|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posudba
16.8.2010 10:58:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: henna ze

ja mislim da je tvoj M upravu...sto posto...ni ja ne bi nikom bila žirant niti bi tražila da mi neko bude..prošle godine sam isto uzela kredit za adaptaciju stana ( I sve halaila svekrvi a kredit otplaćujem)...fino bez žiranata kamata 11,8 al neka je barem svi oko mene mirno spavaju...i milion puta sam pomislila hvala bogu pa je tako..prošle godine se razbolim, operacija..lako se moglo desiti da se ne probudim..pa sama činjenica da neko pomisli šta ako joj nešto bude..nema šanse...ove godine je moja mama digla kredit da kupe garsonjeru...i opet smo našli bez žiranata..platiš neko osiguranje i ćaaao....
a razmisli dobro jeli ti to uopšte prijateljica ako se zbog toga razočarala...ja jasno i glasno kažem nit tražim žirante nit ću kome biti...ma volim onih 11,8 kamata nego pitati nekog hej bil mi bio žirant..voz..
ti draga moja lijepo i i mirno spavaj...po meni si pravu stvar učinila

Hvala vam, ja sinoc nisam mogla zaspati do 3-4, sve sam razmisljala jesam li donijela pravu odlukuuser posted image

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Posudba
16.8.2010 11:04:29   
ivanak
A što se tiče tog posuđivanja... iskreno to me tako živcira.
Budući da moj muž radi, a ja sam na porodiljnom - tako da je logično da on više zarađuje.... ali opet to ne znači da ne možeš pitati ispred mene za posuditi pare.
Primjer, muževih roditelja: kad god pitaju pare, jer su radili sad neki kat... nikad nisu pitali paru ispred mene, nego sve nasamo sa njime. To me tako živcira za poluditi.

Mi nismo direktno posudili pare, ali smo platili dugove muževom bratu.
On je živio prije u stanu u kojem sad mi živimo i ostavio nam je dugove struje, vode, održavanja zgrade.... sve skupa 5000 kn i više. I mi smo tražili da plati taj dug, jer ga mi nismo napravili... i da nema para... i onda smo mi umjesto njega to platili, a on nam kao treba vratiti. Ima 2 godine pa još dio tih para nismo vidili, a drugi dio para se zbio ima nekoliko pa tako da ne mogu očekivati da odmah vrati.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Posudba
16.8.2010 11:10:12   
maja78 RR
ja i mm mozemo biti ziranti samo najblizim, a i to odmjeriti, razlog toga je sto sam ja gdje sam radila nagledala se svega, gdje rodjeno djete roditelje i brata zezne


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Posudba
16.8.2010 11:19:35   
Anoniman
Sad sam razgovarala sa drugaricom, nije ljuta samo je iznenadjena jer je ocekivala posto sam joj bila do sada zirant da cu biti opet. Ali to bi prolongiralo jos 5 godina njeno vracanje kredita (10 umjesto sadasnjih 5). I ukupna suma je 3 puta veca. Drago mi je da smo to izgladile i nadam se da ce se snaci nekako...user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Posudba
16.8.2010 11:30:17   
henna ze
eto vidiš kad se najmanje nadaš ispadne najbolje...drago mi je da ti je pao kamen sa srca.sad trk u krpe da se naspavas user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Posudba
11.11.2012 0:48:45   
amra_sa
Ja i MM smo dosad bili magnet za posudbe, otplaćivanje tuđih kredita,davanje i posuđivanje para. U stvari više on, nego ja. Nedavno mi se desilo da me jedna jako dobra prijateljica pitala da joj budem žirant na nekih 10 godina.Objasnila sam joj da joj ne mogu biti žirant, u stvari ne smijem biti žirant, poučena prethodnim iskustvima itd. A uostalom i mi imamo kredit tako da... Jednostavno više nisam sposobna i ne želim da razmišljam da li će me "neko zavaliti" pa makar bio i moj najbliži. Dakle, iskreno i otvoreno sam rekla da nisam psihički spremna na taj korak, jednostavno 10 godina i tolika suma novca za mene je previše, na što je ta prijateljica rekla:"Ok, nemoj da se pravdaš, nema ljutnje". Nisam joj se pravdala, samo sam joj rekla iskreno i direktno šta mislim.Međutim od tog dana kad me je pitala da joj budem žirant, ona se više ne javlja, ne zove, ama baš ništa. Neki dan je sretnem ispred zgrade, žena fino okrene glavu od mene user posted image Nisam očekivala takvu reakciju od nje, jako me je povrijedila i jednostavno ne znam šta da radim i šta više da mislim o tome. Ne pada mi na pamet, da joj se više obraćam, pogotovo kad sam vidjela da je okrenula glavu i od moje kćerke.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Posudba
11.11.2012 7:31:24   
Jeca_Perec
amra_sa

to ti nije prava prijateljica.. izgeda da je to prijateljica sa interesom..user posted image samo je pokazala svoje lice user posted image .. nit sam kad trazila da mi bude zirant, nit sam bila zirant.. vjeruj mi, jedina osoba kojoj bi bila zirant je moja mama.. al ona to nikad ne bi trazila...
Ako bi zatrebao kredit, imaju krediti bez ziranta ( jeste da je rata mjesecna malo veca, ) , platis Osiguranje , al bez glavobolje vracas sama svoj kredit i lagano...

( najcudnija izjava koju sam cula neki dan... znas imam problem, oni moji ziranti ne vracaju moj kredit , pa me banka pegla ..)

< Poruku je uredio Jeca_Perec -- 11.11.2012 7:38:19 >

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Posudba
11.11.2012 8:58:48   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

amra_sa

to ti nije prava prijateljica.. izgeda da je to prijateljica sa interesom..user posted image samo je pokazala svoje lice user posted image .. nit sam kad trazila da mi bude zirant, nit sam bila zirant.. vjeruj mi, jedina osoba kojoj bi bila zirant je moja mama.. al ona to nikad ne bi trazila...
Ako bi zatrebao kredit, imaju krediti bez ziranta ( jeste da je rata mjesecna malo veca, ) , platis Osiguranje , al bez glavobolje vracas sama svoj kredit i lagano...

( najcudnija izjava koju sam cula neki dan... znas imam problem, oni moji ziranti ne vracaju moj kredit , pa me banka pegla ..)


E svasta. Neki misle da im ziranti trebaju i otplacivati kredit user posted image


Amra-sa, ne opterecuj se njome. Okrenula ona glavu od vas, okreni i ti, jer ocigledno da nema tu od prijateljstva nista. Pravih prijatelja je zaista malo.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Posudba
11.11.2012 9:27:46   
vjestica
amra sa ta ti očito niakd nije ni bila prijateljica, nego samo poznanica, i nek si je se rješial
bolje sad, nego da te nekad u toh 10 g kad ne stigne ratu platiti zavali
mm je jako dobra osoba (za razliku od mene) i pristajao je da bude žirant, dok nije dobijao opomene , pa je lika stalno morao ganjati da plati ratu
i taj je došao tobe
sad smo samo jedno drugom sudužnici, ako je potreban veći kredit
inače bi samo mami, sestri i bratu pristala da budem žirant

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Posudba
11.11.2012 10:19:38   
lepetetka
kako ja mrzim posuđivanja novca user posted image
pogotovo kada te nazove tamo neko ko te se sjeti samo u tim situacijama, nikada ti ne dođe kući, ne pijete kafice i onda u po frke hej možeš mi posuditi novca, mislim kako ih nije stid nazvati tako nekog 5-og 10-og..

Bližnjim ne posuđujemo, nego dajemo ako je za nevolju, tu su roditelji, braća, sestre sa porodicama..
MM bio žirant mnogo puta, ali dobrim prijateljima i porodici..

Moj brat je odbio jednog čovjeka da mu bude žirant. koji je podigao kredit i potom ostao bez posla, i sada mu žirant vraća kredit, jadan čovjek, user posted image kažem hvala Bogu pa nije brat bio, jer je i on tada bio u velikim izdacima, pa gura i roditelje..
A o takvim koji ne vraćaju svoje kredite ne vrijedi ni pričati, ali nisu im to halal pare ako imaju a neće da vračaju SVOJE dugove..

A ima ljudi i koji gledaju da ti samo izvuku novce, posude čas od ovog čas od onog user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Posudba
11.11.2012 11:16:10   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

amra_sa

to ti nije prava prijateljica.. izgeda da je to prijateljica sa interesom..user posted image samo je pokazala svoje lice user posted image .. nit sam kad trazila da mi bude zirant, nit sam bila zirant.. vjeruj mi, jedina osoba kojoj bi bila zirant je moja mama.. al ona to nikad ne bi trazila...
Ako bi zatrebao kredit, imaju krediti bez ziranta ( jeste da je rata mjesecna malo veca, ) , platis Osiguranje , al bez glavobolje vracas sama svoj kredit i lagano...

( najcudnija izjava koju sam cula neki dan... znas imam problem, oni moji ziranti ne vracaju moj kredit , pa me banka pegla ..)



Ovoliki stepen bezobrazluka smo osjetili na svojoj koži.Upravo zbog ovoga samo rođenoj majci A.R. bi bila žirant, da je živa i svojoj sestri. Nikome više.




_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Posudba
11.11.2012 11:30:11   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: vjestica

amra sa ta ti očito niakd nije ni bila prijateljica, nego samo poznanica, i nek si je se rješial
bolje sad, nego da te nekad u toh 10 g kad ne stigne ratu platiti zavali
mm je jako dobra osoba (za razliku od mene) i pristajao je da bude žirant, dok nije dobijao opomene , pa je lika stalno morao ganjati da plati ratu
i taj je došao tobe
sad smo samo jedno drugom sudužnici, ako je potreban veći kredit
inače bi samo mami, sestri i bratu pristala da budem žirant


"Nadoći" će ona. Ne volim previše objašnjavati, nek sama skonta i nek se nauči "ponašati".
Po niku se može prosuditi user posted image Baš si me nasmijala ovom izjavom jer i mene pojedini ne kapiraju i doživljavaju potpuno drugačije nego što ja zaista jesam. Vještica, kao i ti user posted image




_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Posudba
11.11.2012 11:39:43   
amra_sa
Medić slatki,ma ne opterećujem se više .Prva dva dana sam puno razmišljala o našem prijateljstvu i svemu.Zaista u svim drugim stvarima je bila super, da ne griješim, kontala sam šta joj bi odjednom, ali otom potom. Meni teško pada i ružan je osjećaj kad me povrijedi neko , prijatelj, neko moj bliži i sl. do koga je meni stalo, ko mi je drag i o kome imam fino mišljenje. Previše sam "ošetljiva" user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Posudba
11.11.2012 11:54:58   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: lepetetka

kako ja mrzim posuđivanja novca user posted image
pogotovo kada te nazove tamo neko ko te se sjeti samo u tim situacijama, nikada ti ne dođe kući, ne pijete kafice i onda u po frke hej možeš mi posuditi novca, mislim kako ih nije stid nazvati tako nekog 5-og 10-og..

Bližnjim ne posuđujemo, nego dajemo ako je za nevolju, tu su roditelji, braća, sestre sa porodicama..
MM bio žirant mnogo puta, ali dobrim prijateljima i porodici..

Moj brat je odbio jednog čovjeka da mu bude žirant. koji je podigao kredit i potom ostao bez posla, i sada mu žirant vraća kredit, jadan čovjek, user posted image kažem hvala Bogu pa nije brat bio, jer je i on tada bio u velikim izdacima, pa gura i roditelje..
A o takvim koji ne vraćaju svoje kredite ne vrijedi ni pričati, ali nisu im to halal pare ako imaju a neće da vračaju SVOJE dugove..

A ima ljudi i koji gledaju da ti samo izvuku novce, posude čas od ovog čas od onog user posted image
user posted image user posted image


Svakome se desi da ima neki "kritičan period" pa mu zatreba recimo nešto novaca do plate, posudi, pa onda vrati. Ma ok je meni sve dok osoba vraća i dok se drži dogovora.
Ok mi je i halaliti nekome kome stvarno treba, nije mi se ni to jednom desilo.
Još je gore kad ti prijatelj kome si posuđivao ili davao novac okrene glavu i sve zaboravi. Ono, dok si posuđivao i davao ok, poslije ko te šiša.
Još kad misli da je on pravu a ti si Bože pogriješio što jednom nisi izašao u susret i što možda nisi imao da mu posudiš tog momenta ili budeš žirat.Mislim, HAAALOOOO user posted image
Ove koji me se sjete urijetko kad im trebam, samo kulturno "otkantam". I baš me briga šta misle. O njima ne razmišljam sekunde.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Posudba
11.11.2012 22:30:07   
hanabanana
Posudim onoliko koliko mogu halaliti.
Kad dam lovu, nije bitno koliko, ja sam halalia.
Posudim prijateljicama, to su sitni iznosi, i uvijek uredno vraćeni.

Žirant ne bih bila nikome osim sestrama i mami.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Posudba
12.11.2012 11:24:04   
mama2009
amra_sa ne uzbudjuj se, ja sam isto to dozivjela, mada kod mene nema nikakvog objasnjenja, sorry ne mogu i to je to. Kad sam ja kredit dizala nije mi padalo na pamet da ikog pitam i kalkulisem u taj kredit osim MM, roditelja mojih i mog brata.... nakon konsultacija u banci uspijeli smo dogovoriti da mi brat bude suduznik i da dobijem kredit...


i opet bi sve odbila da im budem zirant, osim roditelja i mog brata (mm se podrazumijeva)

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Posudba
12.11.2012 11:28:00   
teacher75
ja sam jednom bila zirant (na 10 godina) dobroj prijateljici (imaju jos 2 godine da ga otplate). ona je kasnila jednom sa otplatom i stavili je na listu e- duznika (a ja nisam znala za to). nekidan sam htjela da dignem sasvim mali kredit sa obnovu stana (par hiljada) i nisu mi dali jer je ona na toj listi iako sada redovno uplacuje rate! eto samo da znate, ne daj boze da mi je trebalo za lijeka, ja sad ne mogu dici nikakav kredit. ne bih vise bila zirant nikome nema tih para... jedino da ne znam sta cu od para pa da mogu halalit i otplacivati tudje rate. kad me neko pita da budem zirant ja se izvucem na mm, kazem da je on protiv toga i da ja to ne mogu zbog njegauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Posudba
12.11.2012 11:33:27   
lepetetka
od mm je jedan čiko u firmi stalno posuđivao pare, mm je davao uvijek a i ovaj vraćao, jadničak je morao otplaćivati tuđi kredit i evo zadnji mjesec mu mm dao pozajmicu, a on sa olakšanjem kaže vratit ću ti kada bude plata, sada ću konačno da dobijem cijelu user posted image ja se rasplakala, žao mi je tih ljudi koji vračaju tuđe dugove, a čovjek porodičan, treba mu za njegove potrebe, ima studente koje finansira.. nemam riječi..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *