|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
7.6.2009 0:10:09   
neki
Valjda neceuser posted image Usput nije beba u pitanju,vec ovaj stariji(mada je i on mamina bebauser posted image )Hvala ti Remzy,pusa i za tebe i tvoje piliceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: povisena temperatura
7.6.2009 0:22:46   
Saraya
Samo polako sa Dalsy-jem(nisam pristalica hormonskih terapija), nemoj kombinovat s cepicima i td.

A znas i sama da mu skidanje tem. nece pomoci dok ne otklonis uzrok(upalu)... Samo hrabro naprijed, ima li ista teze nego kad su djecica bolesna?! user posted image  user posted image user posted image user posted image A bit ce to sve OK...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: povisena temperatura
7.6.2009 0:25:35   
neki
Hvala Saraya,vec smo naravno ustanovili upalu grla,a Dalsy mu dajem dva puta na dan,a cepice po preporuci pedijatra cuvam za noc(jer mu jedino cepic skine temp.)user posted image Ma u pravu si,osijedim dok on ozdravi,ali kazem hvala Bogu,samo je upala grla u pitanju,ne daj Boze da je sta goreuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 10:39:48   
neki
Evo mjesec dana kasnije,ja se opet javljam ovdeuser posted image user posted image user posted image Sinoc mi se dijete treslo od temperature,toplomjer pokazao,38,2 ...Juce smo bili u Vrazovoj,ponovo upala grlauser posted image user posted image user posted image user posted image Nije mi jasno,kako opet nakon mjesec dana,popio je antibiotik da kraja,znaci 7 dana,i evo opet se mucimo sa temperaturom i upalom grlauser posted image user posted image user posted image Bas sam se nocas smorila i prepala kad se poceo tresti...Tusirali smo ga,masirali alkoholom i stavljali cepic nocas...Ali se temp. zacas vrati...Rijeci pedijatra su bile:pocetak upale grla,evo antibiotik,trebao bi za koju godinu operisati krajnike............Hajde sine kuci,skidajte temp. i to je to...Ja stvarno ne znam sta da radim vise,kako je samo osjetljiv...Zaboravih reci da se radi o Seadu(3,5god.)...A dusha mamina,ja ga budim da ga vodim na tusiranje i govorim mu moja dusho,opet ti se upalilo grlo,kaze on meni:pa mama,sta ti je,pa nije DVD,da se upaliuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 10:51:39   
juni
Neki draga sto me nasmija, djeca su cudo, sta njima nece pasti na pamet. Vazda neke brige, bit ce to uredu. Ljubi djecaka od nas dvoje user posted image
P.S. Sead je mali pametnjakovic user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 10:56:29   
neki
user posted image user posted image user posted image Moja draga,u toj frci oko temperature,on izvali to za DVD,ja sam padala od segeuser posted image Hvala ti draga,bas me brine to njegovo grlo,nadam se da ce aBd biti ok,pusaaaaaaaaaaauser posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 11:49:02   
mamma mumi
Tako mi je zao sto se opet razbolio, ali me i nasmija sa tim DVD, ma djeca su zlato nase. A Neki jel se taj vrli dr sjetio da uradi nalaze i bris guse il samo antibiotik i haj kuci? Ako nije to uradio, ja bih ti savjetovala kad prodje upala grla da ti sama uradis privatno  bris guse i nosa, sada ne jer je vec pod anitibioticima, da vidis da nema kakva baja u grlu ili nosu, a cak nebi lose bilo da svi u kuci to uradite, jer neko moze biti zdrav a nositi bacil. To je moj savjet, nemoj se naljutiti sto ja ovako sugerisem, ali samo ti zelim pomoci, a ti si majka i naravno znas najbolje. Ljubi mi ga

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 11:53:43   
neki
Duso draga,sto bih se ljutila,hvala tebi na savjetu...Mi smo prosli mjesec radili sve nalaze,bris grla i nosa,sve cisto,klasicna upala grla...Ali mene brine sto je to bas cesto,eto prije mjesec se taman kutarisali,kad ono opetuser posted image user posted image user posted image Boga mi doktorica dade antibiotik,ni lijepe rijeci,ma nista,cccccccccuser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 23:10:24   
dinaa
Neki nemora znaciti da ce mali morati na operaciju krajnika,vjeruj mi ja sam mislila da je moj sin naj osjetljivije dijete na svijetu,svako malo je imao upalu grla ili krajnika ma uzas jedan i nama je dr.tako rekla da ce najvjerovatnije trebati operisati krajnike ali nije.Sad mu je skoro osam godina i vrlo rijetko ima upalu grla i temperaturu,a sve to je trajalo dok nije navrsio pet godina,i tada su te tegobe i prestale.
Eto nadam se da sam te bar malo utjesila.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: povisena temperatura
12.7.2009 23:13:10   
neki
Joj jesi dragauser posted image user posted image user posted image Ma stvarno eto prosli mjesec je jadnicak imao upalu grla,i evo sad opet,imam osjecaj da ce za koju godinu postati imun na svaki antibiotik...Hvala ti draga moja,ocekivala sam tebe da me utjesis na ovoj temiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: povisena temperatura
16.10.2009 9:43:20   
Anoniman
Sinoć se moj Alim nije budio da jede ustala sam oko 5 ujutro te dodirnula čelo a ono vrelo, odma me je uhvatila panika jer s prvi put susrećemo sa temperaturom. Malo smo ga raspremili, probudila sam ga, a on baš ono pospan jer ga obara izmjerila sam i tem. je iznosila 38, ...dali smo mu kašiku parecetamola, i sad je tem. malo spala tijelo je hladno a još uvijek glavica vruća. Vrckav je i nisam uspjela izmjeriti sad tem.
Pošto nemam iskustva da li trebam nastaviti davati parecetamol na 6h ,ili trebam pustiti da se organizam izbori pa ako se bude penjala da tek onda damuser posted image ...i još nešto on ne plače, ja nešto zamislila u svojoj glavi da djeca kad imaju tem. moraju plakatiuser posted image ...

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: povisena temperatura
16.10.2009 11:53:21   
bebacha
Vecina djece kad imaju temp. neplacu vec su pospana,malaksala,bezvoljna.bas izledgaju nekako tuzno.Temp ispod 38,5 se neskoda.Kad bude 38,5 tusiraj ga 10 minuta.ma nogice mu stavi senf ili bjence.ako nespada onda paracetamol.ako nestapada ni od paracetamola onda vjerovatno cepice(mi nikad nismo stavljali cepice jer je uvjek spadala od tusiranja ili paracetamola).ja nikad nisam davala redovno sirupu nego samo po potrebi.za djecu stariju od godinu dana Dalsy je najbolji.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: povisena temperatura
16.10.2009 20:07:04   
Anoniman
Probali smo danas tuširanje i brzo je temp. spala, poslije ponovo glava vruća a tijelo hladno te nisam smjela primjeniti obloge bojim se da neću izazvati još gori efekat, zadnje mjerenje je 38,2. Dajem parecetamol svaka 4h i obezbjedila sam se voltaren čepićima za svaki slučaj. Valjda će biti bolje.
Et ipak je spala u odnosu na danas kad je bila 38,5

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 22:56:51   
Skvo RR
Od popodne Umce ima temperaturu, 38! I nikakvih drugih simptomauser posted image , dala sam joj dozu Panadola, pa cu vidjeti nocas sta ce da bude,,,,
Rovinjala sam joj i nasla da joj skupa idu gornje 2, pa  se hvatam za to,,,,,,a opet nikakve simptome nismo imali sa zubicima ranije,,,,,,

Cudno, ali sam nesto ultra zabrinuta!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 22:59:12   
Anoniman
Pa skidaj joj, masiraj, nisam skontala je li jos pod temperaturom. A dusa draga,

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:00:48   
Nunichi
Dusa mala, bas mi je zao. Nemoj mama biti ultra zabrinuta, sigurno su maji zubici krivi za turu.
Pusa za Umicu, nadam se da ce noc proteci bez ture. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:01:09   
Skvo RR
Mila, spala je na 37,2,,,,,
Tusirala sam je i dala joj Panadol, vidim jos oko 12 da li raste tura,,,pa cu joj dati jos lijeka, Spava sada, pa cemo vidjeti,,,
Mrzim ove  bez "simptoma" temperature!!!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:03:55   
Anoniman
Kod nas je takva bila, 38,1 user posted image ujutro 38,5, odveli ga dr., sve ok, uho, pluća eto kao malo upaljeno grlo user posted image Sutra ujutro našli zubić user posted image Nadam se da su i kod vas zubići user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:07:03   
liliputanka
user posted image  Super, već bolje vijesti. Možda joj je samo imunitet malo slabiji nego kad je dobivala prve zubiće, pa je zato sada temperatura malo viša. Nadam se da će noć proći bez temperature.user posted image

_____________________________

Lorena, 22.10.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:07:49   
remzy
a joj skvo,bas mi je zao Ume!!user posted image
nadam se da nije nista ozbiljno i da su u pitanju samo zubici  na koje vec sumnjas!!!
drzim ti fige da noc prode u miru i da se temperatura ne vrati!!!


pusa!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:09:10   
Skvo RR
Hvala vam drage moje,,,,,,lakse mi je ovako dezurati uz RR,,,,user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:10:58   
acudesa
moj malac je uvijek imao temp od zubića, doktor nam je rekao da može imati temp od zubića, ali ne previsoku
žao mi je, nemoj se sekirati, bit će to ok

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:11:07   
Okarica
Zubići, zubići, garant. Nemoj da se brineš. Poljubac za tebe i ljepoticuuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: povisena temperatura
7.11.2009 23:20:37   
istra09
Skvo,
moja malena je juče imala temperaturu, kao posljedicu primljene redovne vakcine.
Pedijatrica iz Vrazove je preporučila stavljanje čepića "lupocet" samo u slučaju povišene temperature, tj. samo u slučaju ako je ona preko 38.5.

Temperatura do 38.5, pa i 38.5 se smatra normalnom.

Pedijatrica mi je juče dala par savjeta o načinima skidanja temperature, pa ako ti zatreba:
1. istuširati bebu mlakom vodom (5-10 minuta),
2. staviti na nogice obloge od sirćeta (sirće razblažti sa vodom),
3. pripremiti 30% alkohol (do ovih 30% doći na način da se alkohol koji sadrži visok % razblaži sa vodom), namočiti ga u pamučnu pelenu, skinuti bebu i svukuda po tijelu je užurbano izmasirati. Nakon toga, prostoriju provjetriti, zbog isparavanja,
4. u guzu staviti čepić "lupocet"- 1/2 svakih 6 sati.
Važno je da znamo da sve obloge koje se stavljaju na tijelo bebe ne smiju biti hladne... trebaju imati temperaturu približno bebinoj.

Kod tvoga bebija su sigurno zubići i sigurna sam da će do ujutro sve biti super.

Nemoj brinuti.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: povisena temperatura
8.11.2009 10:53:03   
juni
Kako nam je Umce jutros? I emil mi je sumljiv, odavno mu curi nosic i pomalo kaslje pa sam ga kontala odvesti na kontrolu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *