posted image  evo moje milka torte,vidi se samo za izvana,a unutra su tri kore,k nivoa kreme i okolo šlag.


da li se na ovu tortu mogu stavljati one slike jestive?

kako se one uopste stavljaju? jesam legenda, hocu nesto a veze nemam user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1339
   RE: Torte
30.10.2012 12:37:52   
Honey3
moze damma,na svaku tortu sa kremom ili slagom moze slika,samo je izvadis iz najlona i zalijepis,a ako je torta sa fondantom,onda treba malo kreme ili slaga preko fond.pa sliku zalijepitiuser posted image Ja sam jednom samo na fond.stavila sliku,ona se nije htjela zalijepiti,pa sam je kvasila,ma tortu unakazila skrozuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 1340
   RE: Torte
15.11.2012 23:23:26   
Hanady RR
anđelo...pa biraj :)
CARSKA TORTA (ČOKOLADA)

Sastojci:
Tijesto:
8 jaja
180 gr šećera
100 gr mljevenih oraha + 80 gr brašna, pola praška za pecivo
30 gr kakao praha

Fil:
5 jaja
220 gr šećera
220 gr čokolade za kuhanje
220 gr margarina
1 zamrznuta narandža (može i bez nje)

Glazura:
100 gr čokolade za kuhanje, malo vode, šećera i margarina
(Zagrijavati dok se čokolada ne istopi)
1 kesica šlag pjene

Izrada:

KORA:
Ulupati bjelanca, dodavati šećer, zatim 1 po 1 žumance.
Izmješati orahe, brašno, prašak za pecivo i kakao, pa postepeno dodavati u šato.
Tepsiju obložiti masnim papirom, istresti tijesto i peći u zagrijanoj rerni na umjerenoj temperaturi dok se rub kore ne počne odvajati od tepsije.
Ohlađenu koru izrezati na 3 dijela.

FIL:
Umutiti jaja i šećer u gust šato.
Kuhati u šerpi na pari dok se fil ne zgusne.
Ubaciti čokoladu izlomljenu na komadiće i miješati dok se čokolada ne istopi.
U ohlađen fil umiješati margarin i izrendanu zamrznutu narandžu.
Kore malo navlažiti prokuhanom i ohlađenom vodom sa šećerom uz dodatak malo ruma ili soka od narandže.
Filovati kore i okolo.
Preliti ohlađenom glazurom, a kad se glazura stvrdne, ukrasiti šlagom.

Azure čokoladna
Kore:
Umutiti 3 jaja, dodati solju secera, pola solje ulja, dvije solje brasna, kakao po zelji (ja volim sto crnje to bolje), vanilin secer, i prasak za pecivo. Kad umutis dobit ces malo guscu masu, onda dodaj vrlo malo vode da to razrijedis ili mlijeka. Ja. Kad se ispece i ohladi prerezes je na tri dijela. (meni nekad uspiju i 4)

Fil: Na pari (a mozes i u serpici, ali na skroj laganoj vatri, eto toliko laganoj da mozes dlan staviti na ringlu) kuhas tri cijela jajeta i tri zumanceta. Moras konstantno mijesati da ti se ne zapece nego da se lagano zgusne. Kad se zgusnu dodas cokolade za kuhanje (pise dvije stanglice a ja stavim skioro citavu jer volim okus cokolade) vanilin sece, secera po zelji i i 150 samljevenih oraha, ljesnika ili bademea zavisi sta volis. Kad se krema skoro ohladi dodas 180 grama putera.

Prije filovanja kora ja malo ugrijem mlijeka u koje stavim kasicicu secera (secer uvijek po volji) i . Sa tim mlijekom navlazim kore, i ond ih filujem.

Reform:

Kora:
10 bjelanjaca
300 gr šećera prahu
300 gr smljevenih oraha
2 kašike oštrog brašna ( ili gustin)

Istući bjelanjek ¡ šećer u čvrt snjeg postupno postupno dodati orahe I brašno. od dobivene smjese peći ¡ 5-6 kora tanjih.
krema:
10 žumanaca
200 gr Åšećera u prahu
3 rebra čokolade ( možeš I više malo)
250 gr putera
3 kašoke crne kafe ili ness kafe

Žumanva sa šećerom izmutiš, staviš na paru…kuhaš da se zgusne dodoaš u to čokoldau mješaš da se otopi ista…skineš s avatre sačekaš 5-6 min dodaš puter I umješaša…ostaviš krmeu d amalo ogladi…

Mažeš krema.kora.krema.kora sve okolo kremom premažeš…
TORTA TEODORA

Sastojci:

Za prvu koru (tamna kora):
8 jaja
8 kasika secera
12 kasika mljevenih oraha
4 kasike prezle
1 kasika kakao-a

Za drugu koru (bijela kora):
5 jaja
5 kasika secera
150g sjeckanih oraha

Za fil:
5 zumanjaca
250g secera u prahu
150g cokolade za kuhanje
3 supene kasike kuhane kafe
250g putera


I KORA
Umutiti 8 cijelih jaja sa 8 supenih kasika secera. U to dodati 12 supenih kasika mljevenih oraha, 4 supene kasike prezla i 1 kakaoa.
Peci u okrugloj modli (26cm) na 180 stepeni. Peceno je kad se ivice torte pocnu odvajati od kalupa. Moze se i probati cackalicom koja mora ostati suha kad se probode kora.
Pecenu tortu presjeci na dva dijela, tako da se dobiju 2 kore.

II KORA
Umutiti 5 bjelanaca i u umuceno dodati 5 supenih kasika secera pa ponovno mutiti. U umuceno dodati 150 gr sjeckanih oraha. Peci u istom kalupu kao i gornji dio.

FIL
Umutiti na pari 5 zumanjaca sa 250 gr staub secera. Kad se zgusne dodati 150 gr cokolade za kuhanje i 3 supene kasike kuhane kafe.
U hladno dodati umucen puter.

Slaganje:
tamna kora - fil - bijela kora - fil - taman kora - fil
JAFFA TORTA
dug je proces pravljenja al se iplati svaka minuta vjerujte ... bomba je
sastojci:
12 jaja
12 kasika secera
12 kasika mljevenih oraha
3 kasike krusnih mrvica, ja sam stavljala prezlu

zuti fil
1 litar mlijeka
4 pudinga od vanilije
200 g secera
1 margarin

smedji fil
200 g secera
1,5 dl vode
200 g mljevenih oraha
1 cokolada za kuhanje
1/2 maslaca

nadjev
3 kutije jaffa keksa
2 sokica dvojni-c (ja sam uzela dzus od narance)

priprema:
kore: napraviti 4 kore i to - umutiti 3 jajeta sa 3 kasike secera. dodati 3 kasike mljev. oraha i 1 kasiku mrvica. lagano umijesati i peci na oko 200 stepeni pola sata. tako svaku koru zasebno
zuti fil: napraviti puding od mlijeka i praska za puding. ostaviti da se ohladi (ne mora bit ledeno) i dodati secer i margarit, pa ponovo dobro umutiti
smedji fil: prokuhati secer s vodom da se napravi kao agda, dodati zatim orahe i istopljenu cokoladu. kad se ohladi dodati maragrin i umutiti.

torta se pravi ovako:
-na tablu staviti jednu koru, premazati je dijelom zutog fila.
-po zutom filu sloziti keks prethodno umocen u sok, pa premazti keks zutim nadjevom (najbolje je samo da popunite rupice izmedju keksova, jer vam nece moci biti zutog fila ako stavljate puno)
-prekriti drugom korom i premazati polovinom smedjeg fila
-staviti trecu koru
ponoviti postupak kao i sa prvom: zuti fil, keks, zuti fil
-staviti cetvrtu koru i premazati ostatkom smedjeg fila
-ostavite malo zutog fila na kraju da tortu premazete okolo.
-ukrasite po zelji







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1341
   RE: Torte
15.11.2012 23:29:54   
anđelo
hanady hvala puno ,izabrat cu neku...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1342
   RE: Torte
4.1.2013 14:21:04   
aidana
Ja sam nasla sljedeci recept za nadjev (ne znam ni kaze li se tako user posted image ) za tortu.
200 gr cokolade, 100 ml slatkog vrhnja, 250 gr puter i 50 gr secera u prahu. Preko toga bi onda trebao doci fondant.
Prema receptu moze se koristiti i bijela cokolada. Eh sad, moze li se ako se koristi bijela cokolada dodati neka boja u smijesu da bi mi torta bila plava na primjer? I posto nema sanse da stavim fondant na citavu tortu, mogu li se na to staviti samo recimo kolutovi od fondana u drugim bojama?
Ne znam hoce li me neko razumjeti, ni ja sama sebe ne razumijem.
Trebam naglasiti da nisam jos nikad u zivotu napravila tortu i da nemam apsolutno pojma o pravljenju kolaca, o fondanu i ostalom da ne govorim. Sad sam odlucila malo vjezbati i praviti neke tortice pa da mogu mojoj bebici napraviti tortu za 1. rodjendan.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 1343
   RE: Torte
11.1.2013 10:37:33   
malenaa
Help zenice, zelim da prvi put napravim tortu svom najdrazem muzicu za rodjendan, uvijek smo to kupovali i narucivali ali sad bas hocu nesto da bude by me :) znam da ce mu to znaciti ...
Imam kalup u obliku srca ili sta god treba nabavit cu hehe
Recept za neku ne bas komplikovanu tortu? Moze i sa gotovim korama nije bitno ... A ja cu otici uzeti nesto cime cu je ukrasiti :)) pliz help i sto prije moguce :)
Ljubimmm


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1344
   RE: Torte
11.1.2013 13:09:40   
mamabb
IZVORNA PORUKA: malenaa

Help zenice, zelim da prvi put napravim tortu svom najdrazem muzicu za rodjendan, uvijek smo to kupovali i narucivali ali sad bas hocu nesto da bude by me :) znam da ce mu to znaciti ...
Imam kalup u obliku srca ili sta god treba nabavit cu hehe
Recept za neku ne bas komplikovanu tortu? Moze i sa gotovim korama nije bitno ... A ja cu otici uzeti nesto cime cu je ukrasiti :)) pliz help i sto prije moguce :)
Ljubimmm



Onda je pjesak torta za tebeuser posted image Ne peče se a ukusna je.
http://www.coolinarika.com/recept/756231/

< Poruku je uredio mamabb -- 11.1.2013 13:11:47 >


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1345
   RE: Torte
23.1.2013 14:07:01   
Hannica
Da li neko zna moze li neki drugi sir umjesto mascarponea u ferero tortu?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1346
   RE: Torte
23.1.2013 14:22:55   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Hannica

Da li neko zna moze li neki drugi sir umjesto mascarponea u ferero tortu?


a da napravis maskarpone,kad ti treba

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1347
   RE: Torte
23.1.2013 14:23:51   
Hannica
Jel zahmetli? user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1348
   RE: Torte
23.1.2013 14:26:16   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Hannica

Jel zahmetli? user posted image


nije al moras cekat do sutra,mozes li to

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1349
   RE: Torte
23.1.2013 14:31:40   
Hannica
Ne mogu,sutra mm rodjendan,red bi bio da torta bude gotova na vrijeme.user posted image
Ali daj recept da imam za moj rodjendan aBd.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *