|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 16:34:31   
emma.L
450 102 je broj Geže, a moja preporuka je dr. Mirza Džinić.
Moje iskustvo sa upalama uha je baš zavidno - kao dijete sam baš patila i imam 30% oštećen sluh na jednoj strani od silnih upala. Ako baš boli, do prve pomoći se može ukapati 1-2 kapi mlakog maslinovog ulja. Još bolje je iscijediti par kapi iz lista ćuvarkuće (još ga zovu u-zlu-dobar). Nipošto zatvarati vatom, jer onda još to ulje se grije i povećava temperaturu, a toje upalni proces.
A vani ići mislim da se može ako nema vjetra.
Ja bih potpisala da mene boli uvijek, samo da nikada ni jedno dijete ne zaboli uho user posted image  - pile malo. Samo da vas što prije prođe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Šta kad boli uho
26.7.2010 16:38:14   
Srculence
Pčelice hvala ti puuunoooouser posted image user posted image user posted image Hanady i Dida su mi već dale broj telefona.Zvala sam i naručili su nas u četvrtak u 2 satauser posted image Javim šta je bilo na pregleduuser posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Šta kad boli uho
29.7.2010 22:00:29   
Srculence
Evo i nas opet:-)
Bili smo na pregledu danas kod specijaliste ORL prvatno...Dino ima uvećan treći krajnik i kako sam ga ja shvatila neka se tečnos izlila u srednje uho iz tog krajnika...zato i dolazi do tih čestih upala uha.Snimao mu je prohodnos tih kanala...i ona je 0 bodova na oba uha.Kaže dr da su mu u domu zdravlja sve pogrešno propisivali i da je do ovoga došlo zbog čestih ne izliječenih upala Kaže da je ne daj bože mogla od tog silnog pritiska pući bubna opna ...pa onda belaj Ali srećom dobro je prošao.Propisao mu je lijekova ko u priči To moramo trošiti 8 dana pa onda ponovo na kontrolu.Nadam se da će mu biti bolje.On tvrdi da se to može riješiti
Ako je neko imao slično iskustvo neka mi javiuser posted image

PS:Hanady hvala ti što si me savjetovala da potražim mišljenje specijalisteuser posted image user posted image user posted image
Dida Pčelice i emma.L hvala i vama na trudu i podršciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Šta kad boli uho
29.7.2010 22:08:43   
Hanady RR
ne brini mila.
upravo sam sumnjala na ovakav ishod i sugerisala ti odlazak sepcijelaisti drugom.
otišli ste na vrijeme i sve će biti OK.

E nakon lijekova morate se paziti...nalaz prohodnosti radit ćete češće ali odmah nakon treće godine operacija krajnika je nemonovna ali nemoj to da te brine rutinska operacija koja će tvom djetetu olakšati život i spasiti sluh.

nemoj ze zahvaljvati na savjetu... sve za zdravlje nema potrebe zahvaljivati.
Ljubi bebačauser posted image






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Šta kad boli uho
29.7.2010 22:13:39   
Sonja

IZVORNA PORUKA: dadada

Andreja, hvala bogu, ne boli uho...nisam nasla drugu temu gdje bih mogla postaviti pitanje...njemu usi dosta luce...jedno, cini mi se i vise nego na drugo...ja tu smolu naravno cistim redovno...pamucnom pelenom...nakon kupanja...ili stapicima... ne guram ih u uho...pedijatrica je takodjer konstatovala pretjerano lucenje smole...i na tome je ostalo


bas sam zbog ovoga posjetila ovu temu..
Adinu se bas puno luci ta smola i stalno mu moram to cistiti kao sto dadada kaze..kad mu diram usi i okolo ne buni se i ne primjetim da ga boli ali kad mu cistim sav se nesto uvija kao da ga svrbi i to traje stvarno dugo i cak se ne sjecam kad sam pocela to primjecivati..
mozda bi trebala i ja da ga odvedem ljekaruuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Šta kad boli uho
29.7.2010 22:16:52   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Sonja


IZVORNA PORUKA: dadada

Andreja, hvala bogu, ne boli uho...nisam nasla drugu temu gdje bih mogla postaviti pitanje...njemu usi dosta luce...jedno, cini mi se i vise nego na drugo...ja tu smolu naravno cistim redovno...pamucnom pelenom...nakon kupanja...ili stapicima... ne guram ih u uho...pedijatrica je takodjer konstatovala pretjerano lucenje smole...i na tome je ostalo


bas sam zbog ovoga posjetila ovu temu..
Adinu se bas puno luci ta smola i stalno mu moram to cistiti kao sto dadada kaze..kad mu diram usi i okolo ne buni se i ne primjetim da ga boli ali kad mu cistim sav se nesto uvija kao da ga svrbi i to traje stvarno dugo i cak se ne sjecam kad sam pocela to primjecivati..
mozda bi trebala i ja da ga odvedem ljekaruuser posted image

ja bih ti savjetovala da ga odvedeš specijalisti...
preveliko lučenje smole može biti znak postojanja određene infekcije iako se ona ne manifestuje bolom ...i ovaj nalaz porhodnosti sluha koji je srculence radila je obavezan u pregledu.

može biti da nije ništa opasno ali ja bih za svaki slučaj obavila pregleduser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:07:54   
Anoniman
Nazalost, evo i nas na ovoj temi.user posted image
Moja F. je nocas pola noci preplakala. kako je vec velika(4 god.), odmah je pokazala da je boli uho i lice kod uha. Nisam znala kako joj pomoci...samo sam je milkila, tepala joj i tjesila je da ce sve brzo proci ako dobro doruckuje i popije caj. Ona je bila sve gora i gora...Zovnem muza s posla, odvedemo je doktoru. Ima blagu upalu lijevog uha...user posted image  Dobili smo sirup Augmentin, Otol H, kapi za usi i Operil P, kapi za nos. Evo se smirila, zaspala...Valjda su lijekovi poceli da djeluju, a i malo je zgrijala uho, jer sam joj rekla da lezi na bolesnom uhu... Ovo nam je prvi put da imamo problem s uhom. Ja nisam nikad imala problema s tim, koliko se sjecam. Mislim da smo ovo fasovali sinoc kad smo se vracali iz Merkatora...bila je malo znojna, a nismo imali ni kapu ni traku...Mozda ju je uhvatio propuh  u garazi..Ko ce znatiuser posted image  samo je ovo grozno...tako se dusa isplakala...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 21.10.2010 13:10:59 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:15:42   
leli§
oooooh srce drago...kako je to ruzno...nema ja mislim nista gore nego kada boli uho (neko kaze zub, zub mozes izvaditi,a sta ces sa uhom user posted image ) maza mila, valjda ce brzo proci....propisala joj je vala bas spektar medikamenata, trebalo bi pomoci ubrzo... dobili ste kapi zato ja mislim da nema potrebe da stavljate cuvarkucu...

djecicu uzrasta 3-6 godina ponekad  "uho" boli a ustvari boli ih zubic...u tom periodu se nekoj djeci pocnu kvariti 5.6.-ce i bol ide prema uhu---kome nije konstatovana upala uha,a bol i dalje postoji treba provjeriti i zubara

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:31:21   
emma.L
Pahuljice, za ubuduće, dobro je za prvu pomoć ukapati par kapi blago zagrijanog maslinovog ulja - vjeruj, pola djetinjstva sam provela po doktorima zbog čestih i jakih upala srednjeg uha. Isto je jako dobro i pomogne jako brzo ukapati par kapi iz listića "čuvarkuće" , mislim da se ova biljka zove još i "u-zlu-dobar". Uglavnom, jako mi je žao male duše što se napatila - ja sada kažem da bih sve dječije uhobolje svijeta uzela na sebe samo da više ni jedno dijete nikada ne zaboli uho user posted image . To je strašno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:35:58   
Anoniman
Lejla, Emma, HVALA vam. Ona jos uvijek spava. Ne znam bi li posezala  za alternativnim medikamentima, kad smo ovo dobili od doktorice? Nisam vise pametna...Zubic, Lejla, mislim da nije, jer jos su svi zdravi. A i doktorica ju je pregledala...Ima malo i ture...Al' mislim da je najgore proslo, hB. Hvala vam jos jednom na brizi i savjetimauser posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:39:46   
emma.L
Ja ne bih, za te stvari su antibiotik i kapi zakon. Nije se sa sluhom zezati. Ali ako se ikada ponovi, pravac hitna, koja god doba noći bila, ili nešto od ovih kućnih prvopomoćnih stvari, samo da je ne boli user posted image , jer zaista jako boli. Sada je glavno da je prošlo. I tetošite je par dana, zaslužila je hrabrica mala. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:43:31   
mamin sin
Baš mi je žao pahuljice....Ono što su meni rekli kao prvu pomoć je i da zagriješ pamučnu pelenu dobro, onako složenu i staviš na uho koje boli da ga ugriješ. A hoće i od zuba da ide bol na uho, to je tačno. A. se širila bol kad su mu petice rasle. Kasnije nam je dr. dao neke kapi (mogu ti provjeriti naziv kad dodjem kući) koje ukapaš smo jednu kad u slučaju jake boli uha. A mogla si joj dati i dozu paracetamola da smanji bol.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:44:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamin sin

Baš mi je žao pahuljice....Ono što su meni rekli kao prvu pomoć je i da zagriješ pamučnu pelenu dobro, onako složenu i staviš na uho koje boli da ga ugriješ. A hoće i od zuba da ide bol na uho, to je tačno. A. se širila bol kad su mu petice rasle. Kasnije nam je dr. dao neke kapi (mogu ti provjeriti naziv kad dodjem kući) koje ukapaš smo jednu kad u slučaju jake boli uha. A mogla si joj dati i dozu paracetamola da smanji bol.
dala sam joj paracetamol i nocas i prije 2h

(odgovor članu mamin sin)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 13:51:41   
Anoniman
Pahuljice,baš mi je žao malene što se tako napatila,uh...
Kod uhobolje je dobro grijati uho,držati toplu pelenu na uhu ili nasjeckati sitno češnjak,i to držati na uhu,a iskreno ne bih preporučila niti ulje niti čuvarkuću,možeš s tim nanijeti još veću štetu,ništa djetetu kapati u uhu,naravno osim OtolH.


(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 14:26:20   
emma.L
Onda bolje budi oprezna i pravac hitna. Ja rekoh što je nama liječnik preporučio s obzirom na česte posjete istom kad sam bila dijete. Meni je pomagalo, nije škodilo, on je tada rekao da škoditi i ne može, ali i da djeluje kratkoročno do odlaska liječniku. Možda se došjo do novih saznanja, ipak je to bilo prije 20-25 godina user posted image . Ali onda pravac doktoru i u dežurnu ljekarnu, samo da što prije prođe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 15:04:46   
M kao Mama
Pahuljice, baš mi j e žao ,

akobogda bit će bolje odmah danas, nakon terapije, nemoj joj ništa drugo sem tih kapi stavljati u uho,

ja nisam niza ulje, eventualno čuvarkuću, koju kap, ali ulje, pa još i zagrijano ni slučajno, to je nekada bilo, sada nedaju pomenuti dr. taj vid liječenja.

Malo neka zgrije uho i paracetamol svakako za ublažavanje bolova.

Ljubimo našu drugaricu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 15:08:37   
Anoniman
Sjećam se i ja da mi je mama kapala ulje,ali meni je dr.ovako rekao kada sam jedne prilike pitala.Ja se držim toga. user posted image
Mojoj H. je bijeli luk pomogao,pisala sam na ovoj temi o tome.Ja sam sitno isjeckani luk stavila u tanku čarapicu i na uho,preko traku da dijete može normalno držati glavu.

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 15:10:29   
ziki
Pahuljice, ja ti sem tople pelenice na uhu ništa drugo nebih preporučila, terapija se podrazumijeva. Uljem i bijelim lukom, starinskim lijekovima, se ne bih igrala ni sa mojim ušima a ne dječijim.
Nadam se da će malena biti dobro user posted image



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 15:16:30   
ziki
Sad tek pročitah pažljivo post od Garačanke, ovako luk ok, ja sam na brzinu pročitala pola i skontala da se bijeli luk ubaci u uho što je jedna od verzija narodnog liječenja koja mi nije logična.
A sad sam se sjetila da mi je rođaka rekla da je ona njenom sinu kad je bio beba grijala so, pa u čarapicu i prislonila na uho i da je pomagalo. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 16:04:52   
emma.L
Sol je za izvlačenje vlage iz uha i to definitivno pomaže na način da se sol ugrije i stavi u gazu pa prisloni. Eto recept za probleme na moru. Ovako i nema neke svrhe. Boli kako boli.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 16:05:49   
Hanady RR
baš mi je žao za bol koji je f osjetila, kao djevojka imala sam uplau uha i bože sad bih se potpisala na prirodni porod al tu bol odjetila nebih. Zaita je bolno.
terapiju koju set dobili dobra je i jedina adekvatno pomaže...
bilo koji od narodnih lijekova ja bih izbjegla osim ovoga za grijanjem uha pelenom mlakom.
uho je jako osjetljivo...svako kapanje bilo čega u njega može dovesti do hrinične upale koja će se stalno ponavljati i do infekcije koja može biti kobnija zato pametno djeluj kao što i jesi i nemoj mimo doktorskih savjeta.
terapija će brzo djelovati ali ti obavezno nakon iste uvedi jačanje imuniteta u smislu boreb sa uplama daljnjim i eventualnim infekcijama i da bez trakice i kapice u ove jesenja i zimske dane ni pod razno jer jedna upla usko je povezana sa stalnim vraćanjem iste i jako je to odjetljivo područje.

želim vam brzo ozdravljenje bez boliuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 16:14:09   
HanaBana
Bas nam je zao nase drugarice. Jubimo je puno da sto prije bol prodje jer smo isti problme imale prije godinu dana i smao terapija od dr je najbolja definitivno. Nismmo koristili naredno lijekove jer strah nas je bilo obzirom da je uho veoma osjetljivo. Za jedna dna bili smo ko novi. drzimo fige da do veceras sve sto prije prodje. pusica

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Šta kad boli uho
21.10.2010 17:42:52   
Anoniman
Evo mene opet...
Hvala vam svima na brizi i savjetima, mnogo nam znaci. user posted image
MMoja F. je finooo odspavala(valjda da nadoknadi ono sinosnje, a i tijelo se valjda iscrpilo nakon tolikog placa) mozda 3huser posted image . Kad se probudila kaze "mene, mama, ne boli vise uho"user posted image user posted image user posted image Mojoj sreci nigdje kraja. Dala sam joj opt kapi u uho, malo se oirala, ko dijete, malo opet jadila da je pomalo boli(ali ne kao prije). Evo sad je jela, mashAllah. Uh, Pao mi je kamen sa srca.user posted image
Valjda je najgore prOslo, terapija je ocito pocela da djeluje, samo je treba provesti do kraja. Te kapi za nos joj necu ni stavljati, zao mi je da  joj opterecujem sluznice, kad joj nije zacepljen nosic, a i ne curi.
Dobila je Barbie uciteljicu i dvije male (ucenice), pa se eno igra...Znaci dobro je user posted image
Hvala Allahu, hvala doktorima i hvala vama na brizi i suosjecaju.user posted image

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 8:34:37   
larina
hvala vam,evo pakujemo se do ljekara tek od 9 radi,citavu noc smo hodale,bol je ne prestaje nije puno pomogao ni sirup-citavu noc djete nije oka sklopilouser posted image ,uzasno i kaze da joj pisti nesto u uhu i boliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Šta kad boli uho
28.10.2010 8:40:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: larina

hvala vam,evo pakujemo se do ljekara tek od 9 radi,citavu noc smo hodale,bol je ne prestaje nije puno pomogao ni sirup-citavu noc djete nije oka sklopilouser posted image ,uzasno i kaze da joj pisti nesto u uhu i boliuser posted image

boli je jako...
ja sma već na ovoj temi napisla da sam doživjela tu bol i draga moja boli baš puno nažalostuser posted image
ljekaru idete to je dobro...nakon nekoliko sati veće će biti lakše...noćas će te imati sigurno lakšu noćuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *