|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.1.2013 23:17:30   
animagical
meni muz niej padao na pamet u kontrakcijama...13 sati dripa, bolovi na dva minuta..a tek kad se skroz otvorila, a beba nece da se spusti,pa tako satima...ma hajde...niti mi ej ko trebao, niti mi je ko tada osim dragog Boga mogao pomoci.. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Prisustvo oceva na porodima
9.1.2013 0:35:51   
veeseelaa
meni se ta ideja sve više i više dopada......


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.1.2013 22:40:54   
CombatKitten
to mora da je nešto posebno. Ja sam dugo razmisljala o tome, i nekako mi je ta pomisao tjerala strah. Jos ako se zadesi moj doktor u ne bude u dezuri, barem neko koga znam. Onda smo pricali sa prijateljima, on je prisustvovao, i kaze da je nevjerovatan trenutak kada je presjekao pupcanu vrpu, ali da je jedva izdrzao gledajuci kako je boli a nije joj mogao pomoc.
Ja sam na kraju odlucila ipak da idem sama. na pocetku trudnoce sam jednu noc morala lezati na GAK zbog prekomjerne mucnine i tad sam vidjela da moj muz nije bas u stanju da me gleda u trenucima bola i slabosti.
Ja i beba cemo to sami odraditi k'o po knjizi naravno uz Boziju pomoc.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 14:41:51   
jaculi
Drage mame...vidim dugo se nije pisalo na ovu temu ali da li se skoro neka mama poradjala uz prisustvo oca?Da li to moze i u kojim bolnicama u Sarajevu? Ja sam tek u 3. mjesecu i ja i mm bi zeljelei kad ako Bog da dodje taj trenutak,da to skupa prozivimo...Zelim da mi on bude podrska,drzi rucicu i brise celo hehe...znam da nece bit od velike pomoci kad porod krene ali malo ne razumijem to..trebam ja njega zaliti i postediti ga da me ne gleda dok se patim..a ja koja se patim,sta je sa mnom?user posted image ...meni ce njegovo prisustvo mnogo znacit,pa ipak na svijet dolazi NASE dijete,nas svijet i zasto on to da propusta ako vec ima sansu da bude tu...ali naravno svako ima svje misljenje o tome i postujem svako od njih...veliki pozzz

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 15:21:16   
Lejla Ka
Prisustvo oca se praktikuje u oba SA porodilišta. Otac se uvodi u rađaonu kad krene izgon, dakle tih nekoh desetaka minuta kad beba izlazi. Znam par slučajeva kad su oca pustili da uz suprugu bude i tokom trudova, ali su to obično bile neke situacije kad nisu imali drugih poroda, u noći i dežurama. Tako da na podršku muža ne računaš u rađaoni. Ako ti je želja da iskustvo poroda dijelite i tokom trudova onda se informiši što više o prirodnom porodu i što duže ostani kod kuće, te u bolnicu kreni kad već sve bude u intenzivnoj fazi.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 15:25:05   
Leva
Muz i ja nikada nismo razmisljali drugacije no da on bude uz mene na porodu, bio je i na transferima. Zalosno je sto kod nas nisu rijesili pitanje prisustva oceva prilikom CR tako da nam i to ostaje kao nedosanjani san..

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 17:22:55   
MicoTico
Dok sam bila trudna s prvim djetetom, ideja o prisustvu mm-a na porodu mi je bila skroz prihvatljiva, čak poželjna, ali kod nas to tada nije bilo moguće. Sad, nakon 2 poroda, draže mi je što nije bio.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 18:07:53   
Medić*
Nisam imala zelju da prisustvuje porodu i opet nemam tu zelju.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 18:28:15   
ada_
i ja imam zelju da bude muz samnom ali se sve bojim za doktore user posted image ,znam kakav je bio kad sam bila u bolnici s prvom trudnocom koju sam morala prekinuti i ne bih da moram njega smirivati pored sve boli jer je on preosjetljiv i sizio bi na svaki moj jauk i bol pa mi je sigurnije da bude u hodniku i da ceka a beba i ja cemo se nekako snaci i sami...

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 20:04:43   
jaculi
LejlaKa hvala na savjetima...tako sam i zamisljala kad krene intenzivna faza onda u bolnicu..nadam se da ce sve biti u redu i da cu moc tako postupiti..jos ne mogu zamisliti kako je kad trudovi krenu i ne znam kakva cu biti u toj situaciji,nadam se da me nece hvatat panika i da necu glavom bez obzira trcat u bolnicuuser posted image ...a vi koje niste za to da vam je muz tu..mozete li objasniti zasto? Ja nisam jos bila u toj situaciji i nemam pojma kako je a sigurna sam da imate svoje razloge.poziiiiiic

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 21:55:50   
Derya
Ja nikad necu prezaliti sto moj muz nije bio prisutan kad se nasa djevojcica rodila user posted image , i jos mi je gore kad cujem sa strane price kako nema nista ljepse..smrc smrc a tek onaj osjecaj kad beba izađe i sve to zajedno dozivjeti..prelijepo! Ali hajde neka je nasa smokvica ziva i zdrava...ko zna mozda se za par godina promjene pravila i zakoni..a do tad ce biti i druga user posted image aBd. user posted image

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Prisustvo oceva na porodima
14.5.2013 22:11:43   
mishkica
Nisam imala zelju da mm bude sa mnom na porodu, on je nekakav i strasiv i panican, kad smo dodli u dz njemu rekla babica da ide kuci spavati,kao nece to do sutra, ja prst otvorena bila, on otisao kuci spavati, ja rodila za sat ipo, i onda kad su me zasili zvala ga da dodje, jedva ga probudila, on iza sna ne zna ni sta mi je rekao, ali ja ga napala "sram te bilo, ti spavas, ja nam curu rodila", dr se smijao mom tonu tadauser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 9:19:01   
jaculi
Joj ma ima i toga da su muzevi panicni :-) haha dobar je,jedva ga probudili a postao otac:-)
Meni nekako tesko pada pomisao da mm nije tu dok se radja nas medic al sta cu,kako god bude valja proci kroz to.
Mene nekad uhvati panika zbog poroda ( iako sam tek u trecem mjesecu ) pa onda sama sebi kazem koga god vidim da postoji,neko je rodio pa valjda cu i ja ako Bog da:-)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 9:30:06   
Medić*

IZVORNA PORUKA: jaculi

Joj ma ima i toga da su muzevi panicni :-) haha dobar je,jedva ga probudili a postao otac:-)
Meni nekako tesko pada pomisao da mm nije tu dok se radja nas medic al sta cu,kako god bude valja proci kroz to.
Mene nekad uhvati panika zbog poroda ( iako sam tek u trecem mjesecu ) pa onda sama sebi kazem koga god vidim da postoji,neko je rodio pa valjda cu i ja ako Bog da:-)


Jaculi ma sve ce biti mnogo bolje nego ocekujes, normalno je da se plasis kao i svi mi...ali kad bolovi krenu sve je to izdrzljivo, nekome lakse nekome terze ali jedva cekas da svoje pile drzis na rukicama.

Moj muz je slabic po tom pitanju, ne moze ni na tv-u takve neke dokumentarce pratiti o porodjajima pa zato nemam zelju da ide sa mnom user posted image

Sa srecom tebi u svakom slucaju, neke zene govore da im je bas drago sto su muzevi bili prisutni a i muzevima isto, zato user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 9:54:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jaculi

Joj ma ima i toga da su muzevi panicni :-) haha dobar je,jedva ga probudili a postao otac:-)
Meni nekako tesko pada pomisao da mm nije tu dok se radja nas medic al sta cu,kako god bude valja proci kroz to.
Mene nekad uhvati panika zbog poroda ( iako sam tek u trecem mjesecu ) pa onda sama sebi kazem koga god vidim da postoji,neko je rodio pa valjda cu i ja ako Bog da:-)


naravno da hoćeš...
ne paniči bezveze...

i one koje su jednom rodile pa znaju šta ih čeka otpilike idu i drugi put na porode...

a muž...
sve ovisi kakav je...moj je medicinar i porod moj na kom je prisustvoao nije mu bio prvi u životu...
al osjećaj i emocija jesu...ja je ne bih mjenjala ni za šta na svijetu a ni on...
nama je bilo teško što sa drugom trudnoćom nisma išla na prirodni nego na CR i tada nije bio...
no eto obe su tu...ista je to ljubav ...vidio je on ili ne kada ih rađam, rodila je prirodno il carski...svaka svopju emociju nosi kao uspomenu...

ne briniuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 10:03:50   
chuci
ja kad sve saberem bude mi drago što nije bio na porodima. bila sam kući većinu vremena, i sa drugim porodom haman do samih kontrakcija pa je jedva i to preživio. i sad kaže da mu je to nešto najstrašnije što je vidio u životu. ja inače nisam peka, nisam ni na porodima bila, nisam vikala ni ništa, ali sam zauzimala neke nemoguće poze, povratila od bola i tako pa njemu to bilo strašno valjda. ja sam baš po vježbicama na prvom porodu od 24 sata bila zadnja 4 u bolnici, a na drugom porodu od 19 sati trudova samo zadnji sat u bolnici. meni to nije bio neki čin našeg zbližavanja, mislim realno žena se može pokakiti ako joj nisu odradili klizmu kako treba, krv, obično i epiziotomiju urade, babica ti govori i doktor ne znaš koga da slušaš, guraj, nemoj gurati, bla bla, još da mislim šta on radi, šta vidi, itd.
i ne mislim da bih mu se zgadila ja ili sex ili tako nešto, sigurna sam da ne bi, ali za mene on nema potrebe da prolazi kroz to sve.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 10:34:48   
mala_sa
Moj glas je jedno veliko ZA user posted image

Mm kaze da mu je to bio najljepsi trenutak u njegovom zivotu, i momenat kad je nas sin prvi put proplakao i kad mu je mm presjekao pupcanu vrpcu; ne bi mijenjao ni za sta na svijetu user posted image .

Chuci muz svakako stoji pored zenine glave, noge su ti prekrivene plahtom i nema teorije da vidi ako se slucajno ukakis, upiskis, krv, itd. Cak ni izbacivanje posteljice, niti epi ne vidi jer je sa babicom i rade apgar test bebi, vagaju je, brisu i oblace user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 11:03:29   
jaculi
Hvala vam na podrsci..ja sam inace jedan mali panicar sto mrzim kod sebeuser posted image ...A i ja sam kontala da je muz kod glave da ne vidi sta se dole zbiva jer i ja to ne bih voljela da vidi svega i svacega oko stvarcice koju inace toliko voli hahahauser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 11:15:50   
tratinčicaa
Ukratko- mm bi umro od straha user posted image
Nije bio ni na prvom, neće ni na ovom aBd....da još i o njemu mislim i brinem?! Neka hvala user posted image

(odgovor članu jaculi)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 11:47:14   
canim
Na jezeru imas mogucnost da suprug bude duze uz tebe jer imaju vise od jedne sale, u velikoj sali su porodilje a ove sto hoce da im je muz prisutan su u odvojenoj, bar smo tako mi bili a cini mi se u vojnoj da imaju samo jednu radjaonu tako da muz ulazi samo kad je izgon dok na jezeru moze i ranije.
Meni su jace kontrakcije pocele oko 14h i tad sam sisla s patologije dole na pripremu i negdje oko 15h mm je usao u salu sa mnom a porodila sam se 18:45h i bio je jos sat vremena sa mnom nakon poroda jer sam morala lezati pa sam molila sestre da ostane sa mnom inace cu zaspati user posted image

Ja se nikad nisam dvoumila dali da prisustvuje ili ne i gledajuci unazad jako mi je drago da je prisustvovao jer pored toga sto je bio uz mene u tom trenutku on je i trcao da zove momka koji je na specijalizaciji da me porodi jer nazalost doktorica koja je bila na dezuri nesto nije bila raspolozena, samo je prosla kroz salu i rekla mi poradjaj se sama user posted image tako da se iskreno nadam da ce vas zapasti divne doktorice koje ce biti u momentu vaseg poroda raspolozene...sretno

Osim te jadne doktorice zaista svi na jezeru su bili divni, nemam nikakve zamjerke.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 12:55:57   
chuci

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Moj glas je jedno veliko ZA user posted image

Mm kaze da mu je to bio najljepsi trenutak u njegovom zivotu, i momenat kad je nas sin prvi put proplakao i kad mu je mm presjekao pupcanu vrpcu; ne bi mijenjao ni za sta na svijetu user posted image .

Chuci muz svakako stoji pored zenine glave, noge su ti prekrivene plahtom i nema teorije da vidi ako se slucajno ukakis, upiskis, krv, itd. Cak ni izbacivanje posteljice, niti epi ne vidi jer je sa babicom i rade apgar test bebi, vagaju je, brisu i oblace user posted image

ja sam na drugom porodu bila sama u sali. ne znam je li to razlog ali nisam imala nikakvu plahtu na nogama i ja sam iz svoje perspektive vidjela bebu kako izlazi, a on bi sa visočijeg položaja vidio i više.

nije svako isti. jedna je stvar što mm nije navikao na krv, druga što jako teško podnosi kada mene nešto boli, a treća što bi mene dekoncentrisao.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 13:12:06   
canim
Pa naravno da ne treba siliti covjeka ako nece da prisustvuje ili ako slabo podnosi krv i slicna stanja, onda moze samo odmoci na porodu.

Mm je zaista da kazem hrabar sto se tih stvari tice i nije mu problem se suociti s bilo cim ali npr i pored toga moja mama kaze kad je dosao kuci bio je nekako pun emocija i djelovao je zbunjeno user posted image a sto se tice toga da oni vide kako beba izlazi i slicno, ni kod mene nije mogao vidjeti iako je htio, morao je stajati iznad glave a i ja sam imala plahtu.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 14:31:04   
mala_sa
Chuci pa naravno da netreba covjeka siliti, ako on sam izrazi zelju ok, ako ne neces navaljivati!

Ovdje je to sasvim normalno, cak se babice cude ako muz nije sa zenom na porodu. Ustvari ovdje s tobom na porod moze doci bilo ko (muz, mama, sveki, sestra, prijateljica); cak ako zelis moze i dvoje da prisustvuje user posted image .
Ja sam imala tezak porod koji je zavrsen vakumom, al mm kaze da mu je bas drago sto je vidio sve te sprave uzivo, i kako u stvarnosti nista nije toliko strasno kao na TVu!

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 15:49:29   
malamacamaca
Definitivno veliko DA za prisustvo muzeva na porodu, naravno ako je to moguce...u Sarajevu je to malo teze, cak i kad ti obecaju da ce ga zovnuti onih zadnjih 10 minuta ne zovnu, ili zaborave nazvati ili nesto drugo, jos ti nedaju mobitel da koristis iz ne znam kojih razloga.
Ja sam se proodila u inostranstvu gdje je dozvoljeno imati i mobitele uz sebe i muza citavo vrijeme, ja sam se otvarala 2 dana i muz je spavao samnom u sobiuser posted image .Napominjem nije to nikakvo delux porodiliste, sasvim normalno, sa opremom kakvu i mi imamo samo je osoblje malo drugacije.
Tako da drage moje ako muz to zeli neka bude sa vama ja toplo preporucujuem jeste da se vi poradjate , a ne oni i sve je na vama ali znaju biti super podrska.
Moj je muz sve dozivio kod mene, od prve kontakcije kad sam jadna jaukala od bolova i do poroda odnosno izgona bebe koji je iskreno najmanje bolio i rekao je na kraju da sam prava lavica i da me voli jos vise kad je vidjeo kroz sta se sve prolaziuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 19:06:31   
Andy_Bec23
Moj muz je biop samnom od pocetka do kraja.... Stvarno svaka cast. Kod nas se prakticira da muzevi budu na porodu, cak i moze bit 2-3 osobe jos... Naravno ukoliko imate zelju. Ja sam samo htjela muza pored sebe i mogu rec da puno znaci. Nakon 16 sati sam rodila i cjelo vrijeme je bio uz mene da nije bilo njega ko zna kako bi bilo... Zato ako mozete drage zene neka muzevi budu uz vas ....

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *