|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ospice
8.3.2011 15:35:33   
bebacha
i mamino malo djete ima ospice.tacno 14 dana nakon sto je Ajla dobila evo i Alen.mene samo interesuje koliko dana se nesmije izlazit napolje kad djete ima ospice

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Vodene ospice
8.3.2011 18:48:53   
rose
IZVORNA PORUKA: ziki

Samo da se malo izjadam. Poludeh od osipca, ne znam kako je dosao do zakljucka da je puder otrov koji ubija bakterije ospica pa moze i njega. Nece da se maze, vristi, place, bjezi, suta me..... mazanje traje po pola sata minimum. I ni jedna nije otpala, evo dansa 7 dan. Uh, meni sa posla porucuju da se u ponedeljak vratim na posao jer sam vec 3 sedmice na bolovanju(2 ja bolesna + 1 nemirkova) a od ponedeljka jedna koleginica vise ne radi....I da mazem ko luda, sutra moram po novu bocicu pudera.


u nase vrijeme se mazalo cinkovom mascu koju prave u apotekama...jel i sada tako?


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Vodene ospice
8.3.2011 18:57:41   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: bebacha

i mamino malo djete ima ospice.tacno 14 dana nakon sto je Ajla dobila evo i Alen.mene samo interesuje koliko dana se nesmije izlazit napolje kad djete ima ospice


mi nismo izlazili 7 dana tačno
dobili pljuske u utorak a u sljedeći utorak otišli kod moje mame, u srijedu je već bila u vrtiću
Želim brz oporavak


< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.3.2011 18:58:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 20:45:57   
Lulu_08
Caos drustvo, evo da se prijavimo. Ono sto ocekujemo vec sedmicama se desilo. Kansije nego kod ostalog drustva ali nas nije zaobislo. Svi drugari iz vrtica su vec prije par sedmica zavrsili sa ospicama ali Luni je juce tek prva izbila. Danas poslje vrtica jos 2, i veceras nekoliko, najvise po glavi, a gusta joj je kosica pa ih jedva pronalazim! U pocetku zaplakala, poslje se zezale na tu temu i sada je OK, vidjecemo kako ce biti.

Nadam se da ce najgore u toku vikenda proci, te da ce od ponedeljka biti lakse, a meni valja ostati kod kuce.

Taman mi u srijedu istice probni rad a meni valja na bolovanju biti, nadam se da nece negativno uticati na posao user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 20:48:31   
teacher75
i ja se nadam da cete sto bezbolnije to sve proci i da ce na poslu imati razumijevanja, drzim vam fige...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 20:56:37   
Lulu_08
Hvala mila user posted image

Iskusne mamice, dajte savjete, kako se brze suse i prolaze/otpadaju tid itd itd. user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:02:59   
bebacha
Moje licno iskustvo je ne mazati onim tecnim puderom.kod nas se to pokazalo lose.u obadvoje djece a u Alena vise.gdje god nisam mazala osuse se,otpanu i nista se vise ne vidi.a gdje sam mazala kad otpanu ostane ruzno crveno i opet se krasta stvori.i puno manje svrbi kad se pere vodom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:05:34   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: bebacha

Moje licno iskustvo je ne mazati onim tecnim puderom.kod nas se to pokazalo lose.u obadvoje djece a u Alena vise.gdje god nisam mazala osuse se,otpanu i nista se vise ne vidi.a gdje sam mazala kad otpanu ostane ruzno crveno i opet se krasta stvori.i puno manje svrbi kad se pere vodom


Znaci ti si ih kupala? I nije to prouzrokovalo probleme? Meni je od Luninog drugara u vrticu mama dala naziv gela, proizvodi kompanija Uriage, kosta oko 30km, sutra ce sveki ici da kupi, kaze da je od tog gela joj kod male curice (od Luninog druga seka) puno brze proslo nego kod sina joj a njega je mazala tecnim puderom.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:05:57   
dinaa
I Luna sa ospicama aaaa sta je ovo zaredalo ali bolje sada nego kasnije.Jeste li isli u apoteku po puder,mi smo samo s tim mazali i nekako smo se izborili a bili smo skroz mali.Zelimo Lunici da joj ospice sto bezbolnije i sa sto manje nervoze prodju.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:06:44   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: dinaa

I Luna sa ospicama aaaa sta je ovo zaredalo ali bolje sada nego kasnije.Jeste li isli u apoteku po puder,mi smo samo s tim mazali i nekako smo se izborili a bili smo skroz mali.Zelimo Lunici da joj ospice sto bezbolnije i sa sto manje nervoze prodju.


Hvala puno mila, i da upravu si, sigurno je bolje da se odradi taj dio posla sada nego kasnije. Nadam se da ce moja princezica biti strpljiva i da ce pustiti mami da joj pomogne...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:08:09   
bebacha
doktorica savjetovala kupanja,cak i pozeljno.kupi taj gel,puder je bezveze.previse se zalijepi za kozu.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:09:12   
dinaa
Hoce velika je ona djevojcica,ja nisam kupala djecu dok su imali ospice samo sam ih lagano brisala sa mokrom gazom ili pamucnom pelenom i nismo isli vani dok su bili tackastiuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:09:35   
Lulu_08
Ejs pa sto Boze dragi onda govore ovdje u DZ da se ne kupa ccc. A i sa mamom kada sam razgovarala kaze ona da se i u Holandiji preporucuje kupanje pfff...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Vodene ospice
18.3.2011 21:13:12   
bebacha
kod nas u Domu zdravlja imaju 3 pedijatra.jedan je savjetova kupanje svaki dan,jedan tek 15-ti danuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
na zapadu savjetuju kupanje.meni je logicno da ce od mazanja jos vise svrbit  pa bi trebalo to oprat


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Vodene ospice
14.4.2011 18:53:20   
de_de
Evo i mi dobili kospice:( Bili jutros kod doktora, i dala nam tecni puder u spreju od A-DERMA Cytelium i Virolex mast ako bi se pojavile na cuni, oko u usta i ociju. Da li je neko od vas koristio ovaj puder.
I zasto se ne smije izlaziti vani 7 dana, posto ja moram na posao, ne mogu sada uzeti bolovanje ni pod razno, a moram ga nositi na cuvanje svako jutro:(((


< Poruku je uredio de_de -- 14.4.2011 18:54:45 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Vodene ospice
14.4.2011 19:01:25   
R&T@
Naravno da moze izlaziti vani, pa nije u karantenu...

To je mjera da se ne sire ospice...znaci kontakt s ostalim koji nisu prebolovali.
Ali izlazak do automobila ili vani u avliju, meni je sasvim u redu...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Vodene ospice
14.4.2011 19:05:04   
de_de
Hvala Tajra za brz odgovor:))) Ja nisam bolovala ospice, tako da se pripremam i ja nakon Keneuser posted image user posted image user posted image
Doktorica me cak upozorila da bi mogla zavrsiti u bolnici, e bas sam baksuzuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Vodene ospice
10.5.2011 16:53:03   
goca26
Drage mame je li ko imao slucaj da je djete imalo rijetku stolicu(proljev) za vrijene ospica. Ja sam mislila da ce ovo bit glatko ali evo 5 dan jos uvijek izlaze i od jutros ima poljev.Nije imao temperaturu ali je puno nervozan.Mazala sam ga nekim preparatom sto je doktorica prepisala da mu ublazi svrab ali cini se da bas i ne djelujeuser posted image

Pomagajteeeee user posted image

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Vodene ospice
10.5.2011 16:58:02   
mama75
IZVORNA PORUKA: goca26

Drage mame je li ko imao slucaj da je djete imalo rijetku stolicu(proljev) za vrijene ospica. Ja sam mislila da ce ovo bit glatko ali evo 5 dan jos uvijek izlaze i od jutros ima poljev.Nije imao temperaturu ali je puno nervozan.Mazala sam ga nekim preparatom sto je doktorica prepisala da mu ublazi svrab ali cini se da bas i ne djelujeuser posted image

Pomagajteeeee user posted image

Tesko ti mogu pomoci, sem da se naoruzas strpljenjem user posted image Te ospice zaiste svrbe, pa stvaraju nervozu kod djece. Jedini savjet koji ti mogu dati je da ga probas nekako zabaviti da zaboravi na to: pustaj mu crtice koje voli, izvedi ga na balkon ili ako imas bastu, uglavnom radi sve da mu udovoljis. Utjeha: to ce trajati jos 2-3 dana i proci user posted image Za proljev se ne sjecam, moja je to bolovala prije par godina, a ona uvijek ima meku stolicu, pa mozda nisam ni primjetila.

(odgovor članu goca26)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Vodene ospice
10.5.2011 17:01:33   
mama75
IZVORNA PORUKA: bebacha

kod nas u Domu zdravlja imaju 3 pedijatra.jedan je savjetova kupanje svaki dan,jedan tek 15-ti danuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
na zapadu savjetuju kupanje.meni je logicno da ce od mazanja jos vise svrbit  pa bi trebalo to oprat


Ovako je meni pedijatrica rekla: kod nas kazu da se ne smije kupati 15 dana; u Americi kupaju od 1. dana; pa ti odluci sta ces user posted image
I za izlaske mi je rekla da dijete moze izlaziti ako nema temperaturu, to je samo prevencija da drugoj djeci ne predje. AA i sto se toga tice, moj sestric je stalno bio tu kada je moja kcerka bolivala i nije mu preslo user posted image a oni htjeli da i on preboli dok je mladji.
Ja sam dijete okupala poslije 7 dana, poslije 1. kontrole. Nakon 10 dana se vratila u vrtic. Kod nje su stvarno vrlo brzo prosle, nije imala temperaturu, nije bila nervozna. Jedino ju je nerviralo ono mazanje, jer je onaj puder hladan pa joj to smetalo. I sjecam se da joj je u kosi jos dugo bilo bijelih tackica, cak i poslije 2-3 pranja.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Vodene ospice
11.5.2011 14:57:26   
goca26
mama75 Hvala na brzom odgovoru.
Ospice su se pocele polako susiti iako ima i onih koje jos nisu sazrele.Ali me jos uvijek brine proliv od juce.Evo sad cemo doktoru jer je ovo vec ozbiljnije sad sve sto pojede i popije odma izbaci user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Vodene ospice
11.5.2011 19:41:14   
R&T@
goca26, sta je rekao ljekaruser posted image

Nigdje nisam procitala da je meka stolica od ospica, a i kod mojih nije bila...

Samo se nadam da nije "pokupio" neki virus, jer dok boluju ospice imunitet bas opadauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu goca26)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Vodene ospice
12.5.2011 9:24:16   
goca26
Svaki put kad ga odvedem u DZ sam sve vise ubjedjenija da njih 90% nema pojma.Ma nije ga ni pregledala kako treba.Kaze jesu ospice(jer mi je 3 dana prije rekla da nije sigurna i da ga dovodem za 2-3 dana tj kad se skroz ospe user posted image ) za proljev je dala LINEX BABY 1x1 pa da opet dodjemo u ponedjeljak i nista vise.Toliko o njihovim pregledima user posted image
Ma nadam se da je samo prehladio stomacic jer je kuca hladna i da nije nikakav virus samo bi mi jos on falio user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Vodene ospice
30.5.2011 9:50:27   
anitaMO
evo i mene na ovoj temi,mi smo ih prekjucer dobili.sad cu opet kod dr.moramo se svom javiti jer je bio vikend.moja neda ni blizu da je namazem sa ovom vodom ,sta da radim.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu goca26)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Vodene ospice
30.5.2011 11:06:44   
de_de
 
IZVORNA PORUKA: anitaMO

evo i mene na ovoj temi,mi smo ih prekjucer dobili.sad cu opet kod dr.moramo se svom javiti jer je bio vikend.moja neda ni blizu da je namazem sa ovom vodom ,sta da radim.


Mi smo ih skoro odbolovali, doktorica nam je rekla da se moze kupati od prvog dana, jer virus dolazi iznutra, tj izbija, tako da voda na to nema nikakvog uticaj, tako mi je objasnila user posted image . Ja sam Kenu prskala A-DERMA Cytelium sprejom, lakse je nego nanosenje pudera i brze, a ospice su se bas brzo osusile. Oko ociju, nosica, usta i cune mazala sam ih Virolex mascu; imao je malo temperature, pa sam mu jedanput stavila Lupocet cepic. I bio je svaki dan vani, ali ga nisam vodila medju djecu, vec se igrao u dvoristu il smo set_ali po parkovima:))


< Poruku je uredio de_de -- 30.5.2011 11:07:06 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *