|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 21:56:47   
Vanne

IZVORNA PORUKA: sejdinovic

Drage moje nova sam na forumu,naravno mlada trudnica prva trudnoca! Menza mi je bila 26.decembra tako da sam odprilike u 5 tjednu trudnoce, narucena za prvi uz TVS 5.2. Dok je rekla da bi se trebao vidjet plod.. Nezz ata vi mislite o tome?Jucer sam bila kod nje radi smedzkastog iscjedka koji mi se pojavio prekjucer tokom hodanja i nakon njenog pregleda..eh jucer kad me pregledala kaze da iz rodnice nije krv medjutim opet poslje njenog pregleda pojavio se iscjedak i kapljca krvi...prelezala sam danas cjeli dan i nema iscjedka..sad nisam sigurna dal je zbog njenog pregleda, il nisko nosim nezz kad se to moze znati ali me strah pa sta vii mislite o tom? Unapriijed hvala! <3
user posted image



Mila sa 5 sedmica je rano da se vidi plod,vidjeces gestacijskii mozda zumanjcanu vrecicu,kod mene se plod vidio u 6 i u 7 sedmici ali nije bilo srcane aktivnosti,srce je tek u 8 nedjelji prokucalo...ako te je vaginalno pregledavala moguce je da si zato prokrvarila...jos je rano da znas da li nisko nosis,meni su to utvrdili tek u 15 nedjelji...lezi i odmaraj dok ta krv ne stane,bolje ti je malo i pripaziti...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 22:37:03   
sejdinovic
Jeste pregledala me vaginalno i kao ne krvaris iz rodnice pojavio se nakon prvog pregleda i povukao i nakon dr pregleda..ali eto rekla mi je da mirujem uradila mi je uz kao sa maternicom i jajnica je sve uredu kao vidi se vrecica2mm i rekla da dodjem u srijedu da ponovim uz kao tad bi se trebao vidjeti plod i ja sam mislila da je prerano ali ona misli da je ok pocetkom 7 sedmice uradit uz.. Sad nezz sta da radim...mirujem dobila sam i tablete za ocuvanje trudnoce za svaki slucaj..dok se ne urade svi nalazi...ali eto trudim se da odmaram koliko mi to dozvoljavaju obaveze..Nadam se da nije nista opasno.. Hvala ti puno..<3

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:11:45   
maza85
Mila moj ti je savjet da ne das vise da te pregledaju vaginalno iz iskustva ti govorim,jer i sam pregled moze izazvati taj iscjedak ili krvarenje narocito ako je niska ili rizicna trudnoca govorim ti iz iskustva imala sam dva spontana,trecom trudnocom nisam dala da me pipnu dolje samo uz preko stomaka prvi mjeseci su osjetljivi dok se beba fino ne smjesti u maminoj pupi

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:17:16   
maza85
naravno osim ako je neophodno,mene je pasicka pregledala uz vaginalno i dok sam dosla kuci poceo mi je taj smedji iscjedak,trecom trudnocom nisam dala,ustvari promijenila sam doktora koji nije ni pregledao me nikad vaginalno samo jednom u petom mjesecu i do devetog isto samo uz preko stomaka..ja vise ne dam dole da mi prilaze user posted image

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:42:29   
sejdinovic
Ni sama nisam znala od cega je u pon sam otisla kod.nje pojavio se iscjedak navece i trajao do utorka popodne.po malo i ajde u srijedu odem do nje pregleda me sve ok i kaze mozda i nije i ajde ja kontam mozda je iz urina uradim urin urin ok.i u srijedu poslje pregleda opet se pojavilo danas sam prelezala i trenutno nemam...sto posto cu poslusati tvoj savjet jer sam 90% sig da je od pregleda ali koga god od svojih sam pitala nmgu da vjeruju da je od tog rodica jedna je prokrvarila ali u 7 mjesecu nosila je nisko a doktor je vaginalno pregledaao...stvarno me strah i hvala na savjetu sig cu te poslusati..:-$ <3

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:51:55   
maza85
mila,nemoj se sikirati opusti se bitno je da si ti se javila doktoru i da je sve uredu sa bebicom,ali jeste sigurno od pregleda ako je tako inace njima je svima lakse da pregledaju vaginalno jer kao bolje vide i ja sam sve to dopustala dok nisam cula razna iskustva zena s tim pregledlma i ja posle nisam dala vise dole da mi pridju hehe,sretno duso i javi kakvo je stanje <3

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:56:22   
sejdinovic
Hvala jos jednom, puno mi znace vasi savjeti za dalje! <3 Javim vam se u srijedu nakon uz...valjda ce se uspjeti vidjeti nesto i nije preranoo..:-$ Nadam se! :-* <3 <3

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
30.1.2014 23:56:47   
veeseelaa
vaginalni pregled nije uopće opasan
pa ona sprava je manja od penisa zar ne, pa ne krvarimo nakon što isti izadje ....

drugo je vaginalni pregled rukom, u to ne ulazim, to mi se ne dopada, izuzev pred porod kad prate jesil otvorena itd

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:00:09   
maza85
sve zavisi od trudnoce,kod mene je bila rizicna trudnoca i ni odnos nisam smjela imati tokom cijele trudnoce pa tako ni vaginalni uz nije dolazio u obzir

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:02:44   
maza85

IZVORNA PORUKA: sejdinovic

Hvala jos jednom, puno mi znace vasi savjeti za dalje! <3 Javim vam se u srijedu nakon uz...valjda ce se uspjeti vidjeti nesto i nije preranoo..:-$ Nadam se! :-* <3 <3

sretno mila i javi kako je bilo drzim fige tebi i user posted image da mi budete dobro <3

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:05:30   
Isha
Ne bih ni ja plašila žene vag.UZV onom sondom, nije baš često da trudnica prokrvari nakon pregleda, već ta krvarenja budu iz vjerovatno drugih razloga. Bitno je, ukoliko ga ima, mirovati i uzimati terapiju do narednog pregleda.

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:08:06   
sejdinovic
Pregledala me vaginalno i prvi i dr put...al dr put je uradila i uz! I takodje mi je zabranila odnose...rekla je da odmaram pa kad nalazi budu gtovi sve cu znati..Samo da sve bude ok da ne krvarim vise al def necu dati da me pregleda vaginallno...bez obzira na sve...jer sam sig da je od pregleda..:-$ user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:10:05   
Isha

IZVORNA PORUKA: sejdinovic

Pregledala me vaginalno i prvi i dr put...al dr put je uradila i uz! I takodje mi je zabranila odnose...rekla je da odmaram pa kad nalazi budu gtovi sve cu znati..Samo da sve bude ok da ne krvarim vise al def necu dati da me pregleda vaginallno...bez obzira na sve...jer sam sig da je od pregleda..:-$ user posted image


Pregled preko stomaka ide kasnije, meni je u ovoj T tek sa 19.sedmica bio. Uradi kako ti je dr rekla i ne brini se.

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:10:57   
sejdinovic
Dala mi je terapiju i rekla da mirujem pridrzavam se toga..Ne znam prva mi je trudnoca jedino sto mi je palo na pamet je da je od tog jer nemam kad lezim i kad sam kci znaci samo nakon pregleda mi se pojavi..
user posted image


(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:12:58   
maza85
ne bih ni ja da plasim zene samo sam prenijela svoje iskustvo da je meni bilo od pregleda ,i da,i meni su odnosi bili zabranjeni,ne brini mila miruj sve ce to biti dobro ako bog da,.ja sam pila dabroston i primala injekcije progesteron depo,jesi li dobila ti neku terapiju za to ili ce cekati dok nalazi budu gotovi ?

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:14:41   
Isha

IZVORNA PORUKA: sejdinovic

Dala mi je terapiju i rekla da mirujem pridrzavam se toga..Ne znam prva mi je trudnoca jedino sto mi je palo na pamet je da je od tog jer nemam kad lezim i kad sam kci znaci samo nakon pregleda mi se pojavi..
user posted image


Ma ne sekiraj se, uzimaj terapiju i bit će to sve u redu aBduser posted image .

(odgovor članu sejdinovic)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 0:18:36   
maza85

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: sejdinovic

Dala mi je terapiju i rekla da mirujem pridrzavam se toga..Ne znam prva mi je trudnoca jedino sto mi je palo na pamet je da je od tog jer nemam kad lezim i kad sam kci znaci samo nakon pregleda mi se pojavi..
user posted image


Ma ne sekiraj se, uzimaj terapiju i bit će to sve u redu aBduser posted image .
[/quot ne brini bice to dobro ako bog da

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
31.1.2014 11:28:31   
mmeri
I ja sam cula da od vaginalnog pregleda mozes prokrvariti. Mene doktor nije pregledao vaginalno, ali mi je rodica isto prokrvarila od vaginalnog pregleda - mislim jeste pred kraj trudnoce ali opet...

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
4.2.2014 13:17:59   
my maya
Pozdrav drage forumašice, znam da ovo nije tema ali ako bi mi neka znala reći gdje se nalazi privatna ordinacija dr. Amele Adžajlić i broj telefona ako neko ima? Hvala unaprijed user posted image

(odgovor članu mmeri)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
11.2.2014 12:32:26   
miks
Pazite se kada idete na prvi pregled posto su meni Maja doktorica i Mehmedbasic pozurili da me pregledaju sa 5 punih sedmica i isprepadali me da imam vanmatericnu trudnocu a nista nisu vidjeli...uzas!
Tek se plod ustvari gestacijska kesa moze vidjeti u 6 sedmici ako je ovulacija bila na vrijeme.
Meni je cak i par dana kasnila pa je bilo logicno da se tada nista ne moze vidjeti i to su znali da mi je kasnila i opet me isprepadali.

(odgovor članu my maya)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
23.7.2014 14:26:41   
Skvo RR
Prenos postova


IZVORNA PORUKA: Lejla t

Drage moje, prvi put sam na forumu i jako bih voljela ako mi mozete pomoci, naime jucer ujutro sam uradila test i test je bio pozitivan, kada sam jutros otisla kod doktora na ultrazvuk pokazala je se mala crna tacka, obradovala sam se mnogo jer vec neko vrijeme pokusavamo dobiti bebu, medzutim doktor mi je rekao s obzirom da sam zadnju menstruaciju imala 20 05 a kako sam zaboravila da zapisem da li sam imala menstruaciju u 6 mjesecu on kaze da prema tome ta crna tacka bi trebala biti mnooogo veca, dao mi je da dodem na kontrolu za dvadeset dana i rekao ako se za dvadeset dana ta tacka ne poveca znaci da nesto nije u redu, sad se jako bojim i toliko sam pod strepnjom, da li je iko imao slican problem i ako mozete da mi pomognete, hvala unaprijed user posted image




IZVORNA PORUKA: Super Beba


IZVORNA PORUKA: Lejla t

Drage moje, prvi put sam na forumu i jako bih voljela ako mi mozete pomoci, naime jucer ujutro sam uradila test i test je bio pozitivan, kada sam jutros otisla kod doktora na ultrazvuk pokazala je se mala crna tacka, obradovala sam se mnogo jer vec neko vrijeme pokusavamo dobiti bebu, medzutim doktor mi je rekao s obzirom da sam zadnju menstruaciju imala 20 05 a kako sam zaboravila da zapisem da li sam imala menstruaciju u 6 mjesecu on kaze da prema tome ta crna tacka bi trebala biti mnooogo veca, dao mi je da dodem na kontrolu za dvadeset dana i rekao ako se za dvadeset dana ta tacka ne poveca znaci da nesto nije u redu, sad se jako bojim i toliko sam pod strepnjom, da li je iko imao slican problem i ako mozete da mi pomognete, hvala unaprijed user posted image


Po mojoj nekoj kalkulaciji, ti bi trebala biti trudna oko 7 sedmica, je li?
Imaš li ikakve mjere na UZ? Ja evo imam mjeru gestacijske vrećice (skraćenica GS) u 5 sedmici iznosi 0,54 cm; u 7 sedmici 2,37 cm...
Možda ti je bila kasna ovulacija? Jer vrlo često ona bude uzrok manjih dimenzija ploda, pa doktori misle da nešto nije OK...

Ako imaš priliku, možda da potražiš drugo mišljenje?

Mada, vjerujem da će sve biti ok. Sretno!




IZVORNA PORUKA: BebeLina

Trenutno nosim bebu za koju mi je doktor rekao da moram očistiti. Uplašio me vodenom cistom koju sam tad imala (a koja je naknadno nestala), te predložio abortus. Bila sam dovoljno pribrana da (bez gaćica user posted image ) istrčim iz poliklinike i odem privatno drugom doktoru, koji me potpuno umirio. Kažem ti, danas nosim zdravog bebija, hvala Bogu, a moje ciste nigdje nema.

Želim da ti kažem - hitno potraži drugo mišljenje. Dvadeset dana čekanja je cijela vječnost. Odeš drugom doktoru, ne govori mu šta ti je prethodni doktor rekao i vodjećeš da se uzalud sekiraš.

Nije rijetkost da žene ne uprate datum menstruacije. Tako da je to posljednje na šta se tvoj doktro trebao osloniti kad je radio pregled.

Sretno i javi nam šta je bilo...



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
4.9.2014 18:59:34   
morenaa
Potreban mi je savjet i rijeci podrske.. Eh ovako ,prema Zm. u 8 sam tjednu trudnoce. U ponedjeljak sam bila na pregledu i dr mi je rekao da vidi samo praznu gestacijsku i poslao me na kiretazu,no buduci da nemam ni krvarenje ni ikakve bolove odlucila sam malo sacekati. Nakon 2 dana sam otisla na pregled kod drugog doktora i vidjela se osim gestacijske zumanjcana i mali plod no sve mjere su bile vrlo male i taj dr je izrazio zabrinutost jer se ne vide otkucaji srca i narucio me u ponedjeljak na kontrolu.. vadila sam bet hcg u razmaku od 48 sati i uduplala se vrijednost, sad iznosi oko 15000.. sto mislite imam li nade da ipak sve bude dobrouser posted image ?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
4.9.2014 19:30:14   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: morenaa

Potreban mi je savjet i rijeci podrske.. Eh ovako ,prema Zm. u 8 sam tjednu trudnoce. U ponedjeljak sam bila na pregledu i dr mi je rekao da vidi samo praznu gestacijsku i poslao me na kiretazu,no buduci da nemam ni krvarenje ni ikakve bolove odlucila sam malo sacekati. Nakon 2 dana sam otisla na pregled kod drugog doktora i vidjela se osim gestacijske zumanjcana i mali plod no sve mjere su bile vrlo male i taj dr je izrazio zabrinutost jer se ne vide otkucaji srca i narucio me u ponedjeljak na kontrolu.. vadila sam bet hcg u razmaku od 48 sati i uduplala se vrijednost, sad iznosi oko 15000.. sto mislite imam li nade da ipak sve bude dobrouser posted image ?



Da ti nijekasnila Ovulacija moza? Ja bi na tvom mjestu sacekala , jel 8 nedeljaznaci isto ko i 7+0 a nemora znacit da se tu nesta vidi ako ti je O kasnila :-)

Ja ti od srca zelim da se vidi bebac tu i sacekaj bit ce to sve ok :-)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
5.9.2014 8:12:57   
Penelope82
IZVORNA PORUKA: morenaa

Potreban mi je savjet i rijeci podrske.. Eh ovako ,prema Zm. u 8 sam tjednu trudnoce. U ponedjeljak sam bila na pregledu i dr mi je rekao da vidi samo praznu gestacijsku i poslao me na kiretazu,no buduci da nemam ni krvarenje ni ikakve bolove odlucila sam malo sacekati. Nakon 2 dana sam otisla na pregled kod drugog doktora i vidjela se osim gestacijske zumanjcana i mali plod no sve mjere su bile vrlo male i taj dr je izrazio zabrinutost jer se ne vide otkucaji srca i narucio me u ponedjeljak na kontrolu.. vadila sam bet hcg u razmaku od 48 sati i uduplala se vrijednost, sad iznosi oko 15000.. sto mislite imam li nade da ipak sve bude dobrouser posted image ?


Ja sam u sedmoj sedmici trudnoce otisla dr. i vidjela se samo gestacijska vrecica,kao prazna...Za 7 dana na kontroli isto i dr. mi rekao da dodjem na kiretazu...,ali ja nisam mogla,jednostavno nisam mogla...Sacekala sam jos 7 dana da se moj dr. vrati s godisnjeg i kada sam njemu otisla opet sve isto.Medjutim,on me ohrabrio i rekao da mogu cekati sve dok nemam krvarenje i bolove...Za par dana sam otisla kod njega u bolnicu na bolji uzv i moje malo srculence je kucalo user posted image  To je vec uveliko bila deveta sedmica...Jedva je i tada vidio,jer mi je maternica poslije prvog poroda ostala zabacena...Jednom rukom mi je jako jako pritisnuo stomak,a drugom je drzao onu vaginalnu sondu...pa je zamolio muza da klikne neko dugmence na tastaturi kada je ugledao srce,jer su mu obe ruke bile zauzete user posted image  Tada mi je propisao dabroston da se plod ucvrsti i vec na slijedecoj kontroli je moj bebac mahao rukicama i nogicama user posted image  Sada je ta tackica 3,5 godisnji,najsladji,najljepsi i najnemirniji djecak na svijetu user posted image

Mislim i nadam se da ce i kod tebe biti sve OK.Sretnouser posted image

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kada se na UZ može vidjeti plod?
5.9.2014 12:56:51   
morenaa
Andy hvalauser posted image penelope tvoja prica me jako ohrabrila, mislit cu pozitivno i nadat se najboljem user posted image

< Poruku je uredio morenaa -- 5.9.2014 12:57:57 >

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *