|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
26.11.2012 11:18:24   
maki33
temp je sada 37.1 dobro je za sada....ima iscjedak iz nosica....pratim je svaki min.

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
26.11.2012 11:46:00   
canim
Super, samo nosic čisti obavezno user posted image

< Poruku je uredio canim -- 26.11.2012 11:47:03 >

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
26.11.2012 11:46:28   
canim

-

< Poruku je uredio canim -- 26.11.2012 11:47:50 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
26.11.2012 11:56:17   
maki33
user posted image hvala canim, ,,,javim seeee

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
26.11.2012 21:22:39   
beban
Nadam se da je curica uredu, mi smi prošle godine imali situaciju da je nakon visoke temperature i brufen čepića temperatura spala ispod 36 i znojio se cijelu noć užas da bi sutra sve bilo uredu
ne znam ja bih sve pretrage uradila a da vam kažem da se ne sekirate suvišno je biće to akbgd ok :)

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
27.11.2012 12:15:26   
maki33
Isli smo pedijatrici jucer nakon davanja Dalsy-a,temp.je bila ok 35.6..mislim ono ok.dođemo doma lagano se penje 38.8...odem do pedij.sama i pricam kako je sva ledenih edema ,a prsa i leđa gore uz to jos usne plave,celo plavi,krvne zilice se naziru na rucicama....i kaze mi dajte joj Dalsy i tusiranje,ako po noci ponovno dobije dajte joj cepic Lupocet(imama ga) i tako napravim....Dalsy ,tusiranje i temp. je 36.2 -svi sretni mala se igra i odemo spavat.....nocu 1 i pol mala gori 39,8...ajme majko uzmem cepic bez razmisljanja i oko 4 je presvucem,sva se preznojila.....ujutro je ponovno presvucem i evo sada je ok igra se sa sestrom,pojela malo,i probiotik joj dajem ovog puta uz antibiotik Sumamed,(ranije je pila antibiotik bez probiotika)...Med joj dajem,pije caj ,i jos veceras ima popit sumamed i idemo sutra ujutro napravit pretrage...neznam stvarno kako i zasto i do kada ovo ce bit ovako sa tom temperaturom..bojim se popodneva i veceri...a dace Bog dragi bit ce dobro sto kazes Beban... hvala

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
27.11.2012 21:17:07   
beban
Kako je djevojčica, inače mi se ti jaki antibiotici ne svidjaju iz iskustva sa malim, radije injekcije jer iim ode imunitet pored bolesti , puno pozitivnih vibrica od jednog malog Zlaje

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
27.11.2012 21:50:24   
canim
Pa sta je rekla pedijatrica zašto ima temperaturu ? Moja je do sad temp uvijek imala zbog jake upale grla. Sumamed je jak antibiotik, brzo djeluje tako da vjerujem da će se nakon posljednje doze stanje popraviti.

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
29.11.2012 15:11:47   
maki33
puno vam hvala na podrsci u nasim najtezim trenutcima,na vasim misljenjima i savjetima ....Evo mojoj maloj jucer vadili krv,urin smo odnijeli(on je sve ok).Nakon vađenja krvi -par minuta ,mala mi se onesvijesti.jojj mala sva poblijedila.evo danas kaze doktorica povisena sedimentacija isto kao i 15.10 nalaz -- 56 .leukociti snizeni 2.6 a to kaze vjerojatno radi manjka zeljeza,a SE radi virisnog oboljenja,vrtic i to...Je Canim popravilo se stanje nakon zadnje doze sumameda,ali neznam sto dalje...dosta mi je tih antibiotika,vtrica i svega,raznih iskustva slusam o vrticima i ovo je njoj treci puta za mjesec dana da se razbolila i sve do 40 temperatura...neznam doktorica kaze da je uzmem mozda iz vrtica na mjesec i pol pa da vidimo kako ce bit,inace danas joj dala Feropip sirup za zeljezo...vidim mnogi po forumu pisu da za sedimentaciju nikad neznas zapravo sto se krije,pa se bolje treba napravit CRP...pozz veliki i malenom Zlaji

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
1.12.2012 15:16:52   
beban
A curica lijepa , mogu vam samo prenijeti mišljenje jedne po meni dobre dok. infektolog koja kad je vidjela moje dijete je rekla on ne može izdržati u vrtiću jer je osjetljiv i mi ne da nismo vjerovali nego nismo imali izbora ni sa tetama nam nije bilo sjajno , i dalje nastavimo sa vrtićem epilog najmanje pet upala krajnika i antibiotika ove godine da na kraju smo zakazali skidanje krajnika, pa odmjerite a za imunitet sam čula da je dobar imuno g a za željezo znate teleća džigerica da joj pravite paštetu skuhate dodate blage začine smiksate, prasa, grožđe i grožđice poz i hvala

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.12.2012 1:36:14   
maki33
A jojjj ,sta ipak mora ic na operaciju krajnika Beban?Mojoj malenoj isto govori pedijatrica da je to od treceg krajnika,nisam ziva-ne zelim da ide operirat!zabrinuta jesam oko svega jer nedaj boze sada ponovno da dobije temperaturu sta onda???cime i kako lijecit vise?a za sumamed kazu da je najjaci da mora proc vise od pola godine,pa ga koristit..također kazu da djeca prve godine u vrticu su sklona upalama i virusnim oboljenjima i da tako bude citave godine dok ne ojacaju,a ne znam ni sama ...samo razmisljam o svemu i zabrinuta sam.Da imunoglukan sam i ja dobila ,kao preporuku od prijateljice.....a ove telece radit cu hvala puno,inace ona voli te namaze sama papat s kruhom user posted image lijepi pozzzzzz

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.12.2012 8:46:20   
canim
IZVORNA PORUKA: maki33

puno vam hvala na podrsci u nasim najtezim trenutcima,na vasim misljenjima i savjetima ....Evo mojoj maloj jucer vadili krv,urin smo odnijeli(on je sve ok).Nakon vađenja krvi -par minuta ,mala mi se onesvijesti.jojj mala sva poblijedila.evo danas kaze doktorica povisena sedimentacija isto kao i 15.10 nalaz -- 56 .leukociti snizeni 2.6 a to kaze vjerojatno radi manjka zeljeza,a SE radi virisnog oboljenja,vrtic i to...Je Canim popravilo se stanje nakon zadnje doze sumameda,ali neznam sto dalje...dosta mi je tih antibiotika,vtrica i svega,raznih iskustva slusam o vrticima i ovo je njoj treci puta za mjesec dana da se razbolila i sve do 40 temperatura...neznam doktorica kaze da je uzmem mozda iz vrtica na mjesec i pol pa da vidimo kako ce bit,inace danas joj dala Feropip sirup za zeljezo...vidim mnogi po forumu pisu da za sedimentaciju nikad neznas zapravo sto se krije,pa se bolje treba napravit CRP...pozz veliki i malenom Zlaji

Aaaa onesevjestila se user posted image dusa mala, vjerovatno od anemije, manjak zeljeza i to, nama je pedijatar za zeljezo preporucio feroglobin sirup, on pored zeljeze poboljsava i kompletnu krvnu sliku, samo treba da se pije duze vremena.

Probaj vikendom da je vodis na planinu, planinski zrak je super za djecu, sa hranom mozda da joj dajes vise teletine, dzigerice, uglavnom crveno meso je dobro za zeljezo, spinat, kopriva, cvekla, mrkva, borovnica.

< Poruku je uredio canim -- 2.12.2012 8:47:41 >

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.12.2012 17:55:26   
maki33
Pa i ovaj sto imamo Ferrum sirup(ne Feropip kako sam napisala ranije) za zeljezo, daje cjelokupno pobojlsanje krvne slike,i zbilja se tomu nadam user posted image , nakon 10 dana radicemo ponovno KKS.Sirup piti ce tijekom 2 mjeseca. lijepi pozzz....p.s probiotik moze uzimat i kad ne pije antibiotik ili ne?hvalaaaaa

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.12.2012 18:13:01   
canim

IZVORNA PORUKA: maki33

Pa i ovaj sto imamo Ferrum sirup(ne Feropip kako sam napisala ranije) za zeljezo, daje cjelokupno pobojlsanje krvne slike,i zbilja se tomu nadam user posted image , nakon 10 dana radicemo ponovno KKS.Sirup piti ce tijekom 2 mjeseca. lijepi pozzz....p.s probiotik moze uzimat i kad ne pije antibiotik ili ne?hvalaaaaa

Aha mislila si na ferum, jeste dobar je, probiotik moze uzimati kad god zatreba za poboljsanje crijevne flore.

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.12.2012 18:36:14   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: canim

IZVORNA PORUKA: maki33

puno vam hvala na podrsci u nasim najtezim trenutcima,na vasim misljenjima i savjetima ....Evo mojoj maloj jucer vadili krv,urin smo odnijeli(on je sve ok).Nakon vađenja krvi -par minuta ,mala mi se onesvijesti.jojj mala sva poblijedila.evo danas kaze doktorica povisena sedimentacija isto kao i 15.10 nalaz -- 56 .leukociti snizeni 2.6 a to kaze vjerojatno radi manjka zeljeza,a SE radi virisnog oboljenja,vrtic i to...Je Canim popravilo se stanje nakon zadnje doze sumameda,ali neznam sto dalje...dosta mi je tih antibiotika,vtrica i svega,raznih iskustva slusam o vrticima i ovo je njoj treci puta za mjesec dana da se razbolila i sve do 40 temperatura...neznam doktorica kaze da je uzmem mozda iz vrtica na mjesec i pol pa da vidimo kako ce bit,inace danas joj dala Feropip sirup za zeljezo...vidim mnogi po forumu pisu da za sedimentaciju nikad neznas zapravo sto se krije,pa se bolje treba napravit CRP...pozz veliki i malenom Zlaji

Aaaa onesevjestila se user posted image dusa mala, vjerovatno od anemije, manjak zeljeza i to, nama je pedijatar za zeljezo preporucio feroglobin sirup, on pored zeljeze poboljsava i kompletnu krvnu sliku, samo treba da se pije duze vremena.

Probaj vikendom da je vodis na planinu, planinski zrak je super za djecu, sa hranom mozda da joj dajes vise teletine, dzigerice, uglavnom crveno meso je dobro za zeljezo, spinat, kopriva, cvekla, mrkva, borovnica.



ptpisujem ovo zadnje oko ishrane iobavezno c vitamikm kako bi se željezo apsorbovalo i vezalo

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
3.12.2012 13:33:35   
maki33
Da vitamin C user posted image na to sam potpuno zaboravila!!!Teta mi je jednom u ljekarni nesto tako rekla....da se zeljezo lakse apsorbuje ....Dobro pije ga par dana,ispraviti cemo.Nego ,recite mi ovaj Marsovci sirup imunoEfekt kompleks sadrzi vitamin C 25mg/5ml i dajem ga maloj....Da li je to ok ili cu morati kupit bas samo vitamin C?hvalaaaa vammmmuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
3.12.2012 13:38:40   
canim
Ja nebih dodatno davala ako vec sirup koji joj dajes sadrzi vit C a ne znam, ti kako volis.

(odgovor članu maki33)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: tjelesna temperatura ispod 36 C
2.1.2013 16:14:42   
hampsi
I moja mala se jutros probudila i zove me kaze ne mogu ustati, tresem se. Kosa totalno mokra, ona sva mokra ... Uzas. Temperatura joj je bila 34,7. Popila je topao caj i med i nekako je skocila na 36,1. Nije bila bolesna, nema temperaturu fB, nisam joj davala nikakve sirupe, normalno zaspala. Nemam pojma sta je bilo. Ona kaze da je nista ne boli, samo da je stomak bolio ali je sad kao dobro.
Ako se nekome desilo nesto slicno voljela bih neki savjet, bilo sta

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *