|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:52:43   
škorpija
Mrzim ovu odvrnu tastaturu, htjela sam napiti tri supene kasike panadol baby user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1651
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:53:36   
Hannica

IZVORNA PORUKA: škorpija

Paracetamol se daje po kilazi, ja sam izracunala da na 16 kg ide pola paracetamol tablete, dajem u caju i super mu pomogne, il mora poiti tr spene kasike panadol baby sirupa, sto mu se gadi ili dva lupocet cepica sto je nemoguce da stavim,

A zasto 2? Ja uvijek stavljam jedan.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1652
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 15:57:34   
škorpija
Zato sto se daje o kilazi, moj sin ma 16 kilograma, potrebno mu je za snizavanje tepmersture 250 mg paracetamola, a u nasm apotekama stalni maju samo lupocet cepic od 120 miligrama,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1653
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:06:28   
Adana
Hvala!

Za sada joj jos nista davala nisam. Tusirala sam je i spala je temp. na nekih 37.5
Evo stavljam joj obloge na stomak i prsa, i u polusjedecem je polozaju.
Sada je malo mirnija, lezi i gleda crtane... Nije mnogo zainteresovana za jelo... Dajem joj vode i caja da pije po malo... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1654
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:12:53   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

Zato sto se daje o kilazi, moj sin ma 16 kilograma, potrebno mu je za snizavanje tepmersture 250 mg paracetamola, a u nasm apotekama stalni maju samo lupocet cepic od 120 miligrama,



Djeca od 1-5 godina (tjelesna masa od 10-20 kg)
1-2 čepića (120-240 mg) 3 do 4 puta na dan.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1655
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:13:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Adana

Hvala!

Za sada joj jos nista davala nisam. Tusirala sam je i spala je temp. na nekih 37.5
Evo stavljam joj obloge na stomak i prsa, i u polusjedecem je polozaju.
Sada je malo mirnija, lezi i gleda crtane... Nije mnogo zainteresovana za jelo... Dajem joj vode i caja da pije po malo... user posted image


ako dođe na 38.5 ja dam Dalsy i ako mislim da raste stavim i senf na tabane ...uvjek nam pomogne...
poljubac za imenjakinju . iš iš turice

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1656
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:18:11   
Adana
Hvala mila. user posted image

Ona je sada opet 38.4 .. Nije do sada isla vise...
Kako sam citala da se imunitet sktivira kada je tura 38.5 ne skidam je odmah, pustim da s etijelo malo bori samo... Kako napisah tusiram je, i stavljam obloge... Sirup cuvam za veceras.

Tabani su joj hladni pa nisam nista stvaljla na njih. Stavljam obloge na stomak i prsa jer su topliji.

Upitah az cepice da znam, nismo ih nikada koristili, pa zlu ne trebalo kasnije... Znaci svako 6 sati da stavim cepic ako bude potrebe? Moze li Voltaren cepici sa Dalsy sirupom?



_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1657
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:23:31   
škorpija
Dalsy i voltren se ne mkgu kombinovati

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1658
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:27:22   
Adana
Onda Dalsy i Lupocet... I Paracetamol i Voltaren?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1659
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:29:12   
škorpija
Tacno tako
IZVORNA PORUKA: Adana

Onda Dalsy i Lupocet... I Paracetamol i Voltaren?



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1660
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:57:09   
bananica

IZVORNA PORUKA: škorpija

Dalsy i voltren se ne mkgu kombinovati




Dalsy i voltaren cepici mogu da se kombinuju, na 4 sata ako je temp visoka i brzo se vraca

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1661
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 16:59:13   
škorpija

IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: škorpija

Dalsy i voltren se ne mkgu kombinovati




Dalsy i voltaren cepici mogu da se kombinuju, na 4 sata ako je temp visoka i brzo se vraca

ajoooj tri pedijatra u mi rekli NE nikako, koji su tvoji argumenti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1662
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 17:22:09   
bananica
meni to jos niti jedan nije rekao.....uvijek kazu ako je temp visoka i ne moze se drzati pod kontrolom voltaren cepice i dalsy davati

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1663
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 17:48:32   
Mya_81 RR
Ja sam isto kombinirala. Nama paracetamol do prije par mejseci nije imao ama bas nikakve koristi tako da sam dva puta dala voltaren cepic kad nam u tim trenucima ni dalsy vise nije puno djelovao. Razmak je bio sigurno 6 sati. Kod nas je ipak prevladala panika od konvulzija tako da sam isla tom logikom da skidam temp, pod bilo koju cijenu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1664
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 17:54:08   
kana
Adana, nemoj cesto voltaren cepice davati, samo u krajnjoj nuzdi i prepolovi ga. Mi smo dali kada je Tarik imao 38,1 i odmah su djelovali. Procitaj upustvo, svasta nesto pise...user posted image Daji Paracitamol pa Dalsy, pa paracitamol pa Dalsy i to kada je preko 38,5.Sve zajedno neka ne bude 3 puta dnevno.Evo Tarik je hB je bolje, tura prestala, samo kasalj ostao i nema stolice user posted image ... Mi smo prakticirali i tusiranje (samo glavu ne) ali kada je dobio groznicu, prestali smo. Sretno , ljubi Asjicu :)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1665
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 18:12:58   
Adana
Hvala draga! user posted image
Zao mi je macka malog. Drago mi je da bar nema ture. Ljubni ga...

Ja Asji nikada nisam stavljala cepice, nikada nije bilo potrebe. Zato i pitam sta s acim ide i kako i koliko.

Do sada sam uvijek koristila Paracetamol i uvijek je djelovao. Ali pricala sam sa Eminom i ona me ubijedi da je bolji i sigurniji Dalsy, ne sjecam se vise ni zasto. :) Tako da sada koristim njega.
Sinoc sam joj oko 12h dala kasiku Dalsya da lakse zaspi i do 08h ujutru je bez problema spavala, nije bilo ture. I onda sma joj opet u 08h dala kasiku i odspavala je jos 2.5 sata.
Temp. je tada bila oko 37.4 i ona je bila OK. Igrala se, jela, sve kako treba. Popodne je tura opet skocila na 38.5 i ona je odmah postala kenjkavija, cmizdri za svaku sitnicu. user posted image Ne igra se, lezi, kaze boli je tijelo. user posted image

Do sada sam je tusirala 2x, stavljala obloge od stajace vode na prsa i stomacic. I spusti se tura ispod 38... Pa opet dodje do 38.5 ... Nije prelazila.

Mislim i da je grlo malo muci jer slabo jede i u par navrata je spomenula da je boli. user posted image A i kaze da je umorna....

< Poruku je uredio Adana -- 17.3.2013 18:13:45 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 1666
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 18:41:56   
kana
Ja gore napisah da sam na 38,1 dala Voltaren. Pardon -bilo je 39,1 . Dalsy je jako dobar i dajem ga kada Paracitamol ne djeluje, a kada ni jedno ni drugo ne djeluje- onda sam ovaj put dala Voltaren na svoju ruku. Odmah je pokazao da je najjaci. Strah me je tih cepica user posted image
Asja, dusa mala i ona znaci grlo, nos, slajm, kasalj, temp...to je izgleda krenulo...pred proljece uvijek najvise virusa i bakterija... :(


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1667
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 18:51:40   
škorpija
ja koliko sam skontala pod kombinovanjem lijeova se misli kad nije prošao onaj obavezni razmak od 6 sati koji vrijedi za sve te antipiretike, i onda znači dao si paracetamol prije npr tri sata, nije djelovao, temperatura raste, e onda smiješ dati dalsy sirup , a paracetamol opet za tri sata kad mu je vrijeme, pa dalsy opet za tri sata ako je potrebno itd. ovu metodu koriste na pedijatriji i dječijoj hirurgiji kad su u pitanju visoke temperature koje nikako ne spadaju

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 1668
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 19:21:31   
Adana
Ma da... Na sve strane bolesna djeca/odrasli. :P

Evo tura malo porasla, 38.7 je, pa sam joj dala Paracetamol. :) Vidjecu kakva ce situacija biti pred spavanje pa mozda dati Dalsy.
I ja tako nekako skontah, ali ja nesto razumih da na svako 4 sata ide Paracetamol pa Dalsy naizmjenicno, ako tura ne spada tj. ako raste.

Cepice cuvam kao zadnju opciju i to samo ako bude bas visoka, tj. visocija od 39.3...



_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1669
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 19:25:41   
škorpija
ma dobro si ti skontala nego te mi zbunjujemo user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1670
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 19:31:23   
Adana

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma dobro si ti skontala nego te mi zbunjujemo user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1671
   RE: povisena temperatura
17.3.2013 20:57:16   
kana

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma dobro si ti skontala nego te mi zbunjujemo user posted image



user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 1672
   RE: povisena temperatura
24.3.2013 16:26:22   
mishkica
Pozdrav, ima li ko na temi, treba mi savjet kako skinuti temperaturu, djevojcica 21 mjesec, 12 kg, tmperatura 38.7 imam u kuci samo lupocet cepice, a strah me noci, i muz je bolestan, i on pod temperaturom 39user posted image apoteka ne radi nedjeljom, nema dezurne, radila do 12, tusirala sam je dosta, spala samo na 38.4, sad sam stavila cepic i cekam, inace raspolozena je, skace samo nece da jede, ali mi nije to sad ni bitno, samo da je oborim, da ne bi u noc usli sa ovakom temperaturom...heeeellpp

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 1673
   RE: povisena temperatura
24.3.2013 16:55:06   
smajli80
Temp.zna biti jako nezgodna noćuuser posted image .Čepići mogu poslužiti i idu na 6-a može i 4h.U kombinaciji sa tuširanjem.
Daj joj puno tekućine i raskomoti što više da temp izlazi kroz kožu.
Moja sestra radi u hitnoj i oni praktikuju da ako se baš nemože odmah skinuti da umotaju djete u vlažnu plahtu (ni preledenu ni prevruću)i što prije ohlade što veću površinu tjela.

Kriške krompira na tabane,neko kaže i senf(neznam nisam probala)

Ako ti baš ništa od ovog ne uspije nazovi neku kolegicu,komšinicu da ti posudi Brufen sirup.I ako ništa ama baš ništa ne pomogne Voltaren čepiće 12.5 mg

U svakom slučaju odvedi je u hitnu tamo će znati šta da rade.
Sretno milauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 1674
   RE: povisena temperatura
24.3.2013 18:00:32   
mishkica
Hvala smajli, evo malo je spala, masirala sam je vlaznom obicnom pamucnom pelenom, primijetila sam da su joj tabani i ruke bas hladni, ostatak tijela vruc, uh samo da ne ide prema goreuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  65 66 [67] 68 69   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *