|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 10:42:46   
ana08
Drage moje, treba mi malo vaših iskustava i podrške.  Jutros sam bila na UZ i vidi se samo gestacioni mješak (0,6X1,3 cm) ali ne i plod. Dr kaže da je to O.K. i da je još rano da se vidi plod? Ja sam očekivala više jer ako računam od prvog dana zadnjeg ciklusa ispada da sam trudna 5 sedmica i 3 dana, odnosno da sam u šestoj sedmici?! Kada ste vi prvi put vidjele plod i otkucaje srca? Je li taj mješak sada ustvari plod ili će plod biti unutar mješka. Totalno sam zbunjena. HELP!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 10:47:18   
edijevamama
kod prve trudnoce se tek sa 6 sedmica nazirao gest. mijesak a sa 7i 2,3 dana je srceko kucalo..........
a sad kod ove trudnoce ja odem ginicu sa 7 sedmica kad on kaze ovo je trudnoca 5/6 sedmica tek gestacioni mijesak se vidi poruci me za 15 dana kadtad sam trebala biti 9 sedmica kad po ultrazvuku 8.
tako da je to individualno , sve ovisi kad je ovulacija bila..........
P.s u prvoj trudnoci sam lezala u bolnici  jer kao nema ploda sigurno je vanmatericna a meni je bilo po zadnjoj menst. 6 sedmica tek sa 6+2,3 dana se vidio mijesak....

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 10:47:18   
Aki Sa
Draga ista situacija se desila i meni pa su me narucili za 7 dana znaci kraj 6 sedmica + koji dan

Nista ne brini sve je to normalno krajem 6 ili cak i krajem 7 sedmice da se sve fino vidi i plod i otkucaji srca

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 10:48:00   
Lady26
Prvo cestitam od srca user posted image user posted image user posted image , ja sam prvi put bila na UZ tako u 6-toj nedjelji i vidjela se mala tackica i sljedeci pregled je bio u 8. i do tada je bebica vec malo narasla i culi su se i otkucaji srca...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 10:53:12   
ana08
Uh, hvala vam puno. Sada  mi je lakše. A je li taj gestacioni mješak ustvari plod? Izvinite ako je glupo pitanje ali gledam u taj mješak na snimku i sve mislim da unutar njega treba biti nešto. Ili je samo mješak to što u ovoj fazi treba biti?

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 11:32:52   
amarilis
S pet tjedana vidio se gest.mješak kao mali kružić i ništa se drugo nije vidjelo, bila na 2D UZ, a sa sedam tjedana vidio se plod i otkucaji srca, tada bila na 3D i na 4D.

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:05:34   
rose
ja sam na prvi UZ otisla sa tacno 5 sedmica i vidjela se ta mala gestacijska vrecica dimenzija kao sto treba...medjutim vec za 15 dana na drugom UZ, ona se malo povecala ali nije bilo ploda...2 ljekara su potvrdila da u 7 sedmici nema ni ploda ni zumanjcanje vrecice a ni otkucaja srca tako da je moja trudnoca ocjenjena anembrijalnom i zavrsila kiretazom...sada cekam da mi prodju par ciklusa pa u nove pobjede...:) a ti sacekaj jos malo...ja slijedeci put definitivno necu ici doktoru prije navrsenih 8 nedjelja od prvog dana zadnje menstruacije...ne treba ici prerano ...samo se smiri i pusti da se sve desava svojim tokom i ne opterecuje se previse...i stres i sekiracija uticu na tvoju bebu pa makar bila i tako mala :)))

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:08:54   
rose
i gestacijska vrecica je zapravo posteljica u koju se smjesti plod i zumanjcana vrecica...mislim da ti niko nije na to odgovorio pa evo da se ne pitas dalje...ako se plod ne vidi u gest. vrecici, znaci da je jos mali

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:11:55   
ana08
Uh, sada si me baš uplašila. Ma zar hcg na testu za trudnoće ne potvrđuje da je plod sigurno tu? Užasno je ovo čekanje, baš se bojim.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:17:48   
rose
gestacijska vrecica proizvodi HCG i on ti ostaje prisutan dok god je i vrecica unutar materice...jedino pravilno duplanje hcg-a, odnosno nepravilno moze ukazati na nesto...tipa da li se trudnoca razvija dobro ili ne...meni je beta bila preko 5000 kada sam dobila dijagnozu anembrijalne (u 7 sedmici)...a nakon 48 sati se povecala na nekih 6000 sto je premalo (trebala je biti bar 10 000)...hcg pada na nulu tek kada nema vrecice...a nakon kiretaze, mislim da treba proci cak i sedmica da padne na nulu.

nemoj da se opterecujes ovom mojom dijagnozom...samo misli pozitivno i bit ce sve ok...

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:18:33   
Lady26
Nemoj se prepadati unaprijed...bit ce to sve u redu, samo je rano jos da se vidi plod.

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:28:57   
ana08
O.K. obećav da neću ništa više pitati. Rose, samo mi molim te još reci jesi li osjećala bilo kakve simptome koji bi pokazali da nešto nije u redu?

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:40:45   
rose
ja npr. uopste nisam imala mucnine i znaci da sam trudna su bili: 
1. izostanak menstruacije a zatim pozitivan test,
2. jako bolne grudi,
3. pojacano mokrenje mada ja imam faze toga kada malo navucem zime s nogu...slaba cirkulacija ili kada trebam dobiti 
4. bolna ledja dok npr. perem sudje (sto se smanjilo jer sam bila na dobrastanu)...ma ko PMS.

generalno moji simptomi nisu bili nista drugacijih od onih u PMS

Nekako u tom periodu od 2 sedmice smanjilo se pojacano mokrenje, mucnine nikad nisu dosle mada sam imala neku stalno prisutnu zgaravicu a grudi su bile bolne do nedavno (proslo je nepune 2 sedmice od kiretaze i tek sam neki dan skontala da me vise ne bole)...ma eto...nekako sam brzo nakon prvog UZ-a izgubila osjecaj da sam trudna ali nisam ni pomislila sta ce biti ishod do kontrole. ipak, sve smo mi individualne i to sto nisam imala mucnine je normalno za neke zene...mislila sam da sam jedna od tih sretnica i nisam znala kako jos moze biti jer mi je to bila prva trudnoca

a ti molim te nemoj vise da se opterecujes...negdje vidjeh da smo vrsnjakinje (32)...znam da je tesko ali smanji stres i nemoj da se uzbudjujes oko budalastina...pazi na sebe i bit ce dobro...okruzi se pozitivnim ljudima, gledaj komedije i uzivaj :))

< Poruku je uredio rose -- 16.6.2009 12:42:35 >

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:47:00   
ana08
Možda mi je pametno uraditi Betu HCG i provjeriti to dupliranje u 48 sati? Ma ne mogu da se ne nerviram. Dr kaže da je normalno da se još ništa ne vidi ali meni stavrno treba potvrda da je to to. Možda da odem na 4D ultra zvuk?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:49:37   
Lady26
Ne trosi pare bez potrebe, strpi se jos malo...Kad su te narucili opet na UZ? Ja kad sam uradila test otisla sam doktoru tek 10 dana poslije cisto iz razloga da bi se na UZ mogla vidjeti trudnoca...Samo polako, znam da si uzbudjena i sve je to ok, ali ne trci pred rudu da se tako izrazim user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:51:57   
Nunny
Ja sam na prvi pregled bila u 6 sedmici trudnoce tad se vec vidjela zumancana kesa a plod je bio velicine 0.38cm i naravno imao je vec otkucaje srca....ali to su individualne stvari nemoj da te zabrinjava...eto u mom naselju je djevojka zatrudnila i rekli su joj posto se necuje srce da se treba ocistiti a ona nije htjela iz vjerskih razloga...i eto Bog da da srce prokuca u 11 sedmici zamislite...user posted image rodila je pravo inteligentnu curicu tako nemoj brinuti sve su trudnoce razlicite...

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:53:59   
nikita
Evo moje slike kad sam bila 6w 0d pa usporedi : pise CRL 4,2mm
user posted image




_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:58:00   
Nunichi
Samo se ti Ana opusti i cekaj svoj naredni UZ. Nema potrebe da sad trcis i radis 4D i betu... Srce moje Zarice je kucalo u  sedmoj sedmici,a nasoj drugarici Leni dvije sedmice kasnije. Sve je to individualno.
Zelim ti prekrasnih user posted image mjeseci i da sve bude onako kako ti zelis...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 12:59:19   
nikita
I ja mislim da je pre rano za cut otkucaje...pricekaj 7 dana pa opet otiđi i cut ces ih sigurno...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 13:01:08   
rose
ma da...i ja sam citala silne forume tokom tri sedmice i cula za puno slicnih slucajeva pogresne dijagnoze i da nadju plod u 9,10, 11 ili cak nakon kiretaze zivo dijete u 13 sedmici ali to je tako frustrirajuce za cekanje i to su sve individualni slucajevi. mene je iskreno bilo strah da cekam jer postoji mogucnost naglog krvarenja, sepse i opet kiretaze a i kako ti rekoh beta je bila slaba i nisam se osjecala kao prije. 

betu ne moras raditi dok ti ne budu trazili i zaista je prerano da se sekiras, pa to je jos mala mrvica koju ni najbolji uredjaji ne mogu naci user posted image ...sacekaj jos koju sedmicu dok se ne bude bolje vidjelo. uvijek mozes traziti drugo misljenje kasnije i gledati betu. hajde sada fino se opusti i idi na neke vesele teme i citaj ...ja eto redovno dolazim na forum vec dva mjeseca, od kako sam saznala da sam trudna ali i nakon ruznih saznanja...pa mi bude lakse kad vidim koliko nas je sa razlicitim iskustvima pa se radujem kada mame cuju otkucaje i ostalo...polako...strpi se jos malo, pazi na sebe, pij folnu kiselinu i sve sto treba i cekaj da se mrvica pokaze...user posted image

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 13:03:17   
dzeni_nl
ja zivim u holandiji sada sam 7 sedmica i 6 dana trudna, a vec je dvije sedmice kako mi je poceo smedjkasti iscjedak i krvarenje, krvarenje je hvala bogu sad stalo, jos uvijek imam smedjkasti iscjedak, ali nigdje nisu gtjeli da me prime, jer gdje god sam zvala pitaju prvi dan zadnje menstruacije i kazu da je rano da se nista ne vidi i nista se ne moze uciniti po tom pitanju.

i da tek sa 12 sedmica trebam da idem na prvi pregled, al mm je insistirao ranije da bude i nekako su me narucili sada u petak na prvi UZ tada cu vec biti 8 sedmica. kazu ako se nebude vidjelo preko obicnog UZ radit ce mi vaginalni.

i ja sam mnogo zabrinuta, ali evo vidis da ima razlicitih zena i trudnoca, a i doktora. zato pokusaj sto manje da se brines i kao sto su ti forumasice vec rekle nemoj djabe da trosis novac, nego se strpi, bice to sve u redu.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 13:07:52   
nanika
nemoj da brines, ja mislim da je to sve uredu. Ja sam otisla sa 5nedjenja i nisu se culi otkucaji. vec naredni put sa 8 nedjelja su se jako dobro culi. SRETNO sa  user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 13:09:19   
amarilis
Ana, moja prva trudnoća je bila anembrionalna, sa 6 tjedana vidjela se gest.vrećica a sa osam tjedana samo je otišlo od mene ali su mi ipak radili kiretažu,  druga je bila vanmaterična 5 tjedana, ničega nije bilo u maternici, samo blago proširen jajovod, izazvan mi spontani i hB sve je prošlo ok. Betu sam radila svako dva dana i bila je jaako nepravilna.
Sada sam 6-ti mjesec trudnoće Bogu hvala sve je ok, zato sam tako rano išla na UZ i na 4UZ, bilo je najbitnije da je u maternici što se i vidjelo a poslije je bilo bitno i ostalo (tri mjeseca poslije vanmaterične sam otala trudna).
Ne brini previše, polako, nemamo sve ovulaciju u isto vrijeme i nije kod nas svake lutelna faza ista, zasto sačekaj i ne paniči.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
16.6.2009 16:18:22   
ana08
Hvala vam. Puno mi znači ova podrška. Jasno je meni da se još ne mogu vidjeti otkucaji srca, ali sam mislila da se unutar  mješka može vidjeti bar ta "bijela tačka" kao na ovom snimku koji ste mi pokazali? Eto, to me zbunjuje, što se ništa ne vidi unutar mješka. Ali vjerovatno je malo, pa moram čekati user posted image  A kao što vidim, puno vas u ovom peridu takođe nisu vidjele ništa osim mješka! Uh, samo da i taj mali embriončić ugledam pa da konačno mogu reći:TRUDNA SAM!!! Tri godine sam se mučila oko ovoga i sada mi je preduga svaka sekunda neizvjesnosti!

(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
26.6.2009 16:04:13   
ana08
Drage moje samo da vam javim da sam ipak ugledala to malo srculence kako kuca!!!user posted image
Bile ste u pravu kada ste rekli da je ovulacija vjerovatno kasnila. Sada, sa 6 sedmica i 5 dana, jasno se vidi plod od 6 mm i žumanjčana kesica.
Dodala sam ovu informaciju kako bi se znao epilog moje brige, posebno zbog neke nove  trudnice-početnica koja slučajno dođe na forum sa istim strahom kao i ja! Hvala vam za podršku. Mnogo mi je značila.
Sada STVARNO znam da u sebi imam malo bebče!!! Uh, kako sam sretna!

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *