|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 10:52:12   
škorpija

IZVORNA PORUKA: mama_alma

joj, draga škorpija ja kad bih vidjela takvo dijete na plaži ne bi mi bilo dobro, ono plivam ja, pliva dijete i plivaju pljuske, uh majko mila

user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 11:19:35   
mayra
Moj D sinoc dobio pljuskavice, danas ga vodili doktoru, dobio tecni puder, a ja sam jos kupila hipermangan. Mi smo trebali ici na more sad u subotu, pa smo prolongirali za 22.07., pitala doktoricu je li mu prerano, kaze nema problema, jer je on mali brzo oni to odboluju. Inace zasad nema nikakvih problema, ni ture, nit je nervozan, vidjecemo dalji razvoj situacije.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 11:23:19   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: pocahontas

hvala Lulu_08...sad za sada ove izgledaju jako malecke i čak nisu ni mjehurićaste..doduše, to je bilo tako jučer..evo čekam da me mama nazove da mi javi situaciju kako mi je dijete jutros user posted image user posted image

I sta kaze mama, ima li novih?
Jesu li def. pljuke?


nema novih..user posted image
vodim ga danas kod pedijatra svakako da vidimo..
a pljuske su - moje misljenje, jer iskreno ne znam sta bi drugo moglo biti jer je epidemija u vrtiću user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 10.7.2013 11:24:33 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 11:28:57   
hanabanana
Ospice i more
Znači - ne na sunce uopšte. ODgovor zašto ne meni je logičan.
Kupanje - da, ako su krastice otpale.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 11:30:55   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: pocahontas

hvala Lulu_08...sad za sada ove izgledaju jako malecke i čak nisu ni mjehurićaste..doduše, to je bilo tako jučer..evo čekam da me mama nazove da mi javi situaciju kako mi je dijete jutros user posted image user posted image

I sta kaze mama, ima li novih?
Jesu li def. pljuke?


nema novih..user posted image
vodim ga danas kod pedijatra svakako da vidimo..
a pljuske su - moje misljenje, jer iskreno ne znam sta bi drugo moglo biti jer je epidemija u vrtiću user posted image



KOd moje Hane su bile sitne kao ubodi olovkom, tačkice.
Ali je imala blago povišenu tem dan dva prije toga, i vrlo malaksala.

Drugi dan je svo tijelo bilo istačkano, ali tako kako sam rekle, te nisam čak ni mazala bilo čime.
A onih par većih sam mazala puderom, i to samo kad bi se Hana požalila d aje svrbi.
( ovo po savjetu pedijatra, bez previše mljackanja prije otpadnu )

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 13:03:25   
pocahontas
ljudi evo proslo je vise od pola dana i dijete mi nema novih pljuskavica...kao sto rekoh, danas bi bio taj drugi dan jer sam jučer prve primijetila...sta se desava? user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 13:05:10   
Lady26
IZVORNA PORUKA: pocahontas

ljudi evo proslo je vise od pola dana i dijete mi nema novih pljuskavica...kao sto rekoh, danas bi bio taj drugi dan jer sam jučer prve primijetila...sta se desava? user posted image

Polako, ima vremena
Lani su izlazile od subote do cetvrtka...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 13:05:59   
M kao Mama
poki nekome izađe, više nekome manje, e sad kao ono tri dana izlaze, tri prolaze, ne znm, moja je bila istačkana sva tako da nisam mogla primjetiti

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 13:08:45   
Lady26
IZVORNA PORUKA: mama_alma

poki nekome izađe, više nekome manje, e sad kao ono tri dana izlaze, tri prolaze, ne znm, moja je bila istačkana sva tako da nisam mogla primjetiti

Moja je bila kuci ravno 3 sedmice user posted image
5 dana su izlazile nove....

< Poruku je uredio Lady26 -- 10.7.2013 13:09:00 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 13:25:20   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ljudi evo proslo je vise od pola dana i dijete mi nema novih pljuskavica...kao sto rekoh, danas bi bio taj drugi dan jer sam jučer prve primijetila...sta se desava? user posted image



Kakve su tačke.....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 14:00:17   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: pocahontas

ljudi evo proslo je vise od pola dana i dijete mi nema novih pljuskavica...kao sto rekoh, danas bi bio taj drugi dan jer sam jučer prve primijetila...sta se desava? user posted image



Kakve su tačke.....


male crvene i pomalo napunjenje tekucinom zućkastom..mama kaze da su ga evo počele svrbiti i da su se vise zamutile i da se formira mjehurić...
nema novih i dalje...

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 14:03:14   
salmy

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ljudi evo proslo je vise od pola dana i dijete mi nema novih pljuskavica...kao sto rekoh, danas bi bio taj drugi dan jer sam jučer prve primijetila...sta se desava? user posted image

Nema to veze...nama su izlazile mozda 3-4 dan...i to je sve...ukupno ih je imao mozda 20 tak
Nekako se brzo i susile...5 dan smo isli na kontrolu i vec se kupali,setali samo izbjegavali sunce...
Ima jos krastica ali uglavnom prolaze

A vidjeli smo curicu na kontoli koju je tata doveo...sva je bila istackana...dusa draga...nema gdje ih nije imala....ionako je sva bila plavusica njezna...i imala konstantno 40 turu...sve zavisi od djeteta....
ja mislim da su ove iz naseg vrtica malo cudne...il ih ima malkice il nema nikakouser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
10.7.2013 14:06:10   
salmy

IZVORNA PORUKA: škorpija

mojoj kolegici koja je trebala s djetetom na more u tursku i dobije pljuske, jedna stari pediajtar u travniku rekao je da slobodno idu ( pljuskama ) i da diejte bude u hladu ali da se kupa u moru, kaže pljuske otpale dan poslije izbijanja, ja nisam nikad čula takav savjet ali eto nek ostane zabilježeno i touser posted image

Nidje veze...nama je pedijatar na moru rekao da bi bilo pozeljno da se vratimo isti dan...i tako smo i uradili....bez obzira sto je vrijeme bilo hladno i kisovito....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:02:19   
mayra
Pomagajte!!!

Daninu je danas treci od izlaska prve pljuskavice, i nema gdje ih nema, tjeme je preplavljeno, komotno ga mogu umociti u tecni puder, jer mi treba sat vremena da sve natapkam, a njega uhvati nervoza. Recite mi jesam li mogla pogorsati stanje time sto sam ga tusirala hipermanganom, mislim da li ih je voda jos vise izazvala da izlaze? Ocajna sam i nadam se da ce danas prestati izlazitiuser posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:12:24   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mayra

Pomagajte!!!

Daninu je danas treci od izlaska prve pljuskavice, i nema gdje ih nema, tjeme je preplavljeno, komotno ga mogu umociti u tecni puder, jer mi treba sat vremena da sve natapkam, a njega uhvati nervoza. Recite mi jesam li mogla pogorsati stanje time sto sam ga tusirala hipermanganom, mislim da li ih je voda jos vise izazvala da izlaze? Ocajna sam i nadam se da ce danas prestati izlazitiuser posted image



a što hipermangan, ako nije tajna

a, bolje što su izašle u tako velikom brojuza njega, i moja starijaje tako da sam ja na kraju komplet je mazala, jer nije bilo šanse jednupo jednu

daješ mi mu šta protov češanja

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:14:45   
Lady26
Ja nisam kupala dok su izlazile, a mnoge zene jesu...nisam  se usudila...
Samo mazi, i daji mu flonidan ili nesto slicno uvece zbog svrbeza...
Nadam se da ce brzo proci...
Ima li temperaturu?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:24:30   
mayra
mama_alma hipermangan sam uzela jer ga dosta pedijatara preporucuje za isusivanje varicela, a i da bih tom vodom skinula naslage pudera jer ne vidim vise gdje je ospica, a gdje zdrava koza.
Lady, imao je temperaturu juce i sinoc al nista pretjerano, stoji na 37. On je inace ok, zivahan kao i obicno, samo ga na momente uhvati svrab, pa pocne kenkati al se dobro drzi. Mislim da sam ja gora nego on user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:27:59   
Lady26
Dajes li mu pred spavanje nesto za umirenje svrbeza?
To pod obavezno...da li su ti rekli u DZ?
Ne znam koliko je star djecak, ja sam svoju uspjela razgovorom i primjerima ubijediti da ne cese...omakne se s vremena na vrijeme ali bila je koliko toliko disciplinovana...a mazanje je bilo ravno kondicionom treningu user posted image
Ja imam rupicu od pljuskice na sljepoocnici i to mi je vadiona bila user posted image , ostat ce joj rupica ako bude cesala...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:52:02   
mayra
Ma najgore sto je on jos mali za objasnjavanje, 19 mjeseci, prestane se cesati kad mu kazem, al kad zaboravi pocne ponovo, sreca pa se ne cese noktima nego nekako zglobovima prstiju. Valjda ce biti ok user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:53:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mayra

Ma najgore sto je on jos mali za objasnjavanje, 19 mjeseci, prestane se cesati kad mu kazem, al kad zaboravi pocne ponovo, sreca pa se ne cese noktima nego nekako zglobovima prstiju. Valjda ce biti ok user posted image



au, baš je mali obavezno flonidan ili lostop i nešto za imunitet jer je beba

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:55:10   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mayra

mama_alma hipermangan sam uzela jer ga dosta pedijatara preporucuje za isusivanje varicela, a i da bih tom vodom skinula naslage pudera jer ne vidim vise gdje je ospica, a gdje zdrava koza.
Lady, imao je temperaturu juce i sinoc al nista pretjerano, stoji na 37. On je inace ok, zivahan kao i obicno, samo ga na momente uhvati svrab, pa pocne kenkati al se dobro drzi. Mislim da sam ja gora nego on user posted image



nama je dr preporucila cytelium sprej ili pruriced gel za ospice. al nama nije trebalo jer je bas tad prestao svrab. da smo barem znali ranije

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 11:58:16   
Alma_27
da, hipermangan je odlican ali dobro pazite da prah ne ode kome u oci! i nama se malo praha prosulo po ves masini i ne moze se skinuti fleka

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 12:03:20   
škorpija
hipermangan spriječava infekciju osipa pogotovo ako diejte češe, nije ti se moglo pogoršati od toga, samo pazi da ti je rastvor blag, ja sma malca svaku noć doslovno banjala u hipermanganu i pljuske se izbile i osušile za 6 dana. Stari pedijatri i dalje ne preporučuju kupanje i tuširanje, čak ni u hipermnganu ali ja vjerujem da je emdicina napredovala u zadnjih 20 godina, a iskreno i imaju mi više smisla novi savjeti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 12:06:06   
škorpija
i da ovaj URIAGE PRURICED GEL za ospice je odličnan, mi nismo ni koristili onaj bijeli krečasti, samo pruricid, čini mi se da je posebno dobar kad su velike površine zahvaćene jer je tečniji i finiji nego onaj puder koji se skori. jest poskup, 38 KM, ali se isplati

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Ospice, varicele, pljuskavice, vodene koz...
12.7.2013 12:10:24   
Lady26
Taj gel ne treba kupovati ako se ima od koga uzeti koristen...
Preskup je a ne iskoristi se cijeli...mi smo dobili mozda pola tube i poslije nas ga je ostalo jos i proslijedjen je dalje...
A da je dobar jeste...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *