|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
1.9.2012 22:38:03   
Daja_sa
Nakon koliko da ocekujem da Dalsy djeluje?
Moja S danas citav dan ima turu 37.5...medjutim veceras se popela na 38.5...tusirala sam je...masirala ali nista nije djelovalo...na kraju sam dala sirup...oko 21h...evo sad mjerim i dalje stoji na 38.5...znaci proslo 1,5h...sta sad da radim? Cepic? ili da cekam jos malo??

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1626
   RE: povisena temperatura
1.9.2012 23:04:01   
sporty mamaa
Kakve su joj ruke i noge? Ako su hladne a glava gori trljaj ih da temperatura side sa glave, ako su vruce ruke i noge onda stavljaj obloge(topla voda, senf, kaladont)... Ja sam isto stavljala krpicu tople vode na prsa i onda preko toga suhu krpu. Nikad nisam koristila dalsy pa ti ne znam nista o njemu, ali ipak ti sacekaj jos malo, pa ako za sat i po, dva ne spadne stavi cepic. Inace, nama su rekli da sirup nurofen brzo skida visoke temperature i one koje se ne daju skinuti, mada ga mi nismo koristili. Nama bi pomogao i lupocet.

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 1.9.2012 23:05:00 >

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1627
   RE: povisena temperatura
1.9.2012 23:21:39   
Daja_sa
Ona sva gori...sad sam je probudila i stavila u kadu sa toplom vodom...
Njoj paracetamol ne djeluje odnosno povrati ga...tako da smo Dalsy poceli davati...
Masiram je...obloge nema sanse da joj stavim reve probudi sve komsije...zato se i bojim kako cemo joj uopste i cepis staviti ako bude potrebno...uhhhh

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1628
   RE: povisena temperatura
1.9.2012 23:23:47   
neki x
Samo tusiranje,obloge,ako vec Dalsy ne djeluje...Pricekaj jos nekih pola sata,pa tek onda cepic...
Nadam se da ce ubrzo sve biti ok.user posted image

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1629
   RE: povisena temperatura
2.9.2012 0:05:11   
sporty mamaa
Draga Daja sretno ti.... ;oja starija je isto 2008, pa kad smo maloj stavljali nedavno cepic, ova je vristala, da joj vadimo to iz guzice il ce nas oboje istucuser posted image Ko zna sta oni umisle u glavi, morat cete je nekako prevarit, ma sve samo da spadneuser posted image

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 1630
   RE: povisena temperatura
2.9.2012 0:45:53   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Nakon koliko da ocekujem da Dalsy djeluje?
Moja S danas citav dan ima turu 37.5...medjutim veceras se popela na 38.5...tusirala sam je...masirala ali nista nije djelovalo...na kraju sam dala sirup...oko 21h...evo sad mjerim i dalje stoji na 38.5...znaci proslo 1,5h...sta sad da radim? Cepic? ili da cekam jos malo??


Mi smo se prije dva dana cijeli dan borili s temperaturom 38,8...paracetamol nam je skidao temperaturu ali dosta duže nam je trebalo od dalsyja, on je djelovao nakon pola do sat vremena. Temperatura se svaka 4 h vraćala gore user posted image . Uz čepić smo koristili i tuširanje. Obloge smo stavljali tek kad sirup pođe djelovati jer mu nikako nismo mogli ugrijati nogice bez obzira šta radili.
Koliko sam ja shvatila iz postova o skidanju temp. dalsy i voltaren su isto, a paracetamol i lupocet tako da ne znam koje ćepiće planiraš koristiti, ali ne bi smjela voltaren odmah. Nama je dr. rekla da može svako 4 h a između paracetamol (sirup) ili lupocet s tim da lupocet kod veće djece baš i ne pomaže.
Tebi sretno, nadam se da je dalsy već djelovao i da će noć biti mirna.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1631
   RE: povisena temperatura
2.9.2012 0:46:56   
Daja_sa
Tusiranjem spala tura na 37.5...i evo opet raste...vec je na 38.
Sacekacu jos malo pa cu ponoviti Dalsy...sad su mi objasnili da sam dala malu dozu s obzirom na njenu kilazu...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 1632
   RE: povisena temperatura
30.10.2012 9:58:38   
Skvo RR
Kako smo se borili tri dana sa izuzetno visokom temperaturom, evo mog iskustva.
Temperatura se kretala do 40 stepeni.

Od lijekova Panadol (paracetamol) jako slabo djelovao.
Ukljucen Dalsy (ibrufen)..vrlo bitno je da se primjeni u skladu sa kilazom. Mi imamo oko 20 kg i doza je 7.5 ml, svakih 6h.  Medjutim temperatura je u svom vrhuncu se vracala na 3h...Za ne daj Boze, nakon 4h, aplicirala voltaren cepic (konsultacija pedijatar, hitna)..obara, temperaturu odmah, sa tim da pazite voltaren kako brzo obori, tako brzo se i vraca). Dalsy se u tezem slucaju (citaj dan) moze aplicirati svakih 5h. Dijete pod ovom visokom temperaturom, najbolje u mlaku vodu potopiti u kadu, voda do pupka i da se igra..20 minuta...ostaje celo koje gori..mlaka voda krpica, i drzati oblog na celu ( ovo je veoma vazno).. Dakle ne kvasiti tjeme, vrat, samo oblog na celo. Celo se mora hladiti kada imate tako visoke temeprature, koje se tako obaraju. Ako zelite da dijete izbaci temperaturu (nama pomoglo)..popila dalsy, stavila je na spavanje i pokrila jorganom (onaj fazon raskomoti dijete, nama nije pomogao)..dva puta joj mjenjala  ves, tada je prvi put temperatura oborena na 36.7.
Isto sto pomaze, je domace jabukovo sirce (jedva ga nadjoh)...1 dio vode, dva dijela sirceta i oblog na nogice...vrlo brzo nogice budu vrele, odmah mjenjati oblog.

I da tekucina non stop....vrlo cesto dijete odbija tekucinu..ja prevazisla to tako sto joj dam red cokolade (koja isto se preporucuje kod temperature) i onda ona sama zalije vodom ili cajem.

Eto.


< Poruku je uredio Skvo RR -- 30.10.2012 9:59:32 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 1633
   RE: povisena temperatura
16.11.2012 23:31:49   
Rabi
Skvo malo mi je lakse kad procitah ovaj tvoj zadnji post.
Bas sam posla da pitam, vezano za ovo ''vracanje'' temperature i posle cepica.
U 4h je imao temperaturu 38,8, popio dalsy. Otisli kod doktora, dobili pancef u koji i nemam neko povjerenje. Jer nam je prosli put pancef samo produzio muku, da bi na kraju zavrsio na pencilinimauser posted image
po povratku od doktora, izmjerismo 39,1(nakon 3h djelovanja dalsy-a) , znaci u 7h mu stavljam cepic. I vec u 11h, njemu je vec 39,2user posted image
Doktor kaze vjerovatno  moguce da je streptokok, kojeg nismo nikad imali(tj. nismo znali i ako je bio)
Ova me temp koja se ovako brzo vraca....izbacuje iz kolosijekauser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1634
   RE: povisena temperatura
16.11.2012 23:36:16   
Skvo RR
sacekaj malo pa mu opet daj nesto......a i nazovi hitnu za savjet, bas imaju super ljubazne pedijatre....zelim vam srecu veceras.user posted image .. i da razbudi dijete i obaraj fizicki vodom trljanjem mozes plahtu umociti u mlaku vodu, pa obmotaj...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1635
   RE: povisena temperatura
16.11.2012 23:47:14   
Rabi
zvala sam maloprije i rekose mi da mu dam ponovo dalsy, sto i uradih. Nisam ga masirala, probacu da ga preznojim ovako kao ti, jorganom. Pa, u stvari...ovako su nama nase mame skidale temp. Vec mu je pocelo djelovati, griju mu se rukice i nogice...
Hvala na podrsciuser posted image Ne znam da li cu nocas ikako spavati....


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1636
   RE: povisena temperatura
17.11.2012 1:00:12   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Rabi

zvala sam maloprije i rekose mi da mu dam ponovo dalsy, sto i uradih. Nisam ga masirala, probacu da ga preznojim ovako kao ti, jorganom. Pa, u stvari...ovako su nama nase mame skidale temp. Vec mu je pocelo djelovati, griju mu se rukice i nogice...
Hvala na podrsciuser posted image Ne znam da li cu nocas ikako spavati....




rabi, i ja bih se odmah bacina na tuširanje, vjeruj mi to je nabolja metoda, meni su to u DZ pokazali kad mi je L bila beba, doktorica je skinu, uuze lavor vode i poče je trljati gazom, trljala je trljala dok nije sva pocrvenila koža, kaže e, sad je temp iza nas, od tada ja čim viidm tem prvo ovo radim, pa onda sirupi, pokušaj, vjeruj mi to je najbolji način. Sretno

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 1637
   RE: povisena temperatura
17.11.2012 21:33:58   
niki83
Nije u pitanje dijete ali jeste mm, nadam se da ce mi neko odgovoriti ubrzo..
Mm ima ospice, danas je treci dan kako izbijaju i peti dan temperature, on izgleda uzasno, bolesnik je pravi, danas smo ponovo isli kod dr. i rekli nam da se strpimouser posted image nista vise, a strasno je, danas temperatura nikako ne spada, propisali su mi analgin, i dala sam mu u 1 tabletu u 18h, jer je temp.bila 39, pa nista, i opet u 20h drugu tabletu, ali spala je samo na 38 stepeni. Smijem li mu ponovo dati paracetamol i kad? Za koliko, koliki razmak da napravimo? I smije li uz sve to da popije i lexilium da se malo smiri, nocima spavao nije, ludimo vise user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1638
   RE: povisena temperatura
17.11.2012 21:39:56   
hatepsut
Jaoo niki bas mi je zao ,prvo N. sad tm.mislim da nema prepreke da popije paracetamol,nije djete.mislim cak i 2 paracetamola da smije popiti.a ne znam ni nesto za smirenje sto nebi smio ?izuzev ako ne pogorsava ospice.kazu da veliki mnogo teze prebole nego djeca user posted image usput ni mm nije bolovao a ni K.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1639
   RE: povisena temperatura
17.11.2012 22:23:55   
niki83
Hate user posted image hvala

_____________________________

N&N

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1640
   RE: povisena temperatura
23.11.2012 21:32:48   
amra_sa
Mi danas imali temperaturu 38. Pijemo čajeve, paracetamol i supice. Maloprije je spala na 37.3 Meni nema spavanja cijelu noć.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1641
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 11:03:37   
kolacic
stanje mog djeteta od dvije godine je vise nepodnosljivo, pa se obracam onima koji imaju iskustva. ustanovljen je virus viroza i dat mi je antibiotik esbesul, pije ga od subote navecer i pit ce ga do nedjelje. temperatura ide od 37 do 38,8 (najvisa). cepic jos nisam koristila i izbjegavam ga. cim skoci zgrabim dijete i u mlaku vodu u kadicu pelenu i trljam je pomalo jer je boli kad dise. tako 20 min i temperatura spadne. od sirupa koristim dalsy i paracetamol, vise ne znam koji pomaze jer dijete evo sesti dan ima temperaturu. vise sam se raspametila, ne znam gdje udaram. ima li iko iskustva s ovim virusom, i sta da radim. pomozite ocajna sam.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1642
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 15:03:13   
Skvo RR
ne znam...cini mi se da je esbesul..zamjena za bactrim, kakva je mokraca kod djeteta? I viroza sa esbesulom nikako ne ide...user posted image ..bar ja tako mislim...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 1643
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 15:10:07   
virgulina
viroza je stanje izazvano bilo kojim virusom
nisam shvatila da li je respiratorno ili kako ?
viroza se u principu leci samo simptomatski ali posto to vec dugo traje verovatno se nakalemila neka bakterija ( obicno se nakaleme user posted image

< Poruku je uredio virgulina -- 20.12.2012 15:12:02 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1644
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 15:11:38   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: virgulina

viroza je stanje izazvano bilo kojim virusom

Mislim da toliko znamo.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 1645
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 15:13:03   
virgulina
znam da znate ali mi nije bio jasan deo : ako neko ima iskustva sa ovim virusom
nikako nisam htjela biti maliciozna ili prepametna

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 1646
   RE: povisena temperatura
20.12.2012 15:39:36   
kolacic
ma virus kaze doktorica ali dijete je sve slabije i slabije. tesko govori tesko dise curi joj nos hoce da kaslje ne moze dala nam je i kapi za nos operil i aquamaris i prospan sirup za iskasljavanje. ja sam ocajna a doktorica kaze nista to je sve tako normalno kod viroze. eto vise ne znam. cuj zamjena za bactrim mokraca je bila uredna, ne znam sad, nisam nikakve nalaze vadila. nit mi je rekla da vadim.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 1647
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:13:05   
Adana
Evo i moja macana od jucer ima temperaturu povisenu. Do sada je isla do 38.5, i kada spadne spadne do nekih 37.4...
Sinoc smo joj dali Dalsy i super je pregurala noc.

Jutros nije bila previsoka tura. Sada joj je vec malo vis eod sat vremena 38.5... Nisam davala nista, kontam da se malo organizam sam bori.
Slini, pomalo kasljuca... I sada lezi i odmara. Jutros nije bas htjela da miruje, a i tura je bila niza...

Nadam se da je samo neka viroza blaza i da ce vec sutra biti bolje...

Samo mi recite, ako neko zna, koje cepice mogu koristiti uz Dalsy, i na koliko se stavljaju nakon sirupa i koja doza? Hvala. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 1648
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:44:24   
škorpija
Sigurno je virus, mi smo ga imali prosle sedmice, temperatura so 39 maksimalno danju 37 do38, kad nije velika tur igra se i jede normalno. Sa dalsijem mozes kombnovti lupocet cepice ili bilo koje druge na bazi paracetamla, mozes i sirup na bazi paracetsmola i dalsy kombnvti, ja dajem na svaka tri sata ako je potrebno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1649
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:48:18   
škorpija
Paracetamol se daje po kilazi, ja sam izracunala da na 16 kg ide pola paracetamol tablete, dajem u caju i super mu pomogne, il mora poiti tr spene kasike panadol baby sirupa, sto mu se gadi ili dva lupocet cepica sto je nemoguce da stavim,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 [66] 67 68   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *