|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 20:25:34   
tata1972
svaki roditelj je odgovoran za svoje dijete, pa time da li ce ga vakcinisati ili ne...
moj prijedlog je da svako sam istrazi efekte od vakcina, raspitajte se za iskustva roditelja koji svoju djecu uopste nisu vakcinisali - jesu li im sta fali ili ne?, koliki profit ostvaruju

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: vakcine da-ne?
6.4.2011 20:48:18   
amiboj

IZVORNA PORUKA: Niny

Ovo je uzasno sto se desava sa vakcinama, djeca umiru, Boze sacuvaj, pa kakva smo mi drzava nije nista cudno.
Mene zanima da li neko ima iskustvo sa tom Pentraksim vakcinom, tj. petovalentnom, gdje se moze kupiti i koliko kosta?
Ja sam trenutno u drugoj drzavi i moja beba je primila vakcinu sa dva mjeseca s tim da je primila u obje nogice,
i bila jako nervozna....sad se vracamo za Bosnu i ceka nas vakcina sa cetiri i sest mjeseci. Pa me zanima kako to ide kod nas i daju li nasi ovu petovalentnu vakcinu???????
sada imam i strah od vakcinisanja.........



Pentaxim vakcina se moze kupiti kod dr Lutve Hodzica, kosta 83 KM i on daje i karton imunizacije i pecat u zdravstvenu knjizicu.
Moze se nabaviti i u nekim apotekama u Sa ali se mora ispostovati hladni lanac tj mora biti u frizideru tokom transporta.



_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 6:46:29   
Niny
Najljepsa ti hvala, stvarno ne znam sta uraditi.......
vakcinisati bebu ili ne???????
jel ima neko iskustvo sa Pentaksim vakcinom, cula sam da je mnogo bolja u smislu popratnih pojava
i da je samo jedan ubod.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma ne znam ni sama sta uraditi....

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 7:24:56   
vila_7
Joj evo i moja se treba vakcinisati danas-tata je vodi jer ja radim i sva sam nikakva. Prima onu sto je trebala sa 6 mjeseci (sad joj je 7 i po),i dr.je odmah rekla da ce imati popratne pojave-najvjerovatnije.
Strah me da kupim tu neku sama,bas zbog tog da se u transportu nesto ne zaj..., strah me odustati od vakcina jer sta ako dobije neku od tih bolescurina a nije se vakcinisala (bolest je teza i sa gorim posljedicama),a strah me i da primi! Da se covjek raspameti-al eto opet je i dalje vodim pa aBd bit ce sve u redu!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 11:33:15   
mila81
Ja sam za ne vakcinisanje, i toga se strogo držim, svako ima pravo raditi sa svojom djecom šta želi, a za posljedice neću o tome da mislim, ali uopće, tako da ponavljam se ali na roditeljima je da svako uradi onako kako misli da je najpametnijeuser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 11:35:02   
veeseelaa
mila jel nikako nisi vakcinisala Muhameda i Ajšu?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 11:40:21   
emma.L
Znam da se može kupiti vakcina, Ema je prvu i dobila kod Lutve Hodžića, ali nam je otkinuo papir iz teke i napisao koja je vakcina, čak in datum nije stavio, pa smo mi dodali i onda s tim papirićem trčali u DZ da unesu. Krajnje nepouzdano je sve izgledalo (još je cijelo vrijeme govorio da je Emi 4 godine i da je muško user posted image , nakon kompletnog pregleda bebe od točno 30 dana). Nakon toga smo nastavili u DZ, jer drugi privatnici koliko znam ne mogu davati vakcine.
Nego me zanima koja je procedura ako želiš za svoje dijete uvesti vakcinu proizvođača koji nije na tržištu BiH, a mi smo npr. čuli da je najbolja i najkvalitetnija (ako uopće mogu to reći za vakcine - ovo je sve laički).  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 12:48:32   
vila_7
IZVORNA PORUKA: mila81

Ja sam za ne vakcinisanje, i toga se strogo držim, svako ima pravo raditi sa svojom djecom šta želi, a za posljedice neću o tome da mislim, ali uopće, tako da ponavljam se ali na roditeljima je da svako uradi onako kako misli da je najpametnijeuser posted image


Mila i mene zanima kao i veselu,jel ih nikako nisi vakcinisala,nijednu vakcinu,i kako si se odlucila na tu opciju?

Moja je eno primila,valjda ce biti sve OK, ne mogu docekati 3 da idem  kuci!

P.S. Dr.je dala neke vitamine da joj dajemo,sta mislite o tome,da li da joj dajem ili ne?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 13:34:36   
gvendolina
Mi nismo vodili A na vakcinu koju je trebao primiti sa 1,5 god jer se bas nekad u to vrijeme desio slucaj sa bebom u Lukavcuuser posted image I sto sam vise istrazivala shvatila sam da mozemo imati puno vece stete nego koristi.Zasto bi sasvim  zdravo dijete izlagala tom rizikuuser posted image i  odlucila sam da ga vise NE vakcinisemo ( da sam bar i ranije spoznalauser posted image )

samo bi zamolila ukoliko moze neko od roditelja ko ne vakcinise djecu da se javi sa iskustvima i kaze nesto malo vise oko ove zakonse strane.Nije mi oko toga bas savim jasno,sta je sa upisom u skolu





_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 13:36:51   
mama75
Poznajem dijete koje nije vakcinisano i ide u skolu bez problema. Ali kod njih se javio problem sa alergijom na vakcinu, tako da je zbog toga obustavljena dalja vakcinacija i mozda zbog toga nije bilo problema oko dobivanja ljekarskog za skolu.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 13:47:22   
Anoniman
moja Noa je primila sve vakcine ove do 2 godine i hB nije bilo nikakvih velikih problema,mada sam uvjerena da nam je poslije one mrp sve krenulo niz brdouser posted image slabo jede,nervozna je,dva puta je bila bolesna a prije toga nikad nistauser posted image nos sve cesce curi itduser posted image
e sad moja ujna je pobjegla s vakcine u cetvrtom razredu i u svojim tridesetim fasovala tu bolest protiv koje nije cijepljena,jedva je zivu glavu izvuklauser posted image

(odgovor članu mama75)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 14:50:46   
Hannan
Ja sam nedavno saznala da moja rodica koja je ´80 godiste nije vakcinisana ni jednom jedinom vakcinom.Njena mama je medicinski radnik sada vec u penziji, i vec tada je bila protiv vakcina.Djevojka je zavrsila i osnovnu i srednju skolu bez problema.
Moje dijete je primilo sve vakcine do 4g, i sad u februaru je trebao primiti tu sa 4g, diteperpolio valjda, odlucila sam jos kad se desilo sa bebicom u Lukavcu da ga vise necu voditi na vakcinaciju. MM takodje je rijetko vakcinisan samo one u skoli valjda,nema ni jednog oziljka od vakcina.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:06:39   
gvendolina
joj ne mogu ni da mislim o tome sta im je sve uneseno u organizam tim vakcinama i kako to moze uticati daljeuser posted image user posted image user posted image
neke od prvih informacija o vakcinama sam saznala iz ovog videa Vakcine smisao ili besmisao

mama75 to je dijete znaci imalo alergiju p azbog toga nije imalo probl sa ljekarskim...nadam se da ce se javiti jos neko ko ima iskustva sa tim...a mi i dalje ostajemo pri svome ,pa cemo do skole naci neko rijesenjeuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:16:04   
Hannan
Gvendolina ja sam na nekim drugim forumima citala da su ljudi bez problema dobijali ljekarsko za nevakcinisano dijete. Znam da je jedan od tih ljudi bio i neki doktor iz Sa. Mene to ne sekira ni najmanje, sta mi mogu??? Dijete se mora skolovati to je zakonom propisano, a kod nas koliko znam nema zakona o obaveznom vakcinisanju( u Srbiji je prije odprilike  godinu stupio na snagu, ali opet ima dosta rod. koji ne vakcinisu)...uvijek ima rupa u zakonu :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:20:58   
Lady26
Ja se dvoumim...mi jos nismo primilu onu vakcinu sto nas sljeduje sa 1god...prvenstveno zbog prehlada a poslije ja nisam htjela da je vodim....sad ne znam sta da radim....
MM kaze izricito NE nakon svih onih clanaka o bebicama koje su umrle, nakon raznih prica koje smo culi o poljedicama boca, slazem se i ja s tim ali opet....
A opet npr moj rodjak nikad nijednu inekciju nije primio, mislim cak ni onu sto se prima u bolnici po rodjenju...doduse on je alergican ali svejedno, zdrav prav, lijep, zgodan momak...nista mu ne fali...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:22:32   
pipi_duga_capara
Ja nisam vakcinisana user posted image pred upis u osnovnu morala sam primiti neke vakcine user posted image cijeli rat sam provela u SA i kad tad nisam pokupila nista nece ni moje bebare sada kada su uslovi u kojima zivimo kraljevski ( u odnosu na 4 god rata ) svoju stariju bebaru sam vakcinisala do 7-8 mj. i nisam vise, neznam sta mi bi da i to dozvolim user posted image strasne reakcije je imala user posted image temperatura nije bila kriticna nego je ona toliko plakala da je ostajala bez daha user posted image huh kad se samo sjetim.. i tako danima i nocima, histericni napadi placa, do tad nista slicno nikad nisam vidjela user posted image user posted image apetit joj je bio nikakav, dojila je slabo a poslije bi provodila dane na pola kifle i sl. ja jadna kuhala, kupovala, molila, izmisljala pa nekad i po guzi malo ali nista user posted image tako ja odlucim da je vise ne vakcinisem user posted image sada hB jede dobro i vec je velika, ima 2 godine i skoro 2 mj.user posted image user posted image user posted image user posted image

eh sad.. rodim ja svoju malu bebaru prije nesto vise od 5mj. i kazem svima " beba nece ici na vakcine, ne donosite mi kamilice i razna srauser posted image i ne govorite mi da je beba gladna niti bilo sta sl "  ubili su me u pojam sa savjetima s prvom bebom i sad imam popravni user posted image user posted image user posted image sveki nije mogla da podnese ne vakcinaciju bebe user posted image user posted image uuuu  rondali su svi redom ali briga me, ja sam odlucila tako i bice tako user posted image samo sebi nikad necu oprostiti greske koje je ispastalo moje prvo dijete user posted image user posted image pogotovo sada kada vidim kako napreduje malena bebica bez onih MORA OVO MORA ONO...

< Poruku je uredio pipi_duga_capara -- 7.4.2011 15:26:37 >

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:45:38   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Hannan

Gvendolina ja sam na nekim drugim forumima citala da su ljudi bez problema dobijali ljekarsko za nevakcinisano dijete. Znam da je jedan od tih ljudi bio i neki doktor iz Sa. Mene to ne sekira ni najmanje, sta mi mogu??? Dijete se mora skolovati to je zakonom propisano, a kod nas koliko znam nema zakona o obaveznom vakcinisanju( u Srbiji je prije odprilike  godinu stupio na snagu, ali opet ima dosta rod. koji ne vakcinisu)...uvijek ima rupa u zakonu :)


ma naravno slazem se,samo sam mislila da nam neko moze iz prve ruke reci nesto o tome.
@lady ni moj mm nije primio neke vakcine i nema oziljak,a zdrav je ko drenuser posted image

@pipi_duga_carapa svaka castuser posted image ...ti najbolje znas sta je dobro za tvoju bebu..a kako je islo to sa bebicom u bolnici,je li primila onu prvui vakcinuuser posted image

evo ovdje imate neke od sastojaka vakcine KLIK





_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:54:07   
mama75
gvendolina tek sada skontah da si to ti user posted image Moram malo OT ali reci mami da je knjiga super. Vec smo naucili prvu pjesmicu, a toplo sam je preporucila i nekim prosvjetnim radnicima. Na sljedeci BB ponesi jos, trazili su te neki poslije, ali vec si bila otisla 

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 15:54:25   
pipi_duga_capara

@pipi_duga_carapa svaka castuser posted image ...ti najbolje znas sta je dobro za tvoju bebu..a kako je islo to sa bebicom u bolnici,je li primila onu prvui vakcinuuser posted image


[/quote]

ma to mi je promaklo user posted image ja kontala reci ce kad budu nisili bebu za vakcinu user posted image ali nista, veze nemam ni kada je primila user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 16:02:14   
mama75
Sve ovo oko vakcina je mac sa 2 ostrice. Poznajem dosta roditelja koji ne vakcinisu djecu, uglavnom su to zdravstveni radnici user posted image , ali znam i da im nije lako kada krene neka epidemija (evo sada zausnjaci npr, mada oni i nisu tako strasni za djecu). Covjek ne moze biti pametan, dati ili ne dati. Eto ta prva vakcina je BSG. A znamo da od TBC godisnje umire oko 3 miliona ljudi. Mene vise zabrinjava to sto se neke stvari presute jer bi onda farmaceutska industrija izgubila puno novaca. Tuzno je sto je svima na prvom mjestu lova pa tek onda ljudski zivoti. Ja sam djecu vakcinisala, nesto opet mislim da je tako bolje, ali kada vidim sta se sve desava... Samo me strah nekih posljedica kasnije.

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 16:06:20   
mama75
IZVORNA PORUKA: Niny

Najljepsa ti hvala, stvarno ne znam sta uraditi.......
vakcinisati bebu ili ne???????
jel ima neko iskustvo sa Pentaksim vakcinom, cula sam da je mnogo bolja u smislu popratnih pojava
i da je samo jedan ubod.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma ne znam ni sama sta uraditi....


Meni je pedijatrica u koju imam apsolutno i bezgranicno povjerenje rekla, kada sam predlozila da kupim ovu vakcinu, da uopste nema potrebe za tim i da su ove vakcine koje oni nabavljaju takodje sigurne i da nema neke razlike.

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 16:13:52   
amiboj
Bebana vodimo kod Lutve i prima Pentaxim vakcine. Nije imao nikakavih nuspojava, ne treba cak ni obloge stavljati. Malo proguglsjte pa cete vidjeti da od nje nema nuspojava niti nekih popratnih, a od svih ostalih uglavnom da. Dijete se bocne jednom, a ne vise puta za istu stvar.
I da napomenem da sada se kod Lutve dobije karton imunizacije, uredno ispecatan, gdje pise serijski broj vakcine, datum proizodnje i on ima apoteku u sklopu ordinacije tako nema potrebe da se razmislja o hladnom lancu.
Mi smo odlucili vakcinisati sa ovom serijom DiTePer, polio i HiB, MMR smo odlucili da necemo ga vakcinisati. Toliko u svojoj okolini imamo slucajeva autizma i parallize od ove vakcine da mi zaista ne pada na pamet rizikovati, a te bolesti od kojih ona navodno cuva sam sve imala kao dijete i nista mi ne fali.
Evo i sada ov epidemija zausnjaka, nisu svi nevakcinisani....sto samo dovodi u pitanje koliko uopste pruza zastite vakcina

U sustini sam totalno protiv vakcina, mrzim ih....grrr

_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 16:18:58   
amiboj

IZVORNA PORUKA: mama75




Meni je pedijatrica u koju imam apsolutno i bezgranicno povjerenje rekla, kada sam predlozila da kupim ovu vakcinu, da uopste nema potrebe za tim i da su ove vakcine koje oni nabavljaju takodje sigurne i da nema neke razlike.



Dosta njih u domovima zdravlja ce reci da nema razlike u vakcinama. Ali hvala Bogu da imamo sada sve informacije dostupne pa mozemo sami istraziti. I zasto ako nema razlike odmah kada dijete dobije vakcinu kazu da kada se dodje kuci odmah popije paracetamol jer u vecini slucajeva se pojavi ako nista temperatura.
Joj, ma ne znam kivna sam totalno na nase doktore, na drzavu....uzas. Vakcine se nabavljaju tenderski....
halo, radi se o ljudskim zivotima.
Da sam imalo hrabrija, ne bi ga vodila ni na ove do godinu

_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 17:04:08   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: mama75

gvendolina tek sada skontah da si to ti user posted image Moram malo OT ali reci mami da je knjiga super. Vec smo naucili prvu pjesmicu, a toplo sam je preporucila i nekim prosvjetnim radnicima. Na sljedeci BB ponesi jos, trazili su te neki poslije, ali vec si bila otisla 

ja sam ,ja samuser posted image
hvala punouser posted image Ajdin se uznemirio pa smo morali ici daljeuser posted image

moze li pp da ne idemo OT( ja izgleda tebi ne mogu poslati prva :)


< Poruku je uredio gvendolina -- 7.4.2011 17:13:52 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: vakcine da-ne?
7.4.2011 18:08:33   
Niny
Ako budem odlucila vakcinisati svoju bebu to ce biti kod dr. Lutve
Posto pedijatri kazu da nema razlike ja cu se odluciti za onu sa manje uboda i manje
popratnih pojava...
Je li neka od vas vec to isprobala i kako je beba reagovala???????
Narucuje li se  kod doktora i gdje se on nalazi???

(odgovor članu tata1972)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *