|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vagitorije/Vaginalete
6.4.2011 22:59:49   
Dida79
Joj Dino ne zezaj me eto vidjela si kakve su ma strasno je za gledatiuser posted image user posted image
Joj da mi je samo znati ko ih izmisliuser posted image user posted image Ma uglavnom sve je ok otisla sam najvise radi iscjetka ma katastrofa opet...izludit ce me vise sve mi se cini sto se vise pazim ono sve goreuser posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vagitorije/Vaginalete
6.4.2011 23:08:07   
dinaa
E draga moja ja mrzim uopste vaginaleteuser posted image a uvijek ih dobijem kad odem kod gin.Ja sam se upale i bp rijesila nevenovom kremom,svaku vece pred spavanje(nacin primjene kao i vaginaleteuser posted image user posted image user posted image ) i vjeruj dr.kaze na zadnjoj kontroli nema upale,ja zinula ma ne mogu da vjerujem jer ja imam hronicnu upalu.Eto pokusaj i ti mislim da ti nece odmoci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vagitorije/Vaginalete
6.4.2011 23:13:28   
Dida79
Nevenova krema user posted image kojaaaaa jer sad na svakoj drugoj pise nevenova i sad nisam sigurna koju da uzmem ipak ne bih htjela da uvrjedim svoju dospojicuuser posted image user posted image za nju samo najbolje user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vagitorije/Vaginalete
6.4.2011 23:20:33   
dinaa
user posted image user posted image user posted image oooo da,da za njih samo najboljeuser posted image .
E sad neznam ni ja sta da ti kazem,meni jedna zena napravila nevenovu kremu i tu sam koristila,mozda da se raspitas negdje koja je najbolja ili da pitas u apoteci user posted image .Ako teta bude pravila i ove godine mislit cu na tebeuser posted image .


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vagitorije/Vaginalete
6.4.2011 23:21:37   
Dida79
Vazi thanks user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vagitorije/Vaginalete
7.4.2011 12:30:48   
taurus
nemaš razloga za zabrinutost
ja ih nedavno koristila na svoju ruku, poslije poroda mi se pojavio sekret
sve što  si pročitala mora biti navedeno u uputstvu lijeka jer je riječ o kombinaciji dva antibiotika i antimikotika
sva navedena nus djelovanja su svedena na minimum jer je aplikacija lijeka lokalna, a ne sistemska tako da samo male količine se mogu resorbovati i dospijeti u cirkulaciju
mnogo je opasnije da se upala ne liječi i da se "zavučeš" nego da koristiš polygynax

< Poruku je uredio malena27 RR -- 12.5.2011 9:15:34 >

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vagitorije/Vaginalete
7.4.2011 13:41:42   
Dida79
Hvala Taurus sinoc sam pocela nadam se da ce sve biti ok :)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vagitorije/Vaginalete
10.5.2011 17:15:06   
akyca
da li mogu koristiti vaginalete macmiror ako dobijem>>>

HITNO

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.5.2011 18:34:24   
latika
ja bi sacekala da prodjeuser posted image pa bi onda koristila, al ipak nazovi ginekologa pa upitaj

(odgovor članu akyca)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.5.2011 23:54:41   
sabas
ja nikada nisam koristila vaginalete u toku M ,

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu latika)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vagitorije/Vaginalete
30.9.2011 15:09:11   
ninči
zdravo...čitam o vašim problemima, imam isti takav...svaki put kad bi otišla kod ginekologa neka je upala, uglavnom iscjedak u velikim količinama je uvijek prisutan od kako znam za sebe...naravno svaki put su neke vaginalete, evo sad macmiror...malo mi je dosta hemije pa bi nešto na prirodnoj bazi,ali do sad mi neke vaginalete kao kantarion, čajevac i sl. nisu pomagale...možda je stvar u vremenu korištenja, možda to treba dugo koristiti, ali koliko?!
da li je neka od vas koristila svinjsku mast? čula sam da je odlična protiv upala i iscjetka po 10 dana nakon menzisa, staviti navečer na uložak, dva ciklusa...ja sam 10 dana koristila i mislim da mi je bilo bolje, al onda drugi ciklus nisam koristila...
jedna gospođa mi je rekla da je ona riješila problem praveći vaginalete od svinjske masti sa kamilicom...to ću sad probati, pa ne bi trebalo biti gore od toga?!


(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vagitorije/Vaginalete
30.9.2011 22:00:11   
iv@ncica
ja  sam  ti  od  takvih  nadri  nasih  lijekova, fasovala  bakterije  koje  sam  jedva izlicjecila  nakon  2  god...tako da  sam  prosla  svasta  dolje..uglavnom vise  bez  ginekologa  ne  uzimam  nista..i  evo sad  sad  opet  na  vaginaletama  istim tim kao  i ti,  zbog gljivice  i ostalih stvari  jer  sam  preosjetljiva  na antibiotik,inace mi  je  jedino  neopentoral  pomagao,  ali sad  idem na  ove  kao  i tvoje ...a  koliko  znam  za  gljivicu ..sretno  je  bitna  prehrana, jer  ona  nije s amo dolje  vec u  cijelom  tijelu..prosurfaj malo..i  pazi  se  bakterija od  prirodnih ljekova,  ja umal  sterilna ostala

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu ninči)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vagitorije/Vaginalete
27.10.2011 17:43:48   
Cenzura83
Cure pomagajte user posted image , VB i CB su pokazali enterococus, pijem citeral i vaginalete gentamicin koristim, s tim da se zadnjih par dana pojavio iscjedak i svrbež da me to više boli. jutros mi je gin dao poligynax vag za candidu, ali sam mu zab napomenuti da šta koristim već, pa me zanima da li se ove dvoje vag mogu istodobno koristiti?

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vagitorije/Vaginalete
5.11.2011 17:47:29   
ena0002
Cenzura probaj PROLIFE suspenziju...dodje sedam bocica i pije se na taste

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vagitorije/Vaginalete
5.11.2011 22:19:42   
taurus
cenzura navedene vaginalete se ne koriste istovremeno
završi terapiju pa ponovi bris, u slučaju da se eneterococus i dalje prisutan potrebno je mijenjati vaginalete, odnosno uz bris ćeš dobiti i antibiogram pa će se znati na koji antibiotik najbolje reaguje

simptome koje imaš možeš ublažiti ispiranjem sa čajem od hrastove kore ili kamilice, eventualno oblogama od rivanola (par puta dnevno po 15-ak minta) ili mazanjem sa nekim neutralnm uljem (kantarion, neven)

nakon završene terapije sigurno će ti biti oštećena vaginalna flora pa ti preporučujem gynophilus vaginalete

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Vagitorije/Vaginalete
8.11.2011 8:39:22   
Cenzura83
hvala Vam na odgovorima, već sam prekinula gentamicin i započela koristiti poliginax, samo sam se napatila, da vam ne mogu opisat. pravo mi se ovo zakomplikovalo, čak sam u subotu htino išla gin.
pozdrav

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vagitorije/Vaginalete
7.3.2012 12:10:17   
mykica
Zenice je li koja koristila mac miror kompleks? Je li se one uzimaju 1 na dan ili mogu i po dvije?

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vagitorije/Vaginalete
13.5.2012 20:56:04   
ikaa
pozz... čitajuči vaše postove shvatila sam da ste sve upoznate sa vaginaletama i bezbroj upala.... znam kako vam je i ja sam bila jedna od vas, i naravno neću da vas plašim ali vaginalete su mi više odmogle nego pomogle.... sa svojih 21 god počela sam da planiram brak. bebeaša.... naravno sve je teklo ko po planu, mužić, ja ali bebica nikako.... odem gin kronična upala, dvije vrste vaginaleta, dođi za mj dana.... za mj dana druge vaginalete..... svaki odlazaki gin druge vaginalete.... prošle dvije god a bebice nigdje.... odem privatno i dobijem nalaz od prevelikih doza vaginaleta uzrokovana je sekundarna neplodnost i izgubila se polodna sluz....
poslušam bakice i prirodni lijek, svaku noć se netreba puno 5-10min isparavaj na kamilici ili suhoj travi tj ono od sjena jer ona sadrži puno ljekovitih biljaka ali i prirodno je.... i upale, gljivice sve nestalo.... evo sad se liječim protiv prolaktina nikako da ga snizim.... ali gajim nadu jer pijem klomifen i jednostavno vjerujem da ću konačno i ja doći do svog cilja.... jer ja to mogu....
Stoga drage moje manje tih kemijica izbjegavjte.... probajte prirodno, meni je uspjelo i kad god imam bolne cikluse isparim se i bol prestane..... probajte meni je pomoglo....

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vagitorije/Vaginalete
13.5.2012 21:48:43   
vjestica
ukaa ti kažeš kako bebice nema, a onda spominješ dg sekundarna neplodnost user posted image
morala si imati bar jednu trudnoću (ne mora završiti rađanjem, može završiti i spontanim) za tu dijagnozu
dalje, koliko je meni poznato, na plodnost mogu uticati česte upale, a ne njihovo liječenje
i na kraju, i prirodni lijekovi imaju svoje indikacije, kontraindikacije i nuspojave, kao i hemija, i oni itekako mogu naškoditi
i još jedna bitna stvar - kad piješ klomifen, ni slučajno nemoj čajeve i slične prirodne pripravke

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ikaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vagitorije/Vaginalete
9.8.2012 10:21:45   
kokouli
I sama sam imala problem sa upalom i ureaplazmom ,bakterija je unistena Doksiciklin terapijom 10 dana pila ,a upalu sam rijesila jednom tako sto sam nabavila neusoljenu svinjsku mast ,malo se na gazu zamaze i navece par veceri sam to stavljala ,upala nestala hvala bogu ,a od vaginaleta ja radije uzimam kantarionove i one neke s 5 biljaka ,trose se od tri do 5 noci i ekstra su ,toplo preporucujem svima ,i sretno .

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.9.2012 12:29:04   
mama_debeljuca
Da li ima neka od mamica, da je koristila Neo Penotran vaginalete u toku dojenja? Naime ja sam radila papa test, rečenoi mi je da imam Gardnerella bakteriju, dr. mi propisao te vaginalete, ali u upustvu piše da bi se dojenje trebalo prekinut u toku liječenja. Moja bebica ima 4 mjeseca i isključivo doji. Nemam pojma šta da radim.

_____________________________

:-)

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.9.2012 12:43:02   
Lejla Ka
Da li si rekla ljekaru koji ti je prepisao Neo-Penotran da dojiš i da ne bi prekidala? Ako je on uz to ipak prepisao te vaginalete onda ih uzimaj.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.9.2012 12:47:14   
mama_debeljuca
Rekla sam mu. On je čak rekao da se za liječenje koristi neki drugi antibiotik koji ne ide uz dojenje i perporučio mi ove vaginalete. Ali sad kad sam pročitala uputstvo nije mi baš sve jasno. A ne pada mi na pamet da prekidam dojenje.
Lejla,hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vagitorije/Vaginalete
11.9.2012 12:58:37   
Lejla Ka
Nema ni jedan lijek koju u uputstvu navodi da se slobodno uzima uz dojenje i trudnoću. oni se svi ograđuju jer niko nema mogućnost da napravi pouzdane studije na ljudima. Studije se rade na životinjama i daju neke rezultate koji se mogu primjeniti na ljude, ali će se svi farmaceuti u uputstvima ograditi. Ljekari su ti koji odvagaju korist u odnosu na štetu. Lijekovi koji se primjenjuju lokalno kao što su vaginalete ili kreme, ako se pravilno koriste obično ne prelaze u krvotok ili polaze sasvim malo tako da je mogućnost nekog djelovanja na dijete znatno smanjena. Ako je za pomenutu bakteriju Neo-Penotran efikasno rješenje onda je sigurno bolje da se izlječiš, nego da je vučeš zbog dojenja.

Evo sam ovdje pročitala svašta nešta :http://www.birth.com.au/Gardnerella/About-gardnerella?p=1
ali je na engleskom. U glavnom Gardanella nam je uobičajena i načešće poludi u trudnoći i nakon poroda, nije opasna i dobro je uz terapiju uzimati neke kulture Laktobacilla (ab kulturu, acidofil, Lactogin).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Vagitorije/Vaginalete
29.9.2012 9:08:11   
Admi085
Sinoc sam stavila prvu vaginaletu Betadine i kako sam citala po netu trebalo bi se ujutru ili u toku noci pojaviti smedjkasti ili zuti iscjedak...medjutim kod mene je ulozak potpuno suh, nije mi jasno zasto.ako imate savjete rado bih cula, nije moguce da nesto pogresno radim ....ipak nije dole neko "prostranstvo" pa da sam pogrijesila nesto user posted image Hvala!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *