|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 19:45:57   
InLove
Chuci pa naravno da netreba covjeka siliti, ako on sam izrazi zelju ok, ako ne neces navaljivati!

Ma znas ja mm nisam ni pitala user posted image user posted image ..to ti normala ovdje, valjda se podrazumjeva da ide samnom, i meni je zaista puno znacilo user posted image

< Poruku je uredio InLove -- 15.5.2013 19:50:07 >


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 19:53:46   
hanabanana
Za mene licno nacin na koji prisustvuje otac porodu u GAK ili Opstoj, nije ni na tragu onom sto bi trebalo biti.
Muz ili neko drugi najpotrebniji je upravo za vrijeme trudova i otvaranja. Moze disati s vama, masirati, drzati za ruku.....Koji ce vrag kad to prodje i ide izgon???

Ja sam u sali bila ukupno 40 minuta, tako da nije bilo potrebe da ulazi. Trudova smo prosli zajedno kuci.

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 22:06:40   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

....da još i o njemu mislim i brinem?! Neka hvala user posted image

E ovako nekakouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 22:11:01   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Za mene licno nacin na koji prisustvuje otac porodu u GAK ili Opstoj, nije ni na tragu onom sto bi trebalo biti.
Muz ili neko drugi najpotrebniji je upravo za vrijeme trudova i otvaranja. Moze disati s vama, masirati, drzati za ruku.....Koji ce vrag kad to prodje i ide izgon???

Ja sam u sali bila ukupno 40 minuta, tako da nije bilo potrebe da ulazi. Trudova smo prosli zajedno kuci.

potpisujem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 22:13:37   
ada_
zene ciji su muzevi prisustvovali na porodu na GAK-u jezero da li su vam muzevi morali obaviti neke preglede ili uraditi briseve?

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 22:17:45   
melin

IZVORNA PORUKA: InLove


Ma znas ja mm nisam ni pitala user posted image user posted image ..to ti normala ovdje, valjda se podrazumjeva da ide samnom, i meni je zaista puno znacilo user posted image

i kod mene je bilo ovako samo sto sam ja imala tezak porod tako da su ga nakraju odstraniliuser posted image
samo mi je dragi bog pomogao...

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 22:52:55   
canim

IZVORNA PORUKA: ada_

zene ciji su muzevi prisustvovali na porodu na GAK-u jezero da li su vam muzevi morali obaviti neke preglede ili uraditi briseve?

Ja kad sam se porodila prije malo vise od 2 godine nije nikakve pretrage radio, samo sam sestrama prilikom ulaska u salu navela da hocu da prisustvuje a i on je naletio na neke sestre pa je i on pitao, tako da su ga samo obukli i doveli.

Meni je mm zaista puno pomogao, vlazio mi usne, drzao me za ruku, masirao, ucio dove...i bio uz mene skoro pa cijelo vrijeme kontrakcija sve do poroda a cak i 1h nakon poroda user posted image .
Bilo bi fino kad bi i mi imali uslove kao vi na zapadu ali daleko smo mi jos od toga.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 23:04:26   
ada_
hvala canim,vidjet cu i sa svojim doktorom da li je prisustvo moguce jer je skoro bilo price da se pojavila MRSA pa nisu dali unijeti ni torbe a ne muzeve user posted image ,ako bude moglo super evo i moj izrazio zelju da bude,ustvari kaze kad te zaboli i dodjemo gore ja se ne odvajam od tebe a oni nek rade sta hoce user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 23:42:16   
minie
Moj je isto htio da prisustvuje i sve vrijeme bio pred vratima (Bolnica A. Nakas) i kada sam ja otisla u salu, on jadan sisao da kupi sebi sendvic, i ja se porodila user posted image
Kaze sestra dr Nakasu: "Doktore nema ovog", a on ce na to: "Hvala Bogu, gori su mi oni od zena" user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 23:46:12   
animagical

IZVORNA PORUKA: minie

Moj je isto htio da prisustvuje i sve vrijeme bio pred vratima (Bolnica A. Nakas) i kada sam ja otisla u salu, on jadan sisao da kupi sebi sendvic, i ja se porodila user posted image
Kaze sestra dr Nakasu: "Doktore nema ovog", a on ce na to: "Hvala Bogu, gori su mi oni od zena" user posted image

minie placemuser posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Prisustvo oceva na porodima
15.5.2013 23:57:31   
ZuZuM
Ada ja sam friska sa GAK-a ciji je muz prisustvovao porodu, porodila se 06.05. Potreban ti je bris grla i nosa za njega, a uputnicu za to mu daje doktor opce prakse. Naravno na prijemu kad predajes papire naglasite da zeli prisustvovati, prilozite i briseve i to je to.

Kod mene je to strasno spontano islo, jer obicno sestrice i babice u sali ne gledaju nesto previse tu papirologiju, pa kad te budu smjestali u salu, iz sobe za CTG, naglasi im da ce muz prisustvovati i bez problema ide sve.

Moj je sa mnom bio nekih 1.5 h, i bas kad mi je bilo najpotrebnije, kad su mi dali drip bio je tu, i kad su kontrakcije bile na minut. Nama je bilo bas super, cak smo se i slikali user posted image

I da ovo sto spominjes zbog mrse, unose se stvari u kesi, ali muz ulazi bez obzira na to i dobije ono njihovo zeleno odijelo i masku preko lica, naravno odjecu oblaci na vec svoju postojecu user posted image

Iskreno za mene je njegovo prisustvo mnogo znacilo, kao prvo sto se poradjas u intimnijoj atmosferi nego one koje su same (po 2 i 4 zene su u sali), drugo sto te svo osoblje drugacije gleda, meni je glavna babica donijela i casu vode kad sam od mm trazila da mi pokvasi obicnu maramicu vodom i kvasi usne, a nije morala. Onda u drugoj sam sali nisam gledala ostale zene i njihove muke, jesam cula vrisku, ali ipak je to druga stvar kad dopire odnekud dalje a ne kad je ona pored tebe. Uglavnom sve u svemu meni je bilo super, i ako ti mm moze izdrzati slobodno ga povedi.

Ja svog nisam silila, i dala sam da on odluci o tome. Medjutim prijatelj je dosta utjecao na njega, upravo zbog ovih stvari da te "drugacije gledaju" ako je muz uz tebe. I poslije svega kaze da bi se pokajao da nije bio. Ali naravno obavezno m pripremi i na los scenarij, ja sam svome zube tupila sa tim da se moze nesto iskomplicirati i da ce mu reci da izidje iz sale ako bude potrebno, a da on u tom slucaju treba da bude pribran koliko god moze. Hvala Bogu kod nas je islo kao zamisljeno, ali ipak ih treba pripremiti i na dr.

_____________________________

"Za život treba mnogo napora i za svaki napor nesrazmjerno mnogo hrabrosti."
Ivo Andric

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 9:51:50   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: ZuZuM

Kod mene je to strasno spontano islo, jer obicno sestrice i babice u sali ne gledaju nesto previse tu papirologiju, pa kad te budu smjestali u salu, iz sobe za CTG, naglasi im da ce muz prisustvovati i bez problema ide sve.



Znači, muž opet nije bio s tobom za vrijeme dok su trajali trudovi?? Nego samo kad si ušla u salu i trebala roditi?!

I još bih pridodala....moj muž nije bio nazočan, ali su babice išle sa mnom na klistiranje, dodale mi papir, dala mi gazu da kvasim usta...pohvalila me što ispravno dišem. Legla sam na stol u sali u 21.30. a Hana je bila vani u 22.25.

U bolnicu na prijem sam ušla u 20.45. s mužem se razdvojila neposredno pred ulazak u salu oko 21.15.. user posted image

(odgovor članu ZuZuM)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 10:30:33   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: InLove

Chuci pa naravno da netreba covjeka siliti, ako on sam izrazi zelju ok, ako ne neces navaljivati!

Ma znas ja mm nisam ni pitala user posted image user posted image ..to ti normala ovdje, valjda se podrazumjeva da ide samnom, i meni je zaista puno znacilo user posted image


Ma nismo ni mu uopste pricali o tome, nekako od prve kontrole je isao sa mnom, i to da prisustvuje porodu se podrazumjevalo! Sad isto, od pocetka smo na kontrolama skupa, i o prisustvovanju na porodu i ne pricamo, jednostavno ide sa mnom aBd user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 10:41:23   
ada_
ZuZuM hvala puno na odgovoru

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 11:25:49   
merima_s
Moj je bio uz mene za vrijeme poroda,stigao u zadnjih 10 min. Meni je njegovo prisustvo baš puno značilo. Podijeliti s njim taj momenat rođenja našeg djeteta je zaista neprocjenjivo. user posted image
Držao me za ruku, tješio i dijelio samnom ushićenje i radost kada je sve bilo gotovo.
Na žalost, prvi put ga nisu pustili jer je kasno stigao i znam razliku kako je poroditi se uz muža i bez njega, zato prisustvo očeva itekako podržavam.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 11:29:01   
hanabanana
Sve je to divno, i dakako da podržavam.
ALi treba promijeniti praksu da se muž samo pušta kod izgona, puno je bitnija da bude uz ženu čitavo vrijeme trajanja trudova i otvaranja. To i jeste ono što boli kod poroda, tu i treba podrška. Jer ovo što imamo sada ni u kome slučaju nije ono se smatra prisustvom oca porodu.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 11:49:23   
ziki

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Sve je to divno, i dakako da podržavam.
ALi treba promijeniti praksu da se muž samo pušta kod izgona, puno je bitnija da bude uz ženu čitavo vrijeme trajanja trudova i otvaranja. To i jeste ono što boli kod poroda, tu i treba podrška. Jer ovo što imamo sada ni u kome slučaju nije ono se smatra prisustvom oca porodu.

user posted image user posted image user posted image
u našoj bolnici ne puštaju, nemaju uslova i to im je jedina mahana

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 11:57:29   
bebacha

IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Sve je to divno, i dakako da podržavam.
ALi treba promijeniti praksu da se muž samo pušta kod izgona, puno je bitnija da bude uz ženu čitavo vrijeme trajanja trudova i otvaranja. To i jeste ono što boli kod poroda, tu i treba podrška. Jer ovo što imamo sada ni u kome slučaju nije ono se smatra prisustvom oca porodu.

user posted image user posted image user posted image
u našoj bolnici ne puštaju, nemaju uslova i to im je jedina mahana


dobro je pa imamo i mogucnost porod se ovdjeuser posted image
nazalost mislim da kod nas mogucnost prisustva oceva na porodu nece biti ni ua 20 godinauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 12:05:10   
malamacamaca
i ja mislim da je taj dio najbitniji, sam izgon je meni licno bio najednostavniji , barem nesto radis, muzevi treba da su tu od pocetka bolova kad ti je najteze i kad samo lezis i trpis.Kad porod krene nemas vremena niti volje da mislis na njega...moj je bio citavo vrijeme uz mene cak i kad su me klistiraliuser posted image , mi smo citavu zezanciju napravili od toga i nije mi bilo neprijatno, priznajem neobicno je i to je nekako privatna sfera ali eto moj je i tu bio...bukalno od pocetka do kraja i vjecno mu se zahvaljujem na tome jer mi je zaista mnogo pomogao.
Druga stvar mislim da teba postovati i taj dio kad neko zaista ne zeli da prisustvuje, covjek jednostavno to ne moze da gleda, jedino sto ne bih u tom slucaju dozvolila jeste da on za to vrijeme negdje slavi sa prijateljima po kafanama,a ja vamo umirem od bolova...e tu bi mu bio kraj

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Prisustvo oceva na porodima
16.5.2013 12:36:43   
canim
Mislim da u vojnoj nemaju uslova za takvo nesto jer nemaju dovoljno sala dok na Jezeru imaju uslova i uglavnom muz je puno duze vremena sa zenom, meni su blage kontrakcije pocele tek negdje oko 13h, nesto intenzivnije oko 14h a tad su me i spremili dole u salu na pripreme i mm je usao u salu malo prije 15h, porodila se u 18:45 dakle, bio je sa mnom gotovo cijelo vrijeme user posted image

Eh sad bilo bi divno kad bi mi imali zasebnu sobu i smjestaj ravan hotelu ali daleko je nama Svedska i njeni standardi.

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Prisustvo oceva na porodima
21.5.2013 12:36:10   
makkica
Drage mame, da li ima neko u skorije vrijeme da se porodio u Državnoj bolnici. Da li dozvoljavaju prisustvo muza i koliko ranije se treba javiti???

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Prisustvo oceva na porodima
21.5.2013 12:53:25   
raja_ringe
makkica mi prije godin dana samo pitali prilikom prijema može li prisustvovati i one ga pozvale. Nije bilo neke predhodne procedure najave, bris i sl.

Ovo prisustvo muža u porođajnoj sali meni je mnogo značilo, a mm još više. Bez obzira što nije bio sa mnom za vrijeme trudova (to bi bilo još bolje). Prvi porod, ne znaš šta da očekuješ, pa kada vidiš makar jedno poznato lice nekako je lakše. Par dana pred porod su ga kolegice malo ponukale, kao zgadit će mu se ovo ono, ali on je danas presretan što je prisustvovao. Ja sam ga samo pitala hoće li. Da je rekao da neće meni bi to bilo ok, ovako je još ljepše. Vidio je bebu čak i prije mene. Slikao i snimao prvo kupanje i oblačenje. Sve to ne bi imali da nije bio i on prisutan. Da nije bio prisutan bebu bi vidio tek za 24h, a svi znamokako su 24h duuuuga kada ej beba u pitanju :).

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu makkica)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Prisustvo oceva na porodima
21.5.2013 13:02:09   
makkica
Hvala puno na odgovoru. MM želi prisustvovati, samo nismo znali da li je dozvoljeno to u Državnoj bolnici.

Hvala.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.5.2013 16:38:11   
danna3
ja sam imala uzasnu trudnocu i posto se blizi kraju vec se zna kad ko kako i gdje ce me poroditi...samnom ce biti moj dragi i kuma od pocetka do kraja,u slucaju komplikacija on ide sa bebom ona ostaje samnom...u slucaju katastrofalnog carskog cak i tad ce biti u sali ali to zavisi od relacije sa ljekarima i njegovog zvanja...inace malo ko ima ovakvo planiran porod sto je za mene zalosno...ipak za mene je normalno da dolazak na svijet voljenog bica docekam zajedno sa ocem tog djeteta,i ako je komplikovano tad mi je vise potrebna psiholoska potpora nego ako sve ide po loju...nadam se da ce vise zena imati isti tretman koji nas ceka za koju sedmicu...

(odgovor članu makkica)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.9.2013 19:17:37   
sara123

IZVORNA PORUKA: ZuZuM

Ada ja sam friska sa GAK-a ciji je muz prisustvovao porodu, porodila se 06.05. Potreban ti je bris grla i nosa za njega, a uputnicu za to mu daje doktor opce prakse. Naravno na prijemu kad predajes papire naglasite da zeli prisustvovati, prilozite i briseve i to je to.

Kod mene je to strasno spontano islo, jer obicno sestrice i babice u sali ne gledaju nesto previse tu papirologiju, pa kad te budu smjestali u salu, iz sobe za CTG, naglasi im da ce muz prisustvovati i bez problema ide sve.

Moj je sa mnom bio nekih 1.5 h, i bas kad mi je bilo najpotrebnije, kad su mi dali drip bio je tu, i kad su kontrakcije bile na minut. Nama je bilo bas super, cak smo se i slikali user posted image

I da ovo sto spominjes zbog mrse, unose se stvari u kesi, ali muz ulazi bez obzira na to i dobije ono njihovo zeleno odijelo i masku preko lica, naravno odjecu oblaci na vec svoju postojecu user posted image

Iskreno za mene je njegovo prisustvo mnogo znacilo, kao prvo sto se poradjas u intimnijoj atmosferi nego one koje su same (po 2 i 4 zene su u sali), drugo sto te svo osoblje drugacije gleda, meni je glavna babica donijela i casu vode kad sam od mm trazila da mi pokvasi obicnu maramicu vodom i kvasi usne, a nije morala. Onda u drugoj sam sali nisam gledala ostale zene i njihove muke, jesam cula vrisku, ali ipak je to druga stvar kad dopire odnekud dalje a ne kad je ona pored tebe. Uglavnom sve u svemu meni je bilo super, i ako ti mm moze izdrzati slobodno ga povedi.

Ja svog nisam silila, i dala sam da on odluci o tome. Medjutim prijatelj je dosta utjecao na njega, upravo zbog ovih stvari da te "drugacije gledaju" ako je muz uz tebe. I poslije svega kaze da bi se pokajao da nije bio. Ali naravno obavezno m pripremi i na los scenarij, ja sam svome zube tupila sa tim da se moze nesto iskomplicirati i da ce mu reci da izidje iz sale ako bude potrebno, a da on u tom slucaju treba da bude pribran koliko god moze. Hvala Bogu kod nas je islo kao zamisljeno, ali ipak ih treba pripremiti i na dr.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ZuZuM)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 18 [19] 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *