|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vagitorije/Vaginalete
8.9.2009 15:50:35   
ba_klara
zdravo svima
ja sam nova s problemima i zeljom da budem savjetovana user posted image

imam kondilome, a na papa testu kaz jos :gljivicu, mijesanu floru ( user posted image )

koristila sam condilox i svi vanjski kondilomi su mi nestali, koliko ja znam za koje, imam 2 na ulazu kako mi je receno tijekom zadnjeg pregleda, ali ne znam ih napipati, sve mi lici na kondilom! to znam da ću morat uklanjati! imunitet potpomazem royal zeleom nakon sto sam popila colostrum, pijem aloe veru te caj za bijelo pranje!

za gljivicu sam vec jednom radila canesten terapiju s tabletama i kremom i poslije gynophillus za imunitet! na kontroli s papa-om, opet gljivica!!!! opet sam canesten tablete stavila i sad tjedno jednu gynophillus(14 tableta), sto znaci, kontrola za 4 mjeseca s papa-om!

Kupila sam nistatin kremu da preventivno koristim uz to...ali ne pise nigdje kako je nanositi, trebam li unutar vagine mazati ili sto?

Zeljela bih savjet sto mogu uzeti na svoju ruku, da potpognem oporavak prije kontrole?

Iscjedak mi je manji, nema uzasnih komadica nit sta slicno, samo kad mokrim, osjetim ruzan miris...

Kada uklonim kondilome, smijem li imati odnose bez obzira na gljivicu?! (nisam pitala doktorku jer tad nisam imala partnera, a sad... user posted image ) I jesu li ti kondilomi toliko prenosivi??

Izvinjavam se na iscrpnim pitanjima, ali studiram i neam para da platim opet pregled za oskudne odgovore, a rado cu koju marku ostavit da mogu cajeve kupovat i kojekakve kreme i sto god dobrog predlozite! user posted image

budite pozdravljene

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.7.2010 9:36:45 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: vagitorija-vaginalete
8.9.2009 16:04:24   
vjestica
ba-klara dobro došla
pored sve te terapije koju si dobila, ja ti ne bih preporučila da išta dodatno uzimaš, osim lactogyna - nije terapija ali pomaže vaginalnoj flori
što se tiče odnosa, dok si pod terapijom dozvoljeni su, ali samo sa kondomom, inače sve što izliječiš, partner će ti vratiti nazad
a jesi li nistatin kremu uzela na svoju ruku ili ti je ljekar dao?
ja koliko znam da te kreme ne idu vaginalno tj nisu uopšte za sluzokožu, nego za kožu (prejake su za sluzokožu i ne koriste se vaginalno) osim ako ti je ljekar prepisao kremu , onda je koristi kako ti je on rekao da je koristiš

(odgovor članu ba_klara)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: vagitorija-vaginalete
8.9.2009 16:24:02   
ba_klara
jao, hvala na brzom odgovoru... user posted image odlicno!

na "ruku" sam uzela nistatin, sto znaci - odustajem! user posted image

nisam jos imala odnose s njim, ceka dok ja "ozdravim"...a muci me ovo s kondilomima, nemam ih vanjskih, a ne znam ni za unutarnje...a postaje mi mucno sto trpim nagone one znas... user posted image pa... savjet vjestice moja trenutno prirasla srcu bi bio...? user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: vagitorija-vaginalete
9.9.2009 8:29:56   
vjestica
ne razumijem te kakve nagone trpiš?
nisam imala kondilome, pa vjerovanto zato ne razumijem pitanje
to ćeš morati potražiti na drugoj temi, ja mislim da ima neka tema o kondilomima, pa potraži i pročitaj ili tamo postavi pitanje
ovdje smo svakako malo of topic otišle

(odgovor članu ba_klara)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: vagitorija-vaginalete
9.9.2009 11:50:08   
ba_klara
ma joj, mislila sam na odnose s partnerom=nagoni! (hvala na odg)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: vagitorija-vaginalete
10.9.2009 15:12:33   
ba_klara
ako papa test kaže da sam pozitivna na fungi-gljivicu, je l' to znači da je candida ili neka druga spolno prenosiva?

(odgovor članu ba_klara)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: vagitorija-vaginalete
5.2.2010 8:46:47   
Anoniman
Drage moje moze li mi ko pomoci,evo borim se vec preko mjesec dana sa enterokokkus faekalis i nista mi ne pomaze.Radila prije 3dana briseve i isti nalaz s ti da ima dodatno bakterija seratiauser posted image user posted image .Vise ne znam sta da radim,isla sam 20dana na ispiranje vagine i koristila vaginalete i antibiotik-muka mi je vise od svegauser posted image user posted image .

(odgovor članu ba_klara)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: vagitorija-vaginalete
5.2.2010 9:40:43   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje moze li mi ko pomoci,evo borim se vec preko mjesec dana sa enterokokkus faekalis i nista mi ne pomaze.Radila prije 3dana briseve i isti nalaz s ti da ima dodatno bakterija seratiauser posted image user posted image .Vise ne znam sta da radim,isla sam 20dana na ispiranje vagine i koristila vaginalete i antibiotik-muka mi je vise od svegauser posted image user posted image .

Ja mogu da ti preporučim ono što sam čula, a to sve naravno nakon terapije koju ti dr propiše.
Žene se kunu da im je pomoglo riješiti se raznih bakterija od urinarnih ( ešerihije ) do vaginalnih, pa čak i kandide. Kažu i da nikad ništa ogavnije nisu pile, ali učinkovito je.
Ja ti nemam tačan recept, pa ga ti ako želiš potraži na netu, a ja ću ti napamet napisati: u litar crnog vina se kuha pola kg bijelog luka ( isjeckanog), dok sve ne uvrije na pola. Zatim se procjedi i pije svako jutro po 2 kašike.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: vagitorija-vaginalete
5.2.2010 16:01:38   
Anoniman
Ne smijem vino piti dojim bebu ako ima ko sta na prirodnoj bazi bila bi zahvalnauser posted image .Vise mi je svega preko glave a narocito brisevi i bakterije hocu da poludimuser posted image

(odgovor članu /MMK/)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: vagitorija-vaginalete
5.2.2010 16:13:55   
Atarka
Mnoge ce se sad nasmijati na ovo sto cu napisati. Stavljaj bijeli luk direktno. Oguli cesanj bijelog luka, uzmi iglu i konac, napravi cvor, "prosij" iglom kroz luk i uguraj ga u rodnicu tako da imas koncic vani da ga mozes kasnije izvaditi.
Bijeli luk je prirodni antibiotik, a djeluje i protiv gljivica. Ja sam ga jedno vrijeme koristila u trudnoci, jer sam imala Streptococcus beta haemoliticus. MM i ja smo se zezali da cemo malog zvati "Ceso" kad se rodi..user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: vagitorija-vaginalete
5.2.2010 19:31:49   
mamica87
i.   user posted image   Vagitorije sa uljem australijskog čajevca (Melaleuca alternifolia)
Zanima me zna li neko koliko se vremenski dugo koriste da bi djelovalo uspjesnouser posted image Uzela sam ih imam neke bakterije pa da pokusam nadam se da ce uspjeti!


_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: vagitorija-vaginalete
18.2.2010 22:32:58   
mamabb

E, zanima me, da li se mogu koristiti vaginalete ukoliko imaš mjesečnicu? Imam nekakvu upalicu i dr mi propisao vaginalete, međutim nakon 4 dana korištenja dobijem. E sad mi malo kasno da ga zovem i pitam a vrijeme mi za terapiju, pa ako neko zna, molim da mi odgovori, da ne prekidam ako smijem.

Nadam se da pitam na pravom mjestu :)


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: vagitorija-vaginalete
19.2.2010 0:43:05   
mamabb
Niko ništa user posted image user posted image

e,jest mi se potrefilo...user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: vagitorija-vaginalete
19.2.2010 9:18:38   
Skvo RR
Meni se sada to desilo, moj doktor je rekao da ne stavljam, ali meni je samo ostala jedna!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vagitorije/Vaginalete
19.2.2010 9:20:42   
malena27 RR
neke vaginalete se mogu koristiti i za vrijeme mjesecnice a neke ne, mislim da bi trebalo pisati na uputstvu. 

< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.3.2010 15:46:59 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.5.2010 22:33:51   
sar@
Drage moje imam jedno pitanje za vas.imala sam neku upalu pa mi je ginekolog dao antibiotike i vaginalete.Stanje se posle toga popravilo ali ginekolog nije bio potpuno zadovoljan pa mi je dao Betadine vaginalete, 14 kom svako drugo veče.Međutim meni se posle 4 vaginalete pojavilo užasno peckanje i svrab pa sam ja prekinula korištenje.Moj ginekolog nije trenutno u gradu da mogu da ga pitam pa me zanima da li je neko od vas imao slična iskustva,i je li moguće da sam alergična na jod.Šta mislite postoji li neka zamjena za ove vaginalete.pokušavam ostati trudna pa mi je jako bitno da sredim sve upale da bih mogla mirno "pokušavati"user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.5.2010 23:47:52   
taurus
Najvjerovatnije je da je kod tebe riječ o alergiji na jod s toga ti preporučujem da odmah prekineš sa korištenjem vaginaleta. Na našem tržištu ne postoje neke druge vaginalete na bazi joda osim Betadine, ali ne brini tvoj ginekolog će ti sigurno dati adekvatnu zamjensku terapiju.

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vagitorije/Vaginalete
10.5.2010 8:27:20   
veda
Moze biti da si alergicna na jod,a isto tako nemora biti.Onaj tko je alergican odmah se pokaze,a ne nakon par dana.Takodjer,ako te pece i svrbi,moze biti da ti upala prolazi.Na upustvu neo-penotran vag.pise da nakon 2-3 dana dolazi do svrbeza,i da je to normalno,da je to znak da upala prolazi,i da  nakon treceg dana dolazi do prestanka nelagodnosti,da se sa terapijom nesmije prekidati osim u slucaju teze iritacije.E sad je pitanje sta je teza iritacija,i kako je kod tebe.Pogledaj sta ti pise na upustvu vezano za te vaginalete.
Ja ti necu savjetovati da ih vise ne koristis jer ako ti je krenulo smirivanje,tako ces samo prekinuti terapiju,i nista napravila nisi,a isto tako ako si alergicna, dalje koristenje ti moze naskoditi,zato je najbolje da vidis sa ginekologom,ima ih hvala Bogu,nije jedan jedini.Ovako napamet je tesko dati savjet nekome,jer to su osjetljive stvari a onaj tko je laik u tome tesko ce ti ovako pomoci za takve stvari.Dakle,moj savjet-najbolje ce ti znat reci ginekolog.Pozdrav.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vagitorije/Vaginalete
10.5.2010 20:46:42   
sar@
Hvala na odgovorima.Danas sam konačno razgovarala sa ginekologom i dao mi je druge vaginalete polygynax, a i on sam kaze da rijetko, ali je moguće da se javi preosjetljivost na jod.

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vagitorije/Vaginalete
19.5.2010 18:32:48   
anastasija0702
bog svima
ja vam imam iskustva sa kandidom. iz hrv sam. ovdi su mi davali prvo geonistin, pa rojazol i medazol pa kanesten pa neku tab oralno protiv gljivica i ništa. stalno s evraćalo. jedino što sam uspjela sama otkriti i riješiti ih se je čaj od koprive. čim osjetim da me češka dole odma skuham dvi šalice i pijem dva dana i ko rukom odneseno. by the way koprivu dobro iskuhajte 10 ak min. probajte i viditi ćete da djeluje.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.7.2010 7:57:54   
Mrva
Hi my dears,
Bila sam kod ginekologa i ok, sve je uredu, papa test uredan, imam neku ranicu koju cemo tretirati kad se vratim sa puta, ali mi je dao Betadine veginalete. Obzirom da mi je rekao da se ne preporucuje sex tokom uzimanja tih vaginaleta, put je odlicna prilika da pocnem i zavrsim terapiju! user posted image
Moje pitanje je da li se vaginalete mogu uzimati tokom mensturalnog ciklusa, da li je ucinak isti?
Izvinjavam se ako pitanje nije na mjestu!

Saljem vam pozdrave iz vruce i sparne Malezije, sa oko 35 stepeni C!  

_____________________________

Lovely

(odgovor članu anastasija0702)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.7.2010 8:13:22   
taurus
terapiju bi trebalo prekinuti za vrijeme krvarenja jer je tada smanjeno dejstvo vaginaleta

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.7.2010 22:32:38   
sar@
Ja sam također koristila vaginalete Betadine, meni je moj ginekolog rekao da ne prekidam terapiju ni za vrijeme M, jer ne treba prekidati terapiju.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.7.2010 22:40:16   
taurus
ja nisam rekla da se terapija mora prekinuti nego da bi se trebala prekinuti.
Zar nije logično da je smanjeno djelovanje samim tim jer je sluznica drugačija, pH vrijednost je promijenjena a kad realno razmisliš zašto nešto "gurati" kad svakako "nešto izlazi"user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vagitorije/Vaginalete
13.7.2010 17:06:53   
Mrva
Ja sam je prekinula, i pocet cu opet za 2 dana!
Nadam se da sam postupila ispravno, a nisam zvala ginekologa, sacekat cu dok se vratim u SA! user posted image





_____________________________

Lovely

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *