|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 21:13:22   
selina

IZVORNA PORUKA: selina

zdravo drage treba mi hitno odgovor kako mogu da maloj kombinujem ibubrufen i paracetamol mislim na koliko sati? molim za brz odgovor



????????

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1576
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 21:13:46   
tekja
selina... ja sam nakon 4 sata od doze ibuprofena dala paracetamol...ne znam moze li i prije, ja nisam htjela manji razmakuser posted image  u medjuvremenu sam ga tusirala...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1577
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 21:15:45   
selina

IZVORNA PORUKA: tekja

selina... ja sam nakon 4 sata od doze ibuprofena dala paracetamol...ne znam moze li i prije, ja nisam htjela manji razmakuser posted image  u medjuvremenu sam ga tusirala...



znaci moze na 4 sata?

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1578
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 21:18:47   
tekja
Moze, jer je drugi antipiretik u pitanju...tako je MM rekla apotekarka...kolika joj je temp.?

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1579
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 21:24:53   
selina
pa od jucer joj se vraca na svaka 4 sata kad sam zvala doktoricu kao rekla je ako nebude bolje do sutra da je dovedem kao moguce da su zubici u pitanju posto nema drugih naznaka i do danas je bila najveca 38 sa 5 a sad eto bila joj je 39 sa 8 pa sam se sokirala to mi nikad ona nije imala sad sam joj dala ibubrufen ali bojim se da ce se opet pojaviti za 4 sata a ovaj brufen joj tek smijem pnovo na 6 ili 8 sati dati! da mi je samo izboriti se sa noci da nestignem do bolnice

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1580
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 22:32:19   
tekja
selina, ako su joj tople noge i ruke, na tabane stavi senf ili narendan krompir...istusiraj je mlakom vodom, nemoj glavu...prokuhaj vodu, ohladjenu na sobnu temp. natopi pamucnu krpu i oblazi stomak i pluca...mijenaj svakih 15-ak min...probaj nesto od ovoga... sretno veceras...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1581
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 22:35:54   
martajay
IZVORNA PORUKA: tekja

selina, ako su joj tople noge i ruke, na tabane stavi senf ili narendan krompir...istusiraj je mlakom vodom, nemoj glavu...prokuhaj vodu, ohladjenu na sobnu temp. natopi pamucnu krpu i oblazi stomak i pluca...mijenaj svakih 15-ak min...probaj nesto od ovoga... sretno veceras...


nama se ovo pokaze kao najdjelotvornije!
temperatura zbog rasta zubica ne prelazi 38,4.
mozda je samo neki virus, koji ce sutra vec izaci iz tjela.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 1582
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 23:05:45   
selina
ako bog da nadam se drage moje evo sad mi je malo pojela par vocki malo joj je kao bolje nema ture ali eto ocekujem je za jedno sat vremena to ce biti otprilike ono na tri do cetir sata sto se ponavlja........rukice i nogice su joj led ledeni cak joj pocnu od te hladnoce da kao crne pa se bas prepanem zagrijajem joj ali slabo mi ide pokusat cu to sa peskirom hvala vam na savjetima pa valjda mi sta uspije!!

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 1583
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 23:13:07   
martajay
obavezno joj energicno trljaj rukice i stopala, jer ako stavis obolgu na hladan dio tijela, nema svrhe, jer joj tako temepartura nece van. pokusaj joj staviti termo carapice na sake i stopala, ili ih masiraj pod dekicom.... i samo forsiraj tecnost.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1584
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 23:13:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: selina

ako bog da nadam se drage moje evo sad mi je malo pojela par vocki malo joj je kao bolje nema ture ali eto ocekujem je za jedno sat vremena to ce biti otprilike ono na tri do cetir sata sto se ponavlja........rukice i nogice su joj led ledeni cak joj pocnu od te hladnoce da kao crne pa se bas prepanem zagrijajem joj ali slabo mi ide pokusat cu to sa peskirom hvala vam na savjetima pa valjda mi sta uspije!!



selina imas li voltaren cepiceuser posted image moja noa je imala tako visoku temperaturu i ja krenem slusati savjete,tusiranje,obloge bla bla..djetetu mi pocnu plaviti ruke,noge,usne..ja umrla u trenu,pokupim je i u dz..kad tamo gnojna angina,dobijem antibiotik i doktorica me napane ko budalu i kaze da sam mogla djetetu izazvati konvulzijeuser posted image user posted image
tad mi je rekla voltaren cepic na 6 sati..nama je pomagalo a ti vidi..ja bi isla na hitnu da sam na tvom mjestu.

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 1585
   RE: povisena temperatura
30.11.2011 23:19:34   
bananica
ja bih isto voltaren cepice koristila, na 8h il na 6h ako bi bas morala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1586
   RE: povisena temperatura
1.12.2011 7:56:57   
bananica
selina, kako je prosla noc? je li spala temperatura?

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1587
   RE: povisena temperatura
2.12.2011 18:07:39   
selina
hej mile evo ja se jos pomalo borim sa malom temperatura je jos prisutna ali dosta manje bile smo kod doktorice jucer ujutru i potvrdila nam je da nije od zubica nego je ono sto mi je noa rekla gnojna angina i sunisi bas smo se napatile a malu sam toliko prestrasila sa tusiranjem,mjerenjem temperature i sirupima da dijete se pocelo trzati dok spava tako mi je zao boze dragi ma dijete cim dobije temperaturu treba odmah voditi doktoru a ne hajd cekaj sledeci dan stvarno sam ljuta sama na sebe.......dobile smo sirup ospen na 8 sati temeratura dodje ali ne na 4 sata sad je dosta bolje a sutra ponovo idemo na kontrolu......hvala vam os jednom na odgovorimai brizi!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1588
   RE: povisena temperatura
12.12.2011 13:27:51   
virgulina
M mi je sinoc iz cista mira dobila temperaturu user posted image , isla je od 38 , 8 a bili smo kod moje mame ( materice su bile ) a tamo bratova mala cerka , joj sto je M bila bolesna , plakala je , tresla se , tako odjednom , tusirali smo se , pa joj dali eferalgan ( paraceamol ) al' nista,  kad smo stigli kuci ja dala i brufen ( ibuprofen ) ona mucena zaspala , pa oko 23 jos jednom brufen , pa jutros oko 6 pa ponovo oko 12 , sad je temp tu oko 37 i pocelo je da joj curi nosic
neki adeno virus , nije ni cudo kad je ovako bzvz vrime user posted image

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 1589
   RE: povisena temperatura
13.1.2012 17:43:14   
mrkva
Molim vas hitno, djecak od 15 mj. uz povisenu temperaturu od 39.4uz vristanje poceo tresti nogama, tako par puta, zavrsili smo na hitnoj pa na jezeru , ali oni mi nista konkretno niu rekli , jos se potrefila neka drska dr. uhhh boze, uglavnom rekla da je malo grlo upaljeno i dala nam antibiotik . opet danas citav dan temp. spadne pa dodje u mahovima, jel neko imao ovo iskustvo sa tresenjem nogu i je li od temperature, molim vas

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 1590
   RE: povisena temperatura
26.1.2012 16:18:19   
idana_85
I mi imamo ovu trodnevnu groznicu. U subotu tempe 39,2, nedjelju 39,5, doktorica na otoci da sumamed,kaze grlo. ispili sumamed nista...odemo juce na kontrolu,da ga skinemo kod doktorice on se sav izasuo i hitno gore na infektologiju,gore dr kaze daje ta trodnevna. iako nama traje 5 dana...konacno je danas malo bolje. Isto kao sto su i druge forumasice rekle dijete super,odjednom dobije visoku temperaturu, ne curi nosic, ne kaslje....nista sem cepica voltarena ne pomaze, ni dalsy ni tusiranje ni obloge...kad spadne dijete super i tako svako par sati se vrati. danas se povukao osip,temperature nema valjda je odradilo svoje,mada dr kaze da bi nakon tri dana opet trebala poceti temperatura....luda sam napola

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 1591
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:13:59   
scarlett
Ako ima dežurnih mama, molim za savjet :-)

Moj 2,5 godišnji sin ima od sinoć temperaturu, do jutros je bila 37,5 i pokušavala sam skinuti senfom, zasada neuspiješno, osim što su mu sada samo glava i prsa topli i t se popela na 38. Ne vidim više svrhu stavljanja senfa, jer mu noge nisu tople.

Kada da uključim paracetamol i šta mogu do tada probati, hvala unaprijed


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1592
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:14:13   
scarlett
Ako ima dežurnih mama, molim za savjet :-)

Moj 2,5 godišnji sin ima od sinoć temperaturu, do jutros je bila 37,5 i pokušavala sam skinuti senfom, zasada neuspiješno, osim što su mu sada samo glava i prsa topli i t se popela na 38. Ne vidim više svrhu stavljanja senfa, jer mu noge nisu tople.

Kada da uključim paracetamol i šta mogu do tada probati, hvala unaprijed


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1593
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:21:34   
chuci
ja bi mu odmah dala paracetamol. on se može dati i bez temperature ako dijete muče zubi i slično da bol popusti, a može i na malu temperaturu. dugo je pod temperaturom i pretpostavljam da je iscrpljen već pa neka ga malo popusti. bolje po mom mišljenju nego da se dalje iscrpljuje.

opet imaš neke koji kažu da kao treba pustiti organizam da se sam bori do 38,5 ali ja to ne slušam. ja na 38 dajem paracetamol.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1594
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:23:16   
emma.L
Scarlet, ja nikad nisam stavljala senf i sl. jer znam da bi bio urnebes. Do 38.5 tuširam je (i to je urnebes jer joj bude hladno, ali barem ne traje dugo) i dajem puno tekućine, trudim se da je držim na jednom mjestu. I ako ne spada a sve drugo je ok (nema kašlja, ima apetit, zahebava regularno) ne paničim do 3 dana. Preko 38.5 odmah dajem Panadol baby. Ako traje duže od 3 dana, bez obzira na druge simptome, vodim liječniku.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1595
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:23:25   
Visnja RR
ja sam uvjek na 38 davala panadolbaby sirup...

nama je senf pomagao... namazem unutrasnjost carape pa onda navucem ..bude vriske ali...

savjet: ako nemas u kuci kupi panadolbaby (ili sta ce dajes) i voltaren cepice i lupocet ...zbog vikenda a i ovog kijameta ...da si sigurna

< Poruku je uredio Visnja RR -- 3.2.2012 12:25:18 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1596
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:24:23   
chuci
zaboravih možeš ga probati i okupati. ne tuširati nego potopiti u vodu koja je 36-37 stepeni. malo ga trljaš, moja se zabavi tako pa i zaboravi šta je boli.
ovo samo ako ti je toplo gdje boravite. nemoj kvasiti glavu.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1597
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:29:09   
Malenaoduvijek
scarlet
ja nisam nikada stavljala senf,samo sircei to razblazeno sa vodom i samo ako su nogice tople.inace je to pravilo kod svih obloga.
a kao sto ti rekose emma i chuci mozes tusirati ili banjati bez kvasenja glave.a panadol ja ne bih davala ispod 38,iako je preporuka ispod 38,5 nista ne davati,a li ti opet poznajes svoje dijete


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 1598
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:39:03   
scarlett
ok hvala vam, ma on odkako je krenuo u vrtić, više je čini mi se kod kuće, stalno mučimo muku s nosićem i grlom, ali trenutno ništa od toga nije izraženo, samo me ova temperatura počela brinuti user posted image
Pretpostavljam da tuširanje ide vodom čija je temperatura kao i kod tuširanja inače user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1599
   RE: povisena temperatura
3.2.2012 12:40:23   
scarlett

IZVORNA PORUKA: MALA1994

scarlet
ja nisam nikada stavljala senf,samo sircei to razblazeno sa vodom i samo ako su nogice tople.inace je to pravilo kod svih obloga.
a kao sto ti rekose emma i chuci mozes tusirati ili banjati bez kvasenja glave.a panadol ja ne bih davala ispod 38,iako je preporuka ispod 38,5 nista ne davati,a li ti opet poznajes svoje dijete



Nama je senf do sada pomagao, mada je bilo rijetko, ali ipak je bio djelotvoran, a ovaj put mi se čini da je izvukao temperaturu samo iz nogu, ako je to uopšte moguće


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *