|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  312 313 [314] 315 316   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 10:05:58   
KONFUCIJE
Harmonika nisam jos dobila,po nekom racunanj trebala bi sutra....hahaha moram se nasmijati ako me sestra nije urekla...ima li kod tebe...AnaNur htjela sam ti reci da sam ja popila 1 bocicu Femisan kapi i dok sam pila imala sam tako jaka ziganja po jajnicima i na kraju ispada da sam dobila 19 dan a inace dobijam na 28....prestala sam to piti odmah al 7 mjeseci nisam mogla vratiti ciklus na 28 dana vec sam dobijala 23-24 dan...ja sam odlucila ako ova ne uspije bacam se na macinu travu i samo cu nju piti umjesto vode...i kod mene je idiopatski sterilitet sve je ok al nema sanse da ostanem trudna , nikada u 9 godina...

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7826
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 14:02:29   
harmonika
Konfučije ti i ja kao da smo ista osoba,sve nam se poklapa. i godine,i bračni staž. i ja bih sutra trebalo da dobijem,već se nazire vještica,samo što nije krenula.
An Nur,ne znam šta da ti kažem. Po meni je bolje da istražimo recimo ta antitijela nego hiv i hepatitis,jer realno nema mogućnosti da ih imam a to za antitijela ne mogu reći sa sigurnošću. ali ko sam ja da sugerišem gospodi doktorima šta treba da analiziramo. naše je da ima dajemo novac a njihovo da nas zaj....aju.

(odgovor članu KONFUCIJE)
Neposredna veza do poruke: 7827
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 14:38:32   
ringer
Pozdrav svima.Kariotip se može raditi na kliničkom u BL,sa uputnicom se plaća samo participacija,3 puta sedmično se radi.A u konzilijumu košta 325KM.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7828
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 14:58:30   
harmonika
Ringer,ne znam odakle si ali dođi u bl i uradi to nemoj da te više zavlače. evo ja čekam nalaz za trombofilije,još uvijek ništa.

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 7829
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 16:53:32   
An Nur
konfucije
A sta bi sad, piću ih do početka ciklusa i ako mi budu škodile, prestat ću.
U tu frazu "idiopatska neplodnost" i ne vjerujem baš.
Nismo mi u 11 vijeku pa da se ne može ustanoviti šta nam je.
Oni samo nemaju volje za nas "posebne slučajeve" pa nas straše da smo stare i da požurimo sa oplodnjama.
Prodaju nam hrpu inekcija i kad ne uspije "Zdravo Bosno!", dođi opet, požuri, stara si.
Nedaj se ti draga, traži sebi kakvog bilo lijeka.
Kod mene se iz prve desila pozitivna beta u inseminaciji ali ubjediše me da sam stara (38) i ubaciše u postupak, bez ikakve dalje analize, što nije beba ostala.U IVF ni truna bete nemam, samo boli i problemi.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7830
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:05:04   
An Nur
harmonika
A šta bi mi i rekla. Ti inseminaciju ni probala nisi? Zašto?
I ovako i onako dajemo im novce, a hvala Bogu sad postoje te laboratorije i u njima se može odraditi sve na lični zahtjev.
Platiš i odradiš.
Ja za hormone u konzilijumu nikakve uputnice imala nisam.
Došla na 4 dan cilkusa, relka šta želim, platila 132 KM i odradili mi bez ikakvog pitanja šta će mi to.
Isto je i sa NK stanicama.
Trebam samo paziti da bude srijeda i doći praznog stomaka od 8 do 12h.
Plaća se 100-110 KM.
Poslije ću i antitjela štitnjače kariotipe, ako mi ove stanice budu ok.
Kad sve to obavim, tek onda ću u kliniku i ili nek mi kažu da sam totalno izgubljen slućaj ili nek uzmu sve u obzir, izliječe me i oplode.
Drugačije ne ide.
Budemo li čekali da nas oni upute i mi ćemo imati 10-15 neuspješnih postupaka dok nam sve pretrage odrade.
Hvala Bogu, mm dobro zarađuje ali srce mi se cijepa kad čujem da se krediti dižu da bi se oplodnje plaćale, a neuspješne i šta onda.


_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7831
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:11:06   
An Nur
ringer, najdraža moja!
I ti još tapkaš u mjestu?
Da sam bar prošle godine znala ovo što sada znam, možda bi lakše i uspješnije bilo!
Odradi ti to sebi ako ikako mogneš, na svoju ruku, ionako smo se već nadavale novaca za ovo vrijema, a ništa postigle nismo.
Kud ide pita, nek ide i tepsija.Niko se za nas pobrinuti neće ako to same ne uradimo.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7832
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:14:11   
jabuka21
Drage moje zenice i mene su eto ubijedili da vise nemam sta cekati moze biti kasno imam 29 godina. Od nalaza pred postupak sam odradila briseve, hormone, hiv hepatitis, torch i to je to. Te trombofilije antitijela pa ni opterecenje na secer nis nisam odradila jer smatraju da to nemam da je uredno user posted image user posted image

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7833
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:15:55   
jabuka21
Znaci moramo uzeti sve u svoje ruke i same sebi davati uputnice....i na kraju odrediti dijagnozu. user posted image

(odgovor članu jabuka21)
Neposredna veza do poruke: 7834
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:24:15   
harmonika
Nisam radila IUI. odluka je pala na VTO jer je uspješnost mnoooooogo veća. Tebi je beta tada bila pozitivna i naravno vodiš se time. Ja ako bi se time vodila onda bih trebala ići na prirodnjaka jer sam jedino tako do sada ostajala trudna.
žene moje,negativna beta nije najgore što vam se može desiti. Znate li kako boli danas čuti otkucaj srca svoga čeda a za 5 dana da ga više nema? Ja znam,BOLI UŽASNO,ali sve žena izdrži,vjerujte ne želite znati kako je to grozan osjećaj. zato ne dajte da vas pokosi jedan ili 5 neuspjelih pokušaja, borićemo se dok god možemo,nikada nije kasno za roditeljstvo.
An Nur,draga,odradi to što si planirala i molim te opusti se malo. Znam da taj savjet ne voliš čuti i ja se ježim kada mi neko kaže OPUSTI SE I BIĆE BEBA,ali mislim da si ti sada baš opterećena sa svim i svačim. Nemoj me pogrešno shvatiti. kao što sama reče,barem ti finansije nisu problem. mnogi već tu staju,pa proklinju život i sudbinu jer nemaju para da "kupe" svoje dijete a tamo neki napuštaju dječicu.
POENTA-IDEMO DALJE,BIĆEMO I MI JEDNOM MAME!


(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7835
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:32:00   
An Nur
A sada ja...user posted image
Odem jutros kod porodičnog, objasnim mu malo da se dobro ne osjećam.
Ponesem i onaj nalaz za trombofilije, pitam trebam li sa ovim internisti- hematologu. Da, da internisti hematologu, mrmlja. Uputnicu mi ne dade.
Dade mi uputnicu za vađenje "kompletne krvne slike" i urina. Poslije sa tim da idem kod ginekologa pa...
Kako znam da imam neku upalu-pita me.
Pa teško mokrim, urin mi smrdi, ne osjećam se dobro.
Aha.
Slabo vidim, usta su mi suha iako pijem bar 2 litre vode dnevno.
To ti je od stresa, stresan je to proces, ta oplodnja, proći će to samo.
Isprati me do sestre, sestra me posla u "laboratorij".
Tamo mi za tu "kompletnu krvnu sliku" zakazaše termin 14.04... Nisam hitan slučaj.
Kad se požalih da je to za 15 dana i da imam upalu negdje dole, upita me kako to JA znam da imam upalu.
Pametniji popušta, vratih se kući smijući se, šta bi drugo.
Odem do mm rodice da uzmem onaj "bakin čaj".
Bakica vrebala kad ću doći pa eto ti i nje na kafu "da me vidi".
Naravno, uzmem taj čaj, a ni bakica nije došla što me je željna viditi, tutnem joj 20 KM. Za kafe i šećera.
"Baba, spremi ti meni ovog čaja još, piću ja njega umjesto vode."
"Samo pij ćeri, spremiču ja tebi još."
Pitamo je u šali da nam kaže recept od nekog melema što ga pravi, kaže kako će nam dati recept kad ona od toga živi.
Svak od nećeg živi i to svoje doooobro čuva.
Baba šta će biti sa bolesnima kad ti umreš jednog dana?
Zamisli se baba.
Dođe mi da je malo prepadnem.
U islamu se tvrdi da ko ima ikakvo znanje pa to znanje od ljudi skriva, a moglo bi im kruha ili lijeka dati, na onome svijetu će biti vatrenim bićem mlaćen cijelu vjećnost.
Bakica je katolkinja ali vjerujem da bi se zamislila nad time jer svi tvrdimo, Bog je jedan, a što smo stariji više ga se bojimo.
Ipak, sjetih se da su me vaspitali da ne prepadam stare ljude, a i hvala joj, donijela mi je možda i lijek, ko zna.
Eto, barem mi nije bilo dosadno danas.
Skuhala sam sebi odmah punu šerpu pa pijem.
Mogu ja puno tečnosti, ne smeta, bolje ću piškiti, a i ako mi se priplače, neću dehidrirati.
Usta mi izgoriše koliko su mi suha.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7836
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:43:11   
harmonika
Jabuka,nažalost činjenica je da smo velikim dijelom prepuštene same sebi ili kako ti reče da sami sebi pišemo uputnice. Ali hvala bogu postoji internet,forumi i razmjena iskustava,u krajnjem slučaju i privatne laboratorije u kojima ti ne treba uputnica pa ko voli nek izvoli. vjerujte ja koliko se radujem novom postupku isto toliko sam sluđena samim tokom istog,jer sada znam da kad krene ta mašinerija da to osjetljivog čovjeka dovodi do ludila. zato žene koje su prvi put u postupku jedan mali savjet-kako god išao proces čuvajte živce. najvažniji je mir u duši. Pa šta ako je samo recimo jedan folikul i pored silne stimulacije-možda bas taj bude dobitni. neka vas ne nervira (kao mene) to što si kao na traci,jer dr nemaju vremena pa se skoro skidaš na hodniiku. sve je to sastavni dio ove naše patnje. samo POTITIVNO!!!

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7837
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 17:53:02   
An Nur
jabuka
Odradila bi ja to da sma na tvom mjestu.
I onako ako ne uspije poslaće te da ih radiš, a vidimo na ovim forumima koliko mnogo su uspješni u ovim klinikama..."Sve sama pozitivne bete!
harmonika
N isam ja ni opterećena ni napeta zbog ovog, samo mi je sada ovo aktuelno da se raspitam i odradim, da budem bolje spremna ako se odlućim za novi postupak.
Za inzulnemiju sam prvi put čula prije 4 mjeseca.
Da sam znala da može uticati na trudnoću, odradila bi je odmah jer mi u familiji šećeraša ima.
Za trombofilije se uopšte nisam iznenadila što mi nisu dobre jer i to mi je porodično ali opet, nisam znala da mogu i one uticati na trudnoću.
Pišem puno o tome jer boli me što je sve više ženica na ovom forumu, a isto kao i ja u početku, pune su vjere i nade, ubjeđene su da će odmah uspjeti, a i ti sama nažalost znaš koliko je neuspjeh vrlo lako moguć i još više boli.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7838
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
31.3.2015 21:37:12   
ringer
Drage moje za sve ste u pravu.Kad muž odluči idemo.Kad dobijemo taj nalaz onda će nam dr reći šta dalje.Rekli smo da ćemo odraditi sve nalaze što postoje ne bi li se pojavio 1 živi spermatozoid.
Pozdrav svima

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7839
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 10:46:31   
lejla145
Evo da i ja prijavim beta negativna,moj mali dječak je tu uz mene pa je ovo meni sve lakše.Svima vama puno sreće i pozitivnih beta u narednom periodu.

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 7840
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 11:33:43   
nikitan
lejla zao mi je,boze dragi nemogu vjerovati nijedna pozitivna beta nije bila,sta je ovo
ja juce bila na folikulometriji,nekako mi sporo rastu moja 3 folikula,i sluzokoza tanka,dr.kaze da jos ima vremena da se sve razvije kako treba,ali ja bih voljela da su veci,da se nebrinem,ali kako god bude,nista nemogu,primam i dalje 1 menopur,i od danas i 1 cetrotida,pa sutra opet na uzv,pa cemo vidjeti,

(odgovor članu lejla145)
Neposredna veza do poruke: 7841
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 12:07:17   
ringer
Kada će više pozitivna beta?Lejla uživaj sa svojim dječakom.Odmori neko vrijeme pa pokušaj opet.
Nikitan jedi ananas i pij bezalkoholno pivo.Biće to dobro kad odeš na sledeću folikumetriju.

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7842
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 12:12:27   
nikitan
ma jesam jela ananas,svaki dan po jedan cjeli,i pila sam i pivo jednu casu dnevno,ali eto vidis kako to ide,nema pravila,nekad ide lako a nekad tesko,sporo,nece pa nece,
a i ja se nadam da ce jos sve bit ok,a vidjet cemo sutra,kako ovako kad nesto cekas nikad docekati,he he,

(odgovor članu ringer)
Neposredna veza do poruke: 7843
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 13:40:39   
harmonika
Lejla jako mi je žao,nema se tu šta pametno reći,odmori pa opet u novi pokušaj. ti barem imašsvoje zlato da te tješi.
Nikitan ne brini draga,to što sporo rastu ništa ne znači,doći će oni do željene veličine,pitanje je samo vremena. Isto mi se desilo u prvom postupku pa sam išla na rekordnih 5 folikulometrija.
user posted image user posted image user posted image stigao mi nalaz na trombofilije i koliko se ja razumijem katastrofa je. ovako piše-MTHR faktor-heterozigot i PAI-heterozigot detektovani. Faktori koalugacije nisu detektovane mutacije. zaključak -postoji umjereno visok procenat od nastanka trombofilija. pomagajte dok mi ne stigne odgovor i medica

(odgovor članu nikitan)
Neposredna veza do poruke: 7844
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 15:32:37   
An Nur
Bas ni jedna pozitivna beta, uzas! Mozda ce biti vama koje ste tek na stimulaciji user posted image user posted image user posted image
Volila bi da nam malo popravite raspolozenje i ulijete nadu.
Lejla, jako mi je zao ali nazalost, kao sto vidis, nismo jedine... hrpa negativnih beta.
harmonika
Ja sam negdje hetero, negdje homo zigot... Kazu, bolje je biti homozigot ali eto ni to nemozemo izabrati. Tvrde da nije to nista strasno. Uzrokuje ponovljene spontane ali kad se ukljuci heparin, onda trudnoce prodju glatko. Nemoj da propustas aspirin protekt 100. Ja ga i sada pijem svaki dan, zbig te skonosti.
Moj otac isto preventivno, radi slabog srca i za bolju cirkulaciju ga pije po preporuci pirodicnog dr.
Mm je jedno vrijeme imao nekakva 'zackanja' na lijevoj strani grudnog kosa i i njemu porodicni preventive radi, dade aspirin svaki dan po jedan da pije kad osjeti ta 'zackanja'. Valjda razrijedjuje krv...
Sa druge strane, antibebi pil. koje pijemo u pripremi za postupak, malo poguscaju krv pa zato poslije sve pijemo aspirin.
I ja sam digla frku na taj nalaz ali sta vrijedi frka. Gledaj da se vise kreces i pij aspirin dok ne dobijes boce sa heparinom i to je to. Bas bi volila da ti sve to brzo uspije i da beta bude veeeelika, da cujes dva jaka srculenceta za nekoliki nedelja iz svog stomacica.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7845
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 15:43:03   
harmonika
Ne znam zaista ništa o trombofilijama,znam samo da prave problem kod trudnoće. S obzirom na moje spontane,a pri tom nemam nekakav konkretan problem moglo bi biti da je to uzrok. Ne plaši mene to saznanje,reći ćete da sam luda ali sad barem znam gdje šteka pa i za to ima lijeka. jeste da će biti bockanja ali sve za user posted image An Nur koliko koštaju heparinske injekcije i koliko ih se dnevno mora primiti.

(odgovor članu An Nur)
Neposredna veza do poruke: 7846
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 16:01:53   
An Nur
Jedan od glavnih uzroka ponavljanih spontanih pobacaja je upravo ta sklonost trombofiliji. Pisala sam vam o tome kad su je meni nasli. Bez postupaka, zena bi u svim drzavama bivse juge, trebala da ima 3 ponovljena spontana da bi joj ginic preporucio tu pretragu, sto je po mom misljenju, strasno. Analiza je mene kostala 400 KM a boce kostaju oko 10 KM jedna. Daju se po jedna svaki dan. Iako sam ih davala sebi redovno, beta mi je bila negativna, prema tome, to ne mora biti jedini uzrok neuspjeha. Ipak, samo pozitivno.

_____________________________

20.10. '13 inseminacija 1
4.11. '13 beta 6,58
7.11. '13 :((((

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7847
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 16:02:01   
jabuka21
Harmonika gdje si ti radila nalaz trombofilije, ja sam iz Tuzle ovdje sam cula da su 400km , a opterecenje na secer i inzulinemija 200 km, citam pominjete neke laboratorije u Banja Luci jel tamo jeftinije sta od nalaza, npr hormonalni status 200 km kosta ovdje. Ja sam preventive radi primala clexan nakon transfera kosta 10.00 km.

(odgovor članu harmonika)
Neposredna veza do poruke: 7848
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 16:04:53   
jabuka21
Aham, eto An Nur je vec odgovorila ;) znaci cijene su iste. Hvala

(odgovor članu jabuka21)
Neposredna veza do poruke: 7849
   RE: Dr Sanja Sibinčić Banja Luka
1.4.2015 16:11:52   
harmonika
Pa ja sam stečene trombofilije radila u državnoj na paprikovcu u BL i to nisam ništa platila. urođene oni ne rade ali su mi dali potvrdu na kojoj piše koje faktore urođenih ne rade. taj dio sam radila u konzilijumu i platila oko 270 km čini mi se. ali nama u RS fond refundira taj novac,evo mojoj snahi su vratili novac iz fonda,radila je trombofilije prije 2 mjeseca.
Ne mogu da shvatim da u federaciji ništa fond ne snosi. Pa ja sve nalaze koje radim na uputnicu a sa šifrom za unapređenje reprodukcije radim besplatno. nisam radila te insulemije,naravno niko mi nije rekao a ne znam ima li smisla sada da ih radim s obzirom da sutra faktički ulazim u postupak (počinjem mikroginon) znam da trombofilije nisu jedini uzrok neuspjeha ali mogu biti tako da je bitno eliminisati taj faktor.

(odgovor članu jabuka21)
Neposredna veza do poruke: 7850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  312 313 [314] 315 316   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  312 313 [314] 315 316   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *