|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.6.2008 13:58:59   
Visnja RR
Ne bih voljela da je moj muz prisustvovao ... znam koliko on brine za mene i sigurno bi mu to bilo jako tesko gledati...
iako sam se porodila na carski on je cekao ispred...
on je  prije mene je vidio Asju...
sat vremena nakon nje su meni proveli napola uspavanu... brat mog muza je to snimao i bas i nije prijatan prozor kad me je sestra lupkala po licu da se razbudim da vidim muza...
on kaze da mu se srce cjepalo...
Ne bi mi bilo lakse da me muz gleda kako se mucim ( da je bio prirodan porod)... ja sam za onu teoriju da kad nekog jako volis zelis neku bol sam podnijeti i postedjeti ga toga...

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.6.2008 14:23:25   
nikka
IZVORNA PORUKA: Visnja
Ne bi mi bilo lakse da me muz gleda kako se mucim ( da je bio prirodan porod)... ja sam za onu teoriju da kad nekog jako volis zelis neku bol sam podnijeti i postedjeti ga toga...

Ma da,samo neka je njima lakše treba ih poštedjeti svega što je bolno,a mi žene možemo sve boli ovoga svijeta podnijeti a njima servirati ono najljepše jer oni samo najljepše i najbolje  zaslužuju.
Ako ti tako misliš ok.,sretno.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.6.2008 15:27:43   
nely
Ja sam licno -za-ne vidim razloga zasto da ne bude uz mene..zajedno smo bili u svemu,pa i u tome.Bio je cijelo vrijeme uz mene,mada je vec od umora i cekanja drijemao na stolici,bio mi je velika podrska.Zahvalna sam mu za to.user posted image A to da je pjedine strah,vjerujem,jer mm je od bolnice bjezao km,ali taj dan i noc nije ni pomislio da me ostavi samu.Iako sam ja u bolu ko zna sta govorilauser posted image user posted image ,on kaze opet bi to ponovio,i akobogda hoce.

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.6.2008 15:47:32   
Visnja RR
draga nikka i tebe bi tvoj muz postedio bolova sigurna sam u to...
nije porodjaj jedina bol koja nam se moze desiti... ;)

naravno sve to zavisi od osobe do osobe ... nekom to pristustvo znaci a nekom ne...

Kao sto mene moj muz cuva od svega, tako i ja njega... kazu da je to ljubav ;) user posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.6.2008 21:58:44   
nikka
IZVORNA PORUKA: Visnja

draga nikka i tebe bi tvoj muz postedio bolova sigurna sam u to...
nije porodjaj jedina bol koja nam se moze desiti... ;)


Neradi se tu o fizičkoj boli,mene više boli što sam sve grozote i torture odvratnih doktora i sestara prije poroda morala da proživim sama a kad sam bila najsrećnija kad sam dobila svog anđela u naručje bila sam i najnesrećnija i najusamljenija i osjećala sam se nekako izdano od njega,zato što on nije bio tu da taj trenutak proživimo zajedno kao obitelj,ogorčena sam na njega zbog toga i nikada mi neće biti jasno ili sam stvarno maloumna,zašto jedan otac ima manje osjećaja za svoje dijete od majke ja stvarno neznam dali ja jedina ovako razmišljam.
I moram reći kad sam pomenula bolove nisam ni ja mislila samo na porođajne nego na sve nedaće u životu.
Rekli smo u dobru i zlu u zdravlju i bolesti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prisustvo oceva na porodima
27.7.2008 0:57:21   
suncan_dan
Ja sam zeljela da moj muz bude uz mene, on je to isto zeljeo i ako je ga bilo malo strah (al mi je svaki dan govorio kako on nemoze da shvati te ljude koji nece da budu uz zenu, jer i zena je uz njih kada je njima lose, i pogozovo tu se nesto raza koje obadvoma prepada) i bio je tu cijelo vrijeme, drzao mi ruko pusti da mu je stiskam dok mu nezaspi, donosio mi vodu, isao sa menom na wc, masirao mi leda i sve ostalo sto je trebalo radio je.Ja sam njeme dosta zahvalna za to sto je bio sa menom tu i podrzavo me.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prisustvo oceva na porodima
27.7.2008 8:46:34   
Happy
Ja sam ZA!!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prisustvo oceva na porodima
27.7.2008 9:03:26   
nesanica
kod nas je ovdje dozvoljeno da muz bude uz zenu tokom poroda. moj mm je bio uz mene tokom oba poroda i stvarno je mislim to veliko olaksanje za zenu. bio mi je velika podrska i stvarno ne znam kako bih uspjela sve to proci da on nije bio tu u tim "teskim"momentima. i za njega je to nesto posebno, jer se rado prisjecamo tih trenutaka, a cesto i sa svojim drustvom mm prica koliko za zenu znaci kad je i muz prisutan na porodu. 

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prisustvo oceva na porodima
27.7.2008 12:39:50   
Mirkica
moj muz je rekao da ce biti uz mene ( kod nas ej to dozvoljeno) kaze zeli da nadgleda Doktore :) da nebi nedo Bog sta pogresno uradili :) ko mm .
Ja mislim da je puno bolje  da su muzevi prisutni  , i kao podrska i kao sigurnost , ja bas nebih volejla da budem prepustena nekim stranim ljudima , neka njega uz mene :) .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prisustvo oceva na porodima
27.7.2008 13:15:58   
Mrka
Ovdje je dpusteno da muz prisustvuje porodu! I na mom porodu je muz trebao prsustvovati, ali se sve iskoplkovalo, te sam zavrsila na hitnom carskom. I na carskom takodje moze prisustvovati, ako si pri svijesti. Ja sam bila totalno uspavana i tad nedaju da muz prisustvuje.user posted image
Najvise volim da moj dragi prisustvuje. Nekako se prijatnije osjecam, jer me on zna u svakom smislu. Majku sigurno nikad ne bih pozvala, a vjerovatno ni prijateljicu.

< Poruku je uredio Mrka -- 27.7.2008 13:17:30 >


_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.7.2008 14:57:18   
Dinkica
Ja sam svog dragog pitala hoce li biti samnom za vrijeme poroda, rekao je da bez problema, samo kao da gledam ako porod bude u toku radnog vremena da ce on kasniti jer uvijek kasni kad nesto trebamo zajedno obaviti zbog odgovornosti na poslu. Mislim da ce mi njegova ruka puno znaciti da je stiscem osim  ako se on ne zanese pa ne bude stiskao moju user posted image

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 8:57:47   
Blue rose RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: poetesa

Drage trudnice!

Šta mislite o prisustvu naših dragih mm na porođaju i je li neka od vas mislila "pozvati" svoga?


IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Mislim da ima ova teme negdje, ali nisam sigurna, davno sam na nju nabasala.
Ja obavezno planiram svog supruga uz sebe. Treba mi podrška, da mi masira ledja, da mi dodaje vode, da me samo drži za ruku jer je sve lakše kad je voljena osoba uz tebe. On se nije niti malo protivio i mislim da je to jedna od stvari koja se treba zajedno doživjeti.
Pozdrav!

IZVORNA PORUKA: triplemama

Moj muž je bio na zadnjem porodu i stvarno mi je bilo puno lakše i ugodnije. Zato obavezno muževe sa sobom.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 9:00:11   
bebana27
moj je mm rekao da ce ici sa mnom da cuva da nam bebu u rodilistu ne zamjeneuser posted image .nisam razmisljala o tome da ide sa mnom iako je govorio da bi i on prisustvovao.

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 9:03:04   
mala mu
e baš bi voljela da i mm bude prisutan na porodu ali kod nas u Tešnju to nije dozvoljeno....

_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 9:28:07   
babymia
ja sam definitivno ZA!!!!mm je prisustvovao mom porodu i sada kaze da bi se jako pokajao da kojim slucajem nije.
odlucio je da prisustvuje iako se boji krvi i igala i doktora....meni je samo zao sto nije cijelo vrijeme trudova mogao biti samnom,jer je to meni bio najtezi dio poroda,16 sati u bolovima....onda kad smo usli u salu i kad su doveli mm meni je svanulo....bio je super,hrabrio me cijelo vrijeme i drzao mi glavuuser posted image ....i sve je vidio i porod i posteljicu i sivanje i kaze da mu je jako drago jer smo to koliko toliko prosli zajedno i da ga nikakva krv i ruzne stvari ne bi mogle odvratiti od toga da vidi svoje dijete kada tek dodje na svijet...mi smo se ovim samo zblizili i ako bude i druga prilika,opet sam za to da bude samnom!!!!


_____________________________

11.3.2009. MIA
nasa srecica

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 9:38:54   
Aki Sa
Ja u potpunosti imam misljenje i iskustvo kao babymia, cak smo se i isti broj sati poradjale. Bitna razlika sto sam ja u 22 sedmici trudnoce i naravno da planiramo da mm bude samnom.
Nama njihovo prisustvo bar mrvu olaksa a njih to ipak nista ne boli prema tome nema izgovora osim da ne dozvoljava klinika

(odgovor članu babymia)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 9:40:34   
nermina_
isti dan kada sam uradila test i saznala da sam trudna moj muz je sam izrazio zelju da prisustvuje porodjaju. jako me je to oradovalo i mislim da je to vise nego super. prvo sto ce aBg meni biti velika podrska a drugo mislim da je to dobro i za njegov odnos sa bebicom. naime, ja mislim da tokom 9 mjeseci dok majka nosi bebu u stomaku itekako vec izgradi cvrst odnos sa bebom dok sa tatom to nije slucaj i pogled na bebicu u trenutku radjanja moze mnogo pomoci. ovakvo misljenje sam stekla kad je moj prijatelj dobio bebicu i nakon par dana na pitanje kakav je osjecaj biti tata on je iskreno slegnuo ramenima i rekao da jos uvijek nema nikakvog osjecaja. zato se jako radujem sto moj muz ima zelju da bude u porodjajnoj sali.

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:09:00   
mišur
Moj mm je bio voljan da bude sa mnom, ali, nažalost, nije mogao...
Ovdje još to nije praksa, a navodno jer u rđaoni postoje dva kreveta, odnosno postoji mogućnost da se istovremeno porađaju dvije žene, štp se i dešava, pa valjda zbog toga...
A ja bih voljela da je bio sa mnom, čisto da mi prekrati vrijeme...
Ja sam prije proda bila 3 dana u bolnici, jer sam prešla termin, pa su me ostavili...
Onda su mi bolovi počeli u subotu popodne, dok sam bila u bolnici, i bilo mi je teško što sam sama...Cijelu noć sam hodala, ležala, sjedila...Nema šta nisam...
A uvijek sam mislila da ću to sve raditi u svojoj kući sa svojim mm...
I onda mi je baš falio...
Onda sam 8 sati bila u rađaoni, opet sama, ne računajući babice i dr koje su navraćale s vremena na vrijeme...I sjećam se veeeelikog sata na sred rađaone, kako kucka, a meni minut kao godina...
E tu mi je falio mm...Da bude sa mnom, da mi brže prođe vrijeme, kad mi već drugačije ne bi mogao pomoći...

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:34:12   
Nunichi
Mm je od prvog dana govorio da ce ici na porod,on ce snimati,on ce nadgledati dr. i sestre on ce ovo,on ce ono. A ja nisam bila za to. user posted image Jednostavno cim imam nekog kraj sebe ja se jos vise raspekmezim. user posted image user posted image Tako da sam mislila da mi je pametnije da budem sama.

ALI... user posted image Sredinom trudnoce sam se predomislila i drago mi je zbog toga.
I kod nas u Tz je praksa da muza uvedu tek pred kraj,tamo negdje na 8-9 prstiju... user posted image
Kod mene je sve trajalo nekih 3 sata,a on je bio sa mnom taj zadnji sat. Puno mi je pomogao i oboje smo sretni sto je bio tu kada se puslica rodila...Odmah je rekao da u zivotu nista ljepse nije dozivio,a osjecaj je stvarno poseban.Meni je najvise pomogao kad su me poceli zbunjivati guraj,ne guraj,disi,ne disi... user posted image user posted image
S obzirom da njega nije bolilo user posted image ,mogao je fino pratiti sta babice i dr. govore i mene navoditi,tako da smo za 20 minuta sve zavrsili. A sad cesto prica o tome,i svaki put ponovi isto...bilo je prekrasno,i stvarno je tako. user posted image



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:39:44   
leli§
nunichi --- sta se bona raspekmezis kad je neko kraj tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image ? dobra si:)

ja bih volila da moj dragi bude tu, sve dok ne gleda doleuser posted image user posted image user posted image istina je da njih nista ne boli, ali ja mislim da su oni isprepadaniji od nasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:41:32   
andji
Mog bi prije doveli ko zna gdje nego što bi gledao porod,pa makar i bio to mojuser posted image user posted image user posted image on s ezezao,kaže,zgadila bi mi se *****ne znam kako bi posle ******user posted image user posted image user posted image user posted image i tako moj Balkanac,nije bio sa mnom za vrijeme poroda!Ja sam to sve sama odradila!

p.s. Sve pohvale za divne muževe koji su bili uz svoje ženice!


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:48:43   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: leli§

nunichi --- sta se bona raspekmezis kad je neko kraj tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image ? dobra si:)



hihihi pa kmeka bona bona...kad sam vidjela mamu ispred bolnice malo mi falilo da ne odem na porod user posted image user posted image user posted image Takvo celjade...cim je mamuska tu,a sad i mm ja kmeza...nekako sam hrabrija i to dosta kad sam sama.user posted image Dok sam bila sama na porodu nisam htjela u sobu,cijelo vrijeme bila na hodniku i zezala se,pjevusila...ma ko da se ne poradjam,a kad sam bila taj sat sa mm malo sam i oplakala. user posted image user posted image Cudna zena pa et... user posted image

A za to dole user posted image pitala sam ja njega jer vidjela sam da se nadviruje user posted image user posted image kaze nije strasno...aaahaaaaaaaa user posted image user posted image

ps. ljubimo te cupava i ja user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 10:56:52   
manuela RR
Ja sam bila ZA da on prisustvuje porođaju ali on duša moja previše osjetljiv na mene i slabog srca što se toga tiče pa nikako nije htio biti prisutan.

On je 2 leksurina popio kad me ostavio u bolnici,otišao prati auto 2x u toku istog dana u istu auto praonu,ma prolupo taj dan skrozuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ne bi mi takav baš bio od pomoćiuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam to sve sama sasvim dobro podnjela...

ali svaka čast svim muževima koji prisustvuju porođaju to i mm kažeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 11:02:35   
ena23
Da je reko da nece da prisustvuje zato sto bi mu se zgadila do sada bi bili razvedeni.... izvini andji, nista protiv tebe i tovg muza, ali stvarno svaka ti cast kada si sve mogla sama podnijeti, u neku ruku ti se i divim....

Moj je jos prije nego sto smo se vjencali (daaaaaaaaaaavno prije) rekao da ce naravno biti uz mene, ako treba da bi me on porodio (nema mu struka veze sa medicinom)... ne dao Bogda se iskomplikuje nesto pa ne mogne biti samnom, ali cak i tad znam da bi bar u mislima bio uz mene i drzo mi ruku i sapto mi na uho da ja to mogu i da sam jaca nego sto mislim....


i ja bi njega pazila i njegovala kroz najgore, i bolest i tugu i radost, a isto tako bi i on mene... zar to nije svrha braka, i na kraju krajeva zar se nismo svi fino zakleli da cemo biti tu jedno za drugo, kroz najgore i najbolje...



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.4.2009 11:09:14   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: ena23


i ja bi njega pazila i njegovala kroz najgore, i bolest i tugu i radost, a isto tako bi i on mene... zar to nije svrha braka, i na kraju krajeva zar se nismo svi fino zakleli da cemo biti tu jedno za drugo, kroz najgore i najbolje...




Slazem se...ja sam uz njega i za banalnije stvari...a da ne pricam o boli. Ne vidim razlog da i on ne bude prisutan kada na svijet dolazi zivot koji smo mi napravili. A to je samo moje misljenje,a puno bitnije je sto i on sam kaze svima bi savjetovao da budu tu,jer je to nesto neopisivo. I samo da napomenem da je svako ko ga zna rekao nemoj ici,zavrsices ti na stolu... user posted image ali moja dusa se nije dala pokolebati. user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *