|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
29.6.2013 12:56:07   
djoisa
kod nas nisu ospice..ja sam sigurna..bas osip po rukama - dlanovi, stopalima, guza, malo skroz po stomaku..tek je pocelo ..nadam se da mu nece zahvatiti usta..to je mislim najgore user posted image ..tempetraturu nema..i dobar je igra se..jede..

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
29.6.2013 22:48:47   
škorpija
smije li dijete s ospicama izlaziti van, mislim u naše dvorište, danas je malo izlazio, kontam da mu obučem majicu dugih rukava i šešir na glavu i u hladu da bude, ne mogu da nađem na netu mišljenje ljekara o tome

< Poruku je uredio škorpija -- 29.6.2013 22:49:47 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 0:57:11   
djoisa
naravno da ga neces suncati..u zadnje vrijeme, bas na netu, i ceto u alternativnim metodama lijecenja se puno pise o ljekovitoj i pozitivnoj moci sunca na ljudski organizam (probaj na tu temu pretraziti net),,ja bih dozvolila izlazak van user posted image posebno ako imate bastu..

http://www.infobar.ba/mag/sunce-ima-ljekovito-djelovanje/

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 11:37:48   
škorpija
Djoisa i ja tako razmisljam, nasla sam negdje da bi jedino kad krastice ocnu otpadati sunce moglo otamniti novu mladu kozu pa da ostanu trajne gleke, nama je treci dan, ima pljuski svugdje, ali nista strasno, dvije je vec rascesao, pijemo flonidan i cini mi se da jako dobro pomazebprotiv svraba, temperature hvala bogu nema i samo namislja sta ce jesti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 11:51:08   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

Djoisa i ja tako razmisljam, nasla sam negdje da bi jedino kad krastice ocnu otpadati sunce moglo otamniti novu mladu kozu pa da ostanu trajne gleke, nama je treci dan, ima pljuski svugdje, ali nista strasno, dvije je vec rascesao, pijemo flonidan i cini mi se da jako dobro pomazebprotiv svraba, temperature hvala bogu nema i samo namislja sta ce jesti


škorpijo možeš ga ovih dana pustiti u dvorište ...svakako nema jakog sunca...
a zašto ne na jako sunce? jer su to ranice ...jako sunce koje direktono pada na njih mogu dovesti do trajnog oštećnja kože.... a i dokomplikacija prilikom zacjelivanja... ovo vrijem vam ide na ruku user posted image
Čak se smatra i bar 2 sedmice nakon što sve prođe djeca treba da imaju odjeću od laganih materijala preko djelova tjela gdje su bile tačke da ih sunce ne dodoruje previše... jer je to mlada koža ...ovo milsim prilikom izlaska vani
a pogotovo je suncanje iskljuceno

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.6.2013 11:53:51 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 12:08:50   
škorpija
Tako cu i radit, kad je napolju zaboravi da ga svrbi i brze mu vrijeme prodje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 12:12:56   
malenaa
I dino u pljuskama :) danas 4 dan cini mi se da su jutros stale da
Nema
Novih ali nisam sigurna.. Ima ih basssss puno :( u ustima 5/6 komada i to mu smeta kad jede, na preponama, cuni licu i ledjima ..
Negoduje mazanje pa nam ti stvara veco problem, tura je bila dva dana prva bas visoka.. Ali drzi se igra se i guramo nekako :) mi smo danas na more trebali pa otkazali zna li neko kad mozemo ici? Jer trebam iznova opet rezervisati?

Kiss

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 12:22:20   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: malenaa

I dino u pljuskama :) danas 4 dan cini mi se da su jutros stale da
Nema
Novih ali nisam sigurna.. Ima ih basssss puno :( u ustima 5/6 komada i to mu smeta kad jede, na preponama, cuni licu i ledjima ..
Negoduje mazanje pa nam ti stvara veco problem, tura je bila dva dana prva bas visoka.. Ali drzi se igra se i guramo nekako :) mi smo danas na more trebali pa otkazali zna li neko kad mozemo ici? Jer trebam iznova opet rezervisati?

Kiss



najbolje da se posavjetujes s pedijatrom...oni ipak znaju najboje

ali napisah gore...kad pljuske prođu bilo bi dobro pričekati još bar 15 dana da se koža umiri tj ranice... da sunce nedaj bože nešto ne iskomplikuje ... ako je danas 4 dan ...trebace još 14 da se one umire i još 14 nakon toga da se sve "sanira"
ja bih tek negdje početkom augusta...ali svakako pitaj pedijatricu...ovo ti pišem iz iskustva mojh drugarica...i onog što sam čitala ....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 12:39:39   
Visnja RR
Zašto kažem da se posvajetujete s pedijatricom???
jer na netu imamo razne informacije o suncu i pljuskama

od onih teških tipa :"Sunce može izazvati reaktivaciju nedavno preboljelog virusa i to može biti gadno, jer
onda obično ode u meningitis", do onih blagih " blago sunce umiruje i pospješuje nestanak ožiljaka (ako nisu u pitanju kraste)"

zato da bi ti bila mirna ipak pitaj pedijatra u kojeg imaš povjerenja....

moj zakljčak svega je ...sunce da, ako je blago i da koža bude prekrivena laganom pamučnom tkaninom...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.6.2013 13:04:34 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 13:25:44   
Miracle*3
Kad vidim ovu temu najezim se.
Moja beba(16 mjeseci) je kao posljedicu pljuskavica dobio trombocitopeniju. Onaj ko nije to prosao ne moze razumjeti kroz sta smo mi prosli. Na otpusnici je pisalo strogo zabranjeno izlazenje na sunce, a kad smo izasli iz bolnice bio je vec 25 dan kako je izasla prva, znaci vec su prosle.
I nije dzaba da djeca moraju biti u kuci i koliko toliko mirovati, ne zbog drugih vec vise zbog sebe.
I na infektivnom i na hematologiji sam se nagledala slucajeva zbog varicela, zato opreza nikad dosta.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:06:56   
malenaa
Miracle- mila zao mi je sto ste prosli kroz sve to :( ne mogu ni da zamislim kako je bilo, jos je on beban mali :( a zna li se usljed cega je doslo do komplikacija?

Ja sad gledam malog vec mu se susi nema
Vodenih vise.. Kontala sam abd bide sve ok za 10 dana ici na
More, s tim da ce def. Nositi Sun suit tj odijelo za 50+ s njim je u turskoj bio po najvecem suncu nije ni pocrnio.
Ali naravno sve kad vidi pedijatar i bude sve kako valja.
Meni smeta sto su sve razlicita misljenje i o kremama i trajanju, kupanju koga god pitas drugacije, zato sam ja onako kako godi malom. Kupam ga u hipermanganu jer mu je zaista lakse i skinem natrackani sloj kreme te stavim direktno na pljuske novi.
Mazem ga uriage puriceed gelom pokazao se super. Onaj sto smo dobili na recept nisam ni probala tako da ne znam.

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:44:53   
škorpija
ja sam probala onaj puder i uriage i ne vidim baš razliku, jedino je urigae čišći, nema bijelih fleka posvuda, a svrbi ga isto čini mi se, sad se kajem što ga ne ošiša na nulericu prije mora, u onoj gustoj kosi ne mogu ni pronaći pljuske

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:47:39   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam probala onaj puder i uriage i ne vidim baš razliku, jedino je urigae čišći, nema bijelih fleka posvuda, a svrbi ga isto čini mi se, sad se kajem što ga ne ošiša na nulericu prije mora, u onoj gustoj kosi ne mogu ni pronaći pljuske


navodno Uriage malo hladi a on se smije mackati na genitalije dok onaj drugi ne...u tome je razlika

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:51:24   
škorpija
a za komplikacije sa čula, i izgleda da varičele nisu uopšte tako bezazlene kako su nam predstavljali u djetinjstvu, doduše nije bilo interneta, roditelji su znali samo što im ljekar kaže i gotovo, bilo je uvijek isto, ne kvastiti, boravak u zamračenoj prostoriji i bijeli kreč krema

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:53:56   
škorpija
istina urigae hladi, probala sam ga na sebiuser posted image , srećom još nema ništa po piši i guzi, ali ima još vremena da se pogorša, uvijek može goreuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 15:55:37   
malenaa
Sto se kose tice ja ih i ne mazem ima dugu i gustu kosu nema sanse potrefit :)))

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
30.6.2013 17:50:56   
škorpija

IZVORNA PORUKA: malenaa

Sto se kose tice ja ih i ne mazem ima dugu i gustu kosu nema sanse potrefit :)))

ma ja onako odokativno namažem, a teško da išta probije kroz kosu do pljuske

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
2.7.2013 18:00:48   
škorpija
nama je danas peti dan od izbijanja osipa, ja sam prezadovoljan tokom bolesti, hvala Bogu nije imao temepraturu, još jučer pljuske su počele a se suše, nove ne izbijaju, čak ga više i ne svrbi, interesira me smijem li mu oprati kosu šamponom večerasuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
2.7.2013 18:13:44   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

nama je danas peti dan od izbijanja osipa, ja sam prezadovoljan tokom bolesti, hvala Bogu nije imao temepraturu, još jučer pljuske su počele a se suše, nove ne izbijaju, čak ga više i ne svrbi, interesira me smijem li mu oprati kosu šamponom večerasuser posted image


možeš.... stra su vjerovanja da se ne smie ni kupati ni prai kosu...ali moja pedijatrica je rekla d se naravno može ali nježno....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
2.7.2013 18:22:37   
salmy
Nama je 4 dan...momak cio vedar ..pojede sve pred sobomuser posted image igra se..skace...cak smo i nablkonu rucali...vidim da se suse....nema novih
Hvala Bogu pa je sve momacki pregurao( jos gura)...toliko sam se brinula oko njih,a kako vidim kao i da ih nema
Planiram ga kupati prekosutra

I nama je pedijatrica u Dubrovniku rekla da ga mozemo kupati bez bojazni

< Poruku je uredio salmy -- 2.7.2013 18:23:31 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
2.7.2013 19:01:01   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

a za komplikacije sa čula, i izgleda da varičele nisu uopšte tako bezazlene kako su nam predstavljali u djetinjstvu, doduše nije bilo interneta, roditelji su znali samo što im ljekar kaže i gotovo, bilo je uvijek isto, ne kvastiti, boravak u zamračenoj prostoriji i bijeli kreč krema



one jesu opasne, ali djeca ih lako preguraju, rijetki su slucajevi sa komplikacijama, dok kod odraslih naprave haos u organizmu, jako cesto zakomplikuju i puno su intezivnije


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
3.7.2013 23:04:09   
malenaa
Danas 6. Dan bili na kontroli doc kaze da je super sve se osusilo i da mozemo na moreeeee :)))
Pi njenoj preporuci okupala ga veceras samponom napokon :))

_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
4.7.2013 9:57:39   
škorpija

IZVORNA PORUKA: malenaa

Danas 6. Dan bili na kontroli doc kaze da je super sve se osusilo i da mozemo na moreeeee :)))
Pi njenoj preporuci okupala ga veceras samponom napokon :))

user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
4.7.2013 16:00:29   
salmy
I mi bili na kontroli suse se sve ok.. Dr Lutvo rekao da ga mozemo kupati...i nema potrebe vise mazati..skoro sve se sasusile

Odmah smo se okupali..momak jedva docekao kaze da malo dodjem sebi neka si me okupalauser posted image


pljuske baj baj

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
4.7.2013 16:02:51   
škorpija

IZVORNA PORUKA: salmy

I mi bili na kontroli suse se sve ok.. Dr Lutvo rekao da ga mozemo kupati...i nema potrebe vise mazati..skoro sve se sasusile

Odmah smo se okupali..momak jedva docekao kaze da malo dodjem sebi neka si me okupalauser posted image


pljuske baj baj


user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *